نمایش پست تنها
قدیمی 01-23-2011, 08:42 PM   #605
Farshad.Roger
Roger's Fan

آواتار Farshad.Roger

پستها: 208
سپاس: 69
در 208 پست 1,736 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Roger Federer

نقل قول:
نوشته اصلی توسط hatam_hh نمایش پست ها
اتفاقا خود فدرر استاد کری خوندن و رفتن روی اعصاب حریف قبل از مسابقس نمونش همین مصاحبه قبل از استرالیاس که خواسته تمام فشارا روی رافا باشه یا همین پارسال، کاری که هیچکس توی تاریخ انجام نداده یعنی بردن تمام مسترزهای خاک توی یک سال فدرر براحتی از ارزش اون کم کرد؟ مگه رافا هم بازیکن بزرگی نیست؟ خوب منه هوادار رافا هم از این حرف فدرر ناراحت میشم و یه نوع توهین حسابش میکنم یا اینکه این حرفا واسه فدرر اشکالی نداره ولی برای بقیه داره؟

معلومه که هرکس نمیتونه راجرو بزنه اونوقت گیر وکیلای میلیاردیش میوفته خیلی جالبه این مدلیشو دیگه ندیده بودیم کسی نمیتونه راجرو ببره مگه اینکه خود راجر ارور بده خیلی خیلی جالبه یعنی رولند 2008 هم راجر به ارورهای خودش باخت نه رافا؟؟ یعنی درحالت عادی راجر خطا نمیکنه!!! حریفاش هم نمیتونن به خطا وادارش کنن!!! بابا اصلا فدرر معصومه خطا نمیکنه!!! عقیده شما خیلی برام جالبه شما شکستن 1242 برد جیمی کانرزو نمیگی کار حضرت فیله ولی بردن راجرو میگی کار حضرت فیله؟؟ پس با این حساب حضرت رافا 14 بار مبعوث شده و حضرت فیل شده
نه دیگه نشد ! حرفای شما فقط جنبه اینو داره که با من مخالفت کنی در صورتی که جواب سوالاتون کاملا محسوس هست. من هنوز نظرمو ندادم شما از جانب من جواب حرفاتم گرفتی!
نه! کی گفته؟ اگر راجر هم به بازیکنی توهین کنه حداقل برای من یکی محبوبیتش کم میشه..خدا شاهده اگر توهین کنه به کسی ( به خصوص اگه بی دلیل باشه) اصلا احساس خوبی نخواهم دادشت. چون یکی از دلایل اینکه راجر رو دوست دارم به جز بازیش شخصیتش هست . اگر شخصیت نداشت هرگز طرفدارش نبودم.
در مورد فشار گذاشتن روی رافا. اون پست رو بنده خودم زدم و نوشتم 2 حالت میتونه داشته باشه یا داره فشار رو میزاره روی نادال یا واقعا حقیقت رو داره میگه اما در هر دو صورت کاملا با احترام حرف زده بود. گفته بود رافا فیوریت هست ..من نیستم! رافاست که عالی کار کرده و اونه که باید امید 1 باشه و این جرفا...حالا حرفه ای گری کرده و فشار رو هم روی رافا گذاشته اما کمال احترام رو داشته!
بند گفتم کم پیش میاد! نگفتم اصلا پیش نمیاد درسته؟ پستم رو دوباره بخونین...گفتم بردن راجر کار حضرت فیل هست و بردنش و اینکه بازیکنی با زور ازش ببره (با قدرت) نه با خطاهای خود راجر کم پیش میاد! نگفتم اصلا پیش نمیاد.
رولاندگاروس 2008 فکر کنم همه بدونن راجر هیچوقت به اون افتضاحی نمیبازه و مشکل روحی شدیدی داشت که اونجوری شد. اما به عنوان مثال ویمبلدون 2008 رو قبول دارم..زورش نرسید! فقط 1 مثال هست کاری به بازیهای راجر و رافا ندارم.
در مورد باختن راجر هم بله پای حرفام هستم وقتی راجر مشکلی نداره و بدون نقص بازی میکنه واقعا وحشتناک میشه بردنش نمونه هاش هم زیاده. اما مشکل اینجاست که تمرکزش رو از دست میده یا استرسش میره بالا و اون سطح اول بازیش رو نمیتونه طولانی نگه داره(حداقل الان) اگر بازیکنی بود که حواسش به خطاهاش بود این بازیهای نزدیک شبیه سیمون پیش نمیومد..خودشم بارها گفته که اصلا به ارور دادن اهمیت نمیده..چه 10 تا چه 60 تا . فقط براش مهمه خوب بازی کنه...مشکل هم همنیجاست! اگر کمتر خطا کنه خیلی نتایجش عوض میشه.
حرفی که شما میزنی Forced Errors هست اما حرف من در مورد اینکه خطاهای زیادی رو خودش میده Unforced Errors هست که به خاطر ضربات ریسکی و کم دقتی ..از دست دادن تمرکز و...میزنه! اگه این مشکل رو نداشته باشه ( که بعضا نداره) بردنش کار حضرت فیله
لازم به ذکر هم نیست..شما که عقیدت عوض نمیشه . منم عقیدم عوض نمیشه پس بهتره سر همو درد نیاریم...
من بازم میگم شکی در بزرگ بودن نادال ندارم اما چون شما مدام این 2 بازیکن رو مقایسه میکنین (در صورتی که معمولا من کاری بهشون ندارم) و بحثشون رو میکشین وسط مجبور میشم حرف بزنم.
اون 14 بار هم شما میدونی که چندتاش بازیهای فوق العاده نزدیک بوده و بیشترش هم در خاک و اینو هم میدونین که در 2004 تا 07 رافا در هارد کورت ها اصلا حضور فعال خوبی نداشت که بتونه با راجر پایا پای بیاد بالا وگرنه شاید اون رکورد بیان گر چیز دیگه ای بود...در هر حال با همه این تفاصیل به نظرم رافا یکی از بدترین مچ اپ ها برای راجر و سخت ترین رقیبش هست و شکی هم در این موضوغ نیست و یکی از معدود بازیکنایی که راجر در اوج باشه یا نباشه باهاش مشکل داره

ویرایش توسط Farshad.Roger : 01-23-2011 در ساعت 08:50 PM
Farshad.Roger آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
11 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farshad.Roger به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: