نمایش پست تنها
قدیمی 06-18-2015, 03:40 PM   #1286
miladroozbeh
Senior Member

آواتار miladroozbeh

پستها: 137
سپاس: 228
در 43 پست 117 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: Rafael nadal- Maria sharapova
پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب راکت تنیس

نقل قول:
نوشته اصلی توسط A-Rod نمایش پست ها
سلام. بر اساس تجربه شخصی جواب می دم (شاید در واقعیت اشتباه باشه ولی تجربه کردم):

تفاوت کیفیت و عملکرد راکت ها فقط به وزنشون نیست. الگوی زه کشی، ابعاد صفحه، نقطه بالانس و حتی شکل صفحه راکت. مثلآ:

من عید امسال با دو تا راکت تقریبآ مشابه چند ساعت بازی کردم که یکی رو در نهایت بخرم:

ویلیسون بلید - آپدیت 2015(صفحه 98. وزن 321 گرم،3 واحد سر سبک. الگوی زه کشی 18×20)
بابولا پیور استرایک - آپدیت 2013 یا 14 (صفحه 98. وزن 322 گرم، 5 واحد سر سبک، الگوی زه کشی 18×20)

غیر از رنگ، خیلی شبیه به هم بودند. زه هر دو هم زه اوریجینال راکت بود که با توجه به کیفیت پایین هر دو تا زه، نمی شد یکی رو بهتر از اون یکی دونست. تقریبا هر دو تا هم به یک اندازه قبلش استفاده شده بود (ویلسون یه کم بیشتر) . در عمل اما راکت بابولا قدرت بالاتری داشت (ویلسون خیلی قدرتش کم بود و تقریبا هیچ توپی باهاش بیرون بیس لاین حریف نزدم) ، با وجود یک گرم سنگین تر بودن، سریع تر می شد گریپ رو باهاش عوض کرد (با راکت ویلسون خیلی سخت می شد این کار رو انجام داد)، دستت تا مدت طولانی احساس خستگی نمی کرد (با راکت ویلسون بعد از یک ساعت دست راستم دیگه مال خودم نبود ) اما در نقطه مقابل اون فرمان و اطاعتی که آدم می خواست رو نداشت (یعنی توپ روی بعضی از جاهای صفحه که می خورد می پرید. در جایی که راکت ویلسون انگار صفحه بزرگ تر داشت و می شد راحت تر کنترلش کرد) و جلوی شات های محکم طرف مقابل حتی اگر دقیق هم تنظیمش می کردی و دستت رو محکم نگه می داشتی باز هم نمی شد ضربه خوبی زد (با راکت ویلسون حتی چند تا اسمش رو هم تونستم دفاع کنم).

کلآ جدا از پرس و جو اگر شرایط براتون به وجود میاد، قبل از اینکه یه راکت رو بخرید از یکی داره یه چند دقیقه قرضش بگیرید و یه تستی بزنید. من این دفعه که این کار رو کردم واقعا از راکت راضیم (ضمن تشکر از دوست خوبمون
mspayam که این راکت رو پیشنهاد کرد)

بهتره راکت مناسب پیدا کنید تا اینکه خودتون رو با راکت وفق بدید.

راجع به سوال آخر هم باز از روی تجربه شخصی اگر بخوام بگم، معمولا راکت های سنگین تر، کنترل و قدرت رو در کنار هم دارند. اگر راکت سبک تر انتخاب می کنید تلاش کنید راکت خوبی باشه. یه بار همین موضوع کار دستم داد.
مرسی از اینکه وقت گذاشتی و نظرتو گفتی.
miladroozbeh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما miladroozbeh به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است: