نمایش پست تنها
قدیمی 09-12-2015, 01:43 PM   #266
omidd
Senior Member

آواتار omidd

پستها: 148
سپاس: 2,356
در 146 پست 1,594 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: استاد راجر
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN)نیویورک- 2015)

بالاخره بعد ی شبانه روز بیداری برای دیدن سمی فینال خوشبختانه نفر اول دوم به فینال چهارمین گرند سال راه پیدا کردن و کل دنیا منتظرن ببینن آیا راجر برای سومین بار پیاپی در فینال گرند مغلوب نفر اول دنیا میشه یا راهی برای گرند 18 پیدا میکنه.دو روز دیگه همه چیز مشخص میشه.
اول از بازی خانوما شروع میکنم که کمتر کسی فکرشو میکرد دو ایتالیایی فینال اپن امریکا رو برگزار کنن تموم آمارا حکایت از رسیدن نفر اول و دوم خانوما به فینال بود اما در عین ناباوری پنتا با شایستگی کامل و تجربه فراوانش تونست خودشو به فینال این گرند برسونه الحق شایستگی کاملشو داشت بازی خیلی خوبی انجام داد.
اما عجیب تر از پیروزی پنتا در این بازی پیروزی وینچی بر سرنا ویلیامز بود شوک بزرگی بود برای آمریکاییها البته وینچی برخلاف هموطنش کمی خوش اقبالی هم داشت و چندین بار سرنا فرصت پیروزی و برک کردن رو براحتی از دست داد و روز پر اروری داشت 40 ارور هر تنیسوری رو نابود میکنه در تنیس خانوما اما سرنوشت این بود شکست بخوره و وینچی که من بازیشو قبلا ندیده بودم واقعا عالی بود با آرامش و کم خطا با استفاده از بکهند اسلایس سرعت ضربات سرنا رو بخوبی دفع کرد و از اشتباهات سرنا نهایت استفاده رو برد تا به فینال گرند برسه.
پیش بینی در بخش خانوما واقعا سخته کلا از ایتالیاییا خوشم میاد امیدوارم پنتا که بنظرم کمی بهتر از وینچی بتونه این تروفی رو بالای سر ببره.این فینال شبیه فینال 2014 اقایون بودش که نفر اول و دوم دنیا حذف شدن و فینال اون هیجان رو نداشت برای تنیس دوستان اما چون این دو هموطن و دوستان نزدیک هم هستن باعث زیبایی بیشتر این جدال بشه.

اما سمی آقایون و پیروزی نواک جوکوویچ در یکی از بهترین و سرحال ترین روزای خودش بنظرم این پیروزی بیشتر بدلیل بازی فوق العاده نواک بود تا بازی ضعیف چیلیچ هرچند این کرواتم خوب نبود اما از همون اولشم مشخص بود در حدی نیست نواکو اذیت کنه و نواک بقول معروف پودرش کرد الحق نواک نابودش کرد فقط 3 گیم گرفت که دو گیم سرو خودش بود چیزی در حد فاجعه،
البته این بازی قطعا برای تماشاگرا جالب نبود انتظار نداشتن اینقدر بازی یکطرفه باشه اما باید قبول کرد امروز هرکی با نواک بازی میکرد در حد سمی شکست میخورد امیدوارم هرگز تنیسوری جرقه نزنه و بازیها رو خراب کنه حالا فینال 2015 رو با 2014 مقایسه کنین از هرجهت.
و گل سرسبد بازی های امروز بازی دو سوئیسی در ارتور آش بود خداروشکر راجر بخوبی تونست این بازی رو کنترل کنه راجر هم بنظرم در سطحی مشابه نواک بود و فوق العاده اماده بود و عزمشو جزم کرده بود بعد 6سال خودشو به فینال اپن امریکا برسونه.
کلا بازی راجر بنظرم در ست اول خلاصه میشه اگه ست اولو ببره احتمال پیروزیش خیلی بالا میره و بالعکس هروقت ست اولو باخته شرایط روحیش کمی بهم میریزه و مثل قبل نمیتونه خودشو جمع کنه امروزم ست اول بازی خیلی نزدیکی با استن داشت که بخوبی بازی رو کنترل کرد و ست اولو پیروز شد.
ست دوم راجر عالی بود استن اصلا نتونست بازی خودشو انجام بده همین روندو راجر در ست سوم هم ادامه داد تا با تنها 1.30 ساعت پیروزی این جدال باشه در حالیکه خیلیا تصور بازی بیش از 3ساعتو داشتن اما راجر بازی خوبش بخصوص در سرو والی و بکهندای بهتر از قبل این پیروزی شیرین برای خودش خانوادش و دوستدارانش بدست بیاره.
از لحاظ آماری بازی راجر و نواک در سمی خیلی نزدیک بهم بود و نشون میده بازی فینال چقدر نزدیک بهم خواهد بود.
و اما بازی فینال اپن امریکا سید 1 و 2 در فینال چه شود واقعا امسال این دو قویترین رقبای هم بودن راجر 2 بار و نواک هم 3 بار در سال 2015 پیروز شدن.
از 30 بازی گذشته این دو در هارد هر دو به 15 پیروزی رسیدن نکته جالبی که دیدم از بازیهای گذشته این دو 5 پیروزی اخیر راجر بر نواک بدون از دست دادت ست بوده نشون میده راجر برای پیروزی نیاز شدید به پیروزی در ست نخست داره تا مثل ویمبلدون 2015 نشه رد حالیکه دو ست اول خیلی خوب بود بزور یک ست رو تونست بگیره.
راجر اخرین پیروزیش در گرند مقابل نواک برمیگرده به سمی ویمبلدون 2012 بعد از اون راجر دو بار اونم دو ویمبلدون مغلوب شده در گرند اسلم راجر 7.5 از نواک عقب که از این 5 پیروزی 3 پیروزی در همین اپن امریکا بوجود اومده البته اون دوبارم که راجر باخت و اکثریت دوستان یادشونه راجر با بداقبالی بازی رو باخت خصوصا در 2011 که فکر کردن بهشم سخته.
بعد از ویمبلدون امسال خدایش دیگه خیلی ناامید شده بودم و بخودم میگفتم دیگه تموم شد پسر راجر با اینکه بی همتاست در تنیس اما باید قبول کرد نواک خیلی امادست در اوج و با توجه به سن و بازیهای کم نقص راجر بعیده بتونه باز امیدی به فتح گرند داشته باشه اما کمتر از 3ماه بعد راجر 11بازی پیروزی پیاپی اورده در سینسی و اپن امریکا بدون از دست دادن حتی 1 ست و حالا در فینال و از شانس ما مثل اینکه همش باید با نواک بازی کنه هر دو نفر انگیزه زیاد دارن اگه نواک پیروز بشه یعنی فتح 3 از 4 گرند و یجورایی درو کردن همه عناوین در 2015 قبلا نواک اشتباه نکنم 5 بار به فینال رسیده 2بار مغلوب رافا شده و 1بار هم مغلوب اندی و راجر شده و تنها 1بار مقابل رافا پیروز و قهرمان شد اونم در سال 2011 بود که بهترین بازیاشو انجام میداد ولی در استانه شکست در سمی مقابل همین راجر بود اما بهرحال فکر کنم یکی از شیرین ترین قهرمانی های نواک بوده.
امیدوارم راجر پیروز این جنگ راکت باشه تا من یکی رو دیگه کامل سیراب کنه بهرحال قهرمانی در 34 سالگی خودش ی دنیا حرف داره امیدوارم چه راجر برد چه نواک دوستان با منش رفتار کنن و رو اعصاب دوستان مقابل نرن.بنظرم پیروز ست نخست قهرمان خواهد شد و رمز موفقیت راجر در بازی خوب سرو والی خوب و محدود کردن بازی نواکو،داون د لاین های بی نظیرش و بطور کل نباید اجازه بده مثل فینال ویمبلدون نواک بازی رو بدست بگیره هر کسی بازیشو دیکته کنه پیروز این جنگ خواهد بود.
نمیتونم احساسمو از این بازی حساس بیشتر بیان کنم این بازی کلی حرف داره تا اینجاشم کلی نوشتم شرمنده چشاتون خسته شد.
به امید موفقیت و فتح 18 یعنی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ امیدوارم.
سلامت پیروز صبور و مهربان باشین یاعلی بدرووووووووود
omidd آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
17 کاربر زیر از شما کاربر گرامی omidd به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: