نمایش پست تنها
قدیمی 10-13-2010, 04:54 PM   #15
Afshin
Former Staff

آواتار Afshin

پستها: 2,906
سپاس: 19,092
در 2,916 پست 30,306 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط koury نمایش پست ها
یعنی امسال بقیه بوق بودن رافا 3 تا اسلم برد؟؟ خب عزیز من استایل بازیش رو عوض کرده و نسبت به بقیه داره باهوش تر بازی می کنه، همین امروز بازی با واورینکا، استن 3 تا بریک پوینت داشت هیچی کانورت نکرد و رافا 2 تاش داشت و هر دورم گرفت!!

ببین دوست من،
ما باید بیایم یه چیزائی رو در این قیاسمون در نظر بگیریم. رافا سال 2005 ظهور کرد ولی تا سال 2007 تقریبا منحصر به Clay بود که میدونید راجر در این سالهای اخیر بر روی این سطحی که رافا خوراکشه اصلا حرفی برای گفتن نداشته هر چند بعد از رافا بهترین Clay Courter خود راجر بوده. رافا گهگاه تو چمن و هارد نتایج خوبی میگرفت ولی هنوز بازیش به این زمین های سریع تر از خاک رس تطبیق نداده بود.

رافای واقعی از سال 2008 میشه گفت ظهور کرده، کسی که تو تمام زمین ها میتونه بسرعت بازیش رو Adapt کنه و هوشمندانه تر عمل می کنه. باز در مقایسه با 2005 و 2008 این رافائی که امسال دیدیم 360 درجه بهتر شده، پس تا اینجا:

2010>2008>2005

خب حالا باید بیایم ببینیم راجر از 2008 تا الان که رافا کلا بهتر شده و بر روی تمام سطوح رفته رفته داره تسلط پیدا می کنه چه کرده؟ چند بار رافا رو تو زمین های غیر خاکی برده؟ چند بار تو فینال اسلم رافا رو شکست داده؟ چند مقام قهرمانی طی این 3 سال اخیر برده؟؟ اینا رو با رافا مقایسه کنید بعد بگید ما میخوایم گذشته ی راجر رو کمرنگ کنیم!

رافا تا ست اول که من به خاطر دارم 1ی از 2 بریک پوینت رو کانورت کرد .

در ضمن قیاس شما اصلا درست نیست کوروش جان ، بهترین سال های بازی رافا رو با بدترین سالهای راجر مقایسه میکنید . رافا 2008 تا 2010 بهترین بازی هاش رو کرده و راجر 2004-2007 ، منم میگم اگه راجر الان مثل 2006 بود رافا امسال به جز رولند هیچ گرند اسلمی نمیبرد ... این جوری نمیشه مقایسه کرد .
حالا گه باخت های راجر منحصر به رافا بود میشد علت ضعف فدرر رو به رافا ربط داد ، ولی راجر این روزها به هر کسی میبازه و مشخصه که خیلی با راجره 2004-2007 فاصله داره .
Afshin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
5 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Afshin به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: