نمایش پست تنها
قدیمی 06-03-2015, 07:38 AM   #107
MEHR
Member

پستها: 96
سپاس: 981
در 94 پست 188 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون دومین گرند اسلم سال Roland garros 2015

نقل قول:
نوشته اصلی توسط S.A.IVI.A.N نمایش پست ها
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
از اینکه باز هم در کنار شما هستم خوشحالم.

از شرایط نا برابر دراو بین بالای جدول و پایین جدول که بگذریم نمیشه از جدال نادال و جکوویچ در کوارتر گذشت. واقعا عقیده دارم که ظلمی که به طرفداران این دو ستاره و علاقه مندان تنیس شد غیر قابل انکار هستش. این بازی میتونست در فینال باشه و یه فینال گلادیاتوری باشه.

در مورد رافا باید گفت که با شرایط بد و عدم اعتماد به نفس پا به مسابقات گذاشت. اما از اونجایی که رولند و زمینش بیشترین تطابق رو با بازیش داره و آمار خیره کننده در بازی های best of five باعث میشه تا نشون بده شرایط بازی در اینجا برای رافا با دیگر سطح ها بسیار متفاوته.
خوب طبق معمول رافا تورنمنت گرند اسلم رو بد شروع کرد و در بازی های ابتدایی بسیار پسیو بود و عملکرد خوبی نداشت. اما بازی به بازی همچون سال های گذشته بهتر شد.
اصولا بهترین حریف برای رافا در رولند برای بدست آوردن ریتم خودش بازیکنان سولید و بیسلاینر هستن. میشه گفت جک ساک به موقع با قرعه رافا روبرو شد و قبل از بازی با نوله یه آزمایش خوب بود. رافا در این بازی به مراتب هجومی تر بازی کرد و در دفاع و حمله خوب بود. شاید فکر کنید ست از دست دادن نمیتونه نتیجه خوبی باشه اما باید گفت که ساک فراتر از انتظار بازی کرد . بازی او در ست سوم هر کسی میتونست به زحمت بندازه. عقیده دارم ساک اگه پایین جدول بود شاید میتونست در کوارتر و سمی باشه و بسیار افق روشنی داره.

به نظر من با بازی آخری که از رافا دیدم شرایطش بد نیس .
بکهند :
رافا امسال بکهند خوبی داره و بر خلاف قبل حالا با بال بکهندش اگرسیو تر شده. اخیرا با پیشرفت تکنولوژی و آنالیز در تنیس حریفان به این نکته پی بردن که هدف قرار دادن بکهند نادال میتونه پلن خوبی برای شکستش باشه . که رافا با رفع این مشکل خیلی من رو امیدوار کرده.

مهمترین قسمت بازی رافا مقابل نوله هم همین بکهند هست. چرا که دیدیم سال 2011 به علت بکهند ضعیف رافا شکست خورده مطلق بود اما با بهبودش در سال 2012 قضیه فرق کرد و حتی در استرالیا هم تا آستانه پیروزی بر نوله پیش رفت. همه این حرفا به این دلیله که نوله بهترین کسیه که میتونه بکهند رافا رو اذیت و تحت فشارقرار بده.

فورهند:
فورهند رافا در بازی های ابتدایی اسف بار بود. خبری از فورهند استثنایی اون و این ساید اوت هایی که از 5 متر پشت بیس لاین و عمق زمین حریف رو هدف قرار میداد نبود.
اما در بازی با ساک به علت قرار گرفتن در ریتم بازی خودش تونست نشونه هایی از بازگشت فورهند رو شاهد باشیم. امیدوارم در بازی فردا نیز بهتر از قبل شه. تنها ضربه ای که زیاد استفاده نمیکنه داون د لاین فورهند هست که جلو نوله یه ضربه کاربردی و مهم محسوب میشه.

ریترن:
به نظرم ریترن رافا نسبت به قبل بهتر هستش مخصوصا توپ های رو بال بکهندش . سرویس های اوت واید که قبلا در سمت بکهندش براش مشکل ساز بود رو جدیدا خوب و اگرسیو ریترن میکنه

بقیه عناصر بازیش مثل سرویس و ... در سطح معمولی خودش قرار داره و نکته خاصی برای گفتن نیس.

در پایان از دوستان هوادار رافا که اخیرا از بازی های رافا دچار نگرانی و استرس هستن و سختی های زیادی رو کشیدن تقاضای صبر و تحمل دارم و میخوام بگم که امیدوار باشین چون رافا فردا میره که بازی رو ببره و چاره ای جز برد رو نداره و پشت سرش پیشینه و سبقه ای طولانی و خیره کننده از این کورت با خودش یدک میکشه که باعث اعتماد بنفس خودش و استرس به رقیبش میشه.مطمئن باشید نوله اون تمرکز و اعتماد بنفسی که مقابل بقیه داره فردا نخواهد داشت.
این بی انصافیه که بگیم پایین جدول راحت بود شاید هر کدوم از چهار نفری که از پایین جدول به کواتر اومدند اگه بالا هم بودندبه احتمال زیاد از بالای جدول هم به کواتر میرسیدند.
امید وارم واورینگا روی پیک نمودار سینوسی اش باشه تا این گرند را قهرمان بشه (نیشی که حالمونا گرفت).
تو این شرایط خیلی سخت میشه گفت کی قهرمانه این گرند اسلمه
MEHR آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربر زیر از شما MEHR به خاطر این پست سپاسگزاری کرده است: