نمایش پست تنها
قدیمی 08-30-2009, 11:07 AM   #102
Rio
Roger's Fan

آواتار Rio

پستها: 3,457
سپاس: 4,547
در 3,416 پست 18,618 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Red-Line نمایش پست ها
دوست عزیز من نمیخوام به هرشکلی شده جواب دوستان رو بدم . امیدوارم بقییه هم اینطور باشند . کی گفته راجر از لحاظ تکنیک و تاکتیک برتره ؟!

دوست من با توجه به کند شدن سرعت surface تورنومنت های مختلف الان شرایط برای بازیکنانی که دفاع می کنند بهتر شده . این مورد واقعا الان حس میشه !! تاحالا فکر کردی ببینی دیگه شما والی های زیاد روی تور نمی بینید ؟! یا فکر کردید چرا دیگه سبک های سرو اند والی موثر نیست ؟!

بله منم قبول دارم که فدرر در زمین های Fast و medium fast و تورنومنت هایی که توپ های سبک مثل ویلسون استفاده میشه ( مثل همین یو اس اپن ) برتری هایی نسبت به رافا داره . اما ما چندتا تورنومنت با این شرایط داریم ؟ تازه تو همین یو اس اپن هم پارسال ایگور اندریف با بازی دفاعی و فرهند های top Spin داشت فدرر رو شکست میداد . یعنی باز هم به خاطر این برتری نمیشه گفت حتما رافا بازنده بازی هست ...

اما شما فینال استرالیا اپن رو ببنید نادال در دوبازی پشت سر هم و بسیار پر فشار بیشتر از 10 ساعت تنیس بازی کرد ولی باز هم تونست فدرر رو شکست بده !! یعنی شما فکر میکنی شکست فدرر الکی بود ؟! یا شما فکر میکنی باخت فدرر در استرالیا اپن دو سال پیش به جوکوویچ الکی بود !! نه دوست من .. فدرر در زمین های medium و کند و تورنومنت هایی که از توپ های سنگین مثل penn استفاده میکنند در برابر بازیکنان دفاعی مثل نادال ، مورای و .. مشکل داره . حالا شما بنا به تعصبی که دارید حاضر نیستید قبول کنید بحثش جداست ...

نادال در خیلی از تورنومنت ها برتری های زیادی نسبت به فدرر داره !! که مشخص ترینش Clay ( قمست بزرگی از فصل تنیس ) هست که در این چندوقت نشون داده از فدرر بهتر بازی میکنه . در Grass هم نشون داده که می تونه فدرر رو شکست و بهتر از فدرر بازی کنه !!! در هارکورت هم در تورنومنت هایی که شرایطش رو بالا گفتم ( باز هم بخش زیادی از یک فصل تنیس هست ) برتری هایی نسبت به فدرر داره .. در ضمن من در جای دیگه هم بحث کردم مصدومیت نادال ربطی به سبک بازیش نداره . یک مشکل شخصی هست . مورای به مراتب به قول شما فیزیکی تر از نادال بازی میکنه پس چرا مصدوم نشده ؟! نادال یک مصدومیت کهنه در سال 2005 داشته که اونو به طور کامل درمان نکرده و الان هم داره عواقبشو میبینه !! در ضمن همانطور که خود نادال هم گفت جدول فشرده ای atp هم مزید بر علت شده تا رافا با توجه به شرایطی که داره مصدوم بشه . مطمئن باشید اگر نادال زانوهاش به طور کامل مورد درمان قرار بگیره دیگه اینطوری مصدوم نمیشه . ولی اگر درست بهبود پیدا نکنه حتی اگه سبک بازیش رو سرو اند والی هم تغییر بده باز هم مصدوم خواهد شد

منم قبول دارم فدرر از لحاظ کسب گرنداسلم در کل بهتر از رافا کار کرده . ولی شما برو از یه بچه 10 ساله بپرس بگو یک تنیسور 23 ساله با یک تنیسور 27 ساله رو میشه از لحاظ مقام هاشون مقایسه کرد یا نه ؟! شما اجازه بده نادال خداحافظی کنه و اگر نتونست به اندازه فدرر گرنداسلم بگیره بعدا بگو فدرر در کسب گرنداسلم بهتر از نادال کار کرده .

در ضمن باز هم گفتم تنیس فقط گرنداسلم نیست !!! این واقعا نگاه تک بعدی هست .
دوست عزیز
اینکه میگی راجر از نظر تکنیک و تاکتیک برترین نیست نشونه ضعف
اطلاعات شماست. اگه شما چیزی رو ندونی دلیل نفی اون نیست.
بهتره یه نگاهی دقیقتر بکنی و از چند تا کارشناس بپرسی تا ببینی!
وایستادن ته زمین و همه توپها رو برگردوندن را با بازی سراسر زیبا و
تهاجمی فدرر یکی میکنی؟!!!
واقعا تعجب آوره!!! اونوقت میگی ما تعصب داریم!!!
همین تعصب چشم شما رو بسته و واقعیتها رو نمی بینی و به چند تا رکورد
دلتو خوش کردی برادر من. از این حال بیا بیرون همه چی روشنه.

من تو پستهای قبلی گفتم کسی منکر شایستگی های رافا نیست و من
کلا حساب خود اون رو از طرفدارهایی مثل شما جدا کردم!
ولی مقایسه یه اسطوره با یه تنیسوری که در یه مقطعی عالی کار
کرده و درخشیده خطاست.

میشه بگی این مشکل شخصی چیه؟!
من نشنیده بودم مصدومیت هم بشه مشکل شخصی! یعنی به اراده
خودش و بنا به مصالحی ایجاد شده باشه!

کجا اندی ماری خودش رو تو زمین جـــــــــر میده. هیچکس اینجوری بازی
نمیکنه. شما خودت برو تو زمین سعی کن این طور یه ساعت بازی کنی
ببین به چه حال و روزی میوفتی.
البته رافا فیزیک خوبی داره و از عهده اش براومده ولی فکر نمیکنی عمر
بازی فیزیکی محض زود به سر میرسه؟

این جدول فشرده ATP واسه همه است پس چرا همه مصدوم نمیشن.
چرا فدرر این همه مدت تونست نامبر وان بمونه.
از این دست بهانه ها دیگه بیفایده است رفیق.

در نهایت اینکه من توصیه میکنم صبر کنی اگه رافا به اندازه فدرر تونست
گرند اسلم ببره و شایسته عنوان بهترین تنیسور تمام تاریخ بشه بیا اینجا
و همه ما همراه شما رافا رو ستایش میکنم.
تا اون موقع این جور حرفها هیچ ارزشی نداره.

موفق باشی
Rio آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Rio به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: