نمایش پست تنها
قدیمی 01-13-2011, 04:01 PM   #103
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Afshin نمایش پست ها
کوروش با حرفات کاملا مخالفم ، درسته سرویس در زمین های سریع بیشتر به کارش میاد ، ولی لندن که سطح کندی داشت ، بیشتر نوع سرویس هایی که میزد موثر بود.
بکهند فدرر هم قرار نیست به فورهند رافا بچربه ، همین که نقطه ی ضعفش توی بازی نباشه کافیه ، بتونه مسیر رالی رو از فورهند رافا عوض کنه کافیه .
منم نگفتم فقط بخاطر اسپین فورهندش و روحیه ی راجر بازی ها رو برده ، یه نمونش همون اسلایس های راجر بود که مثال زدم و تواناییه دفائیه رافا و مشکلی که راجر با این سبک بازی داره . ولی دارم میگم علت اصلیش همونه ، چون وقتی روی سطوحی که اون سلاح رافا خیلی کارآمد نیست بازی کردند ، خیلی آمار متفاوت بوده .
مقابل رافا و موری و نواک که هر 3 تا پسینگ شات های خوبی میزنن والی کردن سخته ، ولی غیر ممکن نیست ، باید والی به موقع باشه ، هوشمندانه باشه و عالی اجرا بشه .
توی لندن چندین بار دیدی که راجر با ضربه ی عمیق و با Pace کافی به بکهند رافا حمله میکرد و رافر با اسلایس توپ رو بر میگردوند و راجر بلافاصله به روی تور میومد و با والی امتیاز رو میگرفت.یه نمونش همون امتیازی بود که باعث شد گیم 7 امه ست اول رو ببره.
در این که وجود پل از نظر روحی تاثیر زیادی داشته شکی نیست ، ولی از نظر داشتن گیم پلن توی بازیش تاثیر بسزایی داشته ، نمونش بازیش با موری یا رافا بود که توضیحاتش رو هم چنیدن بار گفتم.شما هم اگه تغییر دیگه ای در بازیش ندیدی به احتمال زیاد دقت زیادی به خرج ندادی با دقت ببینی و با بازیهای قبلش مقایشه کنی قطعا متوجه تفاوت گیم پلنش نسبت به گذشته میشی.

من تو پست قبلمم اشاره کردم که رافا کلا توی هارد ایندور مشکل داره، کمترین قهرمانی هم تو این سطح گرفته و بیشترین باختش به راجرم تو همینه در حالی که تابحال راجر رو تو ایندور شکست نداده.

مسلما سطح بازیهای لندن و شانگهای برای سرویس راجر مناسبه که تو این زمینها بیش از همه جا ایس و Service Winner میزنه دیگه، کاری هم به کند و سریعش ندارم مهم شرایط بازی در ایندوره که به بازی راجر بیشتر Suit هست تا رافا.

ممکنه بگی بازی نمایشی حساب نیست که خودمم قبول دارم، ولی شما فورهند تاپ اسپین رافا رو تو ابوظبی با فینال لندن مقایسه کنی مطمئنا تو لندن نصف این مقدار هم اسپین نداشت! تازه خستگی رو هم فاکتور میگیریم که اگه رافا صد در صد هم خسته نبود حداقل فورهندش روز خوبی نداشت.

در این که راجر بکهندش طی 3 ماه اخیر پیشرفت کرده شکی نیست ولی هر چقدر هم بکهند خوبی داشته باشی جلوی اون تاپ اسپین زیاد زدن اون بکهند وینر های لندن خیلی طبیعی نیست مگر اینکه بگیریم رافا روز بدش بوده، تو ابوظبی فدرر نتونست این گیم پلن رو بخوبی اجرا کنه هر چقدر هم نمایشی بوده باشه مهم اینه که رافا تونست فورهندش رو به بکهند راجر تحمیل کنه.

در مورد پل هم من نظر شخصیم بود و هیچ اصراری بر قطعی بودنش ندارم
koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
14 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: