نمایش پست تنها
قدیمی 03-16-2012, 06:04 PM   #10
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

جوکوویچ و ایزنر در نیمه نهایی

در اولین بازی مرحله کوارتر دیشب مدافع عنوان قهرمانی و مرد شماره یک جهان، نوواک جوکوویچ به مصاف سید 12 مسابقات نیکولاس آلماگرو از اسپانیا رفت.
نوواک در این بازی کار چندان سختی در پیش رو نداشت. در ابتدای ست اول او توانست حریف را بریک کند و پیش بیوفتد اما آلماگرو در بار اول به خوبی یک بریک از جوکوویچ گرفت و به جریان مسابقه برگشت اما او در ادامه این ست باز هم دچار لغزش شد و نتوانست گیم های خود را به خوبی هولد کند اسپانیایی با دادن یک بریک دیگر ست را با نتیجه 6-3 به مدافع عنوان قهرمانی واگذار کرد.
در ست دوم هم نوواک جوکوویچ بازی با ثبات خود را ادامه داد. در این ست الماگرا تونست پا به پای نوواک پیش بیاید اما در هنگامی که 4-4 بود نتوانست گیم خود را هولد کند و پس از دادن سه بریک پوینت گیم خود را از دست داد و در این ست الماگرو فقط یه گیم را به حریف واگذار کرد اما همین یک گیم برای صربستانی فرصت طلب کافی بود تا کار حریف خود را تمام کند و این ست هم 6-4 به سود نوواک به اتمام رسید.
نوواک پس از بازی گفت : " او خیلی محکم و استوار در انتهای زمین بازی می کرد و سرویس قوی داشت اما من می دانستم که باید ضد این تکنیک را ارایه دهم بنابراین من احتیاج داشتم که تکنیک های او را خنثی کنم و این کار را کردم. من قطعا از بازی خوبم راضیم و این چیزی است که همه ما می خواهیم و ما هر روز به سختی تمرین می کنیم تا بتوانیم بهترین نتیجه را در مسابقات رسمی بگیریم. در این مرحله از تورنمنت خیلی مهمه که از نظر ذهنی از اولین تا آخرین امتیاز تمرکز داشته باشی."
جوکوویچ در این بازی به چهاردهمین پیروز خود در این قصل دست پیدا کرد ( در مقابل 1 شکست ). این برای چهارمین بار است که نوواک در نیمه نهایی ایندین ولز حاضر است. او در سال های 2008 و 2011 موفق یه قهرمانی در این تورنمنت شده و در سال 2007 هم تا فینال راه پیدا کرد.
بدین ترتیب جوکوویچ در مرحله نیمه نهایی باید به مصاف جان ایزنر برود.

در بازی دیگر دیروز در بخش سینگل مردان بیگ سرو آمریکایی جان ایزنر به مصاف جیل سیمون از فرانسه رفت.
سیمون در ست اول 6 بار در موقعیت بریک کردن قرار گرفت و دو گیم را به حریف آمریکایی واگذار کرد او در این ست تونست 1 بار ایزنر را بریک کند و یکی از گیم ها را جبران کند تا در نهایت در ست اول با نتیجه 6-3 مغلوب شود.
در ست دوم سیمون کاملا از حریف خود برتر بود او در این ست همچون ست قبل سه بار فرصت داشت تا ایزنر را بریک کند اما اینبار موفق شد دو گیم را از حریف آمریکایی خود بگیرد . در مقابل،ایزنر نتوانست از 1 فرصت خود برای بریک کردن حریف استفاده کند و این ست با نتیجه 6-1 به سود جیل سیمون به پایان رسید.
در ست آخر این مسابقه دو تنیسور گیم های خود را به خوبی تا نتیجه ی 5-5 حفظ کردند. سیمون در این ست یه بار در موقعیت بریک شدن قرار گرفت اما تونست با سیو کردن آن، گیم خود را هولد کند. ایزنر گیم یازدهم مسابقه را به خوبی هولد کرد و 6-5 پیش افتاد. اما جیل سیمون در گیم دوازدهم دچار لغزش شد او در این گیم با نتیجه 40-15 از حریف خود عقب افتاد و دیگر نتوانست نتیجه را جبران کند و این ست را با نتیجه 7-5 مغلوب شد تا در راه رسیدن به نیمه نهایی ناکام باشد.
بدین ترتیب ایزنر برای اولین بار به نیمه نهایی ایندین ولز رسید.
" این خیلی رضایت بخشه. من فکر می کنم امروز نتوانستم بهترین بازیم را ارایه دهم. هر دوی ما در کل بازی مبارزه کردیم اما من یک راه برای شکست دادن او پیدا کردم. بدیهی است که من خوب سرویس می زنم و این شانس من را زیاد می کند. در بازی یعدی کار خیلی سختی دارم زیرا او نامبر وان است . من فرصت دارم یک روز استراحت کنم. من فردا باید در بازی دابل شرکت کنم. امیدوارم که بتوانم خودم را آماده نگه دارم برای روز شنبه و بتوانم بهترین بازیم را ارایه کنم." ایزنر گفت

مرحله کوارتر مردان امشب با دو بازی ادامه پیدا می کند در اولین مسابقه از ساعت 23:30 دقیقه، قهرمان 16 گرند اسلم و مرد شماره 3 جهان ، راجر فدرر باید به مصاف قهرمان یو اس اپن، خوان مارتین دلپوترو از آرژانتین برود. در بازی دیگر هم مرد شماره 2 جهان و دارنده ی 10 گرند اسلم، رافایل نادال باید در مقابل دیوید نلبندیان از آرژانتین قرار بگیرد.

ویرایش توسط Ahoura : 03-16-2012 در ساعت 06:22 PM
Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: