نمایش پست تنها
قدیمی 08-27-2015, 10:50 AM   #140
Mehdiii
Senior Member

آواتار Mehdiii

پستها: 387
سپاس: 2,180
در 361 پست 2,509 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: FEDERER
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون تورنمنت مسترز سینسیناتی 2015

نقل قول:
نوشته اصلی توسط king of spin نمایش پست ها
اتفاقا مثل اینکه شما منظور منو متوجه نشدید؛
بنده هم قبول دارم که همیشه خوب سرویس میزنه و دقیقا میزان تاثیرش رو میزان سرعت همون کورت مشخص میکنه و وقتی گفتم به پست افشین مراجعه کنید دقیقا افشین هم مثالی از سه تا تورنمنت سریع آورده بود!
در مورد ویمبلدون؛
توی سمی راجر فراتر از انتظار سرویس زد و به نظرم یکی از اون بازی هایی بود که هر کس دیگه ای هم جای اندی بود نمیتونست قسمت اعظم از سرویسای راجرو ریترن کنه ولی در مورد فینال به نظرم اونجا نتونست به خوبی سمی سرویس بزنه و نواک حتی از راجر بهتر سرویس زد و باعث ایجاد فشار بیشتر و در نتیجه دوندگی بیشتر راجر شد! ضربات عمیق نواک و بکهند دون لاین های ضعیف راجر و در پی اون فرهند کراس های عمیق و زاویه دار نواک خیلی راجر رو اذیت کرد.
وقتی شما چسبیده یا با فاصله کمی از بیس لاین بازی میکنید و حریف شما اکثر ضرباتش توی رالی ها رو عمیق و با اسپین میزنه مسلما نقطه فرود توپ نزدیک شما و نزدیک خط بیس لاین خواهد شد و شما مجبوری فقط توپو رد کنی که همین منجر به کوتاه و کم عمق شدن ضربات و فرود اون در نواحی نزدیک سرویس باکس و ایجاد فرصت واسه حریف در جهت داخل شدن به کورت و نواختن ضربه از نزدیک سرویس باکس میشه!
نکته بعدی درصد فرست سروای نواک در هنگام برک پوینتای فدرر بود که تا یه جایی از بازی 100 درصد بود!
اما در مورد اسلایس راجر؛
خب همگی میدونیم که چه قدر اسلایس های راجر در مقابل نواک کارساز هست و تقریبا راجر با نواختن اسلایس به سمت بکهند نواک( کم کردن ارتفاع توپ)، اون رو مجبور میکرد که ضربه کراس کورت بکهند ضعیف و رفع تکلیف در جهت ارور ندادن بزنه و راجر از این فرصت استفاده میکرد و از فضای ایجاد شده ما بین اد کورت و دوس کورت استفاده میکرد و با نواختن بکهند دون لاین امتیاز میگرفت( دوبی 2015)! اما توی فینال ویمبی چه اتفاقی افتاد؟
فدرر باز هم از اسلایس استفاده کرد اما به غیر از نواحی سرویس باکس، توی اکثر رالی های پشت بیس لاین نواک با نواختن عمیق بکهند کراس کورت و فورهند اینساید اوت این مزیت رو از راجر سلب کرد؛ حالا دلیلش چی بود؟
1. تمرین های پیاپی نواک روی اسلایس، بعد از ضرر و زیان های بی شمار روی این موضوع؛
2. عدم داشتن زاویه مناسب اسلایس های راجر برخلاف همیشه و در پی اون، عدم خروج نواک از سمت اد کورت و ایجاد اون فضای مناسب برای راجر!
از بازی افتضاح نواک نزدیک تور و همچنین چیپ اند چارج های خوب و به موقع فدرر و نواختن لاب های بی هدف و تکراری نواک هم بگذریم!
در مورد سینسی هم من با شما موافقم و همون طور که قبلا هم گفتم راجر فوق العاده بود و مستحق قهرمانی! در تمامی المانت ها از سایر رقباش سر بود و این قهرمانی نوش جون خودش و طرفداراش.
خب فکر کنم خودتون بهتر از من جواب خودتونو دادین . من وارد جزئیات اون بازی نشدم ولی شما هم قبول دارین که فقط با سرویس نمیتونست نواکو ببره هم باید خوب اسلایس میزد هم بکهند های خیلی عمیق میزد و ...
من یه چیز خیلی کلی بگم : یک عاملی هست به نام self confidence . این عامل خیلی مهمه فدرر تو اکثر مصاحبه هاش در مورد مقایسه وضعیت فعلیش با دوران اوجش همیشه میگه که از نظر تکنیک و تجربه در حال حاضر نسبت به اون دوران بازیکن بهتریه ولی اعتماد بنفس سابقو دیگه نداره . همین یک جمله نشون میده که این عامل چقدر مهمه . میخواستم اینو بگم که بصورت مطلق تو یک بازی نمیتونی عوامل مختلف رو جدا از هم بررسی کنی همه عوامل بصورت زنجیروار به هم وابسته اند مثلاً اگه فدرر تو فینال ویمبی مثل فینال سینسی بعد از سرویس با یک فرهند بیگ جواب ریترن های نواکو میداد اونوقت نواک مجبور میشد خیلی اگرسیو ریترن کنه این مسئله باعث میشد اروراش زیاد بشه و متعاقباً اعتماد بنفسش تحت تاثیر قرار بگیره همچنین فدرر با اعتماد بنفس بیشتر سرویس میزد دیگه موقع اسلایس کشیدن دستش نمی لرزید و ... منظورم اینه که همه این عوامل بصورت زنجیروار به هم وابسته اند و نمیتونی یک عاملو جداگونه بررسی کنی .
Mehdiii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
6 کاربر زیر از شما کاربر گرامی Mehdiii به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: