نمایش پست تنها
قدیمی 09-18-2010, 08:05 PM   #37
koury
Administrators

آواتار koury

پستها: 3,387
سپاس: 16,337
در 3,243 پست 25,305 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: نادال،رادیک،نواک،فیش، جینپری،موری،گاسکه، گونزالس،روبردو،هاس،فررو،مویا ورداسکو،نلبندیان، باقداتیس،گولبیس، کیم،ووزنیاکی، گورجس،سیبولکوا ،سورانا،ماریا،وی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط dane نمایش پست ها
1- این سرویس Slice ه نه Kick
2- همواره Nadal پس از سرویس زدن کمی به طرف بال ضعیفتر خود یعنی بکهندش متمایل میشه بنابراین: بهتر است Return به طرف فرهند Nadal باشه.
3- در شکل که به نظر میاد بازیکن سرویس زننده به غیر از ظربه اخر همواره در حال دفاع کردن است.
5- به هیچ وجه شکل نشان نداده که ظربه بازیکن دریافت کننده سرویس Short است.
نقل قول:
نوشته اصلی توسط dane نمایش پست ها
نکته منفی این رالی که من برای بازیکن دریافت کننده سرویس میبینم اینه که پس از ظربه 4 باید به روی تور هجوم می اورده چون تا قبل از ظربه 6 بازیکن سرویس زننده در حال دفاع بوده.
در ظربه 6 هم باید Down the line می رفته و به اشتباه با زدن یک Slice به زننده سرویس زمان داده تا به روی تور بیاد و با یک Half Volley که باز هم بازیکن زننده سرویس یا دیر به روی تور امده که مجبور شده Half Volley کنه و یا عمدا به تور نزدیک نشده که در هر دو حالت اشتباه کرده.
من که چیزی تو این عکس هر چی فکر کردم نفهمیدم که جنبه اموزشی داشته باشه , پر از اشتباه از سوی هر دو بازکنه.

فرید جان بنظر من نظر شما کاملا درسته، در واقع در پروسه ی آموزش تنیس یه امر اصولی و پایه ای هست... ولی همونطور که ممد گفت بسته به شرایط حریف و بازی داره! مثلا در قسمت هایلایت شده ی پست شما گفتید در ضربه ی 6 باید دان د لاین میرفته، ولی خب طبق شکل بازیکن آبی تحت فشار ضربه ی تاپ اسپین نارنجی بوده (ولو اینکه در شکل طوری نشان داده که بازیکن نارنجی با بدبختی توپ رو برگشت داده ولی در واقعیت اگه بازی رافا و راجر باشه رافا خیلی راحت تر از ضربه ی 3 باید این توپ رو برگشت میداده) و در اون شرایط که به دفعات در بازیهای رافا و راجر دیدیم بازیکن یک Option داره اونم بازگردوندن توپ به زمین توسط Sliceـه...

خود شمام ممکنه در حین بازی براتون پیش بیاد که خب تحت فشار مجبور شید بجای زدن یه Cross Court مثلا توپ رو به وسط زمین برگردونید که خب اختیار ضربه تحت فشار کار بسیار دشواریه... در واقع تمام نظر من اینه که شما میگید بازیکن به اشتباه این ضربه رو زده خب نمیشه اسمش رو اشتباه گذاشت و ممکنه اجبار بهترین انتخاب باشه، چون ممکنه با یه UE از طرف بازیکن نارنجی امتیاز به بازیکن آبی میرسیده و اونوقت نمیشد اسمش رو اشتباه گذاشت!!

بازم میگم بنظر من نمیشه گفت ضربه ی آبی درست بوده یا غلط ولی خب تنیس حرفه ای خیلی مواقع اصولی نیست و فراتر از ایناس...
koury آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی koury به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: