نمایش پست تنها
قدیمی 04-20-2012, 11:57 PM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

روند شكست ناپذيري سلطان خاك ادامه يافت؛ چهلمين پيروزي متوالي رافا

مرد شماره 1 تنيس جهان به دور نيمه نهايي مسابقات مونت كارلو صعود كرد.هرچند براي دومين روز پياپي بهترين تنيس خود را ارائه نداد و چهار بار سرويسش را از دست داد، ولي نواك جوكويچ پس از 77 دقيقه موفق شد 6-4, 6-2 از سد رابين هاسه عبور كند.روز گذشته، جوكويچ پس از شنيدن خبر مرگ پدربزرگش به زمين مسابقه آمد و آلكساندر دولگوپولوف را مغلوب كرد.
جوكويچ:”امروز كمي بهتر بود، ولي در طول بازي خيلي احساساتي بودم.اما ببينيد، من تنيس بازي مي كنم.خيلي خوشحالم كه توانستم خودم را آماده كنم و به زمين بروم و براي برد تلاش كنم.به نيمه نهايي رسيدم كه در اين شرايط نتيجه بسيار خوبي برايم است.من خيلي به او نزديك بودم، پس فقدان بزرگي براي من و خانواده ام بود.ولي او همراه من است، اين را مي دانم، در روح.فقط بهترين خاطرات را به ياد مي آورم، و اين چيزيست كه ديروز و امروز قدرت بازي كردن را به من داد.”
بازيكن 24 ساله صرب براي چهارمين مرتبه در مونت كارلو به نيمه نهايي رسيد و با توماس برديچ مصاف خواهد كرد.او درباره ديدار نيمه نهايي چنين گفت:”او بر روي هر سطحي و در مقابل هر بازيكني يك تهديد است.ضربات بزرگ، سرويس قوي.مي داند كه چگونه در لحظات بزرگ بازي كند.امروز بازي عالي در مقابل اندي داشت.ضربات باورنكردني از بيس لاين زد.”

برديچ پس از اينكه 5 فرصت ست پوينت را در گيم دوازدهم از دست داد و در نهايت تايبريك ست نخست را واگذار كرد، خيلي زود در ابتداي ست دوم روند بازيش را به دست آورد و دو مرتبه سرويس اندي ماري را بريك كرد تا نتيجه برابر شود.سه بريك سرويس در ابتداي ست سوم بين بازيكنان رد و بدل شد و اين برديچ بود كه 2-1‌ پيش افتاد.يك بريك ديگر در گيم نهايي، نتيجه را
6-7(4), 6-2, 6-3 به نفع برديچ به پايان برد تا بازيكن چك تبار پس از 2 ساعت و 48 دقيقه براي دومين بار و پس از پنج سال راهي نيمه نهايي مسترز مونت كارلو شود.
برديچ:”بايد پس از ست اول در نبرد باقي مي ماندم.در تايبريك كمي بدشانس بودم ولي پس از آن بازيم قوي تر شد.اميدوارم ارائه بهترين تنيسم در خاك رس را ادامه دهم.”

ماري بعد از عملكرد ضعيفش گفت:”او بهتر بازي كرد.منظورم اينست كه من در ست نخست جنگيدم.او بر روي سرويسم چند فرصت داشت.پس از آن در تايبريك چند پرش توپ خوش شانس داشتم.او چند ضربه را كه قبلا از دست نمي داد خراب كرد.آغاز ست دوم جايي بود كه او قطعا بهتر شد و سطح بازي من به وضوح افت كرد، در نتيجه، نتيجه مسابقه نشان مي دهد.”
برديچ 26 ساله دو عنوان قهرماني خاك رس را در كارنامه خود مي بيند كه آخرين آن به تورنومنت مونيخ 2009 باز مي گردد.او درباره رويارويي با جوكويچ گفت:”من دقيقا همان كارهايي را مي كنم كه قبل از بازي با ديگر بازيكنان انجام مي دهم.روز بازي كردن با مرد شماره 1 تنيس است، كه عاليست.نيمه نهايي است، كه فوق العاده است.ولي با اين وجود مي خواهم بهترين تنيسم را نمايش دهم و خوب كار كنم.فقط مي خواهم بر روي كار خودم تمركز كنم و بهترين بازي را در زمين ارائه دهم.در آخرين ديدارم با او [در تورنومنت فينال تور جهاني سال گذشته در لندن]، من فقط يك امتياز براي شكست دادنش نياز داشتم.اين اتفاق رخ نداد.پس اين بار يك تلاش ديگر مي تواند باشد.”

در ديگر سوي جدول رقابت ها، مدافع هفت دوره عنوان قهرماني، چهلمين پيروزي پياپي خود در مونت كارلو را جشن گرفت.رافائل نادال هشتمين برد خود مقابل استانيسلاس واورينكا را با كسب 82 درصد امتيازات سرويس اولش و سه بار بريك كردن سرويس به جا گذاشت.بازيكن اسپانيايي پس از بريك كردن واورينكا در ابتداي مسابقه موفق نشد از اين فرصت استفاده كند و در گيم هشتم سرويس خود را از دست داد تا نتيجه 4-4 شود ولي يك بار ديگر حريف سويسي خود را بريك كرد تا ست نخست و در نهايت مسابقه را با نتيجه 7-5, 6-4 به سود خود پايان دهد.
نادال:”ديروز و امروز سطح بازيم بهبود يافت.امروز مسابقه سختي بود.او براي پيروزي وارد زمين شد.ديروز پيروزي فوق العاده اي مقابل آلماگرو داشت، 6-3, 6-3.من از نحوه بازيم خوشحالم.در نيمه نهايي هستم.خبر فوق العاده اي برايم است.به ارائه يك بازي خوب در فردا چشم دوخته ام.”

براي صعود به مسابقه فينال، نادال بايد ابتدا از سد ژيل سيمون بگذرد.بازيكن فرانسوي دومين پيروزي پياپي خود مقابل يك بازيكن حاضر در 10 نفر برتر را با غلبه بر هموطنش جو ويلفرد سونگا رقم زد.سيمون در ست نخست دو بار سرويس حريفش را بريك كرد ولي با هدر دادن فرصت هايش نتيجه 5-5 مساوي شد.از دست دادن سرويس توسط سونگا در گيم يازدهم برايش گران تمام شد و ست نخست را واگذار كرد.در ست دوم اين بار نوبت سيمون بود كه 4-1 عقب بيفتد ولي با كسب كردن پنچ گيم پاياني مسابقه موفق شد پس از 1 ساعت و 32 دقيقه 7-5, 6-4 برنده شود.
سيمون گفت:”بريك هاي زيادي در مسابقه بود، يا بايد بگويم فرصت هاي بريك زيادي.وقتي توانستم ريتم خودم را پيدا كنم، و وقتي خورشيد غروب كرد، آنجا بود كه توانستم بهتر بازي كنم و خوب حركت كنم، به توپ خوب ضربه بزنم.پيش از آن، دو گيم خوب، دو گيم بد بودم.”

سونگا با اين باخت ركورد فصل 2012 خود را 21 پيروزي و 7 شكست مي بيند.او گفت:”باور دارم كه در كل هفته خوبي داشتم.شايد امروز مي توانستم كمي بهتر باشم.هنوز دو يا سه چيز هست كه بايد بر رويش كار كنم.بايد از نظر بدني پيشرفت كنم تا قدرت بيشتري در بازيم داشته باشم، مانند محكم تر زدن ضربات، بازي كردن بهتر با توپ هاي چرخشي، عموما، بهتر شدن.”
سيمون درباره فردا ادامه داد:”سعي مي كنم از بازيم لذت ببرم.قطعا خيلي سخت خواهد بود.مي خواهم ازين بازي بيشترين استفاده را ببرم.يك بار او را شكست داده ام، و يك موفقيت بود.پس هر بار كه اين كار را انجام دهم يك موفقيت خواهد بود، ولي حتي در خاك رس بيشتر.حتي اگر ببازم، مي خواهم كه بهترين بازيم را ارائه دهم.”
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
18 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: