نمایش پست تنها
قدیمی 07-09-2016, 06:29 PM   #157
behsen
Senior Member

آواتار behsen

پستها: 153
سپاس: 257
در 153 پست 1,035 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس Wimbledon 2016 سومین گرند اسلم سال

سرنای افسانه ای، سوپر سرنا

ملکه ی ورزش و تنیس جهان بالاخره به رکورد 22 گرنداسلم استفی گرف و عنوان پر افتخار ترین زن تاریخ تنیس دنیا رسید(open era)

سرنا که با 3 شکست در گرنداسلم های قبلی باعث شده بود خیلیها خبر از پایان دوره اش بدن با قاطعیت قهرمان ویمبلدون شد تا بگه من هیچ جا نمیرم و حالا حالا ها هستم. من به شخصه فکر میکنم سرنا توانایی رسیدن به 30 گرند هم داره.

این 91اُمین فینال سرنا و 71اُمین قهرمانیش در رقابت های تنیس زنان بود، یعنی 70% موفقیت در کل فینالها

همچنین 28اُمین فینال و 22اُمین قهرمانیش در رقابت های گرند اسلم بود، یعنی 79% موفقیت در کل فینالها

این سیزدهمین سالیه که سرنا حداقل یک بار در رقابت های گرند اسلم قهرمان میشه و از این نظر به رکورد کریس اورت آمریکایی رسید. البته اورت 13 سال متوالی موفق به انجام این کار شده.

در حال حاضر فاصله ی اولین و آخرین قهرمانی سرنا در گرنداسلم ها 17 ساله و از این نظر هم در تاریخ تنیس رکورد داره.

سرنا با 304 پیروزی فقط دو پیروزی تا رسیدن به رکورد بیشترین پیروزی در تاریخ مسابقات گرنداسلم(306 ناوراتیلووا) فاصله داره.

همچنین سرنا بیشترین برد و بیشترین قهرمانی در تاریخ مسابقات استرالین اوپن رو در اختیار داره.

در حال حاضر این رکورد های مهمیه که سرنا بهشون دست پیدا کرده و هنوز تعداد زیادی رکورد هم در دست تنیس بازان بزرگی مثل ناوراتیلووا، گرف، کریس اورت و مارگارت کورته، که البته به جز ترین های متوالی، سرنا فرصت داره تمام رکورد های دیگه از جمله بیشترین پیروزی در هر گرنداسلم، بیشترین هفته های نامبروانی، بیشترین گرنداسلم تمام تاریخ(24 مارگارت کورت) و ... رو جابجا کنه.

البته یه رکورد حیرت انگیز در تنیس زنان وجود داره که بعید میدونم تا سال 2500 میلادی هم شکسته بشه، اونم بیشترین حضور در نیمه نهاییه. خانوم کریس اورت 52 بار به نیمه نهایی گرنداسلم ها رسیده، اونم در حالیکه فقط 56 بار در مسابقات شرکت کرده!
behsen آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
7 کاربر زیر از شما کاربر گرامی behsen به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: