نمایش پست تنها
قدیمی 07-29-2012, 02:25 AM   #1
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض اخبار مسابقات تنيس المپیک لندن

روز اول المپيك، برديچ به دام افتاد، فدرر نجات يافت

سيد برتر مسابقات تنيس المپيك به مرحله دوم صعود كرد.روز شنبه در زمين هاي ويمبلدون، راجر فدرر به سه ست نياز داشت تا 6-3, 5-7, 6-3 از سد آلخاندرو فايا بگذرد.بعد از برتري يك ست و 5-3 در ست دوم، به نظر مي رسيد فدرر به پيروزي ساده هميشگي دست مي يابد ولي اين بازيكن كلمبيايي بود كه سه فرصت مچ پوينت را بر روي سرويسش ناكام گذاشت و در گيم بعدي بريك كرد تا جريان مسابقه را به سود خود تغيير دهد.فايا كه دو سال پيش هم در دور اول ويمبلدون براي فدرر مشكل ساز شده بود، يك بار ديگر در گيم دوازدهم سرويس را بريك كرد و ست سوم را برپا كرد.چهار گيم آغازين ست سوم با تبادل بريك دو بازيكن همراه بود تا اينكه قهرمان 17 دوره رقابت هاي گرند اسلم حركتش را در گيم هفتم شروع كرد و با كسب دو بريك سرويس بعد از
1 ساعت و 47 دقيقه برنده شد.
فدرر: “خب قطعا خيلي پستي و بلندي داشت، مسابقه پر پيچ و خمي مانند چند سال پيش.من براي پيروزي سرويس مي زدم.او سخت جنگيد و من مضطرب شدم.ست دشواري براي از دست دادن بود، مخصوصا با توجه به موقعيتي كه داشتم، حس خوب و اعتماد به نفس درباره خودم كه بتوانم با سرويس مسابقه را ببرم.من هيچ وقت از باور داشتن دست نكشيدم.به تلاش ادامه دادم.هرچند در ست سوم بريك را پس گرفت، آن به وضوح اعصاب من را تحريك كرد چون فاصله ها در چنان موقعيتي خيلي كوچك هستند.خوشحالم كه در نهايت راهي براي پيروزي پيدا كردم.”
قهرمان ماه گذشته ويمبلدون كه در پايان هفت ايس و 37 وينر زد، در مرحله بعد به ديدار جولين بنتو خواهد رفت كه نبرد پنج سته را در آن تورنومنت مقابل فدرر داشت.بازيكن فرانسوي امروز
7-5, 6-3 ميخائيل يوژني را شكست داد.

سيد دهم و اميد آمريكا، جان ايزنر 24 ايس زد و 42 تا از 49 امتياز سرويس اول را به خود اختصاص داد تا اولين حضور المپيكي را با برد 7-6(1), 6-4 در 74 دقيقه مقابل اليور روكوس جشن بگيرد.او بعد از بازي گفت: “خيلي استثنايي است.افتخار خيلي بزرگيست تا اينجا در المپيك باشيم و تيم و كشورمان را نمايندگي كنيم.وقتي برنده شدم، صداي شعار ‘آمريكا’ به گوش مي رسيد و اين واقعا شما را احساساتي مي كند.”
در دور دوم، ايزنر به مصاف مالك جزيري از تونس خواهد رفت كه در دو ساعت و 15 دقيقه، 7-6(10), 4-6, 6-3 بر ين سون لو غلبه كرد.

اما شگفتي بزرگ را استيو دارسيس بلژيكي رقم زد و اولين برد دوران بازيش برابر يك بازيكن حاضر بين 10 نفر برتر را به دست آورد.طبق عادت هميشگي در نمايش دادن بهترين عملكرد براي كشورش، بازيكن 28 ساله در گيم نهم ست نخست سرويس توماس برديچ را بريك كرد و دو بار ديگر اين كار را در ست بعد تكرار كرد تا در آستانه پيروزي قرار گيرد.سيد هفتم از جمهوري چك كه ماه گذشته هم در مسابقه اول خود مقابل ارنست گولبيس در ويمبلدون شكست خورده بود، تنها بريك خود را در اواخر ست دوم كسب كرد ولي برايش كافي نبود تا در 1 ساعت و 26 دقيقه،
6-4, 6-4 نتيجه را واگذار كند.
دارسيس درباره حس اولين حضورش در زمين اصلي ويمبلدون چنين گفت: “فوق العاده بود، مي دانيد، وارد شدن به زمين، ديدن اين همه تماشاگر.قطعا متفاوت بود.المپيك بود.همچنين جو متفاوتي بود، مي دانيد.عالي بود.شما به خاطر اينگونه مسابقات تنيس بازي مي كنيد، تا بر روي اين زمين ها بازي كنيد.وقتي جوان هستيد و پيت سمپراس را در حال بازي در اينجا مي بينيد و فكر مي كنيد، ‘شايد يك روز’.امروز، روز من بود.”

دارسيس براي حضور در دور سوم با سانتياگو جيرالدو روبرو مي شود.جيرالدو نخستين پيروزي خود در زمين هاي ويمبلدون را با نتيجه 7-5, 6-3 مقابل رايان هريسون ثبت كرد.او گفت: “خوب بازي كردم.از فرصت هايم مقابل يك بازيكن خطرناك استفاده كردم پس حس خوبي دارم.هميشه حمايت كلمبيايي ها را همراه دارم.”
هريسون درباره تجريه المپيك گفت: “المپيك عاليست، ولي مسلما دوست داشتم برايم طولاني تر باشد.مطمئنم حالا چند روز وقت براي براي به دست آوردن تجربه دارم تا حداقل يك بار ديگر در آن حاضر باشم.”

در تكرار مسابقه دور اول گرند اسلم ويمبلدون، يانكو تيپسارويچ يك بار ديگر موفق بود و 6-3, 6-4 ديويد نلبنديان را شكست داد.در دومين حضور المپيكي خود، بازيكن صرب 16 ايس و 23 وينر زد ولي در ادامه گفت: “وقتي قرعه كشي را ديدم راضي نبودم.مسابقه خيلي حساسي بود هرچند نتيجه 6-3, 6-4 شد.به نظرم چيزي كه تعيين كننده بود، بهتر يا بدتر بازي كردن من نبود، اين بود كه در لحظات مهم بر روي سرويس خوب بازي كردم.فوق العاده خوشحالم كه توانستم در دو ست برنده شوم.”
سيد هفتم با جايگزين ايوو كارلويچ مصدوم مسابقه خواهد داد.فيليپ پتشنر از موقعيت به دست آمده استفاده كرد و در دو ست، 7-6(5), 6-1 از سد لوكاس لكسو گذشت.
در ديگر بازي هاي مهم، سيد دوازدهم، ژيل سيمون از فرانسه 92 درصد امتيازات سرويس اول را كسب كرد تا 6-4, 6-2 ميخائيل كوكوشكين را از پيشرو بردارد و حالا با گريگور ديميتروف بازي
مي كند كه 6-3, 7-6(4) لوكاس كوبات، نماينده لهستان را حذف كرد و سيد هشتم خوان مارتين دل پوترو، با برتري 68 دقيقه اي 6-4, 6-1 برابر ايوان دوديگ به مسابقات روز نخست پايان داد.

در قسمت دوبل، تيم برنده مدال برنز المپيك پكن به سختي جنگيد تا به مرحله بعد برسد.باب و مايك برايان آمريكايي هر چهار فرصت بريك را ناكام گذاشتند تا در 2 ساعت و 16، 7-6(5), 67(5), 6-3 توماس بلوچي و آندره سا برزيلي را از پيشرو بردارند.اما هموطنان آن ها، اندي راديك و جان ايزنر نتيجه را به ديگر تيم برزيلي متشكل از مارسلو ملو و برونو سوارز 6-2, 6-4 واگذار كردند.
سيد دوم، مايكل لودرا و جو ويلفرد سونگا به 73 دقيقه زمان نياز داشتند تا ديويد نبلنديان و ادواردو شوانك آرژانتيني را حذف كنند.تيم فرانسوي به بازي مسلط بودند و فقط 7 امتياز سرويس از دست دادند، 12 ايس و 34 ضربه وينر زدند تا 6-3, 7-5 به دور بعد برسند.
پيش از اين مسابقات، تيم اسپانيايي داويد فرر و فلسيانو لوپز موفق شدند بر سيد چهارم، ماريوش فريستنبرگ و مارچين ماتكوفسكي از لهستان غلبه كنند.فرر و لوپز 14 ايس و 47 وينر زدند و در 2 ساعت و 40 دقيقه، 7-6(7), 6-7(6), 8-6 به دور بعد رسيدند.
فرر: “خوب بود، ولي فقط دور اول بود.معمولا من دوبل بازي نمي كنم ولي المپيك متفاوت است.حريفان ما خيلي خوب بودند، متخصص دوبل بودند، ولي ما خيلي خوب و باثبات بازي كرديم.”
آن ها به مصاف تيم اتريشي يورگن ملزر و آلكساندر پِيا خواهند رفت كه اميد بريتانيا، اندي و جيمي ماري را 5-7, 7-6(6), 7-5 مغلوب كردند.ديگر تيم بريتانيايي، كالين فلمينگ و راس هاتچينز هم 7-5, 6-3 از جولين بنتو و ريشارد گاسكه شكست خوردند.

مانند هميشه، مي توانيد آخرين خبرها و نظرات را به همراه گالري عكس منتخب روز در توييتر و فيسبوك تنيس تاكرز ببينيد.

ویرایش توسط Nima93 : 07-29-2012 در ساعت 08:29 AM
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
45 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: