نمایش پست تنها
قدیمی 06-02-2014, 12:56 PM   #1153
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط miladroozbeh نمایش پست ها
1.من ی بررسی دیگه کردم و دیدم راکت های ماری و جوکو رو طبق گفته خودت کنترلی هستند چون از سطح قدرت کمی برخوردارند اما من قبلا تستشون کردم و خیلی پاور تر هستند نسبت ب راکت شارا در صورتی ک راکت شارا سطح قدرتش medium هستش پس باید قدرتی تر باشه اما من فشار بیشتری وارد میکنم هنگام ضربه تا در مقابل راکت جوکو و ماری ک فشار کمی واسه ضربه لازم بود.
نقل قول:
12.توی سایت ور هویس ی قسمت داره ک افراد راکت رو تست میکنن و با اینکه راکت فرر و جوکو power level & strung style &swing speed یکی هستش اما اون تست کننده ها راکت جوکو رو قدرتی تر دیدن.

میلاد جان
در پاسخ به اون دو پرسش بالایی باید خدمتت عرض کنم که اون تفاوتی که تو حس کرذی، تفاوت در وزن سویینگ راکت هستش و هر چقدر وزن سویینگ یه راکت بیشتر باشه، سویینگش انرژی بیشتری می خواد اما در عوض قدرت بالاتری بهت می ده. در راکت های کنترلی نکته ای که باید بهش توجه داشت همین وزن سویینگ هستش که یکی از ملاک های اصلی تفاوت بین راکت ها هستش و این وزن سویینگ با اینکه یحث پیچیده ای نیست، ممکنه باعث سردرگمی بشه. توی همین تاپیک چند وقت پیش با یکی از دوستان درباره اش بحث شد که می تونی توی این صفحه و صفحه ی بعد بخونیش:
http://tennistalkers.com/showthread.php?t=1761&page=99

مخصوصاً پست های 982 و 991 به طور تخصصی در مورد وزن سویینگ هستن.

نقل قول:
13.راکت سرنا ویلیامز این 3 گزینش با راکت شاراپووا یکیه اما من وقتی راکت ویلیامز رو تست میکردم میدیدم ک خیلی قدرتی تر از راکت شاراپووا هستش.
راکت سرنا به خاطر اندازه ی سر بزرگترش می تونه قدرتی تر باشه. اما وقتی شما راکت رو تست می کنی باید یادت باشه که شرایط اون لحظه تاثیر زیادی بر نتیجه ی تست کردنت دارن، مثل تنشن زه یا دمای هوا و ... . در اینجور مواقع من بیشتر به ریویوهای راکت تست کن های حرفه ای خود سایت تنیس ویرهاوس اعتماد می کنم تا قضاوت های شخصی. توی نمودار پایین صفحه از نظر اون تست کننده ها قدرت هر دو راکت تقریباً یه اندازه اس:

http://www.tennis-warehouse.com/revi...IMPreview.html

http://www.tennis-warehouse.com/revi...104review.html

نقل قول:
14.در مثال من با راکت جوکو یا ماری اگه شدت فشارم ب توپ زیاد بود امکان داشت توپم بیرون بره اما با راکت شارا انگار هر بیشتر زور میزنی اصلا توپت را نمیره(منظورم اینه ک باید فشار زیادی نسبت ب این دو نوع راکت وارد کنی)در صورتی ک راکت شارا باید پاور تر باشه!!!!!!!!!!!
این هم باز به همون تفاوت وزن سویینگ مربوط می شه.

نقل قول:
15.ی سوال ک زیاد ربطی ب این بحث نداره : فرض کن شخصی 5 سال با راکت بابولات بازی کرده با ی سبک بازی خاصی ک داره حالا اگه این شخص بخواهد مثلا راکت ویلسون استفاده کنه (با همون سبک بازی) از این ب بعد الزاما باید راکت ویلسونی رو انتخواب کنه ک مشخصاتش با راکت بابولات قبلیش یکی باشه یا اینکه لزومی نداره(اخه اکثر راکت هایی ک مشخصاتشونو دیدم روی کاغذ نزدیک بهم هستند ی جورایی اما در واقعیت مطمین نیسم.)
در مورد این سوال آخرت هم باید بگم که الزامی برای هیچ کاری وجود نداره و بیشتر بحث سلیقه اس تا التزام. اما کاری که بیشتر آدم ها انجام می دن اینه که سراغ راکتی می رن که به راکت فعلیشون و سبک بازیشون شبیه تر باشه تا مجبور نشن مهارت هایی رو که در طول سال ها به دست آوردن تغییر بدن.

mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: