نمایش پست تنها
قدیمی 06-10-2013, 01:01 AM   #678
mspayam
Moderator

آواتار mspayam

پستها: 1,137
سپاس: 2,347
در 1,048 پست 7,309 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Federer, Nadal, Sharapova, Azarenka

نقل قول:
نوشته اصلی توسط davidbeckham نمایش پست ها

اگه فقط هیتر فدرر بودم باید طرفدار بردیچ هم میشدم یا سودر لینگ
سودر لینگ چون رافا رو تو رولند برد حالم ازش بهم مبخوره
ضمنا من سمپراس رو از همه بیشتر دوست دارم
چون با اون تنیس رو شناختم
یادش بخیر رسیور انا لوگ بود و trt ترکیه وینبلدون رو نشون میداد
تا فدرر سمپراس رو برد و سمپراس خداحافظی کرد منم از فدرر کینه به دل گرفتم
تا رافا تو رولند 2005 فدرر رو برد منم طرفدارش شدم
دوست عزیز ماشالا چه کینه ی طولانی ای به دل گرفتی. من هم اون بازی رو دیدم (نه از شبکه ی تلویزیون بلکه پارسال از یوتیوب) و برای من دقیقاً نقطه ی پایان اسطوره ی سمپراس و آغاز اسطوره ی فدرر بود. البته حدس می زنم تا قبل از اومدن نادال در سال 2005 سال های سختی رو سپری کردی، چون فدرر بعد از اون برد رفته رفته اوج گرفت و از سال 2003 تبدیل به اسطوره ای شد که همه ی ما می شناسیم. توی اون 4 سال طرفدار کی بودی؟

نقل قول:
نوشته اصلی توسط roooger نمایش پست ها
اما قسمت انتقادی من از نادال اینجاست چطور نادالو باید جز بهترینای تنیس در ادوار تاریخ دونست؟ایا واقعا نادال در همه سطوح تنیسور تاپی بوده؟ایا نادالو باید جز نوابغ تنیس در همه سطوح دونست؟امار نادال خب معلومه دوسوم قهرمانیش در خاک بدست اومده که منم عاجزم از بیان قدرت این ماتادور اما در هارد چی؟در چمن؟4تا خیلی کم واس نادال خدایش.شاید بگین خب راجرم فقط یکی رولند داره 7تاهم چمن اما در عوضش نصف گرنداش واس هاردن.هدفم از گفتن اینا پاسخ به چند تا سوالم بودش:ایا نادال میتونه رکورد گرندای راجرو بشکونه؟اگه میتونه ایا فقط با قهرمانی در خاک به این افتخار میرسه یا ...؟اما اگه نتونه به رکورد گرندای راجر برسه چرا بنظرتون نمیتونه؟دلیلش چی؟ضمنا خودتون میدونین هنوز راجر هست و باید حداقل ویمبلدنو روی راجر حساب باز کرد.و اخرین سوالم بنظرتون نوله میتونه این رکوردو بشکون یا خیر با دلیل؟امیدوارم کسی برداشت بدی از حرفام نکن چون قصد بی احترامی بکسی نداشتمو ندارم.شاید جای این سوالاتو این بحثا اینجا نباشه اما خواستم قبل ویمبلدون که بزرگترین گرند سال ی بحث جالب داشته باشیم.با تشکرو احترام به همه دوس داران راجر نادال نواک اندی و...
دوست عزیز
در مورد اینکه چرا نادال جزو بهترین تنیسورهای تاریخه دلایل متفاوتی هست، اما از دید من نادال جزو بهترین هاست چون سبک بازی فوق العاده خاصی داره و اگه تنیس باز نباشی یه مقدار برات سخت می شه که بفهمی دقیقاً نادال چی می کار می کنه. ولی به طور خلاصه می شه گفت که نادال محور اصلی بازیش استفاده از ضربات تاپ اسپین هستش و با اینکه استفاده از همچین ضربه هایی در تنیس در گذشته هم بوده اما چرخشی که توپ های نادال دارن از سایر تنیسورها خیلی بیشتره. ضربات تاپ اسپین باعث می شن که توپ با ارتفاع بالایی از روی تور رد بشه و یکباره پایین بیافته و بعدش هم با چرخش دوباره و با سرعت زیاد (و گاهی تغییر جهت) به سمت بالا بره و ریترن کردنش برای بازیکن هایی که اون سمت تور ایستادن سخت تر باشه. اما بدی تاپ اسپین اینه که سرعت خود توپ رو کم می کنه و سخت تر می شه باهاش وینر زد. ولی نادال به خاطر قدرت بدنی بالاش به نوعی بازی می کنه که همون ضربات تاپ اسپین با قدرت و سرعت زیاد به سمت حریف می رن و تا حریفش بخواد اون توپ رو بزنه می بینه که توپ بالای شونه اشه (که اصلاً جای خوبی برای ضربه زدن به توپ نیست و بهترین فاصله برای زدن توپ وقتیه که در حد کمر باشه). این سبک بازی برای سطوح خاصی مناسبه و دقیقاً چمن برعکس خاک باعث می شه که توپ خیلی بالا نره و برخلاف خاک که سطح کندی به حساب میاد، خیلی سطح سریعیه. ولی با این وجود می بینیم که برخلاف بازیکن هایی که تاپ اسپین خیلی کمی به توپشون می دادن و به همین دلیل نتونستن توی رولند گروس به افتخار برسن (از جمله همین سمپراس که روی چمن و هارد فوق العاده بود چون بیشتر ضربه های فلت می زد)، نادال تونست روی سطح های هارد و چمن هم هرکدوم دوبار قهرمان بشه و این از دید من معیار خوبی برای سنجش ناداله و دلیل خوبی برای اینکه اون رو جزو بهترین ها بدونیم به حساب میاد.
از طرف دیگه نادال فقط یک سال از جوکوویچ و ماری بزرگتره ولی دوبرابر جوکوویچ گرند اسلم داره و با فرض اینکه نادال در چند سال آینده سالی فقط یک گرند اسلم هم ببره و جوکوویچ هر سال دو تا، دست کم شش سال طول می کشه تا جوکر به تعداد گرند اسلم هایی که نادال برده برسه.
mspayam آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
13 کاربر زیر از شما کاربر گرامی mspayam به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: