نمایش پست تنها
قدیمی 06-24-2014, 08:37 AM   #31
lordmani
Member

آواتار lordmani

پستها: 76
سپاس: 666
در 79 پست 1,010 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اینم شد سوال؟ فدرر دیگه
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون سومین گرنداسلم سال 2014 ؛ ویمبلدون

اندی ماری، تنیس‌باز اسکاتلندی و قهرمان سال پیش مسابقات ویمبلدون در اولین بازی‌اش در مسابقات امسال دیوید گرافین را 6 – 1، 6 – 4 و 7 – 5 شکست داد و به دور دوم صعود کرد.
ماری که از این پیروزی بسیار خوشحال بود پس از بازی گفت:«خوب بود. صبح که بیدار شدم مضطرب بودم اما در زمین با هوادارانی که ورزشگاه را پر کرده بودند مواجه شدم و آن‌ها از همین اولین بازی من را حمایت کردند».

ماری که با قهرمانی در ویمبلدون سال 2013 اولین بریتانیایی نام گرفت که بعد از 77 سال این جام را به دست آورده برای موفقیت در فصل جاری تصمیم گرفته از آملی مورسمو، نفر اول سابق زنان جهان از کشور فرانسه به عنوان مربی کمک بگیرد.

او البته درگیری مطبوعاتی عجیبی هم با ویرجینیا وید، اسطوره تنیس زنان بریتانیا داشت.

وید در گفت و گو با رسانه‌های بریتانیایی گفته بود وقتی شنید ماری تصمیم گرفته از یک مربی زن استفاده خواهد کرد فکر کرده بود یک خبر طنز است.

با این حال ماری در دفاع از تصمیمش مبنی بر کمک گرفتن از مورسمو گفته بود:«وید قبلا هم چنین رفتاری با من کرده بود. حرف‌های او من را متعجب نمی‌کند».

وید در سال 2012 هم که ماری در اوپن فرانسه شکست خورده بود گفت:«ماری را باید ملکه داستان‌های درام دانست» و ملکه خواندن ماری در این اظهار نظر خیلی سر و صدا به پا کرد.

ماری در ادامه دفاعش از مورسمو گفت:«دلیلی که من از آملی خواستم که به من کمک کند این بود که شخصیت درستی پیدا کنم و از تجربیات او استفاده کنم. به نظر من او به من کمک می‌کند. من از روزهایی که زیر نظر او تمرین کرده‌ام خیلی لذت برده‌ام. عالی بوده. اگر هم قرار است این کار من باعث شود که مربیان زن بیشتری در این ورزش به فعالیت بپردازند، اتفاق خیلی خوبی است. چون هیچ دلیلی وجود ندارد که بگویید آملی چیزی ندارد که به من کمک کند».

مورسمو که خودش در سال 2006 قهرمان ویمبلدون شده بود، پارسال مربیگری ماریون بارتولی ایتالیایی را بر عهده داشت و او را به قهرمانی در این مسابقات رساند. ماری هم امیدوار است با کمک مورسمو اولین بریتانیایی تاریخ باشد که از قهرمانی‌اش در ویمبلدون دفاع می‌کند (2 سال پیاپی قهرمان ویمبلدون می‌شود).

ماری می‌گوید:«وقتی مسابقه شروع می‌شود نباید یک لحظه هم به قهرمانی پارسال فکر کنم. همه تمرکز من روی مسابقات امسال است. اصلا به پارسال فکر نمی‌کنم».

این تنیس‌باز 27 ساله از این که نگران مسابقات امسال است خوشحال هم هست:«احساسم درست مثل پارسال است که هنوز قهرمان نشده بودم. خیلی اضطراب دارم و فکر می‌کنم این خوب است. دقتم را بالا می‌برد».
lordmani آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
19 کاربر زیر از شما کاربر گرامی lordmani به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: