نمایش پست تنها
قدیمی 11-09-2012, 03:45 PM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

روز چهارم و صعود فدرر به نيمه نهايي

سيد دوم و مدافع قهرماني دو دوره مسابقات فينال تور جهاني تنيس، راجر فدرر با نتيجه 6-4, 7-6(5) فيناليست سال 2007، داويد فرر را در دومين بازي گروهي شكست داد تا به مرحله نيمه نهايي صعود كند. فدررهفتادمين پيروزي اين فصل (70 برد و 10 باخت) و چهلمين آن ها (40 برد و 5 باخت) بر روي زمين هاي هارد را ثبت كرد. فوق ستاره سويسي حالا در 11 حضورش در مسابقات 10 بار به مرحله نيمه نهايي رسيده.
فدرر: “اين تورنومنت خيلي ويژه اي از جنبه هاي متفاوت است. براي سال ها، هميشه تورنومنتي بوده كه از آغاز فصل قصد بازي كردن در آن را داشته ام. نتايج موفقيت آميزي در آن داشته ام. چيزهاي زيادي آموختم. هر جايي كه در طول اين سال ها مسابقات برگزار شده را دوست داشتم. ولي فكر مي كنم اين يكي خيلي استثنايي است، چون در لندن است و مجموعه O2 شگفت انگيزست. خوشحالم كه محل برگزاري براي چند سال آينده همين جا خواهد بود.”

در سه گيم نخست كه 21 دقيقه زمان برد، هفت فرصت بريك به وجود آمد. فرر نتوانست سه فرصت را در گيم اول به ثمر بنشاند، فدرر از اولين فرصتش در گيم دوم استفاده كرد و فرر سه بار ديگر در گيم بعدي ناكام ماند. در نتيجه 0-3، همه چيز عليه فرر به نظر مي رسيد اما او به كمك تنيس با كيفيتي كه اين فصل 73 برد برايش به ارمغان آورده، سه گيم بعدي را به خود اختصاص داد. با اين وجود فدرر در گيم دهم فشار را با دو ضربه محكم بيشتر كرد. فرر كه سه ست پوينت را مقابل خود مي ديد، سيزدهمين خطايش را از سمت بكهند مرتكب شد تا ست 49 دقيقه اي به پايان برسد.
هردو بازيكن فقط شش امتياز سرويس را در هشت گيم ابتدايي ست دوم از دست دادند. فرر موفق نشد از دو فرصت بريك در گيم اول استفاده كند. در گيم يازدهم، فرر 0/30 عقب افتاد اما چهار امتياز متوالي را كسب كرد تا كار به تايبريك برسد. خيلي زود، فدرر برتري 4-2 را برپا كرد و در ادامه سرويس هاي مناسب او را 6-3 جلو انداختند. فورهند او بر روي اولين مچ پوينت به تور برخورد كرد و سرويس غير قابل بازگشت فرر دومين موقعيت را از بين برد. اما اين فدرر بود كه چهاردهمين برد پياپي را مقابل حريف اسپانيايي جشن گرفت.

فرر 30 ساله در طول مسابقه 24 خطا داشت. او در بازي بعدي با تيپسارويچ مصاف مي كند.
داويد: “مسابقه خوبي بود و من از بازيم راضي هستم. فرصت هاي زيادي براي بريك سرويسش داشتم. وقتي او يك فرصت بريك داشت، از آن استفاده كرد. گاهي اوقات در مقابل اين بازيكنان، اگر از فرصت هايم استفاده نكنم، امتيازات مهم را كسب نكنم، پيروزي خيلي دشوار مي شود.”
به طور غير قابل باوري، فدرر بعد از شكست برابر آندره آغاسي در ميامي 2002، ركورد 102 پيروزي و 1 شكست را در مقابل حريفان با سن 30 سال و بيشتر به جاي گذاشته. تنها شكست او در فينال هاله امسال روبروي تامي هاس 34 ساله رقم خورد.
راجر ادامه داد: “به نظرم قطعا به سرويس دوم خوبي نياز داشتم، مخصوصا در ست نخست. ولي همچنين، آ‏فرين به او كه به اين خوبي ريترن مي كند و ريترن هاي خيلي خوبي بر روي سرويس هاي خيلي خوب انجام مي دهد. اين باعث مي شود شما مجبور شويد كار بيشتري بر روي سرويس انجام دهيد و شروع به دادن خطاهاي بيشتر كنيد. امروز، مجبور شدم از همه نظر تنوع ايجاد كنم. قدرت، اسلايس، سرويس زدن به جهت هاي مختلف.”

در مسابقه نوبت شب گروه دوم، فيناليست سال 2009 و سيد ششم، خوان مارتين دل پوترو رقابت براي صعود به مرحله بعد را با برد 6-0, 6-4 مقابل يانكو تيپسارويچ آغاز كرد. حالا دل پوترو ركورد 4 پيروزي و بدون شكست را روبروي تيپسارويچ دارد و در اين فصل 64 برد و 14 باخت داشته كه چهار عنوان قهرماني در ميان آن ها ديده مي شود.
دل پوترو فقط پنج امتياز سرويس را در ست نخست از دست داد در حالي كه تيپسارويچ 2 تا از 13 امتياز سرويس دوم را كسب كرد و 11 خطا داشت. تيپسارويچ گيم دوازده امتيازي و نه دقيقه اي آغازين در ست دوم را به دست آورد تا هياهوي تماشاگران شنيده شود، اما دل پوترو از فرصت خود در گيم پنجم استفاده كرد تا مقاومت بازيكن صرب به پايان برسد و در 77 دقيقه برنده شد.

تيپسارويچ ركورد 1 برد و 4 باخت را در اين تورنومنت دارد. او گفت: “نمي خواهم بهانه شكست را بيماريم بدانم. عموما حس خوبي دارم. مشكل اينست كه بيمار بودم و اخيرا نتوانستم خيلي بازي كنم. متاسفم كه بهترين تنيسم را اينجا در لندن، جايي كه شايد بهترين تورنومنت سال است نمايش نمي دهم. ولي سخت جنگيدم تا به اين تورنومنت راه پيدا كنم. براي يك بازي ديگر تمام تلاشم را خواهم كرد.”

دل پوترو در ديداري كه توسط 17,641 تماشاگر از نزديك ديده شد، شش ضربه ايس زد و 84 درصد امتيازهاي سرويس اول را به دست آورد. او پس از پايان مسابقه با هموطنش و مهاجم تيم فوتبال منچستر سيتي، سرجيو آگوئرو در زمين بازي كرد.
خوان: “خوشحالم كه امشب يانكو را شكست دادم. به نسبت بازي اولم مقابل فرر خيلي بهتر بودم. پيروزي در دو ست در بازي بعدي به من شانس بيشتري مي دهد. مي دانم كه براي غلبه بر راجر بايد خيلي بهتر از امروز و مسابقه اولم باشم.”

براي ديدن گالري عكس روز چهارم مسابقات فينال تور حرفه اي مردان به صفحه فيسبوك ما سر بزنيد.

ویرایش توسط Nima93 : 11-10-2012 در ساعت 03:53 PM
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
26 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: