نمایش پست تنها
قدیمی 06-06-2012, 03:05 AM   #22
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

پايين، پايين، پايين، ولي بدون سقوط؛ پيروزي پنج سته براي نوله و راجر

سيد سوم و قهرمان سال 2009، راجر فدرر، مسابقه 2-0 باخته را براي هفتمين بار در دوران بازيش برد تا به 31مين نيمه نهايي گرند اسلم خود صعود كند.در مقابل خوان مارتين دل پوترو، بازيكن سويسي چهار مرتبه در دو ست ابتدايي سرويسش را از دست داد و فقط هشت امتياز بر روي سرويس اول دلپو كسب كرد.ولي مصدوميت زانو كه بازيكن آرژانتيني را در جريان تورنومنت آزار داده بود نياز به مداوا داشت.هنگامي كه درصد سرويس اول دل پوترو شروع به سقوط كرد، فدرر اختيار بازي را به دست گرفت و فقط 8 امتياز در ست چهارم از دست داد و به راحتي ست نهايي را كسب كرد تا بعد از 3 ساعت و 14 دقيقه، 3-6, 6-7(4), 6-2, 6-0, 6-3 برنده شود.
سيد نهم كه به نيمه نهايي 2009 رسيده بود، هشت بار سرويسش را از دست داد و 43 خطا –به اندازه فدرر- داست و فقط 35 درصد امتيازات ريترن را به خود اختصاص داد.او حالا ركورد 37 برد و 9 باخت را در اين فصل دارد كه قهرماني در مارسي و استوريل آن را برجسته مي كند.

خوان: “بازي عالي نمايش دادم، حتي در ست سوم و چهارم.او شروع به بهتر شدن نسبت به ابتداي مسابقه كرد.خوب سرويس نزدم و به همين خاطر بود كه قدرت بازيم را از دست دادم.فرصت داشتم.آن ها را از دست دادم.وقتي او فرصت داشت، به دست آورد و اين تفاوت را ايجاد كرد.هيچ فرصت پيروزي تا اولين گيم ست پنجم نداشتم، وقتي يك فرصت بريك كسب كردم.تورنومنت خيلي خوبي برايم بود.خيلي خوشحالم كه به اين سطح رسيدم.وقتي ست مي برم، وقتي در برابر بازيكنان بزرگ پيروز مي شوم، آن هايي كه رنكينگ بهتري از من دارند، هميشه چيزي براي يادگيري است.نكات مثبت و منفي وجود دارد و بايد بر روي جنبه منفي كار كنم.”

اين دومين بازگشت فدرر از نتيجه 2-0 در رولند گاروس بود.او همچنين در سال 2001 مقابل سباستين گروژان و در 2009 مقابل تامي هاس به اين موفقيت رسيده بود.
او گفت: “به نظرم شرايط خوبي برايش بود.مي دانستم به هر حال دشوار خواهد بود.در پيدا كردن ريتم ناموفق بودم.در ست سوم آن را حس كردم، هر چند او دو ست پيش بود.راهي براي بازگشت مي يافتم و حس بهتري داشتم.فقط دنبال راهي براي بازي كردن مقابل بازيكني بودم كه از چنين فاصله دوري بر روي سطح كند ريترن مي كرد.سعي مي كنيد سرويس را از او عبور دهيد؟كه سعي كردم؛ جواب نداد.يا او را در زمين كمي حركت دهم؟و اين بهتر جواب داد ولي واقعا در تركيب كردن بود كه موفقيت را يافتم.ست دوم برايم ست سختي بود كه واگذار كنم ولي او تايبريك خيلي خوبي بازي كرد و بر من غلبه كرد.اما خوشحال بودم كه دو ست نخست كمي زمان برد، چون وقتي بازي طولاني تر شد به سود من بود.از جنگيدن و شروعم در ست سوم و چهارم و حتي ست پنجم، جايي كه به وضوح سخت ترين بود، چون آخرين فرصت او بود و مقاومتش شايد در بيشترين حد بود، خيلي راضيم.”

فدرر در تكرار نيمه نهايي فصل گذشته به مصاف نواك جوكويچ مي رود.مرد شماره 1 تنيس جهان، روز سه شنبه با ناكام گذاشتن 4 فرصت مچ پوينت جو ويلفرد سونگا، اميد كشور فرانسه براي كسب قهرماني را يك سال ديگر به تعويق انداخت و 6-1, 5-7, 5-7, 7-6(6), 6-1 به پيروزي رسيد.جوكويچ پس از كسب ست اول و برتري 3-1 در ست دوم، فقط يك خطا داشت ولي مقاومت سيد پنجم نتيجه را 4-4‌ مساوي كرد.او مجبور شد از دو فرصت ست پوينت در امتياز 5-6, 15/40 رهايي يابد ولي سونگا سومين موقعيت را به لطف خطاي فورهند جوكويچ به دست آورد تا بازي 1-1‌ شود.هر دو بازيكن در شروع ست بعدي يك بريك را مبادله كردند و به نظر مي رسيد دومين تايبريك در راه است كه بريك سونگا نتيجه ست را 7-5 به سودش پايان داد.پس از آن، بازيكن فرانسوي دو فرصت بريك را در گيم پنجم ناكام گذاشت ولي نتوانست دو فرصت پيروزي در گيم دهم و دو فرصت ديگر در گيم دوازدهم را كسب كند.قدرت ذهني بازيكن صرب برايش نتيجه بخش بود تا در تايبريك ست چهارم برنده شود و ست پاياني را به راحتي به خود اختصاص دهد.
سونگا قصد داشت بعد از كريستوف راجر وسلين (پدر ادوارد راجر وسلين) كه در ¼ نهايي 1983 جيمي كانرز را مغلوب كرده بود، به اولين فرانسوي تبديل شود كه نفر اول رنكينگ را در آزاد فرانسه شكست مي دهد.

جو ويلفرد: “اين شايد سخت ترين شكست دوران بازيم بود.مسابقات زيادي را بعد از چنين جنگندگي بزرگي واگذار نكرده ام...برايم خيلي نادر است كه مچ پوينت داشته باشم و برنده نشوم، پس آن را به ياد خواهم داشت چون رولند گاروس بود؛ ¼ نهايي بود.كمي مايه شرمندگي است چون خيلي نزديك بودم.افسوس چيزهاي زيادي را در آن مسابقه نخواهم خورد.همه تلاشم را كردم.تا مي توانستم جنگيدم.متاسفانه در پايان انرژي در پاهايم باقي نمانده بود.اين است.اينگونه است.بايد اين فصل را فراموش كنم و تمرين بر روي چمن را شروع كنم.تلاش خواهم كرد و اين ديدار را به ياد خواهم داشت و اين شكست را، پس در تورنومنت هايي مانند ويمبلدون اعتماد به نفس بيشتري خواهم داشت.چون اگر مي توانم بازيكنان برتر را در خاك رس آزار دهم، مي توانم در چمن بدتر باشم.”

مطلب برگزیده تنيس تاكرز: در تعقيب لِيور؛ نواک جوکوویچ

جوكويچ 25 ساله در جستجوي كسب چهارمين قهرماني پياپي در گرند اسلم و كامل كردن عناوينش در همه آن هاست.فقط دون باج (1938) و راد ليور (1962 و 1969) موفق شده اند هر چهار عنوان گرند اسلم را همزمان در اختيار داشته باشند.
نواك به خبرنگاران گفت: “به عنوان يك بازيكن تنيس، اين چيزيست كه شما برايش زندگي مي كنيد.اين چيزيست كه سال ها برايش تمرين مي كنيد، تا اينكه قسمتي از نمايش باورنكردني، نبرد باورنكردني در اينجا، رولند گاروس با بازيكن ميزبان باشيد.واقعا خوشحالم كه امروز برنده شدم.”
او درباره ناكام گذاشتن چهار فرصت مچ پوينت ادامه داد: “به نظرم، سعي در اينكه از نظر ذهني محكم باشيد و ضربات خود را باور داشته باشيد.قطعا كمي تجربه كه در پنج، شش سال گذشته در اين سطح مسابقه داده ام.بازي هايي مشابه اين داشته ام وقتي مچ پوينت عقب بودم و موفق به بازگشت شدم.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
33 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: