نمایش پست تنها
قدیمی 11-19-2009, 02:34 PM   #116
Mohammad
Tech Support

آواتار Mohammad

پستها: 3,759
سپاس: 22,285
در 3,465 پست 31,086 بار سپاسگزاری شده

منم مثل شما نقل میکنم؟!
بر روی خاک رس به هر حال Nadal به توپها می رسه و سریعتر بودن شرایط بازی در روز نسبت به شب خیلی براش مهم نیست مهم Bounce توپهاست که حریفان رو مجبور به ظربه زدن از بالای شانه ها کنه و به زحمت بندازه
طیقه گفته شما در پست قبلی: شب => سرعت بازی کم میشه
روز => توپ Bounce ش بیشتر میشه
فرید جان چیزی که بالا نوشتید کاملا متضاد با پست قبلیتون هست؟!! پس بازی با سودرلینگ تو شب به نفع سودرلینگ بوده یا نه؟!!
من کارشناس علم فیزیک نیستم , این مساله مثل روز روشنه
فقط دوستان بدونند که :
بدون شک Top Spin بیشتر باعث Bounce بیشتر توپها می شود و ظربات Flat کمتر Bounce می کنند.
من هم نیستم و از خودم حرف نزدم میتونم منابع کاملا معتبر خودمم رو معرفی کنم،
امیدوارم این لینک کار کنهف اگه نکرد بگید یه جای دیگه پیدا کنم:
http://books.google.com/books?id=ZLh...bounce&f=false

در واقع عامل که بیشتر تعیین کنندست Angle In هست.
نامفهومه
Angle In به زاویه برخورد توپ با زمین قبل از Rebound گفته میشه و Angle Out به زاویه خروجی توپ پس از برخورد با زمین.

بله در تنیس حرفه ای مطمئن بی معناست، مولی آیا نسبت دادن احتمال موفقیت رافا در این تورنمنت به ماست ریختن تو آب دریا؟! تمثیل حرفه ای هست؟!
نه اون دوستمون گفت که Nadal از Sodrling و Davydenko و Djokovic انتقام بگیره و بعد هم در نیمه نهائی از Del Potro انتقام بگیره.
خب بله این صحبت مانند همون مثالیه که من زدم و کاملا هم حرفه ایه.
Nadal اگر اینهمه دنبال انتقام گرفتنه بره یک Shot Gun بخره که کارش راحتتره.
صحبتی ندارم برای نظر شما احترام قائلم هرچند به نظر یه مقدر اگزجریت کردید.

ITF توپها رو دسته بندی کرده، همه المان ها از جمله وزن و خیلی چیزهای دیگه رو. اکثر توپهای تائید شده از جمله Dunlop Roland Garros French Open از دسته دوم (Type2) یا میدیم هستند وزنشون بین 56.0 تا 59.4 گرم هستش، حالا جدا واسه من سواله چطور ممکنه یه توپ سنیگن تر بشه بعد ITF ذکر نکنه؟!
ITF ذکر کنه
دوست من هیچگاه فدراسیون جهانی تنیس ( ITF ) نمیاد چنین مطالبی رو ذکر کنه این مطالب رو باید در سایتهای نامعتبر که من از اون سایتها چیز یاد گرفتم , جستجو کرد و از مصاحبه های بازیکنان مختلف.
توپها Dunlop با هم متفاوتند , اما چون اصرا دارید بدون ذکر منبع براتون می نویسم ( چون منابع من نامعتبره و می خواهم تبلیغ هم نشه ) :
They are also using the Dunlop ball which is a bigger and slower ball than usual
این مربوط به Fact Sheet منبع نامعتبر من راجع به مسابقات French Open سال 2006 بود.
They use quick balls here which will favour the players who are able to hit through the court with their heavy flat ground strokes
این مربوط به Fact Sheet منبع نامعتبر من راجع به مسابقات French Open سال 2008 بود که توپها تغییز کردند.

حالا شما منابع نامعتبرتو به ما هم معرفی کنید چی میشه؟ فرید جان؟

خب بهتره یک نظر سنجی بزاریم و دوستان نظر بدهند که ایا منظور از این جمله اینه که من گفتم:

من اگه اشتباه منظورمو رسوندم عذر میخواهم سعی میکنم شفاف تر صحبت کنم، ولی محل مناقشه بازی رافا با سودرلینگ در رم بود که شما فرمودید در شب بوده به ضرر سودرلینگ بوده که من گفتم رافا شرایط کیفی زمین از جهت Bounce و سرعت براش خیلی مهمه نمونش همین پاریس که این حرف رو زده، فقط خواستم میزان مهم بودنش رو بگم، پس چرا این بازیکن میگه بازی تو روز رو بیشتر دوست دارم؟! (طبق مصاحبه ای که در طول گرنداسلم استرالیا امسال انجام داده بود) که شما توضیحاتت خودتون رو دادید، که قبول دارم احتمالا بد گفتم، فرید جان دورغ ندارم بگم مطمئن باش.
Mohammad آنلاین نیست.  
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mohammad به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: