PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : PlaySight تکنولوژی ای که تنیس را دگرگون خواهد کرد


mspayam
01-07-2015, 01:53 PM
تصور کنید که در حال تنیس بازی کردن هستید و در یک امتیاز حساس حریف، سرویس ایس شما را که روی خط T فرود آمده است، بیرون اعلام می کنید. شاید در چنین موقعیتی آرزو داشته باشید که ای کاش شما هم می توانستید همانند بازیگران حرفه ای در مسابقات مهمی که روی هاردکورت و چمن برگزار می شود، نظر حریفتان را چلنج کنید. اگر در زمین هایی بازی می کنید که در آن ها PlaySight نصب شده است، شما به راحتی می توانید چنین کاری انجام دهید.

اما این تنها ویژگی PlaySight نیست و این تکنولوژی جدید، نوع ضربه، قدرت و سرعت هر ضربه، دقت، تعداد اسپین توپ شما، سریعترین سرویس، طولانی ترین رالی شما و ... را نیز اندازه گیری می کند و برای مقایسه اطلاعات مرتبط با بازی افراد حرفه ای را در اختیارتان می گذارد.

در این تکنولوژی جدید که مورد تایید ITF قرار گرفته است و تنیس بازان سرشناسی همانند نواک جوکوویچ و مارتینا ناوراتیلووا سرمایه گذاری کرده اند، شما با 10.000 دلار می توانید 5 دوربین و یک کیوسک کوچک (شبیه دستگاه ATM) دورتادور زمین تنیس نصب کنید تا اطلاعات جامعی درباره ی بازیتان به دست بیاورید. علاوه بر هزینه ی نصب، هر ماه نیز باید هزینه ای را برای استفاده از این تکنولوژی به شرکت سازنده ی آن پرداخت کنید.

برای استفاده از این تکنولوژی شما باید در درجه ی اول در سایت PlaySight یک پروفایل بسازید، پس از آن در کیوسک داخل زمین مجهز به این سیستم، Log In می کنید تا PlaySight شما را بشناسد. پس از اینکه بازیتان تمام شد. می توانید اطلاعات مربوط به بازیتان را در همان کیوسک یا روی کامپیوترتان در خانه تماشا کنید.

در سال جای بیش از 200 باشگاه تنیس در جهان به این فن آوری مجهز شده اند از آنجایی که شرکت سازنده ی این تکنولوژی اسراییلی است، بعید است که در آینده ای نزدیک شاهد چنین فناوری ای در ایران باشیم، ولی استفاده از آن می تواند برای تمامی افراد مخصوصاً افرادی که در تیم ملی تنیس ایران هستند مفید باشد.

برای اطلاعات بیشتر به وبسایت PlaySight (http://www.playsight.com/home) مراجعه کنید

http://www.kioskmarketplace.com/static_media/editorial/2014/12/16/tennis-kiosk-serve-practice-screen.jpg

A-Rod
01-08-2015, 12:05 AM
از آنجایی که شرکت سازنده ی این تکنولوژی اسراییلی است، بعید است که در آینده ای نزدیک شاهد چنین فناوری ای در ایران باشیم
ما که رو خاک بازی می کنیم خود جای توپ حجت رو به حریف تمام می کنه مگه اینکه مثل من و بعضی از رفقا سر پوینت های حساس یه نیمچه ترمزی رو محل برخورد بریم و یه جا دیگه رو نشون بدیم :350:
شما یاد نگیریدا . آخر عاقبت نداره :434:

MRF
01-08-2015, 03:27 AM
ما که رو خاک بازی می کنیم خود جای توپ حجت رو به حریف تمام می کنه مگه اینکه مثل من و بعضی از رفقا سر پوینت های حساس یه نیمچه ترمزی رو محل برخورد بریم و یه جا دیگه رو نشون بدیم :350:
شما یاد نگیریدا . آخر عاقبت نداره :434:

بارها داوران در زمین خاک و در قضاوت اشتباه کردن و بضرر بازیکنان رای دادن
ماریا یکی از بزرگترین معترضان به استفاده نکردن این تکنولوژی در خاک هست
در ضمن وقتی 8-9 تا داور و خط نگه دار که فقط وظیفه شون مشاهده توپ هست اشتباه میکنن
نظر یک بازیکن که باید حواسش به ریترن توپ باشه نمیتونه خیلی مورد بحث باشه
در ضمن اگه قراره چیزهای بد یاد نگیریم از جریان انداختن مدام بازی و مصدومیتهای ساختگی در اولویت هستند که زیاد تکرار میشه :434:

mspayam
01-08-2015, 09:02 AM
دوستان البته این نکته ای که من اول این موضوع بهش اشاره کردم، یه نکته ی کوچیک از کاربردهای این فناوریه و ویژگی های اصلیش اینه که به شما می گه در طول بازی چه ضربه هایی زدین و میانگین سرعت ضربه ها تون چقدر بوده و مثلاً چند درصد از توپ هاتون داخل بودن و چند درصد بیرون و تعداد چرخش ضربه های اسپین دار شما چندتا بودن و ....

fouadami
01-09-2015, 08:06 PM
چقدر دردسر! توی توپ نمی شه کار گذاشت چیزی؟ مثل فوتبال. این طوری راحت تره که. البته مسلما فکر کردن بهش و به مشکل خوردن :دی