نمایش پست تنها
قدیمی 07-07-2016, 04:56 PM   #115
نشاط
Banned Users

پستها: 87
سپاس: 190
در 66 پست 161 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : دیدگاه‌ها پیرامون مسابقات تنیس Wimbledon 2016 سومین گرند اسلم سال

فقط سه بازی تا انتهای این تورنمنت دوست داشتنی باقی مونده بازیهایی که میتونه بسیار جذاب و دیدنی باشه مثل اکثر بازیها تا الان در رابطه با بازیهای یک چهارم نکاتی را اشاره میکنم
بازی چیلیچ فدرر همونطور که انتظار داشتم چیلیچ خیلی عالی محکم و با باور برد شروع کرد و فدرر همانطور که انتظار داشتم کاملا تسلیم چیلیچ بود این مساله تا اواسط ست سوم برقرار بود و چیلیچ میتونست با در اختیار داشتن سه برک پوینت متوالی و استفاده از این فرصت طلایی به راحتی سه صفر برنده بشه اما ترکیبی از بدشانسی و بازگشت عالی فدرر در این گیم ورق را کاملا برگردوند و همین باعث بهم ریختنش و برک شدن آنی خودش و دادن ست شد در ست چهارم بازی کاملا برابر بود و به تایبرک رسید و دیدیم که چیلیچ چند فرصت مچ پوینت را از دست داد و سرانجام تایبرک را باخت در واقع اینجا بازی برای چیلیچ تمام شد ذهن و بدنش با هم خالی کرد و برخلاف انتظار اونیکه ست پنجم نمیکشید و پرخطا بود چیلیچ بود نهایتا اون چیزی که فدرر را در این بازی نگه داشت همانطور که اشاره کردند سرویسهای عالی و نجات بخش بودند و در واقع میشه گفت فدرر دیروز هشتاد تا نود درصد سرویس بود یعنی مشابه یک بازیکن بیگ سرو
اندی ماری سونگا یک بازی بسیار زیبا و نفسگیر بود خصوصا ست اول که حدود هشتاد دقیقه طول کشید واقعا جای تحسین داشت روحیه و ضربات زیبای سونگا که ماری را در استادیوم مملو از حامیانش تا پرتگاه شکست برد سونگا بسیار خوب بود اما بنظرم ماری عالی بود که تونست در لحظات بحرانی مثل عقب افتادن در تایبرک جبران کنه و یا برگردوندن ست پنجم بعد از دو ست متوالی باخت هم کار کوچکی نبود اونهم در مقابل سونگا
راونیک کوئری راونیک بنظرم یکی از بهترین تورنمنتهای خودش را سپری میکنه نکته جالب در مورد راونیک اینه دیگه متکی به تایبرک و سرویس صرف نیست بلکه حریف را برک میکنه نه ست در دوبازی اخیر بازی کرده و هیچکدوم به تایبرک نرفته برک کردن گافن خصوصا جبران کردن باخت دوصفر در مقابل گافن و مهمتر از اون برک کردن و بردن کوری کاری که جوکو موفق به انجامش نشد همه نشون دهنده اینه که راونیک در فرم بسیار خوبی قرار داره هم تکنیکی هم تاکتیکی و هم ذهنی
بردیک پویی ندیدم این بازی را ولی نتیجه دور از ذهن نبود بردیک معمولا در چنین مراحلی در مقابل حریفان پایین تر از خودش بی رحمانه کار میکنه و فرصت سوزی نمیکنه و بالعکس همیشه در مقابل نامداران مثل بیگ فور یک شکست خورده مطلقه که ازش انتظار شگفتی نمیره

قبل از بازیهای یک چهارم و در پست قبلی گفتم که به نظرم ماری راونیک به فینال می رسند و ماری قهرمان میشه هنوز بر این باور هستم در مورد بازی ماری حرف خاصی ندارم بنظرم خیلی راحت تر از سونگا از پس بردیک برمیاد و فینالیست میشه اما بازی مهم و پر صحبت فردا راونیک فدرره که میشه در موردش تحلیلهای زیادی خواند و نوشت اگر این بازی یک یا دوسال قبل در این مرحله انجام میشد احتمالا من رای به حضور فدرر در فینال می دادم اما مساله اینه نه فدرر فدرر یکی دوسال پیشه و نه راونیک همون راونیک یکی دوسال اخیر تنها سلاح قدرتمند فعلی فدرر سرویس اونه در حالیکه راونیک در حال حاضر علاوه بر سرویس عالی ریترن خوب فورهند فلت محکم و عمیق و توانایی شرکت در رالی را با کمترین اشتباه را داره راونیک فصل خیلی خوبی داشته فینال بریزبین را از فدرر برد تا چهارنفر اوپن استرالیا اومد در مسترز ایندین ولز فینالیست شد و به جوکو باخت در پیش فصل چمن لندن فینالیست شد و به ماری باخت و حالا با حضور جانی مک در کادر تیمیش فاکتور مهمی را به المانهای کارش اضافه کرده من جایی دیدم که اشاره شده بود چیلیچ قویتر و سخت تر از راونیک و حتی ماری بود برای فدرر و حالا که چیلیچ را برده اون دونفر را هم راحت میبره و قهرمان میشه این تصور صددرصد اشتباهه و مطمئنا خوذ فدرر اینطور فکر نمیکنه فراموش نباید کرد فاصله فدرر با باخت سه هیچ فقط چند میلیمتر بود و فراموش نکنیم که جدول امتیازات و رنکینگ نشون میده که راونیک در ماههای اخیر قویتر از چیلیچ بوده و ماری قویتر از راونیک و رتبه فعلی فدرر در جدول عمدتا ناشی از عملکرد خوبش در نیمه دوم سال گذشته بوده نه کارنامه اش در سال ۲۰۱۶
نشاط آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی نشاط به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: