نمایش پست تنها
قدیمی 07-30-2013, 08:30 AM   #934
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

دوست عزیز
وزنی که روی راکت شما نوشته وزن بدون زه هستش و برای زه هم باید حدودا 15 تا 20 گرم دیگه بهش اضافه کنی که می شه بیشتر از 340 گرم و همونطور که گفتی وزن زیادی هستش. اون آپدیت جدید راکت نواک وزن کمتری داره، 332 گرم، و اندازه ی سرش هم بزرگتره و به جای 93، 100 هستش که باعث می شه به اصطلاح sweet spot بزرگتری داشته باشه و احتمال برخورد توپ به لبه ی راکت رو کمتر می کنه و در عین سرسبک تر هم هست که باعث می شه وزن سویینگ و قدرت ضربه ای که به توپ وارد می شه ثابت بمونه. غیر از این چیزایی که گفتم از لحاظ مشخصات تفاوت چشمگیر دیگه ای با هم ندارن و عملکردشون نباید تفاوت خیلی زیادی با همدیگه داشته باشه. اما در عین حال عادت کردن به یک راکت حتی یه زه خاص باعث می شه که بازی آدم تغییر زیادی بکنه و الزاماً اینکه مشخصات این ها به هم شبیهن دلیل بر یکسان بودن عملکردشون در بازی شما نیست. خود من بعد از 6 ماه که فقط با یه مدل زه بازی می کردم، هفته ی قبل به سرم زد که یه زه دیگه رو امتحان کنم ببینم این یکی چطوره، و از اون هفته تا حالا اصلاً نتونستم به خوبی قبل بازی کنم و کلاً ضربه هام یه شکل دیگه ای شدن. برای همین شما اگه قطعاً می خوای واسه ی سنگینی راکت فعلیت عوضش کنی، بهتره که توقع تغییر در عملکرد راکت جدیدت رو هم داشته باشی و ازش انتظار نداشته عین راکت قبلیت باشه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: