نمایش پست تنها
قدیمی 04-20-2012, 01:59 AM   #4
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پيروزي در ميان اندوه؛ بازي احساسي جوكويچ در روز مرگ پدربزرگ

سيد برتر مسابقات تنيس مونت كارلو، نواك جوكويچ، بر درد و ناراحتي و آلكساندر دولگوپولوف غلبه كرد تا به مرحله ¼ نهايي صعود كند.بازيكن صرب فقط چند ساعت پس از شنيدن خبر فوت پدريزرگش در روز پنج شنبه وارد زمين شد و شروع خوبي نداشت تا ست نخست را 6-2 واگذار كند، ولي در ادامه روند بازي را در اختيار گرفت و ست دوم را 6-1 به سود خود كرد تا نتيجه برابر شود.پس از وقفه مسابقه در نتيجه 1-1‌ ست سوم به علت بارش باران، جوكويچ در گيم نهم سرويس حريفش را بريك كرد تا پس از 1 ساعت و 39 دقيقه، 2-6, 6-1, 6-4‌ برنده اين ديدار احساسي شود.
پس از پايان مسابقه، جوكويچ اشك هايش را پاك كرد و به آسمان اشاره كرد و بعد از لحظاتي زمين مسابقه را ترك گفت.او در مصاحبه خبري بعد از بازي حاضر نشد و مسئولان ATP در بيانيه اي چنين گفتند:”او امروز كمي پيش از مسابقه پدربزرگش را از دست داد و بازي كردن برايش خيلي سخت بود.بعد از پيروزي، او از نظر جسماني، روحي و رواني خيلي خسته بود.”
فيناليست سال 2009 مسابقات در مرحله بعد با رابين هاسه روبرو مي شود كه 9 تا از 11 فرصت بريك را ناكام گذاشت تا در 94 دقيقه با نتيجه 6-2, 6-3 بر توماس بلوچي غلبه كند.اين نخستين بار است كه هاسه 25 ساله به مرحله ¼ نهايي يك تورنومنت مسترز صعود مي كند.

در ديگر مسابقه اين نيمه از جدول، اندي ماري در ابتداي مسابقه توسط جولين بنتو به چالش كشيده شد و پس از به دست آوردن بريك در دومين گيم مسابقه، سرويس خود را بلافاصله از دست داد.در ادامه، رالي هاي طولاني شرايط بازي را نزديك نگه داشت تا جايي كه در امتياز 5-5, 30/0 ست اول، بنتو بر روي زمين ليز خورد و از ناحيه مچ دست و پاي راست آسيب ديد و بعد از ادامه دادن مسابقه براي دو امتياز، انصراف داد تا ماري 6-5 برنده شود.
ماري:”بعضي قسمت هاي زمين صاف نيستند.آن ها گفتند كه در جريان مسابقات جام ديويس با آن مشكل داشتند ولي خاك را عوض كردند.خاك رس معمولا بعد از تغيير كمي زمان نياز دارد تا ساكن و استوار شود.شايد به همين دليل بود كه توپ پرش نامناسب دارد و بازيكنان كمي با حركت در زمين مشكل دارند.”

ماري به مصاف توماس برديچ خواهد رفت.نفر هفتم رده بندي تنيس مردان دو بار در ست اول سرويسش را از دست داد ولي به مسابقه بازگشت و سه بار كي نيشيكوري را بريك كرد تا 2-6,
6-2, 6-4‌ برنده شود.بازيكن اهل جمهوري چك ركورد اين فصل خود را به 21 برد و 5 باخت ارتقا داد و در حالي به ديدار بعدي گام مي گذارد كه ركورد برتر 3-2 برد و باخت را در برابر ماري دارد، ولي بازيكن بريتانيايي آخرين بازي رودررو را در تورنومنت دوبي به سود خود پايان داده.
ماري 24 ساله به دنبال سومين حضورش در نيمه نهايي مونت كارلو در چهار سال گذشته است.او درباره بازي مرحله بعد چنين گفت:”سخت خواهد بود.گاهي اوقت بازي به او بستگي دارد چون قدرت بسيار زيادي دارد.ولي اگر عمق ضربات را خوب نگه داريد، او را حركت دهيد، كه كار ساده اي نيست، ولي اگر چنين كاري كنيد باعث ناراحتي او مي شويد.پس اين چيزيست كه بايد سعي كنيد در مقابلش انجام دهيد.”

مدافع عنوان قهرماني، رافائل نادال در جريان پيروزي 6-1, 6-1 مقابل ميخائيل كوكوشكين بي رحمانه ظاهر شد.بازيكن اسپانيايي در مدت 60 دقيقه، پنج بار سرويس حريفش را بريك كرد و فقط 6 امتياز سرويس را از دست داد تا روند شكست ناپذيري در مونت كارلو را حفظ كند.
نادال گفت:”بازي در شرايط بي نقصي آغاز شد.به نظرم از ديروز خيلي بهتر بازي كردم.هجومي تر و محكم تر.سرويسم خيلي بهتر بود.ريترن هم همينطور.در كل از نحوه بازي امروزم راضيم.”
حريف بعدي نادال، استانيسلاس واورينكا خواهد بود.بازيكن سويسي هم نمايش خوبي داشت و موفق شد سيد هشتم، نيكولاس آلماگرو را 6-3, 6-3 حذف كند.بازيكن رنك 26 نتايج خوبي را در مسابقات خاك رس امسال به جا گذاشته، از جمله صعود به نيمه نهايي بوينس آيرس (شكست از آلماگرو) و آكاپولكو (شكست از ورداسكو).

ديگر بازي دور ¼ نهايي كاملا فرانسوي خواهد بود.سيد چهارم، جو ويلفرد سونگا مقابل فرناندو ورداسكو قرار گرفت و در حاليكه پنج گيم از بازي پيش رفته بود، بارش باران براي مدتي طولاني كار را به وقفه انداخت.بعد از ورود مجدد بازيكنان به زمين، تايبريك تعيين كننده بنده ست بود و سونگا 6-4 عقب افتاد، اما 5 تا از 6 امتياز نهايي را كسب كرد تا ست اول را به خود اختصاص دهد.او در ادامه دو مرتبه سرويس حريفش را بريك كرد تا در 1 ساعت و 43 دقيقه، 7-6(7), 6-2 برنده شود.اين براي نخستين بار است كه سونگا به اين مرحله از تورنومنت صعود مي كند.او ركورد 21 برد و 6 باخت در اين فصل را دارد و قهرماني در مسابقات دوحه آن را برجسته مي كند.
سونگا:”من تشنه پيروزي هستم.هميشه براي بردن به زمين مي روم.گاهي اوقات مردم شگفت زده مي شوند كه مي گويم ’من به اين تورنومنت آمده ام كه تا پايانش پيش بروم.’ ولي به نظرم مهم است.”
ژيل سيمون هم با شكست سيد هفتم، يانكو تيپسارويچ به مرحله بعد رسيد.بازيكن فرانسوي مقابل 11 ايس تيپسارويچ مقاومت كرد و 9 تا از 10 فرصت بريك را ناكام گذاشت تا در 2 ساعت و 18 دقيقه، 6-0, 4-6, 6-1 به برتري دست يابد.
سيمون:”باور دارم كه بيشتر فيزيكي بود تا فني.شرايط را دوست داشتم.خيلي سنگين و كند بود.انتظار چنين بازي را از او نداشتم، رالي هاي طولاني و صبور بودن.در واقع، به نفع من بود.اينگونه بازي كردن را دوست دارم.”
سيمون 27 ساله به چهارمين ¼ نهايي اين فصل خود رسيد و ركورد 16 پيروزي و 9 شكست را دارد.بر اين اساس او به ديدار سونگا مي رود و حضور يك فرانسوي در نيمه نهايي مسابقات قطعي است.
سيمون درباره مصاف با سونگا ادامه داد:”مي دانم كه شيوه بازيش مي تواند در خاك رس بي نهايت آزاردهنده باشد، مانند هر سطح ديگر.بايد در مسابقه بمانم، نشان دهم كه هميشه حاضرم، و اينكه نمي تواند در هيچ لحظه اي افت كند چون من باز خواهم گشت.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
23 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: