نمایش پست تنها
قدیمی 09-14-2015, 07:39 AM   #368
مسعود 289
Senior Member

آواتار مسعود 289

پستها: 755
سپاس: 1,202
در 404 پست 773 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: کسی نیست جز کاملترین تنیسور تاریخ نواک جوکوویچ . کسی که میتونه بعد از بازنشستگی برترین و پرافتخارترین تنیسور تاریخ هم محسوب بشه.
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
چیلیچ بنظر مصدوم بود فکر کنم نواک تو مصاحبه بعد از بازی اشاره کرد
به هرحال این نتیجه 3-0 و بیگل ست اول در حافظه تاریخ حفظ میشه نه چیز دیگه
پودر کردن قهرمان پارسال برای رسیدن به فینالی که چهارمین فینال متوالی گرند امسال برای نواکه
و ششمین فینال گرند اسلم از هشت گرند دوسال اخیر
فکرش را بکنید با عملکرد پارسالش بهترین ورزشکار دنیا شد امسال دیگه چه عنوانی میخوان بهش بدن!؟
با این امتیازاتی که نواک داره میگیره احتمالا رکورد امتیازات فصل را هم می زنه
پیش به سوی دهمین گرند و دومین یو اس
نقل قول:
نوشته اصلی توسط J.F.K نمایش پست ها
واقعا بازی زیبا و حساسی پیش رو داریم
نمیشه آمادگی راج و بازی زیبا و هوشمندانه اش را نادیده گرفت
فعلا نواک بدون هیاهو و چراغ خاموش در فیناله اما راج با کوله باری از مسئولیت و فشارهای خاص
مسلما خاطره باخت در فینال دو ویمبی متوالی راج را اذیت میکنه
و از طرفی نواک هم مثل راج دریایی از شور و انگیزه برای این بازیه

تفاوت این بازی برای نواک تفاوت بین 7 و 9 است
اگر ببره به راج نزدیک میشه و اگر ببازه دوتا ازش دور میشه بحث امتیازات هم هست
برد نواک فاصله این دو در رنکینگ را 1600 امتیاز بیشتر میکنه
مسلما نواک از فینال سینسی و تقابل با راجر جدید درسهایی گرفته که احتمالا به کارش میاد

پیش بینی فینال: 3-1 نواک
نقل قول:
نوشته اصلی توسط behsen نمایش پست ها
همیشه یه سری مسائل هستن که اقتضای سن و سالند. شما هر چقدر تو جوونی و سن پایین تو هر زمینه و رشته ای ای خوب باشید تا وقتی به یه سن خاص نرسید به حد کمال و پختگی نمیرسید. جوکوویچ 3 4 سال تو بهترین شرایط بدنی و فنیش بود، اما چیزی که امسال ارائه داده بیش از برد و قهرمانی تو زمین بوده. چیزی که جوکوویچ 2011 2012 و 2013 رو به 8 9 فینال گرند و مسترز در هر فصل میرسوند نیروی فنی و بدنی قوی بود، ولی الان در کنار اونها یه نیروی ذهنی و اراده ی خیلی قدرتمند هم پیدا کرده. شاید جوکوی 2015 به زیبایی جوکوی 2011 بازی نکنه، اما تو خودش یه اراده برتر ساخته که هروقت به اون متکی میشه با معمولی ترین بازی هم حریفش رو شکست میده. مثل تفاوت فدرر 2009 با 2004. فینال ویمبی 2009 رو فدرر فقط با نیروی ذهن و اراده ی برتر برنده شد.

فینال امشب یه بازی معمولی نیست، یه گنجینه است، گنجینه ای که در خودش 46 فینال گرند اسلم جا داده. فکر کنم از این نظر یه رکورد تو تاریخ تنیسه. من به یاد ندارم تا حالا تو تاریخ تنیس 2 تنیسور در مجموع برای 46اُمین بار تو فینال بازی کرده باشند. جدال دو تنیسوریه که استانداردهای تنیس رو برای همیشه تغییر دادند.

فدرر تو هر 3 گرند آخری که به فینال رسیده نمایشهای بی نقصی از خودش ارائه داده، و هر 3 فینال هم به جوکو برخورد کرده. 2 فینال قبلی رو باخته و مطمئنم امشب انگیزه ی فوق العاده ای برای برد تو فینال داره. از اون طرف جوکو که فصل رو فوق العاده شروع کرد، به خاطر بازیهای سنگین و فشار روانی بالا که بیشترش هم به خاطر از دست دادن رولندگاروس بود کمی اون طراوت ابتدای فصل خودش رو از دست داده و تو 6 بازی قبلی فقط و فقط به فکر برد و صعود به دور بعد بود، نه بازی زیبا نه هیچ چیز دیگه ای. اما داستان فینال فرق داره، فینال یو اس اوپن دیگه آخر دنیاست، آخر فصل، آخرِ توان، آخر هر چیزی که برای ارائه داری. به همین خاطر فکر میکنم جوکو هم هر چی توان فنی و ذهنی و بدنی داره رو میذاره که دهمین گرند خودشو امشب به دست بیاره و مهم تر از اون برای پنجمین بار تو فینال یو اس اوپن بازنده نشه.

خب مسلما هر کسی دوست داره تنیسور مورد علاقش برنده بازی باشه، منم مستثنا نیستم از این داستان، برای جوکو آرزوی برد و برای تنیس دوستان آرزوی یه بازی زیبا میکنم. پیشبینیم از
نتیجه بازی هم تکرار نتیجه فینال ویمبیه، 3-1 به نفع جوکو.
باید به دوستمون behsen عزیز هم تبریک مخصوص بگم
هم برای اینکه نتیجه را مثل خودم دقیق پیشبینی کرد و هم برای تحلیلهای خوبش در روزهای گذشته

راستی یک موضوع جالب توجه دیگه اینکه
امسال هر 4 گرند اسلم 4 سته شد

..............................

این نکته هم جالب توجه و از ظرایف این بازی بود

نواک اولین بار 8 سال قبل سال 2007 به فینال همین یواس اپن رسید و اتفاقا حریفش راج بود
تصورش را بکنید نواک 20 ساله و ناشناس و کم تجربه اون زمان در مقابل راج 26 ساله و در اوج نامداری قدرت و تجربه
نتیجه قابل تصور بود 3-0 که البته دوتاش تایبرک بود
و امروز این نتیجه میتونه گذر سرنوشت باشه نواک اوج گرفته و در اوج قدرت و تجربه در مقابل راج 34 ساله

جالب تر اینکه نواک دوبار هم اینجا در فینال مغلوب نادال و یک بار مغلوب اندی شده
واقعا حیف می شد اگر امروز جام نمیگرفت!

ویرایش توسط مسعود 289 : 09-14-2015 در ساعت 08:04 AM
مسعود 289 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از شما کاربر گرامی مسعود 289 به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: