نمایش پست تنها
قدیمی 05-09-2011, 10:05 AM   #25
I.man
Former Staff

آواتار I.man

پستها: 751
سپاس: 4,450
در 756 پست 8,139 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: راجر كبير - فرناندو گونزالس - فرناندو ورداسكو - ارغوان
پیش فرض فرصتي براي اول شدن

پس از كسب عنوان قهرماني در هر شش تورنمنتي كه امسال شركت كرده است، Novak Djokovic اين فرصت را دارد كه اين هفته براي اولين بار در تورنمنت Internazionali BNL d’ Italia به رتبه اول رنكينگ صعود كند. اگر Djokovic هفتمين قهرماني پياپي اين فصل خود را جشن بگيرد، مي تواند Nadal را به زير بكشد در صورتي كه تنيسور اسپانيايي و مدافع عنوان قهرماني قبل از نيمه نهايي حذف شود. و اگر نادال اين هفته اين عنوان را حفظ كند، Djokovic هنوز شانس بسيار خوبي دارد تا در Roland Garros به رتبه اول صعود كند.
Djokovic گفت: "اگر من پيروزي هايم را حفظ كنم نزديكتر خواهم شد اما من تلاش مي كنم كه به آن فكر نكنم. من تنها فصل خاك را شروع كرده ام. اين شروعي رويايي است با دو تورنمتي كه من قهرمان شدم و من نياز دارم كه روي رويدادهاي بعدي تمركز كنم."
او گفت: "اگر من مي خواهم به شماره يك دست پيدا كنم ، من بايد با ثبات داشته باشم زيرا اين چيزي است كه رافا انجام خواهد داد و همچنين ساير بازيكنان. اين تغيير كرده است، من در حال حاضر طرز فكر ديگري دارم. من ثبات بيشتري دارم و مي دانم چگونه درست فكر كنم."
اگر Novak به رتبه يك دست پيدا كند اولين بازيكني خواهد بود كه بعد از Federer و Nadal از سال 2004 به بعد صاحب اين عنوان خواهد شد. قبل از آن Andy Roddick تنها 13 هفته اين عنوان را در اختيار داشت و بعد از آن Federer توانست 380 هفته اول باشد.
Nadal گفت: "اگر من رتبه يك را از دست بدهم، دنيا به پايان نخواهد رسيد، اگر من آنرا از دست بدهم شماره 2 خواهم بود و من خيلي خوشحال خواهم شد. من قطعاً خوشحال هستم كه روي كورت مي روم و احساس كنم كه من قابل رقابت هستم و من هنوز اين احساس را دارم. اما در اين زمان من قادر نيستم او را شكست دهم اما من تلاش مي كنم تا او را دفعه بعد شكست دهم. چيزهاي خوب خواهند امد و تو بايد صبور باشي."
اما سرنوشت نادال در تورنمت بعدي در دستان خودش است. Djokovic بايد قهرمان شود و اميدوار باشد تا كسي Nadal را از رسيدن به نيمه نهايي محروم كند. كاري كه سه سال پيش Juan Carlos Ferrero در راند دوم انجام داد.
البته Nadal بايد در راند دوم با Thomaz Bellucci ديدار كند. او را كه فراموش نكرده ايد. كسي كه هفته گذشته به نيمه نهايي مادريد رسيد و در نيمه نهايي يك ست از Djokovic گرفت. بالاترين سيد در سمت Nadal هموطنش David Ferrer خواهد بود. اما به نظر جاي نگراني نيست چرا كه Nadal امسال او را در دو فينال خاك رس مغلوب كرده است.
در هر صورت اگر Nadal به نيمه نهايي يا بالاتر صعود كند، هنوز هم محتمل است كه تنيسور صرب در پايان فصل خاك نفر اول بشود. چنانكه Nadal بايد از عنوان قهرماني خود در Roland Garros دفاع كند و Djokovic فقط بايد به يك چهارم نهايي برسد.
I.man آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
25 کاربر زیر از شما کاربر گرامی I.man به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: