نمایش پست تنها
قدیمی 01-15-2012, 04:21 PM   #225
Nima93
Roger's Fan

آواتار Nima93

پستها: 1,051
سپاس: 20,047
در 1,047 پست 14,527 بار سپاسگزاری شده

جوكويچ باور دارد كه مي تواند موفقيت فصل 2011 را تكرار كند.

نواك جوكويچ در مصاحبه پيش از تورنومنت در ملبورن

مرد شماره 1 تنيس جهان، نواك جوكويچ حس مي كند كه مي تواند فصل تاريخي 2011 را تكرار كند.فصلي كه در آن 3 گرنداسلم (از جمله آزاد استراليا) را كسب كرد.او در حالي كه از بهبود كامل كمر و شانه اش خبر داد، گفت:”هر چيزي ممكن است.واضحست كه 2011 بهترين فصل دوران بازيم تا به اين لحظه بوده.تكرار كاري كه انجام دادم خيلي سخت خواهد بود ولي بيينيد، من يك بار اين كار را انجام داده ام.چرا دو بار نه؟چرا در طول فصل اميدوار و مثبت باقي نمانم؟...حس مي كنم كه در اوج بازيم هستم.از لحاظ بدني، روحي، نحوه بازي، من دقيقا آن جا هستم.من در همه سطوح مي توانم به يك اندازه خوب بازي كنم، چيزي كه در 2011 ثابت كردم.اين چيزيست كه بر آن تمركز دارم.چيزيست كه به آن فكر مي كنم.فقط بايد آرام آرام و قدم به قدم گام بردارم.”
او همچنين ادامه داد كه به كسب مدال طلاي المپيك هم فكر مي كند:”اين يكي از بالاترين اولويت ها در امسال است، بازي هاي المپيك.من اين امتياز و افتخار را داشتم كه در المپيك پكن كشورم را همراهي كنم.تجربه اي قابل توجه بود، با هيچ كدام قابل مقايسه نبود.تنيس يكي از ورزش هاي متعددي است كه در المپيك برگزار مي شود، بازي هايي كه با اعتبارترين، با ارزش ترين و معروف ترين در تاريخ ورزش هستند.اين خودش به اندازه كافي مي گويد.”

راديك:فاصله 4 بازيكن برتر با ديگران خيلي زياد است.

اندي راديك مي گويد كه چهار بازيكن برتر رنكينگ مردان شامل نواك جوكويچ، رافائل نادال، راجر فدرر و اندي ماري فاصله بين خود و باقي بازيكنان را خيلي زياد كرده اند.جوكويچ، نادال و فدرر از ويمبلدون 2003 تا كنون مجموعا 30 گرنداسلم را كسب كرده اند.هرچند ماري هنوز در گرنداسلم قهرمان نشده ولي به فينال آزاد استراليا 2011 و نيمه نهايي سه گرنداسلم ديگر رسيد.
راديك به گروهي از خبرنگاران آمريكايي گفت:”به نظرم فاصله خيلي زيادي وجود دارد.مي دانم كه ماري تا به حال قهرمان نشده ولي به نظرم بازيكن بزرگيست.4 بازيكن بزرگ واضح هستند ولي تغيير مي كنند.چند سال پيش فقط دو بازيكن بودند و حالا چهار بازيكن.آيا مي توانند 6 نفر باشند؟قطعا.آيا مي توانند دوباره 2 نفر باشند؟قطعا.بعد از فصل 2006 من ديگر جزء آن ها نبودم ولي در طول 8 ماه از فصل 2009 بين آن ها بودم.به نظرم بازيكنان مي توانند وارد و خارج شوند ولي در حال حاضر، آن 4 نفر بهترين هستند.”

فدرر:هينگيز ايده همكاري در المپيك را رد كرد.

راجر فدررگفت كه اين مارتينا هينگيز بوده كه ايده همكاري اين دو بازيكن در مسابقات دوبل مختلط المپيك 2012 را رد كرده است.فدرر از هموطن بازنشسته خود درخواست كرده بود كه نظر خود را در اين باره اعلام كند چون سوالات زيادي پرسيده مي شد.
فدرر:”براي او كمي باعث تاسف بود چون ناگهان زير فشار اين موقعيت قرار گرفت و از او درخواست اطلاعات بيشتري مي شد در حالي كه او بيشتر ازين چيزي نمي دانست.او انسان فوق العاده ايست.من به او خيلي احترام مي گذارم چون هرچند فقط از من يك سال بزرگ تر است ولي مرا خيلي وقت پيش به موفقيت رساند.براي من، او تنها بازيكني بود كه مي توانستم بازي كردن در مسابقات مختلط المپيك را همراهش تصور كنم.مي دانستم كه براي من از نظر بازي كردن در مسابقات متعدد سخت بود و براي او بازگشت به مسابقات حرفه اي.فقط مي خواستم بدانم كه نظر او چيست.او كسي بود كه در ابتدا به من گفت بايد بر روي مسابقات انفرادي و دفاع عنوان قهرماني در بخش دوبل تمركز كنم.او از بازنشسته ماندن خوشحالست.در واقع او اين تصميم را براي من گرفت كه لطف زياد او را نشان مي دهد.”

سرنا به بازگشت ونوس ايمان دارد.

سرنا ويليامز مي گويد كه به بازگشت خواهرش ونوس به مسابقات حرفه اي ايمان دارد.ونوس 31 ساله از آزاد آمريكا سال گذشته تا به حال در هيچ مسابقه رسمي شركت نكرده است.
سرنا:”او تلاش زيادي كرد[تا در ملبورن بازي كند].من هرروز او را مي ديم كه در كنارم تمرين مي كند.ازينكه او شركت نكرد كمي شوكه شدم.اين بدان معني است كه او براي تورنومنت ديگري آماده مي شود.او خيلي زود باز خواهد گشت.من به او گفتم كه بايد اول از خودش مراقبت كند.او هم خودش فكر مي كند كه حس بهتري دارد.او مي داند كه در چه شرايطي قرار دارد و چگونه از پس آن بربيايد و روز به روز بهتر مي شود.”

Nima93 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
27 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Nima93 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: