نمایش پست تنها
قدیمی 06-02-2013, 03:21 AM   #124
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط milad.nazari نمایش پست ها
سلام من حدود یک ساله که توپ میزنم یه چند وقتی فکر عوض کردن گریپ ذهنمو مشغول کرده اما مربیم نمیزاره ، در حال حاضر من از گریپ سمی وسترن استفاده میکنم اما همش فکر میکنم که گریپ وسترن برای من مناسبتره مخصوصا برای زدن توپ های بلند طوری که بدون قوس تو زمین حریف فرود برن ، حالا بنظر شما اصلا گریپ تو زدن توپ تاثیر میزاره ؟؟؟ اصلا میشه بازیکن بعد از مدتی گریپشو عوض کنه؟؟؟
سلام دوست عزیز
تغییر گریپ مطمئناً توی ضربه ها نقش خیلی مهمی داره چون زاویه ی راکت به نسبت توپ رو تعیین می کنه و یکی از دلایل اصلی تفاوت تنیس این روزها با تنیس قدیم اینه که اون موقعه ها همه از گریپ کانتیننتال Continental استفاده می کردن و امروز اکثراً از همون سمی وسترن استفاده می کنن.
گریپ وسترن گریپ خیلی حاصی به حساب میاد و زدن توپ باهاش خیلی سخت تره، و برای ریترن کردن توپ های خیلی بلند مفیده اما من تا حالا ندیدم کسی غیر از بازیکن های حرفه ای از این گریپ استفاده کنه چون توپ های خیلی پایین رو نمی شه باهاش زد.
شما هم اگه تاپ اسپین خیلی زیادی به ضربه هات می دی و فکر می کنی ضربه زدن با گریپ وسترن بازیت رو بهتر می کنی دلیلی نداره که اون رو یه مدت امتحان کنی، ولی به نظر من برای بازیکن های سطح متوسط همون گریپ سمی وسترن بهترین گریپ به حساب میاد.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: