نمایش پست تنها
قدیمی 04-22-2012, 09:57 PM   #7
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

ركورد تاريخي در شاه نشين؛ نادال به شماره هشت رسيد

مرد شماره 2 تنيس جهان به هشتمين قهرماني پياپي خود در تورنومنت مسترز مونت كارلو دست يافت.روز يكشنبه، رافائل نادال به لطف خطاي بكهند جوكويچ در همان ابتدا سرويس را بريك كرد و در گيم نهم اين كار را تكرار كرد تا ست نخست را 6-3 به سود خود پايان دهد.با شروع ست دوم، بازيكن اسپانيايي به سرعت 4-0 جلو افتاد و اگرچه سرويس خود را براي نخستين بار در مسابقه از دست داد، ولي بلافاصله در گيم بعدي سرويس حريفش را بريك كرد و در نهايت پس از 1 ساعت و 19 دقيقه، 6-3, 6-1‌ پيروز شد.بر اين اساس نادال به روند هفت شكست متوالي در مسابقات فينال مقابل بازيكن صرب پايان داد.
نادال بعد از قهرماني گفت:”تغيير دادن آن اوضاع خيلي مهم بود.يك بار ديگر قهرمان شدن مهم است.مخصوصا اين تورنومنت.تغيير آن وضعيت، قهرماني در يك مسترز، يكي از مورد علاقه هايم، امروز همه چيز كامل بود.شروع فصل خاك با قهرماني در اينجا حس فوق العاده اي دارد.اين تورنومنت برايم خيلي ويژه است.هميشه از وقتي بچه بودم اين تورنومنت را دوست داشتم.يكي از آرزوهايم بازي كردن در اينجا بود.تورنومنت تاريخي است كه وقتي بچه هستيد الگوهايتان را در حال بازي در آن مي بينيد.سطح تنيسم در چهار بازي قبلي خيلي بالا بود، بعد از دور دوم.”

نواك جوكويچ كه پس از مرگ پدربزرگش در روز پنج شنبه وضعيت روحي مناسبي نداشت، گفت كه از اين لحاظ خسته بوده و نتوانسته انرژي روحي لازم براي مقابله با نادال را جمع كند.
نواك:”قطعا نمي خواهم چيزي از پيروزي رافا كم كنم.او بازيكن برتر بود.ولي اين يك واقعيت است كه انرژي روحي در من باقي نمانده بود.تا به حال در اينگونه موقعيت احساسي قرار نگرفته بودم.خوشحالم كه در اين شرايط به فينال رسيدم.از نظر روحي هفته سختي برايم بود.”
بازيكن صرب درباره هشت قهرماني نادال ادامه داد:”فوق العاده، شگفت انگيز.روشي كه او در اين ورزش به كار گرفته نشان از يك قهرمان واقعي دارد.درباره او فقط جملات خوب را براي گفتن دارم.هر سال باز مي گردد و مانند اولين حضورش در اينجاست.”

نادال كه در طول هفته حتي يك ست را هم به حريفان واگذار نكرد، بيستمين عنوان قهرماني مسترز خود را بالاي سر برد و ازين نظر برتر از هر بازيكن ديگر در طول تاريخ است.همچنين هشت قهرماني پياپي در يك تورنومنت مسترز نيز در نوع خود يك ركورد محسوب مي شود.

ویرایش توسط Nima93 : 04-23-2012 در ساعت 12:03 AM
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: