نمایش پست تنها
قدیمی 07-14-2012, 08:31 PM   #3
PowerVu
Xpelled Mentor

آواتار PowerVu

پستها: 10,227
سپاس: 35,479
در 11,020 پست 99,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Bryan Bros. ✔Sanaz Marand, Hingis, Evert, Black, Huber, Safina, Minella, Robson, Tsurenko, Bencic, Halep, Muguruza, Wozniacki, Siniakova, Diatchenko, Townsend, Gajdosova, Siegemund Pavlyuchenkova, Jovanovski, Gasparyan, Azarenka, Sharapova, Kirilenko, Rodionova, Lisicki, Shvedova, Goerges, Bacsinszky, Keys, Petkovic, Voegele, Rogers, Myskina, Svitolina, Makarova, Stosur, Mertens, Brengle, Strycova, Beck, Mattek, Falconi, Davis, Riske, Bertens, Dellacqua, Broady, Erakovic, J. Rae ✔Bahrami, N

بازخوانی شبی باشکوه برای سلطان ابدی در معتبرترین تورنمنت تنیس جهان

در یک‌شنبه‌ای تاریخی که اتحاد بریتانیایی‌ها از دیوید‌ کامرون نخست‌وزیر و دیوید‌ بکام فوتبالیست گرفته تا خاندان سلطنتی و همسر نوه ملکه انگلیس برای حمایت از تنها تنیس‌باز مطرح باقی مانده جزیره در جدول مسابقات به محل برگزاری بازی نهایی ویمبلدون آمده بودند، ستاره واقعی نه روی سکو‌ها بلکه در زمین حضور داشت؛ راجر فدرر. ستاره سوئیسی برای فتح پانزدهمین گر‌ند‌اسلم دوران حرفه‌ای و هفتمین قهرمانی خود در ویمبلدون‌، با قدرت هر‌چه تمام‌تر در هشتمین فینال دوران حرفه‌ای‌اش در این رقابت‌های معتبر شرکت کرد و در‌نهایت با‌‌ نتایج‌‌‌‌‌ 6-4 ،‌‌‌‌5-7،‌‌‌‌ 3‌‌‌-6‌‌‌‌ و ‌4-6‌‌ به انتظار ‌76‌ ساله بریتانیا برای داشتن یک قهرمان در بخش انفرادی مردان ویمبلدون اجازه تحقق نداد.

در Set سوم باران در بازی وقفه‌ای ایجاد کرد و در‌نهایت مسقف شدن ورزشگاه نه تنها‌‌ باعث ادامه بازی شد، بلکه نوعی توفیق اجباری‌‌ برای فدرر به وجود آورد چون از زمان شروع مجدد به نظر می‌رسید او‌‌ با تسلط بیشتری به توپ ضربه می‌زند. فدرر که روز‌گاری تا رتبه چهارم رنکینگ پایین آمده بود‌، با این قهرمانی‌ برای دویست و هشتاد و ششمین هفته در‌صدر جدول قرار گرفته و به این ترتیب در رکورد طولانی‌ترین مدت حضور در رده اول با سمپر‌اس شریک شده است‌؛ در‌ست مانند ‌تعداد قهرمانی‌هایش در ویمبلدون!‌ اندی باز در فینال یک گرند اسلم دیگر، اسیر تجربه راجر شد و درست همانند زمانی که در فینال گرند اسلم آزاد استرالیا نتوانست جلوی اشک‌هایش را بگیرد و فرصت بالا بردن نخستین کاپ گرند اسلم دوران حرفه‌ای‌اش را از دست داد، اشک ریخت. اما امسال پس از آخرین امتیاز ویمبلدون و حلقه زدن اشک‌ها در چشمان راجر، این فدرر بود که زیبا‌تر از گذشته به نظر می‌رسید... آن هم در لحظاتی که جاودانگی خودش را رقم می‌زدند.

راجر پس از ‌این‌که به طولانی‌ترین انتظارش برای کسب‌‌‌ قهرمانی در گرند‌اسلم از سال ‌2003 پایان داد، به رویترز گفت: «‌یکی از بهترین بازی‌های دوران اخیرم را انجام دادم.» ‌از سال‌‌‌‌ 1975‌ و زمان‌ قهرمانی آرتور اش، فدرر با ‌30 سال و‌ 335 روز سن به پر‌ سن‌ و سال‌ترین فاتح ویمبلدون تبدیل شد. او در کنار همسرش، میرکا و دو‌قلوهایش،‌ کارلنه ریوا و ملیه روس شوق بیشتری برای حرف زدن داشت‌: «‌دلتنگ فینال بودم. لحظه‌ بزرگی در دوران حرفه‌ای من شکل گرفته است. در راه رسیدن به ‌عنوان قهرمانی‌ دشواری‌ها و درد‌سرهای‌‌ زیادی نصیب بردم.»

ماری در‌‌ حضور ‌دیوید بکام‌، دیوید کامرون و کیت میدلتون، همسر نوه بزرگ ملکه‌، اندوهش را با دوست‌دخترش؛ کیم تقسیم کرد: «‌خیلی خیلی به کسب جام نزدیک بودم. بعد از نیمه نهایی هم گفته بودم بهترین شانس دوران حرفه‌ای خودم را پیش‌رو دارم‌. به او تبریک می‌گویم چون شایستگی قهرمانی را داشت.» فدرر که از گرند اسلم آزاد استرالیا در سال 2010 تا ‌چند‌ روز پیش از کسب یک گر‌ند‌اسلم محروم مانده بود‌، دلیلی برای از خود بی‌خود شدن نمی‌بیند؛ حتی اگر رسانه‌ها به‌‌ گمانه‌زنی‌ برای نامیدن او به عنوان بهترین تنیس‌باز تاریخ پرداخته باشند.

راجر با شوق فراوان، جواب تواضع ماری را داد: «‌عمیقاً اعتقاد دارم او به زودی بیش از‌ ‌یک گر‌ند‌اسلم را بالای سر خواهد برد.» ماری از شانس مناسب خود در Set دوم حرف زد‌: «‌در Set دوم شانس عوض کردن جریان رقابت را داشتم اما به اندازه کافی هوشیار نبودم.» فدرر برای اولین بار ‌فینال گرند اسلمی در استادیوم‌ مسقف را تجربه می‌کرد و با این‌که‌ از این موضوع اندکی‌ متعجب به نظر می‌رسید اما در‌نهایت از مسقف شدن استادیوم نهایت استفاده را برد و برای هفتمین بار ویمبلدون را بالای سر برد.

استاد سوییسی و تنیس‌باز شماره یک مردان جهان همچنین یک‌روز پس از کسب عنوان قهرمانی تنیس ویمبلدون عملکرد اندی ماری حریفش در دیدار نهایی این رقابتها را قابل تمجید دانست و گفت: «به نظر من شاهد یکی از حرفه ای ترین رقابتهای تنیس جهان در چند روز گذشته بودیم و در اینجا از عملکرد اندی تقدیر می‌کنم. به نظر من او روندی رو به رشد را طی می‌کند و روز به روز قوی تر می‌شود. او در سنی به سر می‌برد که فرصت زیادی برای قهرمانی دارد.»

وی افزود: «به نظر من مقایسه بین نسل جدید و قدیم حاضر در رقابتهای تنیس ویمبلدون کار اشتباهی است زیرا ما در زمانی به سر می‌بریم که رسانه های جمعی حضوری پررنگ در رقابتها دارند و باید بگویم در رقابتهای امسال با تمام قدرت حاضر شدم. وی درباره حضور در رقابتهای المپیک لندن هم گفت: «بی صبرانه منتظر برگزاری رقابتهای المپیک هستم و از اینکه بتوانم در این رقابتها شرکت کنم همیشه خوشحال می‌شوم.»

به هر حال، کار از یک کف مرتب برای او گذشته است. برای مردی که این رکوردها را در اختیار دارد‌، باید کلاه از سر برداشت: در هر ‌4 گر‌نداسلم سالانه به‌‌‌‌طور مشترک با یک تنیس‌باز دیگر در‌ صدر جدول افتخارات قرار دارد. تنها تنیس‌بازی که در‌ 2 گر‌ند‌اسلم از ‌4 گر‌ند‌اسلم سالانه‌،‌‌ 4 قهرمانی متوالی را تجربه‌ کرده است‌. تنها تنیس‌بازی که‌ در‌ ‌‌‌2 ‌گر‌ند‌اسلم،‌ 5 بار متوالی قهرمان شده است‌. دومین‌ تنیس‌باز تاریخ که بدون از دست دادن حتی یک Set، قهرمان اوپن استرالیا‌ نام گرفته و چهارمین مرد تنیس‌بازی که بی‌هیچ ناکامی در Setها‌، یک‌‌ گر‌ند ‌اسلم را فتح‌‌ کرده است و همچنین تنها تنیس‌باز تاریخ که در ‌3 بازه زمانی متفاوت، طعم قهرمانی در‌‌‌‌ 3 گر‌ند‌اسلم از‌‌ 4 گر‌ند‌اسلم سالانه را چشیده است.

ویرایش توسط PowerVu : 07-14-2012 در ساعت 08:53 PM
PowerVu آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
28 کاربر زیر از شما کاربر گرامی PowerVu به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: