درود
بعد از مسابقات گرنداسلم امریکا این هفته نوبت به مسابقات Davis Cup می رسه که همونطور که در قبل گفته شد از امسال صاحب امتیاز در رنکینگ ATP هم هست. (البته فقط جدول جهانی و جدول حذفی جهانی) این مسابقات از جمعه 18 سپتامبر در شهرهای مختلف دنیا شروع میشه و تا یک شنبه ادامه داره.
دور نیمه نهایی جدول اصلی گروه جهانی بین دو تیم اسپانیا - اسرائیل و کرواسی - جمهوری چک برگزار میشه تا تکلیف فینالیست های این مسابقات که قرار است در روزهای 4 الی 6 دسامبر به مصاف یکدیگر بروند مشخص شود.
دور نیمه پایانی گروه جهانی:
بازی بین اسپانیا و اسرائیل
محل برگزاری: اسپانیا
توپ: Head ATP
سطح: خاک خارج از سالن
نفرات تیم اسپانیا
- Juan Carlos Ferrero
- David Ferrer
- Tommy Robredo
- Feliciano López
Captain: Albert Costa
رافائل نادال به علت پارگی کوچیک در عضلات شکمی قادر به بازی در برابر اسرائیل نخواهد بود اما وی تیم اسپانیا رو در این تورنمنت همراهی میکند
خوان کارلوس فررو جایگزین رافا در این مسابقه شد.
نفرات تیم اسرائیل
- Dudi Sela
- Harel Levy
- Jonathan Erlich
- Andy Ram
Captain: Eyal Ran
تیم اسرائیل امسال برای اولین بار است که توانسته به نیمه نهایی مسابقات دویس کاپ گروه جهانی برسه وی برای این کار روسیه رو در دور یک چهارم نهایی حذف کرد.
پخش زنده از:
SKY Sports 2 UK
Sport+ France
بازی کرواسی و جمهوری چک
محل برگزاری: کرواسی
توپ: Head ATP
سطح: خاک داخل سالن
نفرات تیم کرواسی
- Marin Cilic
- Ivo Karlovic
- Roko Karanusic
- Lovro Zovko
Captain: Goran Prpic
نفرات تیم چک
- Radek Stepanek
- Tomas Berdych
- Jan Hernych
- Lukas Dlouhy
Captain: Jaroslav Navratil
پخش زنده از:
Dubai Sport
HRT2
HRT Plus
n Sport
Sport+ France
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مسابقات دور حذفی گروه جهانی
(این مسابقات بین بازنده های دور اول جدول اصلی جهانی و برنده های گروه اول مسابقات منطقه ای برگزار میشه تا تکلیف هشت تیم حاضر در مسابقات گروه جهانی سال 2010 مشخص شود)
جزئیات تیم ها و مسابقات این گروه:
نقل قول:
نوشته اصلی توسط DavisCup.com
CHILE v AUSTRIA
Venue: Medialuna Monumental, Rancagua, Chile (clay – outdoors)
CHILE
Paul Capdeville
Nicolas Massu
Jorge Aguilar
Guillermo Hormazabal
Captain: Hans Gildemeister
AUSTRIA
Jurgen Melzer
Stefan Koubek
Alexander Peya
Julian Knowle
Captain: Gilbert Schaller
BELGIUM v UKRAINE
Venue: Spiroudome, Charleroi, Belgium (clay - indoors)
BELGIUM
Christophe Rochus
Olivier Rochus
Steve Darcis
Xavier Malisse
Captain: Reginald Willems
UKRAINE
Sergiy Stakhovsky
Ivan Sergeyev
Sergiy Bubka
Illia Marchenko
Captain: Orest Tereshchuk
BRAZIL v ECUADOR
Venue: Ginasio Gigantinho, Porto Alegre, Brazil (clay – indoors)
BRAZIL
Marcos Daniel
Thomaz Bellucci
Marcelo Melo
Andre Sa
Captain: Francisco Costa
ECUADOR
Nicolas Lapentti
Giovanni Lapentti
Carlos Avellan
Julio Cesar Campozano
Captain: Raul Viver
NETHERLANDS v FRANCE
Venue: MECC Maastricht, Netherlands (clay – indoors)
NETHERLANDS
Thiemo de Bakker
Jesse Huta Galung
Raemon Sluiter
Igor Sijsling
Captain: Jan Siemerink
FRANCE
Jo-Wilfried Tsonga
Jeremy Chardy (replaces Gilles Simon - injured right knee)
Gael Monfils
Michael Llodra
Captain: Guy Forget
Live From:
Sport+ France
France 2
France 3
Franec 4
-----------------------------------------------------------------------------
SOUTH AFRICA v INDIA
Venue: Ellis Park Indoor Arena, Johannesburg, South Africa (hard – indoors)
SOUTH AFRICA
Rik De Voest
Izak Van Der Merwe
Wesley Moodie
Jeff Coetzee
Captain: John-Laffnie De Jager
INDIA
Somdev Devvarman
Rohan Bopanna
Mahesh Bhupathi
Leander Paes
Captain: Shiv Prakash Misra
SERBIA v UZBEKISTAN
Venue: Belgrade Arena, Belgrade, Serbia (hard – indoors)
SERBIA
Viktor Troicki
Janko Tipsarevic
Iljja Bozoljac
Nenad Zimonjic
Captain: Bogdan Obradovic
UZBEKISTAN
Denis Istomin
Farrukh Dustov
Murad Inoyatov
Vaja Uzakov
Captain: Petr Lebed
SWEDEN v ROMANIA
Venue: Idrottens Hus, Helsingborg, Sweden (hard – indoors)
SWEDEN
Robin Soderling
Andreas Vinciguerra
Simon Aspelin
Robert Lindstedt
Captain: Mats Wilander
ROMANIA
Victor Hanescu
Victor Crivoi
Andrei Pavel
Horia Tecau
Captain: Andrei Pavel (player)
ITALY v SWITZERLAND
Venue: Centro Sportivo "Valletta Cambiaso", Genova (clay – outdoors)
ITALY
Andreas Seppi
Simone Bolelli
Fabio Fognini
Potito Starace
Captain: Corrado Barazzutti
SWITZERLAND
Roger Federer
Stanislas Wawrinka
Stephane Bohli
Marco Chiudinelli
Captain: Severin Luthi
Live From:
SF Zwei
TSR 2
TSI 2
Rai Sport Piu
|
البته در این روزها دور دوم حذفی گروههای منطقه ای و قاره ای هم انجام میشه که به علت اهمیت کمتر از ذکر ان صرف نظر شد.