نمایش پست تنها
قدیمی 08-30-2009, 12:39 AM   #98
Red-Line
Former Staff

آواتار Red-Line

پستها: 138
سپاس: 916
در 113 پست 1,250 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافا نادال - ماریا شاراپووا

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Rio نمایش پست ها
عجب دلیلی آوردی؟!!
پس بیاییم هد تو هد رافا - راجر رو بگیریم و بگیم رافا بهتره؟!!!!!
چه باهوش!!!

شما از نظر تکنیک بگی راجر برتره
از نظر تاکتیک بگی برتره
دیگه چی میخوای؟!!
رافا در مقابل راجر فقط با دفاع مطلق و بازی فیزیکی صرف تونسته مدت
کوتاهی بدرخشه که اونهم داره پیامدش رو میبینه!

اینکه ببینیم کی بیشتر گرند اسلم برده بی منطقیه؟!!!
پس بیاییم آمار بطری های آبی رو که خوردن بشماریم.

متاسفانه بعضی از دوستان اصلا راه بحث رو گم کردن.
من باز هم میگم برای من حساب رافا با اینجور طرفداراش جداست!
دوست عزیز من نمیخوام به هرشکلی شده جواب دوستان رو بدم . امیدوارم بقییه هم اینطور باشند . کی گفته راجر از لحاظ تکنیک و تاکتیک برتره ؟!

دوست من با توجه به کند شدن سرعت surface تورنومنت های مختلف الان شرایط برای بازیکنانی که دفاع می کنند بهتر شده . این مورد واقعا الان حس میشه !! تاحالا فکر کردی ببینی دیگه شما والی های زیاد روی تور نمی بینید ؟! یا فکر کردید چرا دیگه سبک های سرو اند والی موثر نیست ؟!

بله منم قبول دارم که فدرر در زمین های Fast و medium fast و تورنومنت هایی که توپ های سبک مثل ویلسون استفاده میشه ( مثل همین یو اس اپن ) برتری هایی نسبت به رافا داره . اما ما چندتا تورنومنت با این شرایط داریم ؟ تازه تو همین یو اس اپن هم پارسال ایگور اندریف با بازی دفاعی و فرهند های top Spin داشت فدرر رو شکست میداد . یعنی باز هم به خاطر این برتری نمیشه گفت حتما رافا بازنده بازی هست ...

اما شما فینال استرالیا اپن رو ببنید نادال در دوبازی پشت سر هم و بسیار پر فشار بیشتر از 10 ساعت تنیس بازی کرد ولی باز هم تونست فدرر رو شکست بده !! یعنی شما فکر میکنی شکست فدرر الکی بود ؟! یا شما فکر میکنی باخت فدرر در استرالیا اپن دو سال پیش به جوکوویچ الکی بود !! نه دوست من .. فدرر در زمین های medium و کند و تورنومنت هایی که از توپ های سنگین مثل penn استفاده میکنند در برابر بازیکنان دفاعی مثل نادال ، مورای و .. مشکل داره . حالا شما بنا به تعصبی که دارید حاضر نیستید قبول کنید بحثش جداست ...

نادال در خیلی از تورنومنت ها برتری های زیادی نسبت به فدرر داره !! که مشخص ترینش Clay ( قمست بزرگی از فصل تنیس ) هست که در این چندوقت نشون داده از فدرر بهتر بازی میکنه . در Grass هم نشون داده که می تونه فدرر رو شکست و بهتر از فدرر بازی کنه !!! در هارکورت هم در تورنومنت هایی که شرایطش رو بالا گفتم ( باز هم بخش زیادی از یک فصل تنیس هست ) برتری هایی نسبت به فدرر داره .. در ضمن من در جای دیگه هم بحث کردم مصدومیت نادال ربطی به سبک بازیش نداره . یک مشکل شخصی هست . مورای به مراتب به قول شما فیزیکی تر از نادال بازی میکنه پس چرا مصدوم نشده ؟! نادال یک مصدومیت کهنه در سال 2005 داشته که اونو به طور کامل درمان نکرده و الان هم داره عواقبشو میبینه !! در ضمن همانطور که خود نادال هم گفت جدول فشرده ای atp هم مزید بر علت شده تا رافا با توجه به شرایطی که داره مصدوم بشه . مطمئن باشید اگر نادال زانوهاش به طور کامل مورد درمان قرار بگیره دیگه اینطوری مصدوم نمیشه . ولی اگر درست بهبود پیدا نکنه حتی اگه سبک بازیش رو سرو اند والی هم تغییر بده باز هم مصدوم خواهد شد

منم قبول دارم فدرر از لحاظ کسب گرنداسلم در کل بهتر از رافا کار کرده . ولی شما برو از یه بچه 10 ساله بپرس بگو یک تنیسور 23 ساله با یک تنیسور 27 ساله رو میشه از لحاظ مقام هاشون مقایسه کرد یا نه ؟! شما اجازه بده نادال خداحافظی کنه و اگر نتونست به اندازه فدرر گرنداسلم بگیره بعدا بگو فدرر در کسب گرنداسلم بهتر از نادال کار کرده .

در ضمن باز هم گفتم تنیس فقط گرنداسلم نیست !!! این واقعا نگاه تک بعدی هست .

ویرایش توسط Red-Line : 08-30-2009 در ساعت 01:13 AM
Red-Line آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Red-Line به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: