نمایش پست تنها
قدیمی 05-22-2012, 12:21 AM   #311
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

جوكويچ: نادال هنوز بهترين در خاك رس است

پس از دومين شكست متوالي از رافائل نادال بر روي خاك رس، مرد شماره 1 تنيس جهان، نواك جوكويچ گفت كه بازيكن اسپانيايي هنوز بازيكن برتر بر روي اين سطح است، ولي باور دارد شانس كامل كردن “نوله اسلم” (چهار قهرماني پياپي گرند اسلم) در رولند گاروس را دارد.
جوكويج گفت: “او هميشه شانس پيروزي بيشتري دارد، حتي اگر هفت مرتبه در مقابلش پيروز شده باشم.او بهترين بازيكن دنيا بر روي اين سطح است.به نظرم مسابقه امروز خيلي نزديك بود، هرچند كه او در دو ست برنده شد.اگر از فرصت هاي خود در مقابل رافا استفاده نكنيد، او نيروي حركتي را در اختيار مي گيرد.من خطاهاي زيادي دادم و اين نبايد در برابر نادال رخ دهد...با اعتماد به نفس به پاريس مي روم و هفته خيلي خوبي داشتم...نمي توانم بگويم مهيا نيست و احتمال چهارمين قهرماني پياپي گرند اسلم وجود دارد، و من براي يك گرند اسلم مانند هر تورنومنت بزرگ ديگر با تمركز بيشتر آماده مي شوم...قبل از پاريس بايد چند اصلاح انجام دهم ولي در بهترين فرم خواهم بود.”

نادال: چيزهاي كوچك تفاوت را مي سازند

رافائل نادال مي گويد صحبت هاي تابستان گذشته درباره بهبود دادن بعضي از قسمت هاي بازيش براي شكست دادن نواك جوكويچ، بيشتر از قلبش آمده تا سرش.
نادال در رم به خبرنگاران گفت: “من اين را وقتي گفتم كه چند فينال را باختم و شما نمي توانيد انتظار داشته باشيد هميشه بي نقص باشيد و هنگامي كه در فينال ها مانند سال گذشته و يكي در امسال شكست مي خوريد بايد وقتي برنده يا بازنده مي شويد احساسات خود را كنترل كنيد.وقت شكست هيچ چيز وحشتناك و هنگام پيروزي فوق العاده نيست و شما جهت صحيح را پيدا مي كنيد و به تلاش كردن و پيروز شدن ادامه مي دهيد و در هر تورنومنت مي جنگيد و هر روز كار مي كنيد و شكست را قبول مي كنيد چون در اين ورزش شما هميشه شكست خواهيد خورد – پنجم يا سوم مي شويد يا در نيمه نهايي، ¼ نهايي يا فينال مغلوب مي شويد، فقط يكي را مي بريد ولي اين عاديست كه شكست بخوريد و بايد صبور باشيد تا نوبت شما برسد و من شكست هايم را قبول مي كنم و به جنگندگي ادامه مي دهم...و چند امتياز را مي بريد و اين تفاوت است.لازم نيست كه چيزهاي بزرگي را پيدا كنيد – چيزهاي كوچك هستند كه تفاوت را ايجاد مي كنند.”

فيش، پتكويچ و هانتوكوا از فرانسه كنار كشيدند

به گزارش تورنومنت، چهار بازيكن مرد و چهار زن به طور رسمي از رولند گاروس انصراف دادند.آقايان مردي فيش (آمريكا)، رابين سودرلينگ (سوئد)، پير ريبا (اسپانيا) و پابلو كوئواس (اروگوئه).
آن ها توسط دنيل خيمنو تراور (اسپانيا)، بلاز كاوچيچ (اسلوني)، سيمونه بوللي (ايتاليا) و فرانك داونچيچ (كانادا) جايگزين مي شوند.فيش كه از هفته اول ماه آوريل در تورنومنت هيوستون تا به حال مسابقه نداده، دليل كناره گيريش را خستگي اعلام كرده.
در بخش زنان، آندريا پتكويچ (آلمان)، دنيلا هانتوكوا (اسلواكي)، آگنش ساوايي (مجارستان) و تيماي باچنسكي (سويس) انصراف خود را اعلام كرده اند و به جاي آن ها، ماتيلدو يوهانسون (فرانسه)، ايساي سورنكو (اوكراين)، لورا پوس-تيو (اسپانيا) و پائولا اورماچيا (آرژانتين) بازي خواهند كرد.

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
35 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: