نمایش پست تنها
قدیمی 05-11-2014, 05:52 PM   #18
mjrs
Senior Member

آواتار mjrs

پستها: 129
سپاس: 1,721
در 127 پست 1,045 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: اسطوره راجر
پیش فرض پاسخ : آندره آغاسی: رافائل نادال اسپانیایی بزرگترین تنیس‌باز تاریخ است، نه راجر فدرر

جالبه! اگر رادیک و هیوییت و نالبندیان و سافین ضعیف بودند چرا نادال هیچ گرنداسلمی به جز خاک قبل از به اصطلاح "the golden era" تا سال 2009 نگرفت!
فدرر در سال های 2004-7 نامبر وان بود، همین طور در مقاطعی از 2009-2010 و همینطور 2012!
منطق ایشون خیلی قابل درک نیست، از طرفی رو نادال زوم میکنه که تمام گرنداسلم ها رو غیر از AO دوبار برده، راجر هم همه رو به غیر از FO دو بار برده. میگه نادال تمام دستاوردهاش رو در دوره اوج راجر کسب کرده، خبر نداشتیم که راجر در سال 2013 که نادال دومین USO ش رو برد در اوج آمادگی بود! همچنین یه جوری صحبت میکنه که انگار فدرر در این به اصطلاح دوره طلایی دستاورد خاصی نداشته!
اگر زمانی رو بشه به اون "the golden era" گفت از سال 2011 به بعد هست، زمانی که جوکوویچ هم فوق العاده بازی کرد، نادال هم از اون زمان به بعد فقط 4 اسلم برده، مطمئنا بیشتر از فدرر، اما با توجه به اختلاف سن اونها قابل پیش بینی هم هست!
agassi پارسال هم در مصاحبه ای گفته بود: "اگر نادال پشت یک میز با فدرر بشینه و فدرر بگه، من بهترین هستم، اولین سوال نادال این هست که 'خب، پس چطور تو نمیتونی من رو شکست بدی، من دوبرابر تو شکستت دادم؟ من همه چیز رو بردم از جمله مدال طلای single المپیک و دیویس کاپ."
واضحه که از نظر اون دیویس کاپ و طلای المپیک دستاورد خیلی خیلی بزرگی هستند! و اسلم های بیشتر، نامبروان بودن در آخر سال بیشتر و هفته های نامبر وانی بیشتر ارزش کمتری دارن، چون در دوره "golden era" به دست نیاوردن! همچنین ایشون فکر می کنه H2H مقایسه قابل اعتمادی برای مشخص کردن عنوان GOAT هست!
نظرات ایشون بیشتر به درد طرفداران نادال میخوره که بشنون و ذوف زده شن. اما در کل خیلی توجه نکنید بهش!

ویرایش توسط mjrs : 05-11-2014 در ساعت 06:02 PM
mjrs آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
8 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mjrs به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: