نمایش پست تنها
قدیمی 09-08-2010, 08:44 PM   #16
amir23
Senior Member

پستها: 205
سپاس: 262
در 170 پست 1,008 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر فدرر و اندی رادیک

يه توضيحي درباره 4 مدل زه ميدم اميدوارم به درد بچه هاي اين سايت بخوره و موقع انتخاب زه براي راكت هاشون اين نكته هاي كوچيك رو تو انتخابشون دخالت بدن. فارغ از مارك هاي مختلف، كلا ميشه زه هاي متداول موجود در بازار رو تو اين 4 دسته بذاريم( البته زه هاي ديگه اي هم وجود دارن كه خيلي متداول نيستن):

1. زه هاي نايلون( nylon) : جزء ارزان ترين زه ها هستن و آماتورهايي كه نميخوان خيلي بابت زه هاشون خرج كنن از اين زه ها استفاده ميكنن. طول مدت عمر اين زه ها نسبتا زياد هست و دير هم پاره ميشن.

2. زه هاي پلي استر: سردسته توليد كننده هاي اين زه ها شركت لوكسيلون هست كه در مدل هاي مختلف اين جنس زه ها رو توليد ميكنه. شركت هاي ديگه اي هم اين تيپ زه ها رو درست ميكنن مثل شركت بابولات. بازيكن هاي بزرگي مثل راجر فدرر، نادال و اندي موري از اين زه ها استفاده ميكنن. اين زه ها براي hard hitters خيلي خوب هستن. دير tension خودشون رو از دست ميدن و نسبتا دير هم خراب ميشن و نياز به تعويض پيدا ميكنن درضمن قيمتشون هم نسبتا ارزونه!! من خودم الان از زه Luxilon AluPower rough استفاده ميكنم( موري هم از اين زه استفاده ميكنه!!!) كه به نظرم بدك نيست. اسپين خوبي هم به توپ ميده.

3. زه هاي مولتي فيلامان: شركت گاما خداي توليد اين تيپ زه ها هست. من خودم هم قبلا اتفاقي يه دفعه يك بسته اش به دستم رسيد، فوق العاده بود پسر، يه شاهكار حرفه اي!! واقعا عالي بود. هرچي بگم كم گفتم.... ديگه تو مشهد اين زه پيدا نشد من هم رفتم و از زه هاي پلي استر يكي رو انتخاب كردم( Luxilon AluPower rough) . اين زه ها حاصل تلاش ساختن زه هايي با feeling زه هاي روده (GUT ) ولي دوام بيشتر هست. در ساختن اين زه ها فيلامان هاي متعددي استفاده شده كه به همين خاطر دوام اين زه ها از زه هاي پلي استر كمتره ولي از زه هاي روده خيلي بيشتره. قيمتشون هم يه چيزي بين زه هاي روده و زه هاي پلي استره. اگه زه خوب ميخوايين برين و مولتي فيلامان بخريد ( براي منم يكي بخرين!!)

4. زه هاي روده طبيعي (Natural Gut) :من با اين زه ها بازي نكردم اما شنيدم كه فوق العاده هستن. قيمتشون هم سرسام آوره درضمن خيلي زود هم tension رو از دست ميدن. در آب و هواي خشك هم زود خراب ميشن. اگه از اين زه ها خريديد حتما واكس مخصوصشون (Thermo gut) رو هم بخريد. بعد از هر بازي هم زه تون رو با پارچه خشك تميز كنيد. نگذاريد آب روي زه تون بريزه چون زه تون باد ميكنه و پاره ميشه. بازيكن هاي زيادي از اين جور زه ها استفاده ميكنن مثل اندي راديك يا خواهر هاي ويليامز. فدرر هم از اين زه استفاده ميكنه كه البته براي اين كه ديرتر در حين بازي قوام و tension زه راكتش از دست بره ؛ تركيبي با يك زه پلي استر ميبنددش.
amir23 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی amir23 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: