نمایش پست تنها
قدیمی 06-14-2012, 09:56 PM   #80
M∂hdi
Author

آواتار M∂hdi

پستها: 3,313
سپاس: 16,491
در 3,306 پست 31,684 بار سپاسگزاری شده

نادال : در خواب هم چنين چيزي نمي‌دیدم

hfhtdyhrdyr654e5ry546.jpg

رافائل نادال، 26 سال سن بيشتر ندارد اما كارنامه كاري اش واقعاً ميتواند رشك و حسد خيلي ها را برانگيزد. سلطان بازي روي زمين رس، فينال رولان گاروس (يا همان اوپن فرانسه) امسال را هم با پیروزی 3 بر یک با نتایج 4-6 3-6 6-2 و 5-7 برابر حریف قدرتمندي مثل نواك جوكوويچ پشت سرگذاشت تا هفتمين قهرماني اش در تورنمنت پاريس را به دست آورد و اولين كسي باشد كه ركورد بيورن بورگ، اسطوره سوئدي در اين رقابتها را ميشكند. اين قهرماني اما با قهرمانی هاي قبلي نادال فرق دارد و دليلش هم اين است كه در يك روز به دست نيامده، بازي فينال روز يكشنبه برگزار شد اما بعد از سه ست و در حالي كه نادال 2 بر يك از حريف صربش جلو بود، به دليل بارش باران شديد متوقف شد و ادامه اش به روز بعد موكول شد. در مصاحبه اي كه ميخوانيد، نادال از حال و هوايش در شبي كه بازي به تعويق افتاده و همينطور حس خاصي كه نسبت به اين قهرماني دارد، گفته است:

وقتي بازي متوقف شد و به فردا موكول شد، چه حسي پيدا كردي؟
تمام آن شب خيلي عصبي بودم و براي ادامه بازي كه قرار بود فرداي آن شب برگزار شود، اضطراب داشتم. از زماني كه بازي متوقف شد، همين طور استرس داشتم و درست سه دقيقه قبل از شروع ادامه بازي توانستم بر اعصابم مسلط شوم.

بعد از پايان ديدار فينال، خيلي احساساتي شده بودي؛ فكر ميكني اين احساسي ترين رولان گاروس دوران حرف هاي ات بوده؟
نميدانم كه اين احساسي ترينشان بوده يا نه اما خود من خيلي هيجانزده شده بودم و اين هم طبيعي است چون بعد از سه شكست مقابل اين حريف در گرنداسلمهاي مختلف، اینبار موفق به شكست دادن او شده بودم. جشن گرفتن اين موفقيت با همه كساني كه من را براي رسيدن به آن كمك كرده بودند، كمترين كاري بود كه ميتوانستم بكنم.

7 قهرماني در رولان گاروس واقعاً شگفت انگيز است، حالا فكر ميكني بهترين تنیس باز جهان روي زمين رس هستي؟
با در نظر گرفتن اينكه دوره كاري يك تنیس باز چندان هم طولاني نيست، اين 7قهرماني خيلي زياد است... به دست آوردن چنين نتيجه اي خيلي مهم است اما باورنكردني نيست؛ هرچند خود من هم چنين چيزي را در خواب هم نميديدم. نميدانم بهترين هستم يا نه، كفايت لازم براي نظر دادن در اين مورد را ندارم اما اين را ميدانم كه يكي از بهترين ركوردها روي زمين رس را به نام خودم ثبت كرده ام.

trezg654354tete.JPG

روزنامه خبرورزشی | چهارشنبه | 24 خرداد 1391

M∂hdi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
21 کاربر زیر از شما کاربر گرامی M∂hdi به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: