نمایش پست تنها
قدیمی 05-14-2012, 12:25 AM   #306
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

تيرياك: “براي من سوت بزنيد”

تماشاگران تورنومنت مادريد در جريان مراسم اهداي جوايز بخش زنان براي يان تيرياك و مانولو سانتانا سوت زدند.مسابقات به خاطر لغزنده بودن خاك آبي و جنجال پيرامون آن دچار آشفتگي شده بود.نواك جوكويچ و رافائل نادال قول داده اند كه در صورت تغيير نكردن شرايط باز نگردند.
تيرياك به خبرنگاران گفت: “براي او سوت نزنيد، بلكه براي من.من مسئوليت آن سوت ها را به عهده مي گيرم، سانتانا نبايد مقصر شناخته شود.هفته سختي براي همه بوده.نه خيلي براي من، چون من خيلي پير هستم.مهندسان ماند سگ تا ساعت 5 صبح براي بهبود شرايط زمين كار كردند.اينكه شرايط بي نقص نيست واضحست، ولي شرايط براي همه بازيكنان مشابه است.ما فقط حدود 5 هفته قبل از شروع تورنومنت زمان داشتيم.سعي كرديم پرش توپ را مناسب كنيم ولي نتوانستيم به آن دست يابيم.”
مسئولين شهر مادريد روز پنچ شنبه با تيرياك به توافق رسيدند و قول دادند در طول سال از زمين ها نگه داري كنند.تيرياك اشاره كرده بود كه به دست آوردن يك زمين خوب با برچيدن و ساخت هر ساله زمين ممكن نيست.او همچنين اعلام كرد كه قصد نگه داشتن خاك آبي را دارد و گفت بازيكنان بايد تغيرات در دورنما داشته باشند.ATP هنوز تصميم نگرفته كه در سال 2013 مجوز خاك آبي را بدهد يا خير.
تيرياك: “يك تورنومنت جهاني براي يك بازيكن ساخته نشده، اگر اينگونه بود شكست مي خورد.نمي دانم آن ها چه موقع درباره زمين تصميم مي گيرند ولي نمي توانيم با تصميم آن ها مخالفت كنيم.بازيكنان بايد تماشاگران تلويزيوني را هم در نظر بگيرند.ما براي پول، حاميان مالي و پخش تلويزيون مي جنگيم.و مطالعاتي وجود دارد كه به ما مي گويد ديدن توپ در خاك آبي راحت تر مي شود.”

جوكويچ از مدير پيشين ATP انتقاد كرد

مرد شماره 1 تنيس جهان از آدام هلفنت، رئيس پيشين هيئت مديره ATP به خاطر صدور مجوز نصب خاك رس آبي در تورنومنت مادريد انتقاد كرد.
جوكويچ پس از شكست در ديدار ¼ نهايي گفت: “آن ها تصميم را بدون موافقت بازيكنان گرفتند پس اين قانونيست كه بايد بلافاصله تغيير كند.تورنومنت كار خود را انجام داد، آن ها علاقه خود را به نمايش گذاشتند و نمي توانم آن ها را سرزنش كنم.آن ها براي صلاح خودشان مي جنگند.خطا از سوي كساني بوده كه اجازه چنين كاري را دادند.اين يك مثال واضحست كه چگونه سيستم ما به نفع بازيكنان عمل نمي كند.مدير قبلي [هلفنت] بود كه اين تصميم را گرفت.خيلي ساده است.او قصد ترك كردن سمتش را داشت، مي دانست كه قراردادش تمديد نمي شود پس تصميم خودش را گرفت...او درباره تنيس اهميتي نمي داد، درباره افكار بازيكنان.”
هلفنت در ماه دسامبر گذشته از سمت خود كنار رفت و صندلي رياست ATP‌ را به برد دروت واگذار كرد.
هلفنت به خبرنگاران حاضر در مادريد گفت كه پس از به دست آوردن تعهد تورنومنت درباره مشابه بودن خاك آبي و قرمز اين مجوز را صادر كرده.او اضافه كرد كه با بازيكنان و مسئولان تورنومنت مشورت كرده و به دليل عدم توافق آن ها، راي تعيين كننده را صادر كرده.
هلفنت: “زمين هاي آبي در تلويزيون فوق العاده هستند.ATP وظيفه گسترش دادن تعداد تماشاگران و بالا بردن سهامش را دارد.اين بدان معني نيست كه ATP بايد سنت ها را دور بريزد ولي اگر شما تلاش نكنيد، اگر نوآوري ايجاد نكنيد، هيچ شانسي نداريد.”

سرنا به دنبال رتبه برتر

پس از اولين قهرماني در فصل خاك رس اروپا از زمان رولند گاروس 2002 و با شكست ويكتوريا آزارنكا در مادريد، سرنا ويليامز كه اكنون در رنكينگ 6 قرار دارد مي گويد به صدر جدول چشم دوخته.
او به خبرنگاران گفت: “من نمي خواهم در رنك 2 باشم، فكر نكنم ويكتوريا براي رنكينگ 2 بازي كند.همه ما براي بهترين بودن بازي مي كنيم.”
سرنا هنوز حدود 3,000 امتياز از نفر اول رنكينگ، ويكتوريا آزارنكا عقب است و بازيكن بلاروسي تا پايان رولند گاروس فقط 725 امتياز براي دفاع كردن دارد، پس سبقت گرفتن از آزارنكا قبل از فصل چمن برايش سخت خواهد بود، مگر اينكه آزارنكا كاملا متزلزل شود و سرنا در رم و رولند گاروس قهرمان.
سرنا حالا 13 بازي پياپي را بر روي سه رنگ متفاوت خاك رس برده – در خاك سبز چارلستون، خاك قرمز مسابقات فد كاپ اوكراين و خاك آبي مادريد – و مي گويد خاك رس را دوست دارد.
سرنا كه پس از مهاجرت خانواده اش از جنوب كاليفرنيا به فلوريدا مقدار زيادي بر روي خاك رس بازي كرده، ادامه داد: “اين يك افسانه بزرگ است چون من در واقع خاك رس را دوست دارم، با تمرين بر روي آن پرورش يافته ام.نتايجم خيلي درخشان نبوده، ولي در رولند گاروس قهرمان شدم، بزرگترين تورنومنت خاك رس.در واقع از چمن بيشتر دوستش دارم كه عجيب است.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
31 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: