نمایش پست تنها
قدیمی 05-30-2014, 11:49 PM   #101
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون دومین گرند اسلم سال رولندگاروس 2014

خب فردا هفته ی اول رقابت ها تموم می شه... به نظرم خیلی به هفته ی اول نمی شه تکیه کرد برا قضاوت...در هر حال اما یک سری نکات وجود داره که بد ندیدم بهش اشاره کنم:

1- نیشیکوری که بسیاری بهش امید بسته بودن برا اینکه خطرساز بشه در سمت خودش، متاسفانه نتونست شایستگی هاش و نشون بده...یک روز قبل از بازی دور اولش در مصاحبه با سی ان ان گفته بود مصدومیتش بهتر شده اما آماده ی 100 در صد نیست و متاسفانه همین نا آمادگی کار دستش داد خیلی زود...خیلی دوست داشتم نیشی آماده همچون مادرید رو ببینم چون مطمئنا به جذابیت بازی ها خیلی کمک می کرد، اما این اتفاق نیفتاد...جدا از مصدومیت از لحاظ بدنی کلا ضعیفه نیشی، باید تقویت کنه خودش رو...

2- استن کلا بدون « مورد عجیب» انگار نمی تونه زندگی کنه...خیلی از نواقص فنی و روحی روانیش در جریان بازی رو رفع کرده اما هنوز از « عدم تداوم ثبات» در طول فصل رنج می بره...حالا بی جنبه بودن اسمش و می ذارید یا هر چی دیگه خیلی فرقی نمی کنه...باید کار کنه رو خودش که بتونه در یک فصل طولانی تا حد امکان، روند ثابتی رو طی کنه... استرالیا بالا، بعد سقوط، باز مونت کارلو بالا دوباره سقوط...این طوری نمی شه که اسمش تو بزرگا بمونه...

3- در مورد حذف سرنا اون طوری چیزی نمی شه گفت، قفل کرده بود و نمی دونست چی کار کنه...حالا دست کم گرفتن بود، مشکل بدنی بود هر چی بود حریفش هم واقعا شایسته بود، بحثی توش نیست...در مورد سرنا همین بس که دو اسلم گذشته اما جامی تو ویترینش نیست، همین نشون می ده افت کرده...باید ادامه ی فصل بیشتر از همیشه جدی بگیره...به خصوص اینکه ویمبی رو پارسال هم نگرفته امسال باید جبران کنه...

اما جدا از باختش، دیدم متاسفانه دوستان یک کم غیر منصفانه باز انتقاد کردن...من بیش از 70 درصد بازی سرنا رو دیدم اما متوجه صحنه ای که مرتضی گفت نشدم، حتما من ندیدم...اما در هر صورت این اتفاق ها پیش می یاد تو تنیس...قطعا هیچ بازیکنی نیست که ادعا کنه «هیچ» کار اشتباهی نکرده درون کورت...تنیس هست و مسائل روانی و فشار های روانی در جریان بازی بسیار بالاست و خیلی از رفتار ها پیش می یاد... به خصوص اینکه «سرنا» هم باشی و همه ازت توقع بردن داشته باشن...«خود خواه» خواندن سرنا با اون لحن به نظرم درست نیست...آدمی که خودخواه باشه یا بخواد برد کسی رو لوث کنه مطمئنا بعد از پایان بازی دستش و بلند نمی کنه و با انگشت اشاره حریفش و نشون نمی ده...با حریفش لب تور اون طوری خوش و بش نمی کنه اون قدر بلند که کاملا همه ی دنیا شنیدند: " تو شایسته بودی و اگر همین طوری بازی کنی به بهترین ها می رسی"...به نظرم این جملات یک آدم خودخواه نیست...این مسائل رو هم ببینید اگه داد و بیداد سر داور و هر کس دیگه ای رو درون کورت می بینید...

4- در مورد راجر چیزی نمی شه گفت فعلا...حالا شاید یکشنبه بشه کمی حرف زد در موردش...اما در مجموع به نظرم از فرم این فصلش فاصله گرفته...بازم تکرار می کنم چیزی مشخص نیست هنوز...اما دست کم من فعلا نشانه های خیلی خوبی نمی بینم...چه از لحاظ بدنی و چه از لحاظ فنی...شاید تنها نکته ی فنی بارز که به چشم می یاد، سرویس های خوب در مواقع «ضروری» باشه...من این فاکتور رو دیدم فعلا...که قطعا خیلی موثره ولی کافی نیست...

5- نواکم آمادست...مهم نیست ست داد امروز، آماده بود در هر صورت...ست دادن لزوما مشکل محسوب نمی شه...نواک خیلی خوبه روندش هم رو به رشده اما بازم به شدت بر اعتقاد خودم که همانا قهرمانی رافاست اصرار می ورزم...به شدت اینحا راحته، خیلی راحته...البته این نکته هم فراموش نشودد که: ماریا جام و بردار و بیار...

ویرایش توسط roger 4 ever : 05-31-2014 در ساعت 12:19 AM
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
22 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: