نمایش پست تنها
قدیمی 10-15-2014, 12:25 PM   #186
S.A.IVI.A.N
Former Staff

آواتار S.A.IVI.A.N

پستها: 831
سپاس: 14,528
در 826 پست 5,963 بار سپاسگزاری شده
بازیکن (های) مورد علاقه: رافااااااااا!(ONLY)
پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر پیرامون مسترز شانگهای 2014

اولا من نگفتم در مورد فیلد طلایی صحبت نکردم. گفتم از این واژه استفاده نکردم برای اولین بار. ضمن اینکه من همون موقع بارها گفتم کاری نداریم حرف آگسی درست بوده یا نه اما بهتره به نظرش احترام بزاریم. که کل کل شروع شد و منم مجبور شدم جواب تند و توهین های دوستان رو بدم.تو کل کل و بحث ممکنه هر حرفی زده بشه. قبلا هم نمیدونم کدوم تاپیک گفتم که فیلد حاضر قوی ترین فیلد نیست .هرچند بر خلاف شما اعتقاد ندارم فیلد حاضر ضعیف شده. شما به باختن نواک و ضعیف شدن ماری و قهرمانی اشخاصی مثل چیلیچ و استن و قهرمانی فدرر در دو مسترز رو وسیله ای برای تمسخر این فیلد میدونین اما من میگم اتفاقا همین که رقابت از انحصار 3-4 نفر در بیاد و افراد بیشتر گرند بگیرن نشونه نزدیکی فیلد به همه. فیلد ضعیف یعنی اینکه بهترین بازیکناش چنان از همه لحاظ بالاتر از بقیه باشن که فاصلشون زیاد باشه.
حالا بحث فیلد رو کاری نداریم چون مربوط به گذشته ست و فقط زمان مشخص میکنه و معیاری واسه نتیجه دقیق وجود نداره و هرچی میگیم صرفا نظر و فرضیه ست.
---------------------------------------------------------------------
من هرگز نگفتم آگسی اسطوره ست چون در 35 سالگی گرند گرفته. لطفا صحبت های من رو وارونه اینجا نگید. سینا جان بود بعد از قهرمانی سینسی یا رسیدنش به فینال گفت این چه فیلد طلایی هست که فدرر 33 ساله مسترز میبره یا راحت میاد فینال (یه همچین چیزی گفت) منم در جهت کل کل گفتم نه فیلد طلایی زمانیه که آگسی 35 ساله گرند میبره. و این خیلی تفاوت داره با حرف شما. آره میدونم آگسی آخرین گرند رو 33 سالگی برده و در 35 سالگی به فینال رسیده و در 34 سالگی مسترز میبرده. همه اینا رو میدونیم.

--------------------------------------------------
پست رو بخون درست آقا مرتضی . من گفتم قبول دارم که فورهند و بکهند راجر افت کرده اما قسمتیش به خاطر شرایط زمینه و قسمتی ش به خاطر بالا رفتن سنش. جوری نوشتی که گویی من اساسا منکر این شدم که بالا رفتن سن تاثیر میزاره در بازی تنیسور ها بابا بیخیال ! این که دیگه از بدیهیاته.
اون فینال رم رو هم تو آرشیو دارم و بارها و بارها دیدمش و حرفت رو تایید میکنم که رافا مثل اون زمان چابکی و سرعتش در زمین رو نداره اما بازم اینکه در جواب حرف من گفتی رو نمیدونم. مگه من منکر تاثیر شرایط سنی بر بازیکنان شدم؟
شما جوری حرف از فورهند و بکهند زدی که گویی فقط راجر در 2004-2007 فورهند و بکهند میزده و بعدا تبدیل شده به یه ضربه ساده.
نه عزیز شما فورهند فینال 2009 استرالیا رو ببین چنان بود که رافا 90% توپ هارو به بکهند راجر میفرستاد.یا بکهند بارکلیز 2010 یا همون میامی 2012 که اشاره کردی .
---------------------------------------------------------------
بحث مچ آپ هم جوابی ندارم بدم و منکر شدنش توسط شما کاری رو دوا نمیکنه.
اون چیزی که شما میگی اگه اتفاق میافتاد (بازیشون در آمریکا و ... در سالهای اوج فدرر) فقط و فقط ممکن بود فاصله H2H الان رو کمتر میکرد اما فرقی در اصل ماجرا و مچ آپ نداشت. بازی رافا دقیقا مقابل راجره. یعنی ضعف راجر همون جاییه که نقطه قوت رافاس. اگه این رو انکار میکنی دیگه در این مورد حرفی ندارم.
من گفتم 90% نتیجه مشخصه از قبل؟ چرا هرجور دل میخواد تفسیر میکنی؟
خوبه جمله من رو نوشتی. من میگم اگه اون چیزایی رو که گفتم کنار بگذاریم 90% مچ آپ تعیین کننده ست .این رو دیگه همه عالم و آدم میدونن. و هرگز نگفتم مچ آپ 90% و بقیه چیزا که گفتم 10%. آمادگی و تمرکز ، نوع سطح (تخصص)و اتفاقات روز بازی استثنائاتی هستن که ممکمه در این مچ آپ دخیل بشن. که یکیش ر اشاره کردی و اون سطح ایندوره. آره در ایندور و سطوح لاو باونس به دلیل اینکه یکهند راجر بهتر جواب میده و تاپ اسپین رافا اثرش کمتره این نتایج به دست اومده.
وقتی من میگم مچ آپ یعنی زمانی که بازیکنا با آمادگی و تمرکز لازم باشن و الی در صورت فقدان اون مشخصه ...!
-------------------------------------------
اتفاقا من اون بازی میامی 2004 رو هم دارم و بازی رو دیدم. شما هم به نظر مثل اون دسته از دوستانی هستی که تو سایت بودن و متاسفانه الان نیستن و هرموقع راجر میباخت : یا راجر خوب سرویس نزد اون بازی یا خوب نبود و فلانش خوب نبود و ....
نه دوست عزیز راجر اون بازی رو باخت چون برای بار اول با بازیکنی روبرو شد که از لحاظ مچ آپ دقیقا در مقابلش قرار داشت و نمیدونست در اولین بازی باید چه کنه و زمان بازی اجازه بهش نداد. و به همین دلیل سال بعد اومد برد و هرچند اگه اون بازی هم فینال و BEST OFF FIVE نبود بازی رو باخته بود.

تا الان میگفتی تو هارد به هم نمیخوردن و حالا که مثال اوردم میگی تو ایندور 4-1 . بله درسته ایندور تنها جایی هست که با قاطعیت میشه گفت همیشه راجر برنده بوده مقابل رافا و دلیلش هم گفتم.و چه بسا اگه پارسال راجر بد نبود اون سال هم رافا نمیبرد راجر رو.
میبینی که 4 برد از فکر کنم 6 برد راجر در هارد(اگه اشتباه نگفته باشم) در ایندور بوده و این هم نشون میده که راجر در هارد اوت دور مقابل رافا بیشتر باخته .
من نگفتم اگه تو اون سالها تو امریکا بازی میکردن رافا میبرد. من گفتم دلیل هد تو هد این نیست که اونحا بازی نکردن. و اگه 3 بار بازی میکردن حتما بعد از 2 باخت یه بار میبرد مثل ویمبی که سطحش سریعتر بود.
دلیل اینکه رافا نمیتونسته بیاد بالا سبک بازیش بوده و مقابل اکثر بازیکنان در اون سطح به دلیل سبک بازیش از لخاظ مچ آپ مشکل داشته.
---------------------------------------------
شما :

شما میگی اگر نادال زودتر خودش رو به باقی سطوح adapt میکرد بیشتر گرند میگرفت!
من هرگز این حرف رو نزدم در پستم. گفتم اون فرضیه شما واسه هد تو هد شبیه این فرضیه ما رافایی هاست که همیشه مورد تمسخر قرار میگرفت.
----------------------------------------
باشه قبول فدرر 5 سال از نادال بزرگتره. که چی؟ مگه گفتیم کوچیکتره.
متاسفانه شما مورد بحث رو گم کردی و تمام بحث های 1سال اخیر رو میخوای تو پستت جا بدی و واسش جواب بدی. الان بحث محدود و مشخص بود .

به هر حال من فکر کنم نظرم رو گفتم شما هم نظرت رو گفتی . دوستان خودشون نتیجه میگیرن. درست یا غلط به ما مربوط نیست.چیزی که به من مربوط میشد این بود اجازه ندم در مورد رافا چیزی به غلط گفته شه و ثبت بشه بره پی کارش بعد ملکه ذهن بقیه بشه و مدام تکرار...!

شرمنده که وقت دوستان رو گرفتیم و اگه باعث رنجش خاطر کسی شدیم به بزرگی خودنون ببخشید!

ویرایش توسط S.A.IVI.A.N : 10-19-2014 در ساعت 01:34 AM
S.A.IVI.A.N آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
10 کاربر زیر از شما کاربر گرامی S.A.IVI.A.N به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: