نمایش پست تنها
قدیمی 03-11-2012, 01:14 PM   #3
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

حذف زودهنگام ماري از مسابقات؛ صعود جوكويچ به دور سوم

شروع توفاني اندي ماري در فصل جديد، روز شنبه به يك مانع غيرمنتظره برخورد كرد وقتي بازيكن بريتانيايي در دور دوم مسابقات 6-4, 6-2 از گيرمو گارسيا لوپز شكست خورد.نفر چهارم رنكينگ مردان با اميدهاي بالايي پا به ايندين ولز گذاشته بود و ركورد 14 برد و 2 باخت را در فصل 2012 داشت.هشت گيم نخست مسابقه بر روي سرويس پيش رفت تا اينكه خطاي فورهند ماري بريك را به گارسيا لوپز هديه داد و بازيكن اسپانيايي از فرصت به خوبي استفاده كرد و ست اول را كسب كرد.او در گيم ابتدايي ست دوم نيز ماري را بريك كرد و يك بار ديگر در گيم هفتم چنين كرد تا با سرويس خود به مسابقه پايان دهد.
گارسيا لوپز:”اين يكي از بزرگترين پيروزي هاي دوران بازيم بود و به من اعتماد به نفس زيادي مي دهد چون رنكينگم در حال حاضر در وضعيت خوبي نيست و مي خواهم آن را بهبود دهم.اين پيروزي براي ادامه فصل اعتماد به نفس زيادي مي دهد.”
ماري كه براي دومين سال پياپي در دور دوم شكست خورد، پس از بازي گفت:”بايد بروم و درباره اتفاقي كه پيش آمد فكر كنم.در تمرينات عالي بودم و به توپ خيلي خوب ضربه مي زدم و شاداب بودم.امشب نتوانستم به بهترين صورت حركت كنم ولي در عين حال به نظرم بد حركت نمي كردم.او به ندرت خطا مي داد و به توپ چرخش زيادي مي داد.من تقريبا حس كردم بر روي زمين خاك رس بازي مي كردم.نمي توانستم ضرباتم را از او عبور دهم و فرصت هاي زيادي را هدر دادم.”
گارسيا لوپز در مرحله بعد با رايان هريسون روبرو خواهد شد.هريسون 76 درصد امتيازات سرويس اولش را كسب كرد و 4 بار سرويس ويكتور ترويسكي را بريك كرد تا 7-6(5), 6-3‌ برنده شود.
هريسون:”به نظرم شكست دادن بازيكني با اين استعداد خيلي خوب است و وقتي به بازي نگاه مي كنم به نظرم كارهاي زيادي را مي توانستم بهتر انجام دهم.اصلا سريع و ناگهاني پيش نيامد.من توانستم گيم هاي سرويس خودم را كنترل كنم و بر او فشار وارد كنم و به نظرم عملكرد محكمي داشتم.”

اما نواك جوكويچ، بهترين تنيس باز حال حاضر دنيا كار ساده اي داشت و در 80 دقيقه، 6-3, 6-2 آندري گولوبف را مغلوب كرد.بازيكن صرب 66 درصد امتيازات ريترن سرويس دوم را به خود اختصاص داد و 4 تا از 8 فرصت بريك را استفاده كرد تا دفاع از عنوان قهرماني سال گذشته خود را آغاز كند.او به مصاف كوين اندرسون خواهد رفت كه پس از كناره گيري فيليپ كولشرايبر آلماني (به علت بيماري) بدون انجام مسابقه پيروز اعلام شد.
جوكويچ:”شروع خوبي بود.ما بازي زيبايي ارائه نداديم و خطاهاي زيادي وجود داشت ولي ببينيد، اين ديدار نخست تورنومنت براي من است و هنوز كاملا به شرايط و سطح زمين عادت نكرده ام.اميدوارم مسابقه بعدي بهتر باشد.”
اندي راديك كه تا قبل از عصر شنبه فقط يكي از 9 ديدار دور نخست خود در ايندين ولز را واگذار كرده بود، به تكرار اين اتفاق خيلي نزديك شد ولي بازگشت خوبي داشت و 4-6, 7-6(5), 6-3‌ لوكاس كوبات را شكست داد.بازيكن لهستاني در ست دوم با نتيجه 5-4 جلو بود و اين فرصت را داشت كه با سرويس خود مسابقه را خاتمه دهد ولي راديك سرويس را بريك و روند بازي را كاملا به سود خود كرد و پس از بردن تايبريك، سه گيم پاياني مسابقه را به خود اختصاص داد تا به دور سوم صعود كند.

راديك:”در دو ست نخست اگر مي خواستم نمي توانستم يك ريترن از ساحل به اقيانوس بزنم و از آن كمتر به زمين تنيس.پس از آن شروع به ريترن بهتر كردم.اين تمام تفاوت بود...فقط اين مهم بود كه او را به خاطر داخل نكردن سرويس هاي اولش تنبيه كنم و اين كار را در ابتداي مسابقه انجام ندادم ولي پس از آن خوب بودم.يك مرز خيلي باريك وجود داشت.از افتضاح به خوب تبديل شد، به هر دليلي.”
فيناليست سال 2010 مسابقات، در مرحله بعد به مصاف سيد هفتم، توماس برديچ مي رود.بازيكن چك تبار هر 7 فرصت بريك سرويس را ناكام گذاشت تا 6-7(2), 6-3, 6-4 سرگي استاخوفسكي را شكست دهد.راديك در بازي هاي رودررو ركورد 6 پيروزي و 3 باخت را دارد ولي اين دو از تورنومنت فينال تور جهاني 2010 تا به حال باهم بازي نكرده اند، جايي كه برديچ در دو ست به برتري رسيد.
بازيكن آمريكايي، جان ايزنر موفق شد در هر ست يك بار فردريكو ژيل را بريك كند و 14 ايس بزند تا 7-5, 6-3 برنده شود.
ايزنر گفت:”كمي زمان نياز بود تا بتوانم خوب بازي كنم ولي خوشبختانه مزيت داشتن سرويس قوي وقتي در ابتداي مسابقه خيلي خوب نيستم به كمكم مي آيد.اين همان اتفاقيست كه در 3-3، 4-4 و 5-5 رخ داد و در نهايت بريك كردم.پس از آن حس خوبي داشتم كه مي توانم در دو ست پيروز شوم.”
همچنين برترين بازيكن آمريكا، مردي فيش هم پس از 50 دقيقه به مرحله سوم صعود كرد.او ست نخست را 6-3 برد و در حالي كه 3-2 در ست دوم جلو بود، به دليل بيماري آندرياس سپي و انصرافش از ادامه بازي برنده اعلام شد.نفر هشتم رنكينگ در دور بعد با متيو ابدن استراليايي بازي مي كند و به دنبال كسب اولين پيروزي پياپي اين فصل خواهد بود.ابدن موفق شد سيد 32ام، جولين بنتو را 2-6, 6-3, 6-2 شكست دهد.
در ديگر بازي هاي مهم ديروز، آلبرت راموس اسپانيايي براي دومين مرحله پياپي فرصت مچ پوينت مقابل خود را ناكام گذاشت تا به پيروزي برسد.او در حالي كه ست نخست را واگذار كرده بود و در ست دوم 5-3, 40/30 عقب بود، به بازي بازگشت و 10 تا از 11 گيم پاياني را به خود اختصاص داد تا 3-6, 7-5, 6-1 مقابل ريشارد گاسكه برنده شود.راموس در مرحله نخست 4 فرصت مچ پوينت را مقابل يسه لوين ناكام گذاشته بود.

استانيسلاس واورينكا سويسي هم به سه ست نياز داشت تا 4-6, 6-4, 6-4 رابي جينپري را از پيش رو بردارد.او به ديدار ژيل سيمون خواهد رفت كه پس از 3 ساعت و 7 دقيقه 7-5, 6-7(4), 6-4 دودي سلا را شكست داد.سيد دوازدهم، نيكولاس آلماگرو در نبردي سخت هر 3 فرصت بريك سرويس در ست پاياني را ناكام گذاشت تا در نزديك به سه ساعت، 5-7, 6-4, 6-4 سم كوئري را حذف كند و به مصاف سانتياگو جيرالدو مي رود كه 7-5, 6-2 كي نيشيكوري را مغلوب كرد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
29 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: