نمایش پست تنها
قدیمی 08-28-2014, 12:35 PM   #45
roger 4 ever
Senior Member

پستها: 203
سپاس: 258
در 202 پست 2,325 بار سپاسگزاری شده
پیش فرض پاسخ : تاپیک بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین گرنداسلم سال US OPEN 2014

نقل قول:
نوشته اصلی توسط D3ADMAN نمایش پست ها
یک سوالی که همیشه ذهن منو درگیر کرده ، آقای لیتون هیوویت هست که تنیسور قابلی است اما کمتر تنیسوری هست که دارنده 2 قهرمانی گرنداسلم در زمان جوانی باشه و اینچنین به شکل عجیبی افت کنه . من در اون دوره ای که لیتون هیوویت قهرمان شده نمیدونستم تنیس چی هست ، خواهشمندم یکی که اطلاع داره از این موضوع یک جواب درست و منطقی و کامل به ما بده . باید دید سبک بازیش چجوری بوده که حتی الان نمیتونه به کمکش بیاد و در رتبه 47 رنکینگ جهانی قرار داده ، آمادگی زودگذری بوده ، یا مصدومیت وحشتناکی گریبان گیرش شده . که به نظرم اندی ماری هم به درد لیتون هیوویت دچار شده
مرسی دوست عزیزم از اینکه چنین مسئله ای رو مطرح کردی.اول از همه بگم که من همواره از طرفداران لیتون بودم و حتی همین الان هم از دنبال کردن بازی هاش دست نمی کشم.لیتون از لحاظ شخصیتی فوق العاده کاریزماتیکه. بازیکنی که روحیه مبارزه طلبی خارق العاده ای داره و در هر پوینتی طوری بازی می کنه که گویی این آخرین پوینت زندگیشه. اما مشکل لیتون در طول سالیان گذشته این بوده که فکر می کنه همین روحیه مبارزه طلبی و همین روحیه جنگجوییش برای موفقیت کافیه. دیشب حقیقتا روی هر امتیاز می جنگید و طوری تلاش می کرد که انگار چمپیونشیپ پوینت داره ولی هیچ گاه نتونست به این نتیجه برسه که فقط جنگجو بودن برای موفقیت کافی نیست.

لیتون در طول سالیان گذشته نتونست خودش رو «مدرن» نگه داره.سبک بازی لیتون رفته رفته یکنواخت می شد اما لیتون این توانایی رو نداشت که اسلحه های جدیدی رو به بازیش اضافه کنه، توانایی جدیدی رو به حرکاتش اضافه کنه. قطعا در این بین تیم اون هم مقصر بوده، همواره انتقادهای زیادی به تیم لیتون می شده که باز هم اول و آخرش به خود هیوئیت بر می گرده. شما راجر فدرر رو ببینید، هر زمانی احساس کرده ذره ای به بن بست فنی رسیده با تیمش نشسته دنبال چاره گشته. همین سال 2013 افتضاح پیش رفت و فدرر نشست با تیمش آنالیز کرد، هم از لحاظ بدنی خودش رو آنالیز کرد و هم از لحاظ فنی و تصمیمات درستی رو گرفت. لیتون از انجام چنین مسائلی عاجز بود. مدرن نگه داشتن خیلی مسئله مهمیه تو تنیس.شما باید آماده باشید که ممکن هست از لحاظ فنی بازیتون یکنواخت بشه، ممکن بازیکنان جدیدی بیان و توانایی های شما رو به چالش بکشن، شما باید اسلحه های پنهانی داشته باشید، باید توانایی های جدیدی رو از خودتون کشف کنید. لیتون از «کشف» این توانایی ها عاجز بود و همیشه یک شکل بازی می کرد و این مسئله در دنیای تنیس مدرن قطعا کار شما رو دشوار می کنه.

با این حال لیتون همواره برای من قابل احترامه. روحیه مبارزه طلبیش فوق العاده است. دیشب لذت بردم از این روحیه ولی حیف که تنها روحیه کافی نیستش در تنیس مدرن. لیتون هیوئیت هنوز هم جوان ترین بازیکن تاریخ هست که تونسته نامبر وان باشه.لیتون همیشه برای من قابل احترام خواهد موند...
roger 4 ever آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
20 کاربر زیر از شما کاربر گرامی roger 4 ever به خاطر این پست سپاسگزاری کرده اند: