نمایش پست تنها
قدیمی 01-28-2012, 06:01 PM   #34
Ahoura
Former Staff

آواتار Ahoura

پستها: 2,472
سپاس: 15,938
در 2,464 پست 29,057 بار سپاسگزاری شده

ویکتوریا آزارنکا،قهرمان اولین گرند اسلم سال

در بازی نهایی بخش زنان امروز ساعت 12 ظهر به وقت ایران ماریا شارارپووا سید چهارم مسابقات به مصاف ویکتوریا آزارنکا سید سوم مسابقات رفت. آزارنکا برای اولین بار به فینال گرند اسلم رسیده بود و شاراپووا هم به دنبال دومین استرالیا و چهارمین گرند بود. در ابتدا شاراپووا بازی رو خیلی خوب آغاز کرد و توانست خیلی سریع از آزارنکا بریک بگیرد. اما در ادامه این تنیسور بلاروسی بود که بازی برتری را به نمایش گذاشت و با گرفتن دو بریک از حریف خود موفق شد ست را با نتیجه 6-3 پیروز بشه.

در ست دوم همه نگاه ها به شاراپووا دوخته شده بود که بتواند نتیجه را جبران کند اما او در این ست بد تر از همیشه ظاهر شد. شاراپووا با یک بازی بسیار ضعیف ست را در 36 دقیقه به آزارنکا واگذار کرد. او در این ست 15 انفورسد ارور داشت در حالی که آزارنکا فقط 3 تا ارور داده بود. ماریا در ابتدای ست دوم بریک شد و همه چی را به آزارنکا واگذار کرد. ویکتوریا در این ست دیگر کامل بر بازی سوار شده بود و روحیه بسیار بالایی پیدا کرده بود. او شاید خودش هم فکر این را نمی کرد که بتواند ست دوم را 6-0 پیروز شود. بدین ترتیب ویکتوریا آزارنکا از بلاروس با یک بازی کاملا برتر به اولین گرند اسلم خود دست یافت . او با این پیروزی به عنوان شماره یک جدید زنان هم معرفی شد .

ویکتوریا پس از قهرمانی در اولین گرند اسلم گفت : " من خیلی عصبی بودم. نمی تونستم صبر کنم برای رفتن به کورت و مسابقه دادن. این یک انتظار طولانی بود برای من. بله من اماده بودم برای رفتن به زمین. من فکر می کنم امروز وضعیت خوبی داشتم بعد از اینکه در ابتدا کمی شل بازی کردم.من بسیار خوش حالم. من جنگ رو ادامه دادم و مقدار حرکت و شتابم را عوض کردم. این یک تغییر بزرگ بود بعد از آنتونیو. سام واقعا یک مربی متفاوت است. او کاملا روش و طرز فکرش فرق می کنه.من مشارکت خیلی خوبی با آنتونیو داشتم و همینطور با سام . من احساس می کنم که او ( سام ) من را هل نمی ده. بلکه من را هدایت می کند برای اینکه از نظر ذهنی حرکت کنم به سمت نگرشی برتر. او من را کمک می کند تا راهم را پیدا کنم. من فکر می کنم که به اون مدیونم زیرا چیزای زیادی به من یاد داد و این خیلی مهمه بخصوص برای بازیکنان جوان."

ماریا پس از بازی گفت : " او امروز از همه نظر از من برتر بود. من خوب بودم در دو گیم ابتدایی بازی.زمانی که او توپ رو گرفت ضربات بسیار عمیقی میزد و خیلی هجومی بازی می کرد. او خیلی سریع گام بر می داشت و ضربات سنگینی میزد."

آمار بازی:

Ahoura آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Ahoura به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: