نمایش پست تنها
قدیمی 11-01-2010, 06:27 PM   #308
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط pirooz نمایش پست ها
سلام به همه دوستان
لطفا من را راهنمایی کنید
از بچگی (9 سالگی) تنیس رو شروع کردم اما بعد از دو تابستان دیگه جدی بازی نکردم و الان دوباره دارم جدی بازی می کنم. (البته خودم تمرین می کنم و مربی ندارم)
یک راکت خریدم babolat contact tour با مشخصات زیر:
weight : 270 gr
headsize: 660 cm2
balance 330 mm
اولا آیا کسی با این راکت بازی کرده تا حالا ؟ به نظر من خوش دسته اما احساس می کنم قدرتش کمه.
چه جوی متوجه بشم کنترلش چه قدره و قدرتش چقدره؟
حالا می خوام یک راکت دیگه بخرم(برای مسابقه که اگر یکی پاره شده از دیگری استفاده کنم). نمیدونم یک کپی دیگه از همین بگیرم یا یه راکت دست دوم قدیمی حرفه ای. خواهش می کنم دقت کنید که من 100 هزار تومان بودجه برای راکت دوم قرار دادم. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. احساس می کنم راکت 300 گرمی قدرت بیشتری به من بده چون اصولا بدنسازی هم کار کرده ام و از نظر قدرت نباید به مشکلی بر بخورم اگرچه نگران از دست دادن سرعت در حرکت دادن راکت در هنگام ضربه هستم.
در ضمن اگر در مورد انتخاب زه هم اطلاعاتی بدهید ممنون می شوم.
با تشکر

سلام

دوست عزیز من تابحال با این راکتی که گفتید بازی نکردم، ولی پیشنهاد می کنم راکت دست دوم نخرید! یا یکی دیگه از همین راکت بخرید یا یه راکت ویلسون بخرید که هم قدرت و هم کنترل مناسبی دارن ضمنا اگه از سری K Factor هم پیدا کنید راکت هاش الان دور و بر 100-150 هست و هم میتونی کنترل خوبی داشته باشی هم قدرت نسبتا خوب.

شما بنظر من بیشتر دنبال کنترل برو تا قدرت و وزن راکت هم مشکلی نیست با یکی دو تا گریپ و Lead Tape اضافی میتونی وزنش رو اضافه کنی... ولی توجه داشته باش که کمی سرعت Swingـت رو کم می کنه و در کل اگه میخوای دنبال وزن بالای 300 بری و راکت مناسب با بودجت پیدا نکردی من این راه رو پیشنهاد می کنم.

در مورد بستن زه هم باید ببینی دنبال Spin بیشتر هستی یا ضرباتت Flatـه؟ ولی معمولا برای کسانی که حرفه ای بازی نمی کنن همون Recommendation روی راکت برای Tension و Pattern و نوع گریپ بیشتر توضیه میشه.

باز سوالی بود در خدمتیم.
koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: