نمایش پست تنها
قدیمی 11-04-2012, 12:43 AM   #5
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

21 شكست ناپذير؛ حماسه يانويچ ادامه دارد

بعد از پيروزي 6-4, 7-5 برابر ژيل سيمون در مرحله نيمه نهايي رقابت هاي تنيس مسترز پاريس، يرزي يانويچ به دنبال كامل كردن هفته باورنكردني خود خواهد بود. بازيكن 21 ساله لهستاني در جريان مسابقه 89 دقيقه اي 12 ضربه ايس داشت و حتي يك فرصت بريك هم به حريفش نداد. يانويچ اولين بازيكن بعد از هارل لوي (صعود به فينال تورنتو 2000 و شكست از مارات سافين) است كه در نخستين تورنومنت مسترز خود به ديدار نهايي صعود مي كند.
يرزي: “من به اينجا آمدم تا فقط در دور مقدماتي بازي كنم و ناگهان پس از چند روز در فينال هستم. نمي دانم چگونه اين كار را انجام دادم ولي ديدار نهايي فردا منتظرم است. امروز هنگامي كه به مچ پوينت رسيدم، حس عجيبي داشتم. كمي عصبي بودم ولي حس باورنكردني بود. چند لحظه قبل از اين مچ پوينت به خودم گفتم چيزي را تغيير ندهم، فقط به خوبي قبل بازي كنم. و اين كار را كردم. مسابقه را با ضربه دراپ شات پايان دادم (با خنده).”

سيمون 27 ساله كه از صعود به دومين فينال مسترز دوران بازيش باز ماند، پس از مسابقه گفت: “اصلا تعجب برانگيز نبود. با بازيكني روبرو شدم كه در حال حاضر كاملا اعتماد به نفس دارد. او بازي مي كند و همزمان با بازيش لذت مي برد. هر ضربه را با تمام قدرتش مي زند. اين چيزي از بازيش است كه در ديدارهاي قبلي ديدم و از ديدن بازي امروزش مقابل خودم متعجب نشدم. ريترن كردن مقابل او خيلي دشوار است. معمولا من بايد يكي از بهترين ريترن هاي تور را داشته باشم و امروز نتوانستم چنين كاري را انجام دهم.”
يانويچ در اين فصل به دور سوم ويمبلدون (شكست از ماير) و يك چهارم نهايي مسكو (شكست از بلوچي) صعود كرد. او قصد دارد به عنوان نخستين قهرمان لهستاني يك تورنومنت مسترز و اولين لهستاني قهرمان در تور پس از وُيتك فيباك (در مسابقات شيكاگو 1982) معرفي شود.
او ادامه داد: “من هميشه با اعتماد به نفس بوده ام ولي آرزويم حضور بين 100 نفر برتر بود. امسال به 100 نفر برتر وارد شدم ولي هيچ وقت انتظار چنين چيزي را نداشتم.”

اما بدون توجه به نتيجه ديدار پاياني، برنده براي اولين بار در يك تورنومنت مسترز پيروز مي شود چرا كه داويد فرر هم تا كنون در اين سطح قهرمان نشده. سيد چهارم رقابت ها 10 تا از 11 فرصت بريك را ناكام گذاشت تا سومين برد خود مقابل مايكل لودرا را در يك ساعت و 50 دقيقه و با نتيجه 7-5, 6-3 به دست آورد. بازيكن اسپانياي در حالي گام به چهارمين فينال مسترز خود مي گذارد كه كارش را در مونت كارلو و رم 2010 و شانگهاي 2012 با شكست پايان داد. او با 123 پيروزي در رقابت هاي مسترز و بدون كسب قهرماني از اين نظر يك ركورد را در تور مردان دارد.
فرر: “حس خوبي دارم. خيلي خوشحالم چون به فينال رسيدم. فردا ديدار خيلي سختي خواهد بود چون حريفم خيلي خيلي خوب بازي مي كند. ولي تمام تلاشم را براي شكست دادنش
مي كنم. قطعا امسال بهترين فصل دوران بازيم بوده. هيچ وقت موفق نشده بودم شش قهرماني در يك فصل به دست آورم. اگر فردا پيروز شوم، به هفت تبديل مي شود. به اين خاطر خيلي خوشحالم. مسابقات زيادي را بردم.”

براي مشاهده گالري عكس مرحله نيمه نهايي مسابقات مسترز پاريس، مي توانيد از صفحه فيسبوك تنيس تاكرز بازديد كنيد.
Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: