نمایش پست تنها
قدیمی 11-18-2009, 02:00 AM   #318
Farid
Forum Expert

پستها: 899
سپاس: 4,840
در 892 پست 11,189 بار سپاسگزاری شده

نقل قول:
نوشته اصلی توسط navidballack نمایش پست ها
فرید جان واقعآ مطالبت زیبا و خوندنیه
خسته نباشی
با سلام
ممنونم دوست عزیز , واقعیت امر اینه که من تازه به این سایت اومده ام و پس از زدن چندین پست دیدم که دوستان فقط دارند راجع به Federer و Nadal بحث می کنند , کمی دلسرد شدم تا یک روز این پست شما رو خوندم:
کجای بازی دل پوترو شبیه نادال هست؟
تنها شباهتشون اینه که هر دو بکند دو دست دارن
سرویس ها که کاملآ با هم تفاوت داره . ضربات فورهند و بکند اون ها هم با هم متفاوته
نادال بیشتر از spin استفاده می کنه ولی دل پوترو از ضربات flat استفاده می کنه
فورهند قدرتی از نادال!!! نادال یکی از ضعفاش کم بودن قدرت ضربه هاش هست که از آمار وینر هاش تو بازی های مختلف مشخصه
دلیل مصدومیت نادال ضرباتش نیست (ضربات محکم!!!!؟ )
دوندگی زیادش برای رسیدن به هر توپ هست که حریف رو وادار به زدن یک ضربه اضافی می کنه و همین عامل برتری نادال در مقابل حریفاش و البته مصدومیتش بود
و اگر هم به این شکل بازی نمی کرد مطمئنآ جامی نمی تونست ببره
به خودم گفتم اگر حتی یک عضو با این معلومات در این سایت فعالیت می کنه ( که مظمئنم که سایر دوستان هم معلومات خوبی دارند اما نمی دونم که چرا به جای بحث راجع به تنیس راجع به Federer و Nadal حرف می زنند ) پس من هم پست میزنم.
دوستان دنیای تنیس تفاوتی با همه ورزشها داره و اون اینه:
Match-Up
هیچ ورزشی در دنیا ( البته من اینطور فکر می کنم ) به اندازه تنیس حساب و کتاب نداره و تقابل استیلهای بازی دو بازیکن در برابر هم ( که تعریفیه که من میتونم راجع به Match-Up ارائه کنم ) زیباست.
به صحبتهای کارشناسان تلویزیونی در مورد فوتبال توجه کنید ( چه خارجی و چه داخلی ) , فلان تیم با گرفتن میانه میدان نبض بازی رو در دست گرفت
فلان تیم از سمت راست هجوم می اورد
فلان تیم با تشکیل مثلثهایی
فلان تیم از توپهای بلند
فلان تیم از عمق
این حرفها که هیچ حساب و کتابی نداره و انقدر شنیده شده که تبدیل به کلیشه شده
اما در تنیس دنیای زیبائی وجود داره که با فهمیدن ان دیدن بازیها لذت بخش تر از قبل خواهد شد , به عنوان مثال به یک پست که راجع به Match Up بین Federer و Benneteau که دو روز قبل از بازی نوشتم اشاره می کنم:

20 ابان
Not Before 10:00 PM
Roger Federer vs. Julien Benneteau
در مورد این بازی
1- به علت اینکه Benneteau سبک بازیش Defensive Counter Punchers ه و بیشتر دوست داره که از عقب زمین امتیازات را Grind کند و توپهای زیادی رو به زمین برگرداند و Federer رو وادار به ظربه زدن به یک توپ اظافه تر ( Extra Ball ) و در نهایت دادن Unforced Errors کند.
( همان سبک بازیی که Federer از روز ازل باهاش مشکل داشته است ) و
2- بال قویتر Benneteau بکهندشه ( در رالیهای Backhand Crosscourt بر بال ضعیفتر Federer که بکهندشه برتری دارد )
همچنین از سمت بکهندش به خوبی Down The Line می رود که اینکار Position گیری معمول Federer که
همواره در زمین برای پوشش بال ضعیفتر خود ( بکهندش ) در رالیها مایل به سمت AD Court موضع گرفته تا اگر توپهای حریف خیلی Wide نبود Run Around His Backhand and Use His Forehand کند و در نتیجه طرف Deuce Court را خالی می گذارد را به چالش بکشد و
3- فرهند Top Spin ش هم که Out Wide میزند روی بکهند Federer فرود می اید و وی رو به عقب زمین می راند و به اصطلاح وی را وادار به قرار گرفتن بر روی Back Foot و در نهایت دادن Unforced Error می کند و
4- Return of Serve عالیی دارد و این باعث می شود تا Federer از سرویسش Cheap Point های کمتری بگیرد و
5- Federer همیشه ترنمنتها را به کندی شروع می کند.
بنابراین: Benneteau به هیچ وجه Match-Up خوبی برای Federer نیست , اما به هر حال امیدوارم که تنیسور مورد علاقتون پیروز بشود.

خب دوستان اگر کسی دو روز قبل از بازی به شما بگوید که Federer به Benneteau می بازد شما پیش خود می گید که وی دیوانه است , اما ما می تونیم با بحث منطقی در کنار هم و یاد گرفتن مطالب جدید از هم دیگه و توجه به تنیس ( نه فقط به Federer و Nadal ) از این دنیای زیبا لذت ببریم
به هر حال از شما و سایر دوستان که زحمت می کشند ممنونم ولی باور کنید که اگر دوستان کمی بیشتر به تنیس بپردازند من هم بیشتر تشویق می شوم تا در این سایت پست بزنم.
Farid آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
12 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Farid به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: