نمایش پست تنها
قدیمی 07-29-2013, 02:45 PM   #384
rezaomo
Senior Member

آواتار rezaomo

پستها: 364
سپاس: 5,039
در 319 پست 2,859 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

دل پوترو:فوتبال را بیشتر از تنیس دوست دارم

وی كه در رده بندی جهانی برترین تنیس بازان دنیا بعد از ستارگانی چون نوواك جوكوویچ، اندی ماری، راجر فدرر و رافائل نادال، در مكان هفتم قرار دارد در ۱۹ سالگی قهرمان اوپن آمریكا شد و در بازی های المپیك لندن مدال برنز گرفت.

این تنیس باز ۲۴ ساله گفت: فوتبال ورزش شماره یك من است. واقعا عاشق این رشته هستم و در اوقات فراغت فوتبال تماشا می كنم یا با دوستانم فوتبال بازی می كنم.

وی افزود: پست مهاجم میانی را بیشتر می پسندم و از وقتی بچه بودم در این پست بازی می كردم. در دفاع وسط هم زیاد بازی كرده ام. هنوز هم خیلی دوست دارم وقتی از تنیس بازنشسته شدم برای یك باشگاه فوتبال بازی كنم.

دل پوترو با بیان اینكه در ۱۲ یا ۱۳ سالگی تصمیم گرفت از بین تنیس و فوتبال یكی را انتخاب كند، ادامه داد: تصمیم خیلی سختی بود. مربی فوتبالم خیلی با مربی تنیسم صحبت كرد. هیچكدام نمی خواستند بگذارند من بروم. اما در حقیقت همیشه فوتبال را بیشتر دوست داشتم. راستش همزمان مسابقات فوتبال مهمی در رده ۱۲ سال در برزیل در حال برگزاری بود و من چون هرگز از كشور خارج نشده بودم تصمیم گرفتم تنیس را انتخاب كنم تا برای بازی به برزیل بروم. در آن زمان برای اولین بار سوار هواپیما شدم، به برزیل رفتم و برای اولین بار در یك تورنمنت تنیس مسابقه دادم و در نهایت بهترین بازیكن شدم. همه از این اتفاق تعجب كرده بودند.

وی گفت: اینگونه شد كه همه فكر كردند دیگر تصمیم خودم را گرفته ام. برای من هم سخت بود كه هر دو رشته را همزمان ادامه بدهم. به همین دلیل سه یا چهار ماه فقط تنیس بازی كردم اما بعد به خودم گفتم باید فوتبال را انتخاب كنم. راكت تنیس را كنار گذاشتم و تا ۱۴ سالگی فقط فوتبال بازی كردم. ولی به تدریج اشتیاقم به آن كم شد و به تنیس روی آوردم. بعد از آن سرم را پایین انداختم و خودم را وقف تنیس كردم.

نفر هفتم تنیس جهان اظهار داشت: وقتی بچه بودم همه می گفتند فوتبالیست خوبی می شوم و من را با مارانگونی مقایسه می كردند كه در دهه ۱۹۸۰ برای ایندیپندنته و بوكا بازی می كرد. ولی وقتی بزرگتر شدم چالاكی پاهایم كم شد. من عاشق فوتبال بودم و قبل از تمرین تنیس، یك ساعتی توپ را به دیوار می زدم و بعد از آن هم یك ساعت فوتبال بازی می كردم. چند تا از هم تیمی های آن زمان من اكنون برای ایندیپندنته بازی می كنند. نمی دانم شاید من هم می توانستم به بوكا یا یك تیم بزرگ دیگر بروم.

rezaomo آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
38 کاربر زیر از شما کاربر گرامی rezaomo به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: