PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و تبادل نظر پیرامون مسترز شانگهای 2014

BABAK
10-06-2014, 03:08 PM
خانم ها آقایان تصاویر بسیار تکان دهنده ای از حضور حضرت آقا اسطوره به دست ما رسیده ..:160:
بعد از حضور در شانگهای، آقا برای انجام تمرین یومیه وارد محوطه تمرینی محل مسابقات میشود که بلافاصله بعد از رویت چهره نورانی معظم اله، خیل عظیم جمعیت بسان مور و ملخ برای تبرک به سمت ایشان و اهل بیت و باکس ایشان هجوم میاورند..:655:

پلیس شانگهای و تمام تیم محافظ معظم اله با بیانیه ای از عموم ملت RF پرور درخواست کرده به منظور حفظ جان ایشان متفرق شوند..:434::434:

[/URL]http://tennis-image.com/images/85324995758124463963.jpg (http://tennis-image.com/images/85324995758124463963.jpg)

بعد انتشار این تصاویر، جمع کثیری از فــِداییان آقا در انجمن، خواستار اعزام تیمی کفن پوش برای حفاظت از جانِ جان فــَزای اسطوره شده اند که در صورت مشاهده دوباره این تصاویر و ادامه بی خاصیتیه بادیگارد های چشم بادمی، بلاشک تیم کفن پوش و فــِدایی اون مرد والا مرتبه به محل اعزام خواهد شد. در پایان شما رو به دیدن این تصاویر دعوت میکنم با ذکر این نکته که ممکن است تصاویر برای بسیاری ناراحت کننده باشد.:160::160:

http://tennis-image.com/images/58380847289127787097.jpg (http://tennis-image.com/images/58380847289127787097.jpg)

http://tennis-image.com/images/90570256345484697889.jpg (http://tennis-image.com/images/90570256345484697889.jpg)

[URL="http://tennis-image.com/images/72375668157180121668.jpg"]http://tennis-image.com/images/72375668157180121668.jpg (http://tennis-image.com/images/72375668157180121668.jpg)

من الذوب و التبخیر التوفیق

پیشمرگه اعظمِ حضرت آقا (مد ظله العالی)

GREAT ROGER
10-06-2014, 07:10 PM
ماشاالله جل جلاله به این پست BABAK عزیز
خیلی خوب بود.

Behr@d
10-06-2014, 08:26 PM
شاید فقط به واسطه ی همچین صحبت ها و کل کل هایی بشه دوباره تنیس تاکرز رو همون تنیس تاکرز شلوغِ سابق کرد ... امیدوارم مسترز شانگـــــهای هم بهانه ی خوبی باشه .

18515

Dariush.roger
10-06-2014, 08:54 PM
درود بر اسطوره

saeedshl
10-06-2014, 09:45 PM
سلام به همه
دوستان یه خبر بد برای طرفداران نادال
مثل اینکه نادال دچار ویروس معده شده
امروز قرار بوده ساعت 7 به وقت محلی تمرین کنه مثل اینکه به خاطر بیماری
در هتل مانده .
مربی دوم نادال (Francisco Roig) که در زمین بود به طرفدارا : رافا دچار ویروس معده شده
و امروز نتونسته تمرین کنه.

289
10-06-2014, 11:06 PM
حذف چیلیچ اتفاق مهم امروز بود
با اون انگیزه و آمادگی که از نواک در پکن دیدیم فقط حادثه و شگفتی میتونه مانع تکرار قهرمانی نوله بشه

Mehdiii
10-07-2014, 03:10 PM
سلام به همه
دوستان یه خبر بد برای طرفداران نادال
مثل اینکه نادال دچار ویروس معده شده
امروز قرار بوده ساعت 7 به وقت محلی تمرین کنه مثل اینکه به خاطر بیماری
در هتل مانده .
مربی دوم نادال (Francisco Roig) که در زمین بود به طرفدارا : رافا دچار ویروس معده شده
و امروز نتونسته تمرین کنه.
ظاهرآ نادال خودش بعد از تمرین با دست های نشسته :001_smile:( دستاشو معمولاً به جاهای ... میزنه) برا خودش آشپزی میکنه که دچار این ویروس میشه البته قبلاً یکبار هم دستاشو فکرکنم زمان آشپزی بریده بود.

saeedshl
10-07-2014, 07:56 PM
ُسلام
رافائل نادال علیرغم تشخیص اپاندیست تصمیم ببازی درتورنمنت شانگای گرفت
نادال انتی بیوتیک میگیردتااپاندیسیتش راکنترل کندوبتوانداین هفته تورنمنت شانگای رابگذراند

نادال بازیکن شماره 2 جهان دیرهنگام شنبه دردهای شکمی گرفت وروزیکشنبه به بیمارستان رفت که پزشکان مراحل اولیه اپاندیسیت راتائیدکردند

نادال روز3 شنبه درمان انتی بیوتیکی رااتنخاب کردبجای اینکه درشرایط حاضر به جراحی برود
اوگفت درحال تمرین ضربه زنی حالش بهتربود

قهرمان 14 گرنداسلم گفت ریسک اینکه بعداز3 روزدرمان مرتب ..حالش بدترشودبسیارکم است
من بجراحی نمیروم واین خبرمهمی برای من است وبدین دلیل است که من اینجا45 دقیقه تمرین کردم تافردابازی کنم

امابوضوح من دربهترین شرایط نیستم
نادال گفت بعدازتورنمنت وقتی به اسپانیابازگشت باپزشکانش صحبت میکندکه ایامجبوراست اپاندیسیت رابردارد

نادال اسپانیایی 2 ومین تورنمنتش رابعداز2 ماه دوری ازکورت بدلیل جراحت مچ دست بازی میکند
نادال که فصل کورت سخت درامریکابویژه یواس اپن راازدست دادگفت مهم بودکه هرچه سریعتربه کورت بازگردد
بنابراین بعدازتورنمنت اپن استرالیادرژانویه به فرم بالا بازگشته است ودرهفته گذشته دراپن چین به کوارتررسید
من ازاین 2 تورنمنت هیچ انتظاری ندارم.

من انتظارداشتم فقط به اینجابیایم بازی وتمرین کنم وکمی هم احساس رقابت کنم وتلاش کنم هرچه سریعتربه ریتمم بازگردم.
نادال مسابفه اولش درتورنمنت باهموطنش فلیسیانولوپزاست که روز4 شنبه انجام خواهدداد
منبع:آقای علیپور

masa
10-08-2014, 04:34 PM
نادال 2-0 باخت و حذف شد

rezaomo
10-08-2014, 04:34 PM
خوب نادال هم در این تورنومنت مسترز حذف شد. بازی نادال به مراتب از اون چیزی که در پکن ارائه کرد پائین تر بود . فعلا که نادال روی دور باخت جلو میره .

ali ahwazi
10-08-2014, 07:33 PM
فدرر 2-1 برد.
تبریک...

Dariush.roger
10-08-2014, 07:41 PM
تبريك به همه هوا داران اسطوره ايشالا به مراحل بالاتر صعود كنه و پيش به سوي رنك ٢

289
10-08-2014, 07:49 PM
یعنی خاک بر سر مه یر!
بیچاره باید هم گریه کنی
در مقابل ضعیف ترین و پراشتباه ترین راجری که تا حالا دیدم 4 تا مچ پوینت از دست بدی!:193:
خاک توسرت مه یر

ولی بد نیست راجر همینجور التماسی بیاد بالا بیفته زیر دست قصاب بالکان
که بلایی بدتر از بردیچ پکن سرش میاره

rojhin
10-08-2014, 07:51 PM
یعنی خاک بر سر مه یر!
بیچاره باید هم گریه کنی
در مقابل ضعیف ترین و پراشتباه ترین راجری که تا حالا دیدم 4 تا مچ پوینت از دست بدی!:193:
خاک توسرت مه یر

:254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254:

ali ahwazi
10-08-2014, 07:54 PM
دوستان فدرر تا دور چندم بیاد بالا میرسه به رنک 2؟

swiss express
10-08-2014, 08:01 PM
یعنی خاک بر سر مه یر!
بیچاره باید هم گریه کنی
خاک توسرت مه یر

5 مچ پوینت

rojhin
10-08-2014, 08:14 PM
دوستان فدرر تا دور چندم بیاد بالا میرسه به رنک 2؟

دوست عزیزم با حذف رافا تو دور دوم و صعود راجر به دور سوم شانگهای راجر با 8170 امتیاز به رنک 2 صعود کرد . در حالیکه رافا با 8140 امتیار به رنک 3 سقوط کرد

roger 4 ever
10-08-2014, 08:44 PM
خب دوباره تنور تنیس داره داغ می شه و هر چه به انتهای فصل نزدیک تر می شیم، این داغی بیشتر و بیشتر هم خواهد شد...

1 - شکست امروز رافا امری قابل پیش بینی بود. به وضوح می شد افت کیفیت فنی نادال رو نسبت به پکن مشاهده کرد که این امر هم ناشی از همون ویروس معده، آپاندیس یا هر چی که اسمش و می ذارن بود. امروز رافا کاملا سنگین بود و به هیچ عنوان اون شرایط «سبک بالی» طبیعیش رو نداشت و خب مادامی که نادال این پارامتر رو نداشته باشه، قطعا دچار مشکل می شه. در نماهای مختلف می شد در صورت نادال نشانه هایی از درد و ناراحتی رو هم مشاهده کرد. این تصمیم موندن در رقابت ها هم از نظر من تصمیم درستی بود، رافا نیاز داره هر چه سریع تر به روند و شرایط طبیعی برگرده و این مسئله هم تنها مادامی به حقیقت می پیونده که نادال بازی رسمی انجام بده. این آپاندیس به هیچ عنوان در زمان خوبی به وجود نیومده، انصافا رافا بد شانس هم هست که بلافاصله پس از بهبود مصدومیتش این مشکل براش پیش می یاد. به این ترتیب اگر رافا تن به جراحی بده شرایط سخت تر هم در ادامه خواهد شد...

2 - خب طبیعی است در تنیس وقتی وقفه ای قابل توجه بین مسابقات به وجود می یاد، همیشه «بازی اول» شرایط سخت و دشواری رو داشته باشه. به خصوص برای بازیکنی در شرایط فدرر این سختی و دشواری چند برابر هم می شه. کاملا قابل پیش بینی بود این نمایش فوق العاده پر اشتباه و آماتورگونه از فدرر که مجموعه ای از «چیپ پوینت» اون هم در انواع و اقسام مختلف رو به راه انداخته بود. البته به شخصه انتظار داشتم پس از پیروزی در ست اول رفته رفته شرایط بهتر بشه اما در ست دوم هم روند تغییری نکرد. نکته امیدوار کننده در این میان اما سیو 5 مچ پوینت بود که برای فدرر امری باور نکردنی محسوب می شه. به نظر می رسه سیو اون 2 مچ پوینت تاریخی در یو اس اعتماد به نفس فدرر رو در بازی های نزدیک روی مچ پوینت ها افزایش داده که به خودی خود امری فوق العاده هست. فدرر نیاز داره هر چه سریع تر به شرایط طبیعی مسابقه برگرده اگر می خواد در شانگهای به موفقیت برسه.

3 - بغض لئوناردو خیلی تلخ بود آخر بازی. درست نیست همه چیز رو به بازی پر اشتباه فدرر ربط بدیم چرا که لئوناردو امروز یکی از بهترین بازی های خودش رو انجام داد و تنها چند میلی متر با بزرگ ترین پیروزی دوران ورزشیش فاصله داشت. تلخ بود دیدن بغض لئوناردو مایر...

4 - و باز هم شانگهای و باز هم آن سنت همیشگی « این - این» و «اوت - اوت» در بازی های فدرر...چه قدر خوبن این چینی ها... راجر انگار داره تو دیویس کاپ برا تیم ملی سوییس بازی می کنه...خیلی هم شیک...

5 - در سن 250 سالگی(!) در این فیلد طلایی کشیدن رافا نادال از رتبه دوم به پایین هم در نوع خودش داستان ها داره...خیلی حرفه پس از عبور از سال نحسی همچون 2013 این چنین بیای و رنک 2 بشی اون هم چه فردی رو به زیر بکشی...خیلی حرف ها هست، خیلی سخن ها هست...به قول ivan pasquariello تنیس نویس مشهور: " 33 سالشه اما هیچ احساسی در این مورد نداره"...راجر فدرر و دیگر هیچ...

Dariush.roger
10-08-2014, 08:46 PM
بچه ها بازي بعدي فدرر فردا ساعت چنده ؟؟؟

Dariush.roger
10-08-2014, 08:48 PM
نادالم كه همش يا مصدومه يا مريضه حيف شز

Dariush.roger
10-08-2014, 09:10 PM
اميدوارم فدرر بازي بعديش بهتر بشه كه احتمالا هم همينطوره بازي بدش بخاطر دور بودن از مسابقات بوده با تمركز و انگيزه بيشتر ميشه اميد به قهرمانيش داشته باشيم و همچنين رسيدن به رنگ ١ از اين راجر هر كاري بر مياد من بهش ايمان دارم ولي نواكم اين روزام خيلي امادس هرچند تو نيويوركم تا قبل سمي مثل الان اماده بود ولي حذف شد به اميد رسيدن به نامبر ١

King Rojer Federer
10-08-2014, 10:36 PM
یعنی خاک بر سر مه یر!
بیچاره باید هم گریه کنی
خاک توسرت مه یر

وباز هم در(مروارید)افشانیهای آقای 289 شروع شد.خدایی اگه تو توی این سایت نباشی ما طرفداران فدرر خنده به لبهامون نمیاد.باز هم ممنون که در این روزگار که خیلی سخت شده باعث می شی ما قهقهه بزنیم.عزیزم باز هم از این لطیفه های جالب بگو.:251::251::251::251::251::251::251:

289
10-08-2014, 10:43 PM
وباز هم در(مروارید)افشانیهای آقای 289 شروع شد.خدایی اگه تو توی این سایت نباشی ما طرفداران فدرر خنده به لبهامون نمیاد.باز هم ممنون که در این روزگار که خیلی سخت شده باعث می شی ما قهقهه بزنیم.عزیزم باز هم از این لطیفه های جالب بگو.:251::251::251::251::251::251::251:

عزیز جان
می دونم امروز اگر بازی را دیده باشی حسابی اعصابت خورد شده و تا مرز سکته رفتی
می دونم باخت راجر را بارها و بارها لمسش کردی و داغونی
پس قهقهه بزن کمی آروم شی
امیدوارم شب خوب بخوابی و خواب قصاب بالکان را نبینی! اما احتمالا راجر کابوسش را میبینه:251:

مهران
10-08-2014, 11:50 PM
راجر فدرر اونقدر توی تنیس بزرگ هست که از کسی نترسه… اونقدر افتخار داره که امثال x و y باید حالا حالاها خواب افتخاراتشو ببینن و تا ابد توی حسرتش بمونن
یه عمری برده… حالا توی سن ۳۳ سالگی تا مرز باخت میره فدای سرش…
همین الان و در این سن جزو برترین تنیس بازان دنیاست و از خیلی جوون ها بهتره… امیدوارم خوابای خوب ببینن اونایی که حسرت افتخارات راجرو دارن چون حالا حالاها باید فقط خواب ببینن…
اسطوره و دیگر هیچ…

zhako
10-09-2014, 10:25 AM
دوستان عزیز فدرری زیاداز این افرادی که با افتخارات فدرر حسرت میخورن دل نگران نباش. حسودن دیگه.به نظرمن فدررحریف رو خیلی دست کم گرفته بود ونزدیک بود ببازه ولی اسطوره س دیگه خوب برگشت.به امید پیروزیهای بعدیش.عشق است فدرر.این چیلیچ هم تویواس اوپن نشون داد فقط یه جرقه بود..تورنمنتها رو یکی یکی میبازه.به امیدقهرمانی فدرر

narges 95
10-09-2014, 12:11 PM
نمیدونم چرا این ناداله ما اینقد بد شانسه ولی کار درستی کرد انصراف نداد من مثل همیشه بهش امید دارم به امید موفقیت ماتادور دوس داشتنی

King Rojer Federer
10-09-2014, 12:55 PM
عزیز جان
پس قهقهه بزن کمی آروم شی
امیدوارم شب خوب بخوابی و خواب قصاب بالکان را نبینی! اما احتمالا راجر کابوسش را میبینه:251:
آخه جوکوویچی که هنوز نصف فدرر افتخار نداره و تو بازیهای Head To Head هم زیر دست آقامونه کابوس داره.باز هم از این جملات گوهر بار بگو تا ما طرفدارای پادشاه رو یه مقدار شاد کنی عزیزم.در ضمن اینقدر بردهای زیاد و جامهای گوناگون از آقامون دیدیم که اگه تا آخر همش هم ببازه باز هم جوکوویچ شما به گرد پاهاش نرسه.پس بی خود زور الکی نزن و خودت رو اذیت نکن.:251::251:

hooman3x
10-09-2014, 05:23 PM
عزیز جان
پس قهقهه بزن کمی آروم شی

289 عزیز:583: چرا شما بحثی رو مطرح میکنی که دوباره تاپیک به جای بحث فنی در مورد بازیکنا استراتژی بازیکنا نقاط ضعف و قدرت اونا و ..... به مسایل کل کل و این جور صحبتها کشیده بشه؟

خب این مسلم هست که گاهی در تنیس یا همه ورزش ها رقابت تا این حد نزدیک بشه حالا حریف هر چه قدر ضعیف باشه باز هم تلاش خودشو میکنه.

خیلی عذر میخوام ولی از این صحبتهایی که مطرح میکنی اینجور برداشت میشه که شما از راجر نفرت دارید.البته مشکل این حس شما نیست شما کاملا حق داری از هر کس دلت خواست نفرت داشته باشی ولی با ابراز اون توی تاپیک باعث رنجش هوادارای راجر هستی.

اصلا به فرض اینکه هوادارای راجر باخت اونو لمس کردن و به گفته شما داغون هستن.
واقعا شما از این قضیه خوشحالی ؟ باید اونو عنوان کنی؟

289
10-09-2014, 07:40 PM
289 عزیز:583: چرا شما بحثی رو مطرح میکنی که دوباره تاپیک به جای بحث فنی در مورد بازیکنا استراتژی بازیکنا نقاط ضعف و قدرت اونا و ..... به مسایل کل کل و این جور صحبتها کشیده بشه؟

خب این مسلم هست که گاهی در تنیس یا همه ورزش ها رقابت تا این حد نزدیک بشه حالا حریف هر چه قدر ضعیف باشه باز هم تلاش خودشو میکنه.

خیلی عذر میخوام ولی از این صحبتهایی که مطرح میکنی اینجور برداشت میشه که شما از راجر نفرت دارید.البته مشکل این حس شما نیست شما کاملا حق داری از هر کس دلت خواست نفرت داشته باشی ولی با ابراز اون توی تاپیک باعث رنجش هوادارای راجر هستی.

اصلا به فرض اینکه هوادارای راجر باخت اونو لمس کردن و به گفته شما داغون هستن.
واقعا شما از این قضیه خوشحالی ؟ باید اونو عنوان کنی؟

دوست عزیز
واقعا مایل نیستم کل کل بیهوده ای با هیچ یک از اعضا داشته باشم
ولی وقتی جناب کینگ اونجوری در جواب پست من تحریک آمیز جواب میده انصافا سخته جواب ندادن
با تشکر از نوشته محترمانه منطقی و بجای شما

امروز بنظرم کو کوشکین یکی از بهترین بازیهای دوران ورزشیش را انجام داد
خیلی چغر خوش روحیه باانگیزه و خوش شانس
فکر میکنم در چند تورنمنت گذشته واقعا راجر در قرعه کشی خوش شانس بوده
یا در مسیر خوبی افتاده یا دیگران حریفان اصلی را از سر راهش کنار زدند
شما این باتیستای بی عرضه و از پیش باخته را مقایسه کنید با کوکوشکین جنگجو و درنده
کافی بود امروز بحای باتیستا کوکوشکین با راجر بازی میکرد در این صورت الان کوکوشکین
تبدیل شده بود به افتخار قزاقستان
یا دور دوم تیم اتریشی در مقابل اون مه یر بی عرضه
یا حریف فرداشون فرر کجا بنتو کجا!؟

King Rojer Federer
10-09-2014, 09:06 PM
یعنی خاک بر سر مه یر!
بیچاره باید هم گریه کنی
خاک توسرت مه یر

عزیزان یک بار دیگه 2خط آخر آقای 289 رو بخونید.ببینید من تحریک کردم ایشونو یا این دوست عزیز اینطور بی رحمانه و از روی غرض ورزی جملات را می نویسد.قضاوت با شما.:379:

مهران
10-09-2014, 10:06 PM
دوستان کم محلی کنید… شک نکنید جواب میده:443:

Dariush.roger
10-10-2014, 01:08 AM
زنده با راجر كبير
اقاياني كه ميگين راجر بزور شانس برد و مسخرش ميكني چيزي از تنيس نميفهميد بخاطر همين در حدي نيستين بخوام باهاتنون كل كنم اگه چيزي ميفهميد بياين راجع به مسائل فني بحث كنيم نواك كي باشه كه بخواين حتي راجع بهش بحث كنين تا اسطوره هاي مثل فدرر و نادال هستن نبايد حتي اسمشو هم اورد چه برسه به مقايسه متاسفم واسه تنيس كه همچين ادمايي راجع بهش بحث ميكنن

swiss express
10-10-2014, 08:49 AM
تو 33 سالگی با 58 برد و 10 باخت بهترین رکورد این فصل در اختیار اسطورس...عجب فیلد طلایی!:251:

bonus!: watch federer saves first match point

http://www.atpworldtour.com/News/Tennis/2014/10/41/Shanghai-Wednesday-Federer-Great-Escape.aspx

MRF
10-10-2014, 03:47 PM
متاسفانه اقای علی نیلی تو مسابقه راجر یک اشتباه خیلی فاحش داشت
امیدوارم در ادامه گند نزنه

Dariush.roger
10-10-2014, 04:48 PM
ماشالا به اسطوره ست دوم خوب شد

Dariush.roger
10-10-2014, 04:50 PM
بيگلش كرد دمت گرم اسطوره

289
10-10-2014, 05:02 PM
فردا قصاب بالکان راجر را سلاخی میکنه:443:

Dariush.roger
10-10-2014, 05:05 PM
خخخخخخخ قصاب البته شخصيتش به قصابا ميخوره راجر هميشه شيره امشب نواك تا صبح از ترس نميخوابه

rojhin
10-10-2014, 05:14 PM

:254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254: به اندازه گرندهای اسطوره

zhako
10-10-2014, 05:14 PM
خوب روی بناتئو رو کم کردوبیگلش کرد.عشق است راجرفدرر بزرگ.جوکو فردا روزسختی خواهدداشت.به امیدبرد فدرر عزیز

roger 4 ever
10-10-2014, 05:29 PM
خب همون طور که پیش بینی می شد راجر فدرر پس از نمایش ضعیف و پر اشتباه مقابل مایر تونست رفته رفته ریتم، روند و نوع بازی مورد نظر خودش رو به دست بیاره...تو مطلب قبلی هم گفتم کاملا طبیعی بود اون نمایش مقابل مایر اما کاملا هم پیش بینی می شد که فدرر بازی به بازی بهتر شه...این مسئله در بازی مقابل باتیستا شروع شد و خوشبختانه امروز به اوج خودش رسید...

یکی از دوستان ورزشی نویس پس از بازی والیبال ایران و آمریکا در ست پنجم در جام جهانی کیفیت بازی ایران رو با لغت فانتزی «توتال والیبال» وصف کرد. به نظر من این 2 بازی اخیر فدرر در شانگهای علی الخصوص بازی امروز هم به معنای واقعی کلمه «توتال تنیس» بود. کیفیت و سبک بازی که هنوزم که هنوزه در 33 سالگی فدرر در این فیلد طلایی کسی حتی نزدیکش، دقت کنید نزدیکش هم نتونسته بشه. به نظر من روح تنیس و زیبایی تنیس همینه. اینکه شما بتونید یک نمایش شاداب، مفرح و لذت بخش ارائه بدید که در اون همه پارامتر های تنیس اجرا بشه. نمایش امروز فدرر از لحاظ ارائه «کامل» تنیس فوق العاده بود، نمایش امروز فدرر رو در سن 33 سالگی در این فیلد طلایی هیچ آدمی رو کره خاکی حتی نزدیکش هم نمی تونه بشه، هیچ بازیکنی نمی تونه نزدیک کیفیت بازی «کامل» و «متنوع» امروز فدرر بشه...دیگه تکنیک، استایل و نوع «اجرای» ضربات مختلف هم بماند...

بازی امروز یک بازی کاملا معمولی با یک حریف معمولی بود اما حقیقتا نمایش فدرر معمولی نبود.تماشای بازی های راجر فدرر برای اونایی که تنیس رو می دونن و احساس می کنن، بهترین راه برای رسیدن به حالت «خلسه» هستش، تازه برای من علاوه بر حالت خلسه، یک سری حالت های دیگه رو هم به ارمغان می یاره...!! واقعا نمی دونم چی بگم، فقط به معنای واقعی کلمه از تماشای ورزش تنیس امروز بعد از ظهر سیراب شدم...حالا می خوای فردا به نواک ببازی یا نه فدرر جان، 33 سالگیت هم نوش جان همه طرفداران ورزش هستش در هر صورت... به قول استاد فاستر والاس: " Federer as Religious Experience"...

289
10-10-2014, 05:48 PM
خب همون طور که پیش بینی می شد راجر فدرر پس از نمایش ضعیف و پر اشتباه مقابل مایر تونست رفته رفته ریتم، روند و نوع بازی مورد نظر خودش رو به دست بیاره...تو مطلب قبلی هم گفتم کاملا طبیعی بود اون نمایش مقابل مایر اما کاملا هم پیش بینی می شد که فدرر بازی به بازی بهتر شه...این مسئله در بازی مقابل باتیستا شروع شد و خوشبختانه امروز به اوج خودش رسید...

یکی از دوستان ورزشی نویس پس از بازی والیبال ایران و آمریکا در ست پنجم در جام جهانی کیفیت بازی ایران رو با لغت فانتزی «توتال والیبال» وصف کرد. به نظر من این 2 بازی اخیر فدرر در شانگهای علی الخصوص بازی امروز هم به معنای واقعی کلمه «توتال تنیس» بود. کیفیت و سبک بازی که هنوزم که هنوزه در 33 سالگی فدرر در این فیلد طلایی کسی حتی نزدیکش، دقت کنید نزدیکش هم نتونسته بشه. به نظر من روح تنیس و زیبایی تنیس همینه. اینکه شما بتونید یک نمایش شاداب، مفرح و لذت بخش ارائه بدید که در اون همه پارامتر های تنیس اجرا بشه. نمایش امروز فدرر از لحاظ ارائه «کامل» تنیس فوق العاده بود، نمایش امروز فدرر رو در سن 33 سالگی در این فیلد طلایی هیچ آدمی رو کره خاکی حتی نزدیکش هم نمی تونه بشه، هیچ بازیکنی نمی تونه نزدیک کیفیت بازی «کامل» و «متنوع» امروز فدرر بشه...دیگه تکنیک، استایل و نوع «اجرای» ضربات مختلف هم بماند...

بازی امروز یک بازی کاملا معمولی با یک حریف معمولی بود اما حقیقتا نمایش فدرر معمولی نبود.تماشای بازی های راجر فدرر برای اونایی که تنیس رو می دونن و احساس می کنن، بهترین راه برای رسیدن به حالت «خلسه» هستش، تازه برای من علاوه بر حالت خلسه، یک سری حالت های دیگه رو هم به ارمغان می یاره...!! واقعا نمی دونم چی بگم، فقط به معنای واقعی کلمه از تماشای ورزش تنیس امروز بعد از ظهر سیراب شدم...حالا می خوای فردا به نواک ببازی یا نه فدرر جان، 33 سالگیت هم نوش جان همه طرفداران ورزش هستش در هر صورت... به قول استاد فاستر والاس: " Federer as Religious Experience"...

با تشکر از نوشته قابل قبول شما
میشه تایید کرد فدرر از بازی افتضاح در مقابل مه یر روند رو به رشدی داشته
هر چند امروز در مقابل بنتو که ست اول فوق العاده ای داشت خوش شانس هم بود
به واقع اگر ست اول پایاپای را در تای برک نمی برد احتمال باختش در ادامه بازی خیلی زیاد بود
بنتو هم نشون داد مثل فرانسویهای دیگه مثل سونگا و مونفیس خیلی سینوسی و احساسی عمل میکنه
و سریع از لحاظ روحی دشارژ میشه البته ژیل سیمون که بنظرم فردا بخت اول فیناله امسال نمایش خوبی داشته
و در اپن آمریکا هم تنها کسی بود که چیلیچ را به زحمت انداخت
باز هم تاکید میکنم بر نوشته دیروزم
خوش شانسی راجر در جدول ومسیر بی دست انداز
حریفان نواک هر سه تاشون تا اینجا یک سرو گردن بالاتر از حریفان راجر بودند
مقایسه کنید
دومینیک تییم...لئونارد مه یر
میخائیل کوکوشکین...باتیستا
داوید فرر...جولین بنتو
به هرحال با توجه به جمیع شرایط من شانس نواک در مقابل فدرر را در بازی فردا 49 به 1 می دونم

mspayam
10-10-2014, 06:09 PM
خوب امروز روز بیگل ها بود، هم فدرر بنتو رو بیگل کرد و هم سیمون یه بیگل اساسی تو کاسه ی اون بردیچ بی خاصیت گذاشت. به احتمال خیلی زیاد هر کس برنده ی بازی فردا بین فدرر و جوکوویچ بشه قهرمان خواهد شد.

به نظر من هم بهتره به این دوستمون 289 گیر ندیم، به هر حال پست های ایشون گرچه از دید خودشون جدیه، اما من به عنوان مطلب طنز بهشون نگاه می کنم و کلی سرگرم می شم.

masa
10-10-2014, 07:37 PM
با تشکر از نوشته قابل قبول شما
میشه تایید کرد فدرر از بازی افتضاح در مقابل مه یر روند رو به رشدی داشته
هر چند امروز در مقابل بنتو که ست اول فوق العاده ای داشت خوش شانس هم بود
به واقع اگر ست اول پایاپای را در تای برک نمی برد احتمال باختش در ادامه بازی خیلی زیاد بود
بنتو هم نشون داد مثل فرانسویهای دیگه مثل سونگا و مونفیس خیلی سینوسی و احساسی عمل میکنه
و سریع از لحاظ روحی دشارژ میشه البته ژیل سیمون که بنظرم فردا بخت اول فیناله امسال نمایش خوبی داشته
باز هم تاکید میکنم بر نوشته دیروزم
خوش شانسی راجر در جدول ومسیر بی دست انداز
حریفان نواک هر سه تاشون تا اینجا یک سرو گردن بالاتر از حریفان راجر بودند
مقایسه کنید
دومینیک تییم...لئونارد مه یر چه فرقی داشتن؟
میخائیل کوکوشکین...باتیستا چه فرقی داشتن؟
داوید فرر...جولین بنتو اتفاقاً فرر میخورد به راجر خود راجر خوشحالتر می شد، لطفاً هد ت هد راجر و فرر رو بنویس
به هرحال با توجه به جمیع شرایط من شانس نواک در مقابل فدرر را در بازی فردا 49 به 1 می دونم

مقایسه کردم
دومینیک تییم...لئونارد مه یر چه فرقی داشتن واسه راجر و جوکو؟!
میخائیل کوکوشکین...باتیستا چه فرقی دارن؟ جلو هر کدوم بازی می کرد همین جنگندگی را می داشت و می باخت
داوید فرر...جولین بنتو اتفاقاً فرر میخورد به راجر خود راجر خوشحالتر می شد، لطفاً هد تو هد راجر و فرر رو یادت نره

راستی منم باهات موافقم که شانس نوله بیشتره اما نه 49 به یک، اینجا دیگه گرند اسلم نیست، راجر اگر خودش باشه پیروزی در 3 ست دور از دسترس نیست.
حالا

MRF
10-10-2014, 07:40 PM
دوستان به لینک زیر برید و به بازیکن مورد علاقتن رای بدبد
http://www.atpworldtour.com/News/Tennis/2014/Moet-ATP-Awards/2014-ATP-Awards-Fan-Favourite-Voting.aspx

289
10-10-2014, 07:41 PM
جدا جالبه!
این دیگه اسمش اعتماد بنفس نیست اسمش توهمه
اینکه به خودتون اجازه بدید فکر کنید در شرایط فعلی و حداقل در این تورنمنت با بازیهایی
که از هر دو دیدیم فدرر بتونه از پس نواک بربیاد
این خوشبینی نیست این توهمه
فقط در شرایط استثنایی و فقط حادثه میتونه فدرر را به فینال ببره احتمالش فقط 2 درصده

289
10-10-2014, 07:49 PM
مقایسه کردم
دومینیک تییم...لئونارد مه یر چه فرقی داشتن واسه راجر و جوکو؟!
میخائیل کوکوشکین...باتیستا چه فرقی دارن؟ جلو هر کدوم بازی می کرد همین جنگندگی را می داشت و می باخت
داوید فرر...جولین بنتو اتفاقاً فرر میخورد به راجر خود راجر خوشحالتر می شد، لطفاً هد تو هد راجر و فرر رو یادت نره

راستی منم باهات موافقم که شانس نوله بیشتره اما نه 49 به یک، اینجا دیگه گرند اسلم نیست، راجر اگر خودش باشه پیروزی در 3 ست دور از دسترس نیست.
حالا

اینکه شما در مقایسه به نتیجه خاصی نرسیدید نشون میده از من تازه کار و آماتور هم
کمتر تنیس را میفهمید! جسارت نباشه البته
تییم به عنوان یک استعداد نو و خوش تکنیک شناخته میشه اما مه یر یک بازیکن معمولی
کوکوشکین جنگنده بود و برای برد میجنگید اما باتیستا از پیش باخته و منفعل بود
به هد تو هد کار ندارم اما واقعا فکر میکنی راجر با این درجه از ناآمادگی ترجیح می داد با رنک 5 بازی کنه یا با رنک 25 تا 40!؟
باز جای شکرش باقیه که شانس نواک را بیشتر می دونی!

lordmani
10-10-2014, 07:53 PM
اسطوره تنیس در گفت و گو با مجله تبلیغاتی T&C عشقش به تنیس، احساسات جوانی و کارهای خیریه‌اش صحبت کرد

مجله فشن «تاون اند کانتری» در شماره اکتبر 2014 از راجر فدرر، ستاره دنیای تنیس برای جلدش استفاده کرده است. همچنین این ماهنامه مصاحبه‌ای از راجر فدرر منتشر کرده که او در آن از همسرش، دو قلوهایش و این که چرا هنوز تنیس بازی می‌کند صحبت کرده است:

درباره احساسش وقتی وارد زمین تنیس می‌شود:
«دوست دارم وقتی تنیس بازی می‌کنم خوشحال باشم. برای من فقط مهم است که همه چیز اینطور باشد: خوشحال باشم، شادی را حس کنم و آن را با مردم تقسیم کنم. این برای من خیلی مهم است».

درباره عشقش به بازی تنیس و چرا اصلا به بازنشستگی فکر نمی‌کند:
«من هیچ وقت انتظار نداشتم روزی یک تنیس‌باز حرفه‌ای بشوم. بودن در بین حتی 100 تنیس‌باز و 10 تنیس‌باز برتر دنیا برایم قابل تصور نبود. وقتی نوجوان بودم درمورد بردن ویمبلدون شوخی می‌کردم اما هرگز واقعا باور نداشتم که روزی به آن می‌رسم. اما با همان رویای بزرگ زندگی کردم و به خودم شانسی دادم. این شانس را دادم و اتفاقاتی که در 10 سال اخیر افتاد رقم خورد. حتی خیلی بیشتر از آن چه می‌توانستم آرزو کنم. و برای همین است که این احساس را نسبت به تنیس دارم و از آن لذت می‌برم. چون به خاطر می‌آورم که چطور در کورت شماره 23 ویمبلدون بازی می‌کردم. به یاد دارم وقتی جوان بودم چقدر عصبانی می‌شدم. به یاد دارم چقدر سختی کشیدم تا به اینجا رسیدم. و به همه این دلایل است که الان دوست ندارم از آن فاصله بگیرم».

درباره بنیاد خیریه‌ای که به نام خودش است و در حال حاضر به 86 هزار کودک در جنوب آفریقا کمک می‌کند و هدفش این است که در سال 2018 به یک میلیون نفر برسد:
این خیلی مهم است که مردم برای خیریه به شما پول می‌دهند. اگر کسی یک دلار بدهد باید بدانید با این یک دلار چه کارهایی می‌توانید انجام دهید. برای من مهم این است که بتوانم اعتماد مردم را به خودم جلب کنند و با اطمینان این پول را برای کارهای خیر به من بدهند.

درباره نبرد افسانه‌ای‌اش با رافائل نادال در فینال سال 2008 ویمبلدون که نادال قهرمان شد:
هواداران همیشه آدم را به قهرمانی‌هایش نمی‌شناسند. گاهی چیزهای ورای شکست برای آن‌ها مهم است. من با حمایتی باورنکردنی در همان سال 2008 مواجه شدم. آن‌ها می‌خواستند من را دوباره ببینند و پیروزی‌ام را جشن بگیرند.

rojhin
10-10-2014, 07:54 PM
همچی شانس شانس میکنن که انگار بازی جووووکر با کوکوشکین رو فراموش کردن که چه جور با التماس و یه بازی سراسر دفاعی تونست بازی رو ببره . ضمن اینکه این درصد های برنده و بازنده رو هم قبلا گفتین و به اندازه کافی هم ضایع شدین پس بیخیال . این 49 به 1 و دو درصد شانس هم کلی شادم کرد از این بابت ممنونم از سازنده طنز پردازش :254:

289
10-10-2014, 08:07 PM
همچی شانس شانس میکنن که انگار بازی جووووکر با کوکوشکین رو فراموش کردن که چه جور با التماس و یه بازی سراسر دفاعی تونست بازی رو ببره . ضمن اینکه این درصد های برنده و بازنده رو هم قبلا گفتین و به اندازه کافی هم ضایع شدین پس بیخیال . این 49 به 1 و دو درصد شانس هم کلی شادم کرد از این بابت ممنونم از سازنده طنز پردازش :254:

خوبه! هنوز 20 ساعت برای شادی وقت داری!
بازی سراسر دفاعی!؟ یک نگاه به نتیجه بکن
من نمیدونی اگر برد کوکوشکین التماسی بود بردن مه یر چه تعریفی داره!؟
اگر 49 به 1 و 2 درصد هم بهت برخورده میگم 40 به 10 و 20 درصد راضیت میکنه!؟

King Rojer Federer
10-10-2014, 08:22 PM
شبکهbein sport به شدت به دنبال یک تحلیلگر حرفه ای که شغلش قصابی هم باشه احتیاج داره.دوستان عزیز کسانی که به این شبکه قطری دسترسی دارند بهتره مشخصات جناب 289 رو بدند.تا این شبکه بتونه از این استعداد ناب استفاده کنه چون خدایی حیفه که همچین استعدادی بخواد از بین بره.:254:به نظر من شبکه های خارجی اگه بدونند چه استعداد نابی (آقای 289)در ایران زندگی می کنه احتمال داره که مثل دانشمندان هسته ای این جواهر رو ترور کنند.:251:

rojhin
10-10-2014, 08:22 PM
مرسی و خیلی ممنون . همونجور که آقا مهدی فرمودن دوستان من همه به حرفهای شما به دید طنز و حرفهای فکاهی نگاه میکنن پس لطف بفرمایید این خنده رو از ما نگیرید و به کار خیرتون ادامه بدید . ضمنا به نظر میاد هدفتون از بیان این اعداد و درصد ها این بوده که دوستان بفهمن که از سطح علمی بسیار نازلی برخوردارید که همه متوجه شدن پس بیشتر ادامه ندید برای خودتون بهتره .

مهران
10-10-2014, 08:24 PM
آقا چرا وارد این بحث میشید،، فقط کافیه کم محلی کنید، چند بار اینکارو کنید خود به خود پروندش بسته میشه

rojhin
10-10-2014, 09:09 PM
آقا چرا وارد این بحث میشید،، فقط کافیه کم محلی کنید، چند بار اینکارو کنید خود به خود پروندش بسته میشه

مهران جان کاملا باهات موافقم و اگه یادت باشه خودم هم تو چتباکس گفتم بی محلی بهترین راهه ولی خوب گاهی حرفها به قدری مزخرفه که آدم نمیتونه تحمل کنه با این وجود بهتره من بعد همه دوستان بی محلی کنن ، ضمنا من به سهم خودم عذر خواهی میکنم از شما مهران عزیز و همه دوستانی که باعث ناراحتی شون شدم .

Sorou$h
10-10-2014, 09:36 PM
289 عزیز با این راجریون وارد بحث نشو. اینا منطق ندارن. دو تا بازی باز راجر برد سرشون گیج رفت. آخه راجر توی زمین تخصصیش که چمن به نواک باخت دیگه چه برسه فردا که بازی روی هارد و نواک تو چین واقعا خوب بازی میکنه. راجر فقط در یک صورت میتونه مسترز یا گرند ببره که با نواک و رافا بازی نکنه. و سلام خطم کلام. راجریون عزیز برای بار 100 میگم آدم با امید زندست ولی نه با توهم به قول دوستمون 289 عزیز. از این به بعد منم باید با اعصابتون بازی کنم مثل قبل تا وقتی یکی اومد اینجا حرف حساب زد نریزید سرش. وعده ما فردا بعد بازی راجر و نواک.

King Rojer Federer
10-10-2014, 09:53 PM
مهران جان کاملا باهات موافقم و اگه یادت باشه خودم هم تو چتباکس گفتم بی محلی بهترین راهه ولی خوب گاهی حرفها به قدری مزخرفه که آدم نمیتونه تحمل کنه با این وجود بهتره من بعد همه دوستان بی محلی کنن ، ضمنا من به سهم خودم عذر خواهی میکنم از شما مهران عزیز و همه دوستانی که باعث ناراحتی شون شدم .
عزیزان من هم به خاطر شما عزیزان از این به بعد دیگه جواب این دوستان رو نمی دم.از شما طرفداران واقعی تنیس و به خصوص طرفداران پادشاه راجر عزیز هم معذرت می خوام اگه حرف تندی زدم.و در آخر حرفهام هم فقط این رو می گم که هر تنیسوری که تونست رکوردهای راجر رو جا به جا کنه اونوقت بیاد و کری بخونه.در غیر اینصورت همه حرفها پوچه.:583::583::583::583::583::583::583::583::583:King Rojer Federer:441:

rojhin
10-10-2014, 10:02 PM
بجای بازی با اعصاب ما بهتره کمی تمرین جمله نویسی و املا کنی که دیگه ختم رو ننویسی خطم و اینقدر مایه خنده نشی . به نظرم بهتره از الان تا بازی فردا 2000 بار بنویسی ختم تا کاملا ملکه ذهنت بشه .

swiss express
10-10-2014, 10:06 PM
هنوز یادمون نرفته وفتی بعد از 4 باخت متوالی وقتی برای اولین بار سال 2007 اسطوره رو برد(که اتفاقا چقدر هم اون بازی خوش شانس بود) چقدر مضحک و به قول فرنگی ها Awkward از فرط خوشحالی افتاد زمین...هنوز بلد نبود خوشحالی کنه...چجوری خودشو پرت کنه رو زمین...

هنوز یادمون نرفته سال 2012 مسترز رم وقتی راجر رو برد آخر بازی وقتی داشت ساعتش رو دست میکرد چجوری دستش میلرزید...

حالا فکر میکنی کدومشون میترسن؟هان؟قصاب بالکان؟؟ گربه تو بالکن هم نیست...

هنوز یادمون نرفته اواخر سال 2012 خودش این جملات رو گفت: every tournament he enters he is the red hot favourite

هنوز یادمون نرفته وقتی تو سمی دوبی امسال به راجر باخت گفت: you know what its not really depressing at all because i lost to ROGER FEDERER .he is roger federer.

دویست و هشتادو نه! من خواستم جوابتو ندم اما دیدم داری بچه ها رو اذیت میکنی و از عمد هم میکنی .همینجوری 6 ماه پیش تلوزیون رو روشن کردی شانسی دستت خورده به دکمه ها یهو دیدی دارن یه ورزش پخش میکنند که به شکلی عجیب شبیه پینگ پنگه! بعد نواک داره قهرمان میشه یهو باهاش حال کردی شدی هوادار جوکوویچ... تو دوران اوجش...ولی این بچه ها از روی کل کل و به رخ کشیدن قهرمانشون هوادار فدرر نشدن...اونها باهاش زندگی کردن...با برد و باختش اشک ریختن...با برداش اشک شادی و با باختاش اشک ناراحتی...

تو اصلا هوادار نواک نیستی جوکوویچ بهونه ای برای تسکین درد نفرت شدید از فدرر

تمام این مدت عین بچه ها فقط و تنها فقط منطقت این بوده: فلانی که به نواک خورد درنده بود ولی حریف فدرر بی غیرت بود! (رولند امسال) شما چیلیچ وحشی رو با گولبیس ضعیف مقایسه میکنید؟گولبیس چیزی نبود راجر خیلی ضعیف بود! (ویمبلدون امسال) شما دیمیتروف بی رحم و مستبد! و دیکتاتور هیتلر! رو با رائونیچ بی عرضه قیاس میکنید؟ و n مورد دیگه... و حالا در جدید ترین نمونه کوکوشکین... عزیز من تنیس به این سادگی ها و بچه بازی ها نیست...تنیس استقلال پرسپولیس نیست...تو اصلا واژه مچ آپ تا حالا به گوشت خورده؟

بازم میگم ورزشهای متنوع دیگه ای هم برای دنبال کردن هست...

خواهش میکنم با این سیاست پر از تزویر و به دروغ منطقی نشون دادنت انقدر رو مخ بچه ها گراوند استروک نزن...اصلا گراوند استروک میدونی یعنی چی؟بی خیال...

masa
10-10-2014, 10:21 PM
اینکه شما در مقایسه به نتیجه خاصی نرسیدید نشون میده از من تازه کار و آماتور هم
کمتر تنیس را میفهمید! جسارت نباشه البته
تییم به عنوان یک استعداد نو و خوش تکنیک شناخته میشه اما مه یر یک بازیکن معمولی
کوکوشکین جنگنده بود و برای برد میجنگید اما باتیستا از پیش باخته و منفعل بود
به هد تو هد کار ندارم اما واقعا فکر میکنی راجر با این درجه از ناآمادگی ترجیح می داد با رنک 5 بازی کنه یا با رنک 25 تا 40!؟
باز جای شکرش باقیه که شانس نواک را بیشتر می دونی!

دوست گرامی
چرا فکر میکنی نظرات شخصی تو بر نظرات همه کس برتری داره؟ اینکه شما فکر میکنی تییم یه استعداد نو و خوش تکنیکه اما مه یر یه بازیکن معمولی، کوکوشکین جنگنده است و باتیستا ازپیش باخته این نظر شماست. باتیستا مثلاً بازیکن حرفه ای هست رنکشم که 200 نیست اینو میگین. فقط حرفتون که راجر ترجیح میده با رنک 5 بازی نکنه قابل قبوله اما توش یه جمله خنده دار گنجانده شده (آیا راجر با این درجه از نا آمادگی ...). آخه دوست عزیز اگر دید راجر این باشه که ناآماده هست که فاتحه اش خونده است و اصلاً هیچ توری نباید شرکت کنه!
ضمناً اگر این بار به حرفتون واکنش نشون دادم به این دلیل هست که تو هر توری همیشه یکی که خیلی جنگنده هست طرف نوله هست و طرف راجر همشون از پیش باخته!
در پایان باید بگم اگرچه حرف شما که مسیر راجر ساده تر بوده صحیح هست اما چون مقایسه تون بر پایه نظرات شخصی و نفرت نوشته شده و بر هیچ منطقی استوار نیست خوب بسختی قابل پذیرشه.

مهران
10-10-2014, 10:23 PM
289 و سلام خطم کلام.

ختم*
دوستان بهترین کار کم محلی…
بی اعتنایی…

swiss express
10-10-2014, 10:36 PM
تو 33 سالگی هنوزم ترس رو به وجود خیلی ها میندازه

بچه ها فردا جدا از هر نتیجه ای که رقم خورد به اسطوره افتخار کنید مثل قدیما...

به قول مرحوم حسن فتحی به سلامتی باغبونی که زمستونشو بیشتر از بهار دوست داره...

hooman3x
10-10-2014, 10:47 PM
تو 33 سالگی هنوزم ترس رو به وجود خیلی ها میندازه

بچه ها فردا جدا از هر نتیجه ای که رقم خورد به اسطوره افتخار کنید مثل قدیما...

به قول مرحوم حسن فتحی به سلامتی باغبونی که زمستونشو بیشتر از بهار دوست داره...

این بازی شاید یکی از مهمترین چالشهای راجر باشه.البته که ما که هوادار بهار راجر بودیم تو زمستونشم حتی بیشتر دوستش داریم.چون تو بهارش شاید واسه عنوان و مقام و شهرت جنگید ولی الانش قطعا واسه من و شما که تنها امیدمون دیدن راجر تو کورت هست هنوز ایستاده و ترس از باخت به آماده ترین تنیس بازای عصر باعث نشده خداحافظی کنه.

آره راجر داره از اعتبارش به خاطر هواداراش خرج میکنه. شاید کسایی که آخرین سالهای بازی راجرو فقط ببینن همه عصر تنیسشو به پای همین چند سال بنویسن ولی ماکه فراموش نمیکنیم

دلم روشنه. امیدوارم اول یه بازی خوب بعدش برد راجر رو شاهد باشیم
معجزه کن راجر...:583:

Dariush.roger
10-10-2014, 11:41 PM
بچه ها ٢٨٩ اسگله بقول دوستمون كه گفت تلويزيونو يه دفه روشن كرده ديده يكي داره پينگ پنگ بازي ميكنه و بازيو برده طرفدارش شده ٢٨٩ بروبخواب فردا صبح بايد زود بيدار شي بري قصابي ديگه به فدرر توهين نكن مسخره
بچه ها من ادم بي تربيتي نيستم مجبور بودم جواب يه ادم بي ادبيو بدم شرمندم

Mehdiii
10-10-2014, 11:42 PM
خب فردا شاهد یکی از حساس ترین بخش های rivalry دو تنیسور بزرگ خواهیم بود تو 4 بار قبلی تو این فصل دو فینالو نواک برده و دو سمی رو فدرر ، امیدوارم روند به همین شکل ادامه پیدا کنه و اینبار هم بازی سمی رو فدرر ببره گرچه کار بسیار سختی خواهد بود . فدرر دو باخت خیلی بد تو ایندیان ولز و ویمبی داشته که واقعاً فراموش کردنش حداقل برای من خیلی سخته مخصوصاً باخت تو فینال ایندیان ولز که حتی بیشتر از فینال ویمبی منو اذیت کرد . هر دو بازیکن اینبار با آمادگی کامل پا به این مسابقه میزارند و به همین دلیل بازی نفسگیر خواهد بود . نیمه نهایی شانگهای 2010 (آخرین باخت نواک تو خاک چین) از زیباترین بازیهای این دو تنیسور بوده که اگه ندیدینش ، حتماً هایلایتاشو تو این فرصت ببینین .
و اما در مورد مسائل فنی :
در مورد نواک حرف زیادی نمیشه زد نوله مثل همیشه آمادگی و انگیزه خیلی بالایی داره مخصوصآ تو این زمین و تو این تورنمنت . چیز مهمی که میشه بهش اشاره کرد سرویسای نواکه که تو این تورنمنت به نظر من عالی بوده تو بازی با فرر هم بخوبی از این مسئله استفاده کرد و چیپ پوینت های خیلی زیادی از فرر گرفت . نواک جزو تنیسورایی هست که اگه روزش باشه میتونه پیس و angle زیادی به سرویس های دومش بده . مقابل تنیسورایی مثل فرر که ریترن فوق العاده ای دارند این مسئله خیلی مهمه و دقیقاً همین سرویس های سالیدش رمز اصلی پیروزی تو بازیش با فرر بود .
و اما فدرر ...
به نظر من دو بازی آخر فدرر جزو بهترین بازیهایی بوده که من تو چند سال اخیر از فدرر دیدم . همه جنبه های بازیش توی سطح بالایی بودند از سرویس و ریترن گرفته تا اسمش و والی و ...
اوایل سال وقتی ادبرگ به باکس فدرر اضافه شد تغییرات زیادی تو بازی فدرر ایجاد شد فدرر بیشششش از حد به سرو اند والی و net approach روی آورد که این مسئله باعث شد ضربات گروند استروک فدرر رفته رفته تضعیف بشه . در واقع راجر فکر میکرد فقط با تکیه به سرو اند والی میتونه تو گرند اسلم ها شانس داشته باشه . گرچه این تاکتیک جلوی خیلی از تنیسورها جواب داد ولی تو چند بازی خیلی مهم نتنها به کار فدرر نیومد بلکه بخاطر تکیه بیش از حد و محابای فدرر روی سرو اند والی و نت اپرووچ به ضررش تموم شد مهمترینشون فینال ویمبی و سمی ملبورن . حتی بازیهایی بود مثل فینال ایندیان ولز که نواک با عمق دادن به ضرباتش اصلاً اجازه نداد فدرر به تور نزدیک بشه گرچه تو اون بازی برخلاف ویمبی فدرر از رو بیس لاین فوق العاده بازی کرد . در واقع منظور من اینه که گذاشتن مبنای بازیش بر اساس سرواند والی اشتباه بوده ، حداقل تو بازیهای بزرگ مخصوصاً جلوی نواک و رافا جواب نداده . به همین دلیل تو تورنمنت شانگهای بطور محسوسی فدرر تغییر رویه داده و دوباره اساس کارشو بازی از روی بیس لاین قرار داده و اتفاقاً خیلی عالی جواب داده . گرچه همچنان مثل گذشته ورایتی خودشو حفظ کرده و در زمان مناسب از سرو اند والی و نت اپرووچ استفاده میکنه . این همون فدرری که من عاشقش شدم .
مسئله دیگر عادت کردن فدرر به راکت جدیدشه که به نظرمن حتی تا همین تورنمنت هم فدرر به شناخت صد درصد نرسیده و خیلی خوشبینم در آینده و سال جدید با عادت کردن صد درصد فدرر به این راکت اتفاقات خیلی بهتری هم بیفته .
رمز اصلی موفقیت فدرر تو بازی فردا ریترنهاش خواهد بود اگه فدرر به همین شکل قبلی تو این تورنمنت ریترن کنه من امید زیادی دارم ولی اگه بخواد به نواک چیپ پوینت بده خیلی کارش سخت خواهد بود . اتفاقاً جلوی تنیسوری مثل نواک که خیلی از روی بیس لاین تکون نمیخورند در جریان نگه داشتن توپ کار سختی نیست در مقایسه با تنیسوری مثل بنتو که فدرر از ترس سرو اند والی سعی میکرد خیلی اگرسیو ریترن کنه . البته سرویس فدرر هم خیلی مهمه که مثل همیشه آنفایر باشه چون اگه از نواک چیپ پوینت نگیری و برای همه پوینتها رالی کنی اتفاقات خیلی بدی ممکنه بیفته (مثل بلایی که معمولاً سر فرر میاد) .

289
10-11-2014, 12:10 AM
289 عزیز با این راجریون وارد بحث نشو. اینا منطق ندارن. دو تا بازی باز راجر برد سرشون گیج رفت. آخه راجر توی زمین تخصصیش که چمن به نواک باخت دیگه چه برسه فردا که بازی روی هارد و نواک تو چین واقعا خوب بازی میکنه. راجر فقط در یک صورت میتونه مسترز یا گرند ببره که با نواک و رافا بازی نکنه. و سلام خطم کلام. راجریون عزیز برای بار 100 میگم آدم با امید زندست ولی نه با توهم به قول دوستمون 289 عزیز. از این به بعد منم باید با اعصابتون بازی کنم مثل قبل تا وقتی یکی اومد اینجا حرف حساب زد نریزید سرش. وعده ما فردا بعد بازی راجر و نواک.

دوست عزیز با درود و سپاس
ممنون از لطف شما
حدود شانزده ساعت دیگه معلوم میشه برای متوهمین که دیگه دود از کنده بلند نمیشه!
من شکی در برد(قاطع) نواک ندارم

کوچولوی تازه واردی که نیومده داره توهین میکنه فردا تودهنی محکمی میخوره
اینجا را با محلشون تو شهرکهای حاشیه ای تهران اشتباه گرفته ظاهرا

289
10-11-2014, 12:19 AM
:434:این بازی شاید یکی از مهمترین چالشهای راجر باشه.البته که ما که هوادار بهار راجر بودیم تو زمستونشم حتی بیشتر دوستش داریم.چون تو بهارش شاید واسه عنوان و مقام و شهرت جنگید ولی الانش قطعا واسه من و شما که تنها امیدمون دیدن راجر تو کورت هست هنوز ایستاده و ترس از باخت به آماده ترین تنیس بازای عصر باعث نشده خداحافظی کنه.

آره راجر داره از اعتبارش به خاطر هواداراش خرج میکنه. شاید کسایی که آخرین سالهای بازی راجرو فقط ببینن همه عصر تنیسشو به پای همین چند سال بنویسن ولی ماکه فراموش نمیکنیم

دلم روشنه. امیدوارم اول یه بازی خوب بعدش برد راجر رو شاهد باشیم
معجزه کن راجر...:583:

برام جالب بود اینکه شما هم برای برد انتظار معجزه ای از راجر دارید:434:
با قسمت بولد شده کاملا مخالفم
ضمنا در سه بازی گذشته از حرکات و سیمای راجر مشخصه از بازی خودش اصلا راضی نیست و به عبارتی از بازی خودش لذت نمی بره
بنظرم راجر و مشاورانش کم کم به این نتیجه می رسند برای اینکه از اعتبار گذشته
بیش از این خرج نکنند زمان بندی کنند برای بازنشستگی شاید ویمبی ۲۰۱۵
امروز گزارشگر لهستانی صحبتی کرد از میرکا و بیبی سیتر
راجر هم میتونه بیبی سیتر خوبی باشه:434:

289
10-11-2014, 12:34 AM
هنوز یادمون نرفته وفتی بعد از 4 باخت متوالی وقتی برای اولین بار سال 2007 اسطوره رو برد(که اتفاقا چقدر هم اون بازی خوش شانس بود) چقدر مضحک و به قول فرنگی ها Awkward از فرط خوشحالی افتاد زمین...هنوز بلد نبود خوشحالی کنه...چجوری خودشو پرت کنه رو زمین...

هنوز یادمون نرفته سال 2012 مسترز رم وقتی راجر رو برد آخر بازی وقتی داشت ساعتش رو دست میکرد چجوری دستش میلرزید...

حالا فکر میکنی کدومشون میترسن؟هان؟قصاب بالکان؟؟ گربه تو بالکن هم نیست...

هنوز یادمون نرفته اواخر سال 2012 خودش این جملات رو گفت: every tournament he enters he is the red hot favourite

هنوز یادمون نرفته وقتی تو سمی دوبی امسال به راجر باخت گفت: you know what its not really depressing at all because i lost to ROGER FEDERER .he is roger federer.

دویست و هشتادو نه! من خواستم جوابتو ندم اما دیدم داری بچه ها رو اذیت میکنی و از عمد هم میکنی .همینجوری 6 ماه پیش تلوزیون رو روشن کردی شانسی دستت خورده به دکمه ها یهو دیدی دارن یه ورزش پخش میکنند که به شکلی عجیب شبیه پینگ پنگه! بعد نواک داره قهرمان میشه یهو باهاش حال کردی شدی هوادار جوکوویچ... تو دوران اوجش...ولی این بچه ها از روی کل کل و به رخ کشیدن قهرمانشون هوادار فدرر نشدن...اونها باهاش زندگی کردن...با برد و باختش اشک ریختن...با برداش اشک شادی و با باختاش اشک ناراحتی...

تو اصلا هوادار نواک نیستی جوکوویچ بهونه ای برای تسکین درد نفرت شدید از فدرر

تمام این مدت عین بچه ها فقط و تنها فقط منطقت این بوده: فلانی که به نواک خورد درنده بود ولی حریف فدرر بی غیرت بود! (رولند امسال) شما چیلیچ وحشی رو با گولبیس ضعیف مقایسه میکنید؟گولبیس چیزی نبود راجر خیلی ضعیف بود! (ویمبلدون امسال) شما دیمیتروف بی رحم و مستبد! و دیکتاتور هیتلر! رو با رائونیچ بی عرضه قیاس میکنید؟ و n مورد دیگه... و حالا در جدید ترین نمونه کوکوشکین... عزیز من تنیس به این سادگی ها و بچه بازی ها نیست...تنیس استقلال پرسپولیس نیست...تو اصلا واژه مچ آپ تا حالا به گوشت خورده؟

بازم میگم ورزشهای متنوع دیگه ای هم برای دنبال کردن هست...

خواهش میکنم با این سیاست پر از تزویر و به دروغ منطقی نشون دادنت انقدر رو مخ بچه ها گراوند استروک نزن...اصلا گراوند استروک میدونی یعنی چی؟بی خیال...

دوست عزیز و محترم
از مطالب خوب شما اغلب استفاده میکنم تا جایی که آغشته به تعصب نشده
هرچند مهم نیست اما لازمه بگم برداشت شما در مورد شخص من اشتباهه
اصلا ما اینجا نیستیم که در مورد کاربران دیگه قضاوت کنیم
اگر هم من به اون کوچولو! اشاره ای کردم بخاطر اینه که بفهمه مسجد جای ..... نیست
وحد خودش و شان اینجا را در نظر بگیره
باید بگم از اون زمان که ما فقط تنیس را بصورت چندتا نتیجه و حدود ۲۰ ثانیه هایلایت
توی اخبار ورزشی تعقیب میکردیم من طرفدار تنیس بودم و شاید بشه گفت اولین
تنیسور مورد علاقه ام ایوان لندل چکسلواک بود

289
10-11-2014, 01:07 AM
یک نکته دیگه که شانس نواک را بطور محسوسی افزایش می ده
از لحاظ روی فرم اومدن و در شرایط بهتر مسابقه قرار گرفتن
رویاروییش با 4 نفر از 12 نفر برتر رنکینگ طی ده روز گذشته است
دیمیتروف اندی ماری بردیچ و فرر همه مقهور قدرتنمایی نوله و بازنده بی چون و چرا بودند

hooman3x
10-11-2014, 09:59 AM
:434:

برام جالب بود اینکه شما هم برای برد انتظار معجزه ای از راجر دارید:434:
با قسمت بولد شده کاملا مخالفم
ضمنا در سه بازی گذشته از حرکات و سیمای راجر مشخصه از بازی خودش اصلا راضی نیست و به عبارتی از بازی خودش لذت نمی بره
بنظرم راجر و مشاورانش کم کم به این نتیجه می رسند برای اینکه از اعتبار گذشته
بیش از این خرج نکنند زمان بندی کنند برای بازنشستگی شاید ویمبی ۲۰۱۵
امروز گزارشگر لهستانی صحبتی کرد از میرکا و بیبی سیتر
راجر هم میتونه بیبی سیتر خوبی باشه:434:

اینکه من برای برد راجر نیاز به معجزه میبینم از نظر شما جالبه نشون میده که شماهم خیلی از برد نواک مطمئن نیستی.

اصلا شما چه اصراری داری که بگی نواک فردا حتما راجرو میبره؟
به فرض که اصلا راجر شانس نداشته باشه.این همه عنوان کردن این حرف چه سودی داره؟

کری خوندن خوبه ولی نه تا حدی که انصاف نباشه.
بی انصافیه وقتی که راجر از دوران طلایی خودش که رویای تنیسورهایی امثال نواک و غیره هست دوره بیای و کری بخونی.

289
10-11-2014, 01:44 PM
البته ژیل سیمون که بنظرم فردا بخت اول فیناله امسال نمایش خوبی داشته

همانطور که پیشبینی میکردم سیمون در روند مثبتی قرار گرفته و به فینال هم رسید
مبارزه با سیمون در فینال به مراتب سختتره از بازی با راجر
امیدوارم همانطور که انتظار دارم نواک زیاد به خودش فشار نیاره و راحت بازی را ببره

289
10-11-2014, 01:50 PM
اینکه من برای برد راجر نیاز به معجزه میبینم از نظر شما جالبه نشون میده که شماهم خیلی از برد نواک مطمئن نیستی.

اصلا شما چه اصراری داری که بگی نواک فردا حتما راجرو میبره؟
به فرض که اصلا راجر شانس نداشته باشه.این همه عنوان کردن این حرف چه سودی داره؟

کری خوندن خوبه ولی نه تا حدی که انصاف نباشه.
بی انصافیه وقتی که راجر از دوران طلایی خودش که رویای تنیسورهایی امثال نواک و غیره هست دوره بیای و کری بخونی.

دوست من نتیجه گیری شما کاملا اشتباهه
اتفاقا من هیچ وقت مثل امروز به برد نواک مطمئن نبودم

اما در مورد بی انصافی و کری خواندن باید عرض کنم این فقط یک پاتک به دوستانیه که
متعصبانه نمیخوان افول آقاشون! را باور کنند و هنوز در توهم گرند هجدهم هستند

King Rojer Federer
10-11-2014, 03:59 PM
فعلاً که قصاب بالکان ست اول رو وا داد.:251:و خودش گوشت قربونی شد.تا ست بعد؟:379:

Dariush.roger
10-11-2014, 04:04 PM
ماشالا به اسطوره

msh13792
10-11-2014, 04:47 PM
بدون شرح

lordmani
10-11-2014, 04:47 PM

جدا جالبه!
این دیگه اسمش اعتماد بنفس نیست اسمش توهمه
اینکه به خودتون اجازه بدید فکر کنید در شرایط فعلی و حداقل در این تورنمنت با بازیهایی
که از هر دو دیدیم فدرر بتونه از پس نواک بربیاد
این خوشبینی نیست این توهمه
فقط در شرایط استثنایی و فقط حادثه میتونه فدرر را به فینال ببره احتمالش فقط 2 درصده

خوبه! هنوز 20 ساعت برای شادی وقت داری!
بازی سراسر دفاعی!؟ یک نگاه به نتیجه بکن
من نمیدونی اگر برد کوکوشکین التماسی بود بردن مه یر چه تعریفی داره!؟
اگر 49 به 1 و 2 درصد هم بهت برخورده میگم 40 به 10 و 20 درصد راضیت میکنه!؟

عزیز جان
پس قهقهه بزن کمی آروم شی

دوست عزیز با درود و سپاس
ممنون از لطف شما

چی می گفتین ؟

289
10-11-2014, 04:49 PM
باید قبول کرد فدرر معجزه کرد
نواک خیلی خوب بود و جنگید اما فدرر یکی از بهترین بازیهای 2 سال اخیرش را انجام داد و برد حقش بود

Dariush.roger
10-11-2014, 04:52 PM
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

mspayam
10-11-2014, 04:52 PM
دوست من نتیجه گیری شما کاملا اشتباهه
اتفاقا من هیچ وقت مثل امروز به برد نواک مطمئن نبودم

اما در مورد بی انصافی و کری خواندن باید عرض کنم این فقط یک پاتک به دوستانیه که
متعصبانه نمیخوان افول آقاشون! را باور کنند و هنوز در توهم گرند هجدهم هستند

خوب امروز قصاب بالکان یا به قول مرتضی گربه ی بالکان سلاخی شد. :655: درود بر راجر.

جا داره از دوستمون 289 تشکر کنم که با مطالب طنزش سرگرممون کرد و حالا احتمالا داره می ره توی سوراخ موش، یا دست کم دنبالش می گرده. از دید ایشون 2 از 98 بزرگتره. باید دید آیا باز هم شاهد پیش بینی های توهمی این دوستمون و سروش خواهیم بود یا نه. :254:

این راجر رو به افول هم همچنان از نواک در اوج بهتره و به راحتی در دو دست نواک آماده رو تنبیه کرد. منتظر شنیدن بهونه های دوستان در مورد آسیب دیدگی احتمالی نواک و دعوا با زنش و اینجور دلایل خنده دار برای باختش هم هستیم.

این پیروزی از اون جهت هم ارزش داره که باز هم نواک وقتی نواک در آستانه ی مساوی شدن با فدرر در هد تو هد بود، از فدرر شکست خورد.

King Rojer Federer
10-11-2014, 04:53 PM
خدا جون نوکرتم.مخلص همه طرفداران فدرر عزیز.:583:خدایا شکرت :434:شکرت :434:شکرت :434:شکرت.:434:می دونید چرا خوشحالم؟به این خاطر که کسی تو این سن بیاد(33 سال) و مرد شماره یک دنیا رو اینطور خاکشیر کنه این خوشحالی داره.در ضمن من اگه جای آقای 289 باشم دیگه سر و کله ام توی این سایت پیدا نمی شه:251:.باز هم به همه طرفداران عزیز اسطوره این برد رو تبریک می گم.:655::655::655::655:

Dariush.roger
10-11-2014, 04:54 PM
ممنونم اسطوره خيلي خوشحالم خيلي خوب بودي استثنايي هستي مرد به همه هواداراي اسطوره تبريك ميگم مرش جونا اين برد

darksider
10-11-2014, 04:55 PM
باید قبول کرد فدرر معجزه کرد
نواک خیلی خوب بود و جنگید اما فدرر یکی از بهترین بازیهای 2 سال اخیرش را انجام داد و برد حقش بود

باز هم توهم از شما من خيلي وقته اينجا دارم اين حرفاي مثلا كارشناسي شما رو ميخونم اما هيچي نميگم اما الان ديگه نميتونم چيزي نگم كسي كه كاملا توي توهم به سر ميبره شمايي نواك هيچي نيستاولاش ادعا بوده بعدا تبديل به نواك جوكويچ شده و دست و پا در اورده تو همين بازي هم همه ديدن چجوري ميلرزيد و از همون ثانيه اول استرس باخت داشت كسي كه به قول شما قصاب!!!! بالكان چرا بايد از به قول بازم شما جناب كارشناس يه ادم تمام شده و افول كرده اينقد بترسه؟؟؟
من جاي شما باشم ديگه حرف نميزنم تا مدتها
به قول خارجيها اين تحليل هاي شما مساوي يه كلمست : bullshit...

Najmeh5576
10-11-2014, 04:59 PM
سلام به دو گیم آخر رسیدم فدرر عالی بود

فردا صبح ساعت ۵ بازیه فیناله با سیمون؟

به امیداینکه فردا هم سرحال باشه و شاهد قهرمانی بی چون و چرای فدرر باشیم
اگه فینال را برنده بشه آیا امکان نامبر وان شدن هست ؟
:)

S.I.N.A
10-11-2014, 05:01 PM
چه کرد راجر ، فوق العاده ای پسر :866:
تبریک به دوستان

Dariush.roger
10-11-2014, 05:03 PM
٢٨٩ خيلي توهين كردي حالا من از تنيس چيزي نميفهمم فقط به خاطر اين برد و اينكه شما عزادار هستين چيزي بهتون نميگم

مهران
10-11-2014, 05:03 PM
Wooooooow
Amazing…
خانم ها آقایان… معرفی میکنم مردی که با ۳۳ سال سن در زمین تنیس معجزه میکند…:
Roger Federer
تبریک فراوان… عالی بودن جفتشون
چه تنیسی بود…

rojhin
10-11-2014, 05:05 PM

بزرگوار این بار چندمته که از این پیش بینی های نوستراداموسی میکنی و تو همش هم ضایع شدی ؟ لااقل تو که تجربه داشتی به 289 عزیز میگفتی با راجر شوخی نکنه ولو اینکه 33 سالش باشه تا اینجوری مفتضح نشه آخه هر چی نباشه اون بنده خدا با طناب پوسیده شما به چاه رفت .
ضمن اینکه حالا که 2000 بار از روی ختم نوشتی از الان تا بازی فینال این جملات رو هر کدوم 1000 بار بنویس :
1 - راجر تو هر زمینی اراده کنه جوکر رو پودر میکنه
2 - راجر هر وقت اراده کنه هم مسترز میبره و هم گرند چه با جوکر بازی کنه چه نکنه
ضمنا 289 گرانقدر امیدوارم فهمیده باشی در همه حال دود از کنده بلند میشه

Farid
10-11-2014, 05:06 PM
سلام به دو گیم آخر رسیدم فدرر عالی بود

فردا صبح ساعت ۵ بازیه فیناله با سیمون؟

به امیداینکه فردا هم سرحال باشه و شاهد قهرمانی بی چون و چرای فدرر باشیم
اگه فینال را برنده بشه آیا امکان نامبر وان شدن هست ؟
:)
فینال فردا ۱۲ ظهر به وقت ایرانه
نه دوست عزیز رنک ۱ همچنان در دستان Djokovic ه
البته فعلا

masa
10-11-2014, 05:06 PM
سلام
متاسفانه من سر کار بودم و بازی رو ندیدم. امیدوارم راجر بتونه مسترز دیگری رو بدست بیاره :001_smile::583:

mspayam
10-11-2014, 05:10 PM
یکی به سروش بگه ما طبق قرارمون هستیم بعد از بازی، شما هم بد نیست بیای به توضیحاتی در مورد اون پستت بدی.

rojhin
10-11-2014, 05:12 PM
تبریک به همه هواداران و عشاق اسطوره . امروز یه بار دیگه آقامون به همه درس تنیس داد . واقعا جز تعظیم در برابر نبوغ این آدم چه میشه کرد ؟ همه چی تموم بود سرو ، والی ، بکهند ، فورهند و اسمش . یه بازی سراسر تاکتیکی که جوکر رو مستاصل کرده بود . دیگه نمیدونم ازت چی بخوام اسطوره ؟ عاشششششششششقتم

289
10-11-2014, 05:22 PM
تبریک به همه هواداران و عشاق اسطوره . امروز یه بار دیگه آقامون به همه درس تنیس داد . واقعا جز تعظیم در برابر نبوغ این آدم چه میشه کرد ؟ همه چی تموم بود سرو ، والی ، بکهند ، فورهند و اسمش . یه بازی سراسر تاکتیکی که جوکر رو مستاصل کرده بود . دیگه نمیدونم ازت چی بخوام اسطوره ؟ عاشششششششششقتم

منهم باید به شیفتگان راجر خصوصا اونها که در روزهای بد هم عشق و ایمانشون به راجر
ذره ای کم نشد تبریک بگم
واقعا امروز راجر همه چی تموم بود و خیلی کم اشتباه
و البته تنها چیزی که به من به عنوان یک هوادار نواک تسکین میده اینه که نواک هم امروز
تقریبا عالی بود و برای جبران اشتباهات اندکش واقعا جنگید و کم نیاورد منتها امروز روز فدرر بود

SIINAA
10-11-2014, 05:32 PM
بابا شلوغش نکنید،حتما سنگی چیزی تو کفش نواک گیر کرده بود،وگرنه راجر که زورش به نواک نمیرسه !
من مطمئنم تو تمام این 19 باخت نواک مصدوم بوده ... شک نکنید...

ممنون پیرمرد...

hooman3x
10-11-2014, 05:41 PM
تبریک به همه راجریون که دعوت مرتضی به هواداری از راجر حتی در این روزها رو لبیک گفتند:434:
تبریک دیگه به 289 گرامی که پس از شکست نواک باخت رو پذیرفتند:583:

من هم دیروز بعد از پست مرتضی عزیز گفتم خوش بین هستم و خوشبختانه معجزه رخ داد.
معجزه حتما مار شدن عصای موسی نیست.
بردن این نواک آماده اونم در صورتی که خیلی ها امید کمی برای برد تو دارن و 33 ساله باشی اونم با این بازی زیبا و جسور و بی باک هم معجزس

معجزه ای که فقط از راجر بر میاد
http://tennisnet.com/images/uploads/1/a/9/3883433/2014-Shanghai-Rolex-Masters-1000---Day-4_1412807328054109_v0_h.jpg

Afshin
10-11-2014, 06:19 PM

http://www.8pic.ir/images/i2r1nudmjjb8otvb607m.gif

nima.a
10-11-2014, 06:31 PM
خیلی حال داد!
یک آمار جالب هم این هست که نواک تا امروز 28 بازی پیاپی در چین برده بود. آخرین شکستش هم قبل از این بر می گرده به نیمه نهایی شانگهای 2010 مقابل فدرر

http://www.tennis-image.com/images/67183699124352683602.jpg

http://cdn.tennis.com/uploads/ap_images/1410110901324993576_o.jpg

از دوستان پیشگو هم خواهش می کنم برای خودشون هم که شده دیگه اینجوری پیش بینی نکنن. (امیدواری - توهم :443:)

Mahdi Naji
10-11-2014, 06:51 PM
این قصاب کو؟؟؟؟؟
:251:

saeedfxfx
10-11-2014, 06:57 PM
من که عاشق نواکم ولی واقعا امروز راجر عااااااااااالی بود
حرف نداشت
همه چیز عالی و پرفکت
برد حقش بود
نواک هم خوب بود ولی با راجری بازی کرد که اومده بود واسه زندگی...

swiss express
10-11-2014, 06:58 PM
خدایا شکرت که بازم اسطوره رو سربلند کردی...تبریک به عاشقان اسطوره:583:

manoochehr1984
10-11-2014, 07:34 PM
فقط میتونم بگم مرسی راجر ... :583:

roger 4 ever
10-11-2014, 07:49 PM
1 - خیلی وقت بود از بازی فدرر تا این حد از خود بی خود نشده بودم. یادم نمی یاد آخرین بار کی بود ولی خیلی وقت پیش بوده قطعا. اصلا ذره ای، حتی ذره ای برای من به عنوان فردی که سال هاست با تنیس و فدرر زندگی می کنه، این پیروزی مهم نیست چرا که مسئله ای مهم تر امروز خودنمایی کرد...مسئله مهم تر امروز نمایش غیرقابل وصف فدرر در ورزش تنیس اون هم در سن 33 سالگی مقابل آماده ترین بازیکن کره خاکی بود...

2 - نمایش امروز فدرر نسخه «آپدیت» شده بازیش در آغاز فصل مقابل نواک تو دوبی بود. البته راجر در ایندین ولز و فینال ویمبی هم «خوب» کار کرد اما میزان خوب بودنش برای پیروزی تو اون بازی ها کافی نبود. امروز فدرر نسخه آپدیت شده بازیش مقابل نواک تو دوبی رو به نمایش گذاشت و به معنای واقعی کلمه نواک رو شکست داد. این کلمه شکست داد کلمه خیلی کلی هستش، چرا که خیلی مواقع بازیکن شکست می خوره چون روز خوبش نیست یا چون تمرکز نداره یا خیلی مسائل دیگه. اما امروز نواک کاملا آماده بود، کاملا «خودش» بود و کاملا هم سرحال بود و شکست خورد. اینجاست که این شکست خوردن معناش عظیم تر می شه...

3 - وقتی می گم «توتال تنیس» یعنی این که شما سرو عالی بزنید، گرند استروک فوق العاده بزنید، به موقع رو نت بیایید، سرو اند والی کنید، دراپ شات بزنید، اسلایس تاکتیکی بزنید، جهت بازی رو عوض کنید، به موقع دفاع کنید، به موقع از حالت دفاع به حمله برید، چیپ اند چارج کنید، از ضربات فورهند و بکهند متنوع و زاویه دار استفاده کنید...در یک جمله، همه سلاح های ورزش تنیس رو به کار ببندید..این یعنی «توتال تنیس» و این یعنی راجر فدرر در بازی امروز...هیچ بازیکنی نزدیک این مساله هم نمی تونه بشه، حتی نزدیکش...

3.5 - 4 ایس پیاپی فدرر تو لیستش زیاد زده به دوستان، این بار هم دوباره قرعه به نام نواک افتاد. من به شخصه 4 ایس پیاپی تو یک گیم رو تحقیر آمیز تر از بیگل می دونم، می خواید بدونید چرا؟! یه بار دیگه اون گیم زیبا رو مرور کنید...

4 - یکی از مهم ترین مسائل تاکتیکی بازی امروز این «نت اپروچ» های فدرر بود...مسئله ای که مدت هاست به یکی از اصلی ترین تاکتیک های فدرر مقابل نواک تبدیل شده...این مسئله در فینال ویمبی به هیچ عنوان کارساز نبود امروز هم گرچه شروع خوبی نداشت اما در ادامه بهتر بود. من احساس می کنم این نت اپروچ ها و علی الخصوص چیپ اند چارج ها کمی «بار روانی» هم پیدا کرده برای راجر. راجر تو تمرینات خیلی رو این مسئله کار می کنه و دوست داره تو بازی نتیجش رو ببینه، برا همین احساس می کنم بعضی مواقع تاکید بیش از حد رو این مساله بیشتر حالت روانی داره. با این حال خوشحالم امروز این مساله علی الخصوص در ست دوم جواب داد و خوشبختانه مچ پوینت هم با یک حرکت هوشمندانه رو تور به دست اومد...راجر نباید فراموش کنه که نواک هم در تمرینات روی این مسئله خیلی کار می کنه، امروز هم انصافا چند تا پسینگ شات زیبا زد...

5 - نقاط ضعف فدرر طی سالیان گذشته امروز تقریبا دیده نشدن. ریترن و بکهند هر 2 امروز وضعیت قابل قبولی داشتن و اتفاقا یکی از عوامل اصلی پیروزی هم بودن. این پیشرفت ریترن و بکهند های فدرر در شانگهای کاملا محسوس بود. علی الخصوص ریترن های سرو دوم...

6 - برا من امروز عصر «همه چی» اتفاق افتاد. دیگه لزوما مهم نیست فردا چه نتیجه ای به دست خواهد اومد، اون چیزی که مهم بود این نمایش بود که حاوی انواع و اقسام درس ها بود. نمی دونم حرفی برا گفتن می مونه در مورد تنیس و راجر فدرر؟! مدت هاست حرفی برا گفتن نیست البته...

SABORI
10-11-2014, 08:08 PM
ضمن تیریک خدمت هواداران راجر
دوستان از کجا میتونم لینک بازی را برای دانلود پیدا کنم
سپاسگذار

javi
10-11-2014, 08:31 PM
تبريك با اسطوره و هواداراش

GREAT ROGER
10-11-2014, 08:54 PM
اين است راجر فدرر كبير...

Mahmoud RF
10-11-2014, 09:14 PM
سلام،من هم این برد شیرین رو به طرفدارای اسطوره تبریک میگم:583:
دوستن خواهشا اگه لینک دانلود بازی امروز راجر و نوله رو دارن بذارن ما هم بازی رو دانلود کنیم ببینیم...مرسی

roger_284
10-11-2014, 09:28 PM
این برد خیلی ارزشمنده. در 33 سالگی شماره یک جهان را شکست داد.
ممنون راجر عزیز.
این تنها ششمین برد راجر در برابر شماره یک جهانه.
برد های فدرر دربرابر شماره یک های جهان:
1- سال 2002 برد در برابر هیوویت، نیمه نهایی مسترز میامی.
2- سال 2003 برد در برابر رادیک، نیمه نهایی مسترزکاپ، هیوستون.
3- سال 2009 برد در برابر نادال، فینال مسترز مادرید.
4- سال 2010 برد در برابر نادال، فینال مسابقات نهایی ATP لندن.
5- سال 2012 برد در برابر جکوویچ، نیمه نهایی ویمبلدون.
6- سال 2014 برد در برابر جکوویچ، نیمه نهایی مسترز شانگهای.

البته این تعداد کم برد بیشتر به این دلیله که فدرر خودش 302 هفته شماره یک بوده و نمی تونسته شماره یک رو ببره.

amiri
10-11-2014, 10:53 PM
راجر شاهکار کرد نه به خاطر بردش خیر، به خاطر نحوه بردش . نواک هیچ حرفی برای گفتن نداشت.واقعا تکنیک راجر معرکه است عالی است. این برد شیرین را نه تنها به طرفداران راجر بلکه به تمام تنیس دوستان که تنیس را میفهمند تبریک میگم.
ضمنا من زیاد اهل دادن پست و ... نیستم ولی همیشه پیگیر و حضور دارم اما نتونستم تحمل کنم .واقعا امروز لذت بردم.

BABAK
10-11-2014, 11:11 PM
از افــسانه تا تاریـــخ .. :655::866::866:

http://tennis-image.com/images/14445184595181674408.jpg

lordmani
10-11-2014, 11:39 PM
ضمن تیریک خدمت هواداران راجر
دوستان از کجا میدونم لینک بازی را برای دانلود پیدا کنم
سپاسگذار

سلام،من هم این برد شیرین رو به طرفدارای اسطوره تبریک میگم:583:
دوستن خواهشا اگه لینک دانلود بازی امروز راجر و نوله رو دارن بذارن ما هم بازی رو دانلود کنیم ببینیم...مرسی
دوستان عزیز هایلایت بازی رو براتون میذارم 13 دقیقست و حجم 36 مگ و کیفیت عالی .
لینک بازی کامل رو هم اگه خواستید فردا میذارم.

http://www.uploadbaz.com/7q772ufc11b6

mohsen0007
10-12-2014, 12:06 AM
تبریک به دوستداران تنیس
من از سال ۲۰۰۸ تماشای تنیس رو شروع کردم قبلش نتایج رو دنبال میکردم
امروز متوجه شدم که فدرر چگونه حریفها رو از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ خورد میکرده.
چقدر خوبه این استاد

King Rojer Federer
10-12-2014, 12:15 AM
دوستان عزیز رو براتون میذارم 13 دقیقست و حجم 36 مگ و کیفیت عالی .
لینک بازی کامل رو هم اگه خواستید فردا میذارم.

http://www.uploadbaz.com/7q772ufc11b6
با عرض تشکر از شما بابت گذاشتن لینک خلاصه این بازی.اگه لینک بازی کامل رو هم با کیفیت HD بتونی برامون بذاری خیلی خیلی ممنون می شم.باز هم از شما دوست عزیز سپاسگذارم:583:

mohsen0007
10-12-2014, 12:22 AM
بازی فردا ساعت ۱۲ ظهره
به امید قهرمانی اسطوره

S.A.IVI.A.N
10-12-2014, 01:34 AM
تبریک شدید برای هوادارای راجر :583:

کسی میدونه تکرار بازی رو چه کانالی و چه ساعتی نشون میده. ممنون

saeedshl
10-12-2014, 01:47 AM
منم برد راجر به همه و فیزیوتراپ جدیدش تبریک می گم .
راجرفدررگفت؟
راجرفدرردراخرین لحظات راکه درتورنمنت شرکت کردرابیادمیاورد
من دراینباره درمیان مسابقه هنگامیکه یک ست ویک برک بالا بودم درحال فکربودم.

من فکرمیکردم:هوم -یابایدهمین جایاجای دیگر؟من اینجاهستم -بزارحداکثراینکاررابکنم
من هنوزبیادمیاورم که چقدرخوش شانس بودم(درمقابل مایر)
بوضوح من احساس بخت واقبال میکنم که درتورنمنت هستم

گاهی اوقات موارداینگونه پیش میرودمخصوصاوقتیکه شماخوب بازی میکنید.
شمابااعتمادبنفس هستید-شماباورداریدوخوشحال هستید
من باتعطیلاتی که داشتم ازنظرذهنی شاداب هستم واین دلیل بیشتری است که اکنون بتلاش ادامه دهم تاتورنمنت راببرم

من خیلی هیجانزده هستم که درفینال میباشم
امروزمسابقه مهم وبزرگی بود.حداقل بگویم که تورنمنت خیلی جالبی بوده است
فدررپذیرفت که نیازبه چنددوربازی داشت تاخودراباشرایط شانگای تنظیم کند

من واقعااصراردارم که بگویم این کورت واین توپهامتفاوت بطرف دیگربازی میکنند
من واقعادرک کردم که چقدرنیازداشتم تاباان شرایط بازی کنم
جاییکه دراولین مسابقه من زیرفشاردرمقابل مایربودم که خیلی خوب بازی کرد
من مقداری تنظیمات درگیمم انجام دادم وبنظرمیرسدانهاخوب کارگرافتادند
شایدبه مسابقه ایی مانندمقابله باباتیستااگوت نیازداشتم تابمن ریتم بدهد
یک استایل مسطح ازبازی.

من ازان بیرون امدم بادرک اینکه چگونه بایدبازی کنم.
این یکی ازنبردهای ذهنی بعدازفرارغیرقابل باوربود

فدررادامه داد
من اکنون بااعتمادبنفس بازی میکنم همانگونه که من باتورنمنت حرکت میکنم.
من واقعاقادرم ازاولین مسابقه بازیابی کنم
درباره مسابقه اول-وقتیکه شمابااولین مسابقه شبیه این ضربه میزنیدمن فکرمیکنم بدن انرااحس میکند.استرس زیادی است.دیرهنگام شب بود.

من احساس میکنم که همه چیزرابرگرداندم واکنون بهترین احساس رادارم که توانستم در طول هفته ادامه دهم
منظورفدررچیست-هوم ..یابایدهمین جایاجای دیگر؟
http://www.tennis-image.com/images/32696831467393030481.jpg

saeedshl
10-12-2014, 01:50 AM
من عاشق این تصویرم

http://www.tennis-image.com/images/68774064204479318724.jpg
شما چطور ؟؟؟

saeedshl
10-12-2014, 01:53 AM
نواک جوکوویچ درباره فدررگفت؟
قطعآیکی ازبهترین مسابقاتی بودکه فدرردرمقابل من بازی کرد
بازیکن 27 ساله صرب ادامه دادکه بطورحتم اوبخوبی همیشه بازی میکند

برنامه ام این است که اکنون به خانه برگردم ومنتظرپدرشدن باشم
اودرحالیکه ازطرفداران چینی قدردانی میکردگفت
حرکت عالی بود.من خیلی زیادلذت بردم اما
داستان به همین جاختم نمیشودومن سال اینده برمیگردم.

من چشم براه این هستم تامسابقات بیشتری رادرچین ببرم
طرفداران حیرت انگیزبودند.هم طرفداران او(فدرر)وهم طرفداران من
استادیوم لبریزازتماشاگربود.جوباشکوهی بود
بعنوان یک بازیکن شمالذت میبردکه دراین نوع مسابقات بازی میکنید

بوضوح من میخواهم تشکرکنم ازهمه کسانی که امدندبخصوص طرفداران خودم که جنبه حمایتی زیادی ازمن داشتند.
http://www.tennis-image.com/images/84399836192693331844.jpg
منبع: آقای علیپور

Farid
10-12-2014, 02:49 AM
پیش نگاهی به دیدار پایانی
Federer v Simon

به استناد به گفته فدرر که می گوید فرم در روز بازی و با توجه به شرایط بازی و حریف شکل می گیرد از نوشتن راجع به فرم بازیکنان صرفنظر می کنم.

بررسی Match-up برای Federer
Simon از شباهتهایی به برخی از بازیکنان که در گذشته فدرر را به دردسر انداخته اند برخوردار است , از این جهت که دفاعی Solid , قدرت حرکتی خوب و backhand down the line عالی ای دارد و در کل از Baseline consistency ای برخورداراست که این بازیکن سوییسی را در سالیان اخیر به مشکل انداخته است , به عنوان مثال می توان به شکستهای Federer در برابر اینگونه بازیکنان اشاره کرد:
( e.g. defeats to Murray, Nalbandian, Canas, Nadal , Hrbaty )
شبیه ترین بازیکن به Simon:

از لحاظ سبک بازی شبیه ترین بازیکن به Simon را می توان Murray دانست بازیکنی که Federer رکورد ۱۱ پیروزی و ۱۱ شکست در برابر وی را در رزومه خود می بیند ( ۱۰ پیروزی در برابر ۱۰ شکست بر روی Hard court )
تغییر در سبک بازی:

هنگامی که Federer پا به تنیس حرفه ای گذاشت وی یک Serve & volleyer بود و با گذشت زمان و کند شدن سطوح و Bounce بیشتر توپ بر روی سطوحی که حالا High Bounce شده بودند و به بازیکن حریف ان Split second بیشتر برای Passing shot زدن را می داد و سنگینتر شدن توپها وی سبک بازی خود را به Controlled aggression تغییر داد.
همواره به نقل از کارشناسان وی یکی از بهترین Volleyer های تاریخ بوده که جدا از تکنیک بی نظیر وی در Volley کردن به قول معروف Knows his way around the net
اما در سالیان اخیر به دلایلی که ذکر شد جولانی برای نمایش این سبک old school نداشته , سبکی بسیار مفرح و زیبا که باز به دلایل ذکر شده و همچنین پیشرفت در تکنولوژی ساخت راکتهایی که به بازیکنان این اجازه را می دهد که از چندین متر پشت Baseline اقدام به زدن Passing shot کنند در حال منقرض شدن است.
از انجاییکه به قول معروف می گند everything starts where it ends بعد از اینکه Stefan Edberg مربی فدرر شد وی به طور منطقی با پا به سن گذاشتن احتمالا بالاخره به این نتیجه رسیده که در این سن نمی تواند ۵ ساعت پا به پای Nadal , Djokovic , Muarray , ... بدود و به مرور سعی کرد که بیشتر به روی تور هجوم بیاورد و سعی در اتمام سریعتر امتیازات کند تا جاییکه در این مسابقات ما یک فدررServe & volleyer رو دیدم که از هر فرصتی برای هجوم به روی تور استفاده میکند , حال chip and charge بر روی سرو دوم حریفان باشد , حال پس از یک Approach خوب و یا به معنای محض کلمه یعنی پس از سرویس
بررسی Match-up برای Simon

با توجه به تغییر سبک بازی Federer به یک Serve & volleyer اگر Federer همچنان سعی در هجوم به روی تور و اتمام سریع امتیازات کند:
به نظر می رسد Simon در گذشته در بسیاری از موارد در برابر بازیکنان Serve & volleyer به زحمت افتاده است
e.g 0-2 vs. J.Johansson , 0-2 mirnyi , 0-1 Delic , 2-2 Karlovic
از انجاییکه به طور طبیعی ضربات وی فاقد قدرت لازمه است بعضی مواقع هنگامی که می خواهد از فاصله ای بسیار دور از تور ( چندین متر پشت Baseline ) اقدام به زدن Passing shit کند به دردسر می افتد.
همچنین اگر Federer تصمیم به بازی از سمت Baseline و عقب زمین بگیرد باز Simon در برابر بازیکنانی که از قدرت لازمه برای عبور توپ از دفاع وی را داشته باشند هم کمی متزلزل است به عنوان مثال می توان به شکستهای فصل جاری وی در برابر اینگونه بازیکنان اشاره کرد:
Raonic , Berankis , Cilic , Kohlschreiber , Delbonis , Rosol , Gabashvili , Sousa , Thiem , Tsonga and Copil

همچنین Simon معمولا در برابر بازیکنانی که می توانند بازی وی را از ریتم خارج کنند و وی را وادار کنند که خود سرعت و قدرت لازمه را بر روی توپ اعمال کند که Federer استاد این کار است به مشکل بر می خورد به عنوان مثال:
(e.g. defeats to 1-12 vs. Murray, 1-3 C.Rochus, 0-3 Lapentti, 0-3 Mayer, 2-2 Roddick, 1-2 Darcis, 1-1 Santoro, 0-2 O.Rochus, 1-3 Bracciali, 0-5 Llodra

all possessing good slice

بررسی دو شکست فدرر در برابر Simon

Federer در H2H Series در برابر سیمون ۴-۲ ( ۲-۲ بر روی Hard court ) پیش است که دو پیروزی Simon به سال ۲۰۰۸ و به دو دیدار اول انها باز می گردد:
در اولین دیدار انها در دور دوم مسابقات TMS تورنتو Federer وی را به مدت یک ست و نیم قبضه کرده بود قبل از انکه فرهندش محو شود
As the match went on I struggled a little bit to put the forehands away," Federer said

دیدار دوم انها به مسابقات Masters Cup اخر فصل که اتفاقا در همین استادیوم اما در شرایط داخل سالن در ان زمان برگزار می شد باز می گردد که سیمون از نمایش بی ثبات این بازیکن سوییسی برای رقم زدن دومین برد خود در برابر فدرر کمک گرفت ( فدرر در ان بازی ۵۰ Unforced error داد )
"I’m very happy and very exhausted," said Simon. "It was a very long match but I played my best tennis in the last two sets

Federer ی که ان زمان از درد ناحیه کمر رنج می برد و قادر به اعمال قدرت تمام بر روی توپ نبود.
همچنین به خاطر مصدومیت از ناحیه کمر نمی توانست به طور ۱۰۰٪ سرویس بزند و در طول هفته حتی نمی توانسته تمرین سرویس کند , اما با این وجود جرقه هایی از بی نقص بودن معمول خود را در لحظاتی از بازی به نمایش گذاشت:
I didn’t serve full blast, especially from the start," said Federer. " I had matches in Basel where I was serving 15 aces, but here I served only three aces. I haven't been serving all week, except maybe 50 serves in total, so the serve was definitely a factor

Conditions

سطح برگزاری مسابقات Shanghai سطحی سریع بوده اما استفاده از توپهای سنگین Srixon که به گفته بازیکنان پس از دو سه Game به اصطلاح Fluff up می شوند به طور چشمگیری از سرعت شرایط بازی کاسته
تاثیر شرایط جوی در دیدار امروز

دو فاکتور مهم و اساسی در بازی امروز نقش اصلی را بازی می کنند یکی هوای شرجی شانگهای که باعث می شود توپها سنگین تر هم بشوند و طبیعتا Winner زدن سختتر بشود و مهمتر از ان وزش باد در بازی فینال می تواند تمامی معادلات را به هم بریزد:
کلا شرایط بادی به نفع بازیکنان Aggressive و مخصوصا Flat Hitter ها نبوده و باید شما به اصطلاح Play the percentage کنید و سعی کنید با اعمال Spin بیشتر بر روی توپ Net clearance تون رو بالا ببرید و از زدن ضربات به نزدیک خطوط خودداری کنید. در کل می توان گفت که شرایط بادی به نفع بازیکنان دفاعیست زیرا که Winner زدن بینهایت سخت می شود.
همچنین در هنگام وزش باد شما باید از Footwork ی بی نقص ( که اتفاقا به جرات می توان گفت بهترین Footwork تاریخ از ان Federer است ) برخوردار باشید تا با تغییرات ناگهانی جهت توپ در لحظه اخر بتونید خودتون رو وفق بدید.
مهمترین فاکتور هنگام سرویس زدن در شرایط بادی هم داشتن Ball Toss ی پایین بوده و بازیکنانی مانند Berdych و Soderling و ... که هنگام سرویس زدن توپ را تا ابرها بالا می اندازند به مشکل بر می خورند.
Simon in windy conditions

Simon در گذشته نشان داده است که هنگام وزش باد می تواند خوب سرویس بزند.
از سوی دیگر اگر Federer سعی کند بر روی تور هجوم بیاورد زدن Passing shot در شزایط بادی برای Simon سختتر است همچنین Slice فدرر نیز می تواند در این شرایط مثمر ثمر واقع شود و خطاهای بسیاری را از سمت بکهند Simon بیرون بکشد.
Federer in windy conditions
به علت دارا بودن Ball toss ی پایین هنگام سرویس زدن در شرایط بادی Federer معمولا به مشکل بر نمی خورد.

اما در نقطه مقابل هنگام وزیدن باد Take the ball early کردن بسیار سخت می شود که این امر برای Federer ی که همواره سعی در زدن ضربات به صورت On the rise می کند سم بوده و باعث می شود وی نیز خطاهایی بیش از حد معمول بدهد.
در کل می توان گفت شرایط بادی از زیبایی بازی فردا به طور چشمگیری می کاهد.

sina1993
10-12-2014, 10:48 AM
با تاخیر پیروزی راجر رو به همه تبریک میگم:583:
خدا بگم دانشگاه رو چیکار کنه که ما رو از کار و زندگی انداخته:434:
علاوه بر نیمه نهایی فینال رو هم از دست میدم:240:
در پایان...
قصاب بلگراد:254:

MRF
10-12-2014, 11:34 AM
بازی شروع شد
داور هم هموطنمون اقای نیلی هست
امیدوارم قضاوت خوبی داشته باشه

King Rojer Federer
10-12-2014, 12:10 PM
بچه ها من سر كار هستم نميتونم بازي رو ببينم نتيجه رو اگه تونستيد اينجا برام بنويسيد.به اميد فهرماني راجر كبير.:441:

Dariush.roger
10-12-2014, 12:33 PM
ست اول برد اسطوره ماشالا

manoochehr1984
10-12-2014, 01:33 PM
کسب اولین عنوان مسترز شانگهای توسط اسطوره دنیای تنیس را به همه هواداران تبریک میگم :583: :655: :866:

masa
10-12-2014, 01:35 PM
فدرر در 2 ست (هر دو تایبریک) بازی رو برد.
7بر6 (6)، 7بر6 (2)

Dariush.roger
10-12-2014, 01:35 PM
راجررررررررررررررررررررر عاشقتم

MRF
10-12-2014, 01:36 PM
ست دوم را هم راجر با نتیجه مشابه ست اول 7-6 برد و قهرمان شانگهای شد
تبریک به هواداران

pouriya.alex
10-12-2014, 01:37 PM
تبریک و خسته نباشید جانانه به راجر فدرر کبیر :866: انگیزش در طول این تورنمنت وصف ناشدنی بود :655:

Najmeh5576
10-12-2014, 01:37 PM
قهرمانی راجر را تبریک میگم
من که فقط تونستم نتیجه را پیگیری کنم
قطعا بازی قشنگی بوده
منتظر لینک دانلود کامل بازی هستم هم فینال هم سمی
ممنون

Ehsλn
10-12-2014, 01:38 PM
تبریکات :ps15:

2329
10-12-2014, 01:39 PM
تبريك بسيار بخاطر قهرماني اسطوره
:441::441::441:

aboos
10-12-2014, 01:50 PM
سلام،

به به! چه روزهایی خوبی بودن دیروز و امروز. لذت بردیم.

تبریک تبریک ....

msh13792
10-12-2014, 01:54 PM
شما را به دیدن نمونه ای از در افشانی های دوست عزیز استاد معظم نوستراداموس سایت "جناب سروش" دعوت میکنم...
تذکر : اگر مشکل قلبی یا مزاجی دارید عکس را نبینید چون از خنده روده بر خواهید شد....
http://www.tennis-image.com/images/76971613987175506438.jpg

MRF
10-12-2014, 01:59 PM
شما را به دیدن نمونه ای از در افشانی های دوست عزیز استاد معظم نوستراداموس سایت "جناب سروش" دعوت میکنم...
تذکر : اگر مشکل قلبی یا مزاجی دارید عکس را نبینید چون از خنده روده بر خواهید شد....

خداییش راست میگه خب
:254::254::254::254:

نواک دیروز تو زمین نبود بدلش داشت بازی میکرد
چون میخواست پیش خانمش باشه
اما نمیخواسته بگن ترسیده از راجر بخاطر همین تو این تورنمنت بدلش بازی میکرد
:254::254::254::254:

sina1993
10-12-2014, 02:01 PM
قهرمانی راجر رو به همه تبریک میگم:583:
رکورد تموم کردن فصل به عنوان نامبر وان دست کیه؟
اختلاف راجر و نواک توی رنکینگ race to london به 1000 امتیاز رسیده اگه راجر فصل رو با نامبر وانی به پایان برسونه این رکورد هم به راجر میرسه؟

rezaomo
10-12-2014, 02:02 PM
تبریک برای قهرمانی فدرر به تمامی هواداران سینه چاکش:583:

S.I.N.A
10-12-2014, 02:12 PM
تبریک فراوان بابت قهرمانی اسطوره تمام نشدنی:583:
راجر دیروز با بازی قشنگش سیرابمون کرده بود و این بازی فقط نتیجه میخواستیم
قهرمانی فقط برازنده راجر کبیر هست
خسته نباشی قهرمان:866:

zhako
10-12-2014, 02:14 PM
درودبرشرفت مردتکرارنشدنی تنیس.به همه دوستداران وعاشقان فدررتبریک ویژه میگم.من دسترسی به اینترنت نداشتم بازی بی نقصش با جوکویچ هم گل سرسبدبازیها بودوواقعا حقش بودمبارکش باشه.

Mehdiii
10-12-2014, 02:19 PM
قهرمانی راجر رو به همه تبریک میگم:583:
رکورد تموم کردن فصل به عنوان نامبر وان دست کیه؟
اختلاف راجر و نواک توی رنکینگ race to london به 1000 امتیاز رسیده اگه راجر فصل رو با نامبر وانی به پایان برسونه این رکورد هم به راجر میرسه؟

سمپراس 6 بار آخر فصل نامبر وان بوده ولی فدرر 5 بار . اگه امسال هم فدرر نامبر وان بشه مساوی میشند . البته کار خیلی سختیه . در ضمن شاید فدرر بخاطر آماده نگه داشتن خودش برای فینال دیویس مسترز پاریسو اسکیپ کنه .

Farid
10-12-2014, 02:22 PM
با سلام
اول از همه قهرمانی فدرر رو به همه هواداراش تبریک می گم.

دوم تشکر از مسوولین برگزاری مسابقات بابت بستن سقف در حالیکه هوا افتابی بود و به استاد بازی در Indoors خیلی کمک کرد ( همش ترس داشتم که اتفاقی که توی فینال تورنتو افتاد رخ نده که تمامی بازیهای فدرر در شب برگزار شد و فینال در روز , اضافه بر اینکه امروز باد هم میومد )
این اولین بار بود که من می دیدم به خاطر وزش باد سقف رو می بندند.
و سیمون که با بسته شدن سقف امیدش به قهرمانی کمتر شد:
indoor conditions couldn't really be considered ideal for Simon
Indoor is not the kind of court I prefer, but I have confidence at the moment," said Simon

و در پایان هم اهنگ به یاد ماندنی Tina Turner با نام Simply the Best که در سالن طنین انداز شد و اخرین باری که من این اهنگ رو شنیده بودم بر می گرده به قهرمانی Federer در Masters Cup سال ۲۰۰۷ در این استادیوم

King Rojer Federer
10-12-2014, 02:25 PM
با عرض تبریک به همه طرفداران فدرر عزیز من صبح که سر کار رفتم کلی برای صاحب کارم خالی بستم که موتورم خرابه و موتورساز گفته ساعت 12 ظهر بیار درست کنم.:434:خلاصه سرتون رو درد نیارم خودم رو کشتم که امروز زود بیام خونه ولی شده العان یعنی ساعت14:42 دقیقه بعد از ظهر :1062:و شروع کردم تندتند کلی کانالهای سوییس رو بالا و پایین کردن ولی اثری از راجر ندیدم.تا اینکه رفتم سایت Liveuitslagen.nl/tennis/و دیدم که راجر عزیز در دو ست وبا نتایج 7بر6 و 7بر6برنده شده و اون موقع بود که فریاد بلندی از خوشحالی کشیدم طوری که مادرم بنده خدا پایین از ترس داشت سکته می کرد و فکر کرده بود اتفاقی افتاده اما وقتی بهش گفتم راجر عزیزم برده و قهرمان شده و شب همه اعضا خانواده شام میهمان من هستند لبخندی زد و خوشحال شد که شب دردسر شام درست کردن رو نداره.و بهش گفتم برو فدرر عزیز رو دعا کن که از شام درست کردن نجاتت داد.خلاصه عزیزان راجر عزیز شب عید غدیر عیدی خوبی بهمون داد.باز هم این قهرمانی رو به همه شما عزیزان عاشق پادشاه راجر تبریک عرض می کنم.:583::583::583::583::583:

مهران
10-12-2014, 02:43 PM
مرد باش برو ببین و پای حرفت وایسا

شما نمیخوای پای حرفت وایسی؟! برو ببین چی گفتی

باز هم میگم از این به بعد اگه فدرر قهرمان مسترز یا گرنداسلم بشه هرکس پیش بینی کرده باشه من حاضرم 50000 تومن بدم. والسلام.
سینسی+شانگهای
شد نفری ۱۰۰ هزار تومن
خلاصه بچه ها منتظرن ، به هر حال حرف زدی دیگه… وسلام.

King Rojer Federer
10-12-2014, 02:49 PM
دیوید فاستر والاس نویسنده رمان مشهور « Infinite Jest» برای وصف نمایش راجر فدرر در کورت تنیس از واژه «تجربه مذهبی» استفاده کرده است.لغتی که البته استعاره ای از حالت خلسه یا حالت از خود بی خود شدن است. البته والاس در سال 2008 خودکشی کرد اما اگر می دانست می تواند بار دیگر از این «تجربه های مذهبی» فدرر استفاده کند، شاید این اقدام خودش را به زمانی دیگر موکول می کرد!! مدت ها بود راجر فدرر نتوانسته بود آن «برند» فرازمینی خودش را در دنیای ورزش به اجرا بگذارد اما رقابت های مسترز شانگهای سورپرایزی عظیم برای طرفداران تنیس در سراسر دنیا به همراه داشت. نه تنها طرفداران تنیس، بلکه همه طرفداران ورزش مدرن در سراسر دنیا با تماشای نمایش فرازمینی راجر فدرر در شانگهای، سورپرایز شدند.
دیدار نیمه نهایی فدرر مقابل نواک جوکوویچ شماره 1 جهان و آماده ترین بازیکن حال حاضر دنیا درس های زیادی داشت. درس هایی که البته تکراری به نظر می رسیدند اما مدت ها بود پای تخته نوشته نشده بودند. اما فدرر بار دیگر سر کلاس حاضر شد و به دنیا یادآورد شد که در دنیای تنیس و در تاریخ تنیس، نام او باید جدا از هر فردی نوشته شود. نمایش «دیوانه وار» و غیر قابل باور فدرر در سن 33 سالگی مقابل نواک جوکوویچ مجددا حالت «خلسه» را برای طرفداران تنیس به ارمغان آورد. نمایشی که به معنای واقعی کلمه نواک جوکوویچ را از کورت تنیس به بیرون پرتاب کرد: 6-4، 6-4...
ایوان پاسکواریلو ورزشی نویس مشهور پس از نمایش دیروز فدرر مقابل جوکوویچ از جمله " باید خودم را از طبقه دهم به پایین پرتاب کنم " استفاده کرد. جمله ای که استعاره ای از باور نکردنی بودن نمایش راجر فدرر در سن 33 سالگی بود. بی دلیل نیست که بارها و بارها بزرگ ترین ورزشی نویسان دنیا از راجر فدرر به عنوان یکی از برترین ورزشکاران تاریخ نام برده اند. ورزشکاری که هنوز هم می تواند در سن 33 سالگی در حالی که همه آماده برای بازنشستگی اش شده اند، این چنین معجزه کند.
دقایقی پیش فدرر در فینال رقابت های مسترز شانگهای نیز توانست با ارائه نمایشی «مسلط» و «آرام» سیمون فرانسوی را نیز در 2 ست شکست دهد تا بار دیگر قهرمان تنیس دنیا شود. این دومین مسترز پیاپی است که فدرر در سال 2014 به آن دست پیدا می کند.
تماشای راجر فدرر در سن 33 سالگی در دنیای ورزش نعمت فوق العاده بزرگی است. نعمتی که البته درس های فوق العاده زیادی برای همه ورزشکاران در سراسر دنیا به همراه دارد. کمتر کسی تصور می کرد پس از نمایش های ضعیف در سال 2013، فدرر این گونه مجددا «ظهور» کند. اما اسطوره تکرار نشدنی تاریخ ورزش دنیا بار دیگر نشان داد که هیچ گاه پایانی برای زیبایی ها نخواهد بود...عزیزان اینها فقط نمونه کوچکی از تحلیلهایی است که در 24 ساعت اخیر از آقامون کردند.

Code
10-12-2014, 02:51 PM
تبریک به دوستان راجر حقش بود قهرمان بشه سبک بازی راجر و خونسردی که داره تو زمین
مثل زیدان میمونه . امیدوارم به این زودی خداحافظی نکنه رقابت با راجر و نادال همیشه
جذابه.

kelajdez
10-12-2014, 02:54 PM
عید غدیر و برد راجر عزیز رو به همه دوستان تبریک عرض می کنم .
کسی از بچه ها ،یه سایت که کپسول آتشنشانی می فروشه سراغ نداره؟
برای یکی از دوستان می خوام به نام 278، 289 ، 300 نمی دونم ID شبیه یکی از اینا بود . میگن که اوضاعش خیلی خییییییییییییته

گویند جواب ابلهان خاموششیست خاموش بودیم ابلهان بس نکردن تا کار به اینجا رسید
بازم تبریک به همه دوستان ایام به کام

مهران
10-12-2014, 03:04 PM
تمام مردم اگر چشمشان به ظاهر توست
نگاه من به دل پاک و جان طاهر توست
http://i.guim.co.uk/static/w-460/h--/q-95/sys-images/Sport/Pix/columnists/2014/10/12/1413112421671/Roger-Federer-celebrates--012.jpg

Sorou$h
10-12-2014, 03:28 PM
به نظر من راجر وقعا شایسته پیروزی مقابل نواک بود. خیلی بهتر و سرو حالتر بازی کرد. اینقدر جرات دارم که میام میگم راجر بهتر بود دیروز نه بهونه های الکی بیارم. فقط یک سوال حالا دیگه سن راجر زیاد نیست دیگه؟ یا فقط وقتی میبازه مشکل سنشه؟

در ضمن مهرداد و افشین و روژین و mspayam ای کاش جرات این رو داشتید قبل از بازی جواب پست من رو میدادید همونطور که من این جرات رو داشتم. نه میزارید وقتی بازی تمام شد اگه راجر برد میاید کل کل اگه راجر باخت میرید تو سوراخ موش. مخصوصا افشین. دهن سرویس فقط در 2صورت میاد سایت باخت رافا برد راجر.

aboos
10-12-2014, 03:35 PM
دیوید فاستر والاس نویسنده رمان مشهور « Infinite Jest» برای وصف نمایش راجر فدرر در کورت تنیس از واژه «تجربه مذهبی» استفاده کرده است.لغتی که البته استعاره ای از حالت خلسه یا حالت از خود بی خود شدن است. البته والاس در سال 2008 خودکشی کرد اما اگر می دانست می تواند بار دیگر از این «تجربه های مذهبی» فدرر استفاده کند، شاید این اقدام خودش را به زمانی دیگر موکول می کرد!! مدت ها بود راجر فدرر نتوانسته بود آن «برند» فرازمینی خودش را در دنیای ورزش به اجرا بگذارد اما رقابت های مسترز شانگهای سورپرایزی عظیم برای طرفداران تنیس در سراسر دنیا به همراه داشت. نه تنها طرفداران تنیس، بلکه همه طرفداران ورزش مدرن در سراسر دنیا با تماشای نمایش فرازمینی راجر فدرر در شانگهای، سورپرایز شدند.
دیدار نیمه نهایی فدرر مقابل نواک جوکوویچ شماره 1 جهان و آماده ترین بازیکن حال حاضر دنیا درس های زیادی داشت. درس هایی که البته تکراری به نظر می رسیدند اما مدت ها بود پای تخته نوشته نشده بودند. اما فدرر بار دیگر سر کلاس حاضر شد و به دنیا یادآورد شد که در دنیای تنیس و در تاریخ تنیس، نام او باید جدا از هر فردی نوشته شود. نمایش «دیوانه وار» و غیر قابل باور فدرر در سن 33 سالگی مقابل نواک جوکوویچ مجددا حالت «خلسه» را برای طرفداران تنیس به ارمغان آورد. نمایشی که به معنای واقعی کلمه نواک جوکوویچ را از کورت تنیس به بیرون پرتاب کرد: 6-4، 6-4...
ایوان پاسکواریلو ورزشی نویس مشهور پس از نمایش دیروز فدرر مقابل جوکوویچ از جمله " باید خودم را از طبقه دهم به پایین پرتاب کنم " استفاده کرد. جمله ای که استعاره ای از باور نکردنی بودن نمایش راجر فدرر در سن 33 سالگی بود. بی دلیل نیست که بارها و بارها بزرگ ترین ورزشی نویسان دنیا از راجر فدرر به عنوان یکی از برترین ورزشکاران تاریخ نام برده اند. ورزشکاری که هنوز هم می تواند در سن 33 سالگی در حالی که همه آماده برای بازنشستگی اش شده اند، این چنین معجزه کند.
دقایقی پیش فدرر در فینال رقابت های مسترز شانگهای نیز توانست با ارائه نمایشی «مسلط» و «آرام» سیمون فرانسوی را نیز در 2 ست شکست دهد تا بار دیگر قهرمان تنیس دنیا شود. این دومین مسترز پیاپی است که فدرر در سال 2014 به آن دست پیدا می کند.
تماشای راجر فدرر در سن 33 سالگی در دنیای ورزش نعمت فوق العاده بزرگی است. نعمتی که البته درس های فوق العاده زیادی برای همه ورزشکاران در سراسر دنیا به همراه دارد. کمتر کسی تصور می کرد پس از نمایش های ضعیف در سال 2013، فدرر این گونه مجددا «ظهور» کند. اما اسطوره تکرار نشدنی تاریخ ورزش دنیا بار دیگر نشان داد که هیچ گاه پایانی برای زیبایی ها نخواهد بود...عزیزان اینها فقط نمونه کوچکی از تحلیلهایی است که در 24 ساعت اخیر از آقامون کردند.

خيلي زيبا بود. متن رو كه مي خوندم تمام موهاي تنم سيخ شد!!! :441::441::441:

مهران
10-12-2014, 03:43 PM
فقط یک سوال حالا دیگه سن راجر زیاد نیست دیگه؟ یا فقط وقتی میبازه مشکل سنشه؟

چرا عزیزم، ۳۳ سال برای یک تنیسور زیاده اونم راجری که به همه چیز رسیده توی تنیس و انگیزه داشتن توی این سن برای همچین آدمی خیلی سخته، خیلیا نتونستن توی این سن حتی یه ۲۵۰ امتیازی ببرن…
خواهشا مسایل رو با هم قاطی نکن، سن سر جای خودشه
حالا همین راجرو دیدی؟ تصور کن وقتی جوون بود از اینم خیلی بهتر بود…

hooman3x
10-12-2014, 04:27 PM
قهرمانی راجر فدرر در شانگهای رو به همه دوستداران وفادار راجر تبریک میگم.:583:
این قهرمانی چند تا نکته خیلی خوب داشت.

-- فدرر مسترزی رو برد که همه بازیکنای فیلد طلایی حضور داشتن
اخیرا صحبتهایی مطرح میشد که راجر توان بردن نواک و رافا رو نداره و اگر به اینا بخوره اوت میشه و .....
نمونه این صحبتها در سینسیناتی بیشتر بود.

--فدرر آماده ترین تنیسور تور رو شکست داد.
بردن نواک اونم در حالتی که خیلی آماده باشه واقعا سخته که راجر به خوبی از پسش بر اومد
فدرر هم تو عصر خودش آقایی کرد هم به بازیکنای این عصر اونم تو 33 سالگی درس تنیس داد

--فدرر نشون داد که فکر در تنیس حرف اول رو میزنه
شما وقتی 33 ساله باشی قطعا توان بدنی شما کاهش یافته.اینکه راجر بتونه بازی فوق العاده ای شبیه به گذشته و جوانی انجام بده نشون میده تنیس راجر در فکرش خلاصه میشه.

--چیزی که حتما هوادارای راجر رو خوشحال کرده همین مساله هست که راجر تمام سلاح های تنیس رو باهم داشت.
بدون هیچ ضعفی خصوصا والی ها و بکهند راجر که واقعا عالی بود.

فقط زیاد به دوستای طرفدار نواک گیر ندید.این عزیزا واقعا توی شوک معجزه راجر تو بازی دیروز هستن

Dariush.roger
10-12-2014, 04:45 PM
نواك مگه كيه راجر واسه بردنش نياز به معجزه داشته باشه با اين حرفاتون چرا نواكو بزرگ ميكنين

hooman3x
10-12-2014, 05:03 PM
نواك مگه كيه راجر واسه بردنش نياز به معجزه داشته باشه با اين حرفاتون چرا نواكو بزرگ ميكنين

دوست عزیز هیچ کس عنوان نکرد راجر برای برد به معجزه نیاز داره
معجزه کردن با معجزه شدن فرق داره
راجر خودش معجزه کرد.منظور منم همین بود

ضمنا شما که میگید نواک مگه کیه نواک الان نفر اول بهترین تنیس بازاست و مدافع عنوان قهزمانی شانگهای هم بود.
اتفاقا بزرگ کردن حریف راجر باعث نمود بیشتر نمایش عالی راجر هست.
کما اینکه در مورد نواک اصلا بزرگنمایی نشده

swiss express
10-12-2014, 05:06 PM
کسب عنوان مسترز شانگهای و شصت و یکمین پیروزی فصل رو به عاشقان اسطوره تبریک میگم:583:

وقتی بازی با مایر اسطوره 5 مچ پوینت رو نجات داد و بازی بعدش رو با صلابت برد ناخودآگاه یاد IW 2009 افتادم که نادال بعد از نجات دادن 5 مچ پوینت مقابل داوید نلبندیان دیگه ست نداد و قهرمان شد.حس کردم امسال این اتفاق برای راجر رخ میده و دقیقا راج دیگه هیچ ستی نداد.

بیشترین پیروزی تو این فصل/بهترین رکورد مقابل تاپ تن/بیشترین فینال همه و همه با 4 تا بچه و تو 33 سالگی

بچه ها در ضمن داریم به شدت به عدد 1000 پیروزی نزدیک میشیم:434:

آخرین باری که سیمون راج رو برده بود TMC 2008 تو شانگهای بود و مثل امروز ایندورز.

talking about the conditions of the match, peter fleming: federer is probably the best ever player both in indoors and windy conditions

if tennis is a religion roger federer is GOD

narges 95
10-12-2014, 05:27 PM
راجر خیلی منو خوشحال کردی که نواک ازخود راضی روشکستی اینم تقدیم به تو:583::151:

Behr@d
10-12-2014, 06:12 PM
تبریک به فدرری ها:583:

king of swiss
10-12-2014, 07:57 PM
اقاااااااا من یه سوال دارم چرا فینال دیویس کاپ روتوفرانسه برگزارمیکنند چراتوسوییس نمیذارند.............درضمن بردراجروتبریک میگم امروز به خاطرش ازدانشگاه اومدم بازیشونگاه کنم.....

Mahdi Naji
10-12-2014, 08:51 PM
تبریک.......
فکر کنم 23 سالش باشه نه 33 سال اشتباه میکنیم بابا:379:

PowerVu
10-12-2014, 09:17 PM
چرا فینال دیویس کاپ روتوفرانسه برگزارمیکنند چراتوسوییس نمیذارند.............درضمن بردراجروتبریک میگم امروز به خاطرش ازدانشگاه اومدم بازیشونگاه کنم.....

ضمن عرض درود و تبریک خدمت شما و تمام هواداران خوب راجر فدرر

دلیلش اینه که در آخرین مرتبه‌ای که این دو تیم طی مسابقات دیویس کاپ به مصاف هم رفته‌اند، سوییس میزبان بوده و حالا دوباره نوبت فرانسه است که از تیم سوییس پذیرایی کند.

(آخرین رویارویی مربوط به یک‌چهارم پایانی سال 2004 است که فرانسه بر روی سطح هارد کورت، میزبانش سوییس را شکست داد.)

ضمن این‌که در تاریخ مسابقات دیویس کاپ، Head 2 Head فرانسه طی دوازده دیدار، 10 بر 2 از سوییس پیشی دارد.

lordmani
10-12-2014, 09:40 PM
براتون هایلایت فینالو گذاشتم 12 دقیقه با حجم 32 مگ و کیفیت عالی

http://www.uploadbaz.com/jpnzsnigj3xn

لینک بازی کامل نیمه نهایی و فینال رو هم در ادمه می ذارم در ضمن پیروزی راجر رو تبریک میگم

swiss express
10-12-2014, 09:40 PM
ATTENTION please! ATTENTION please! an obstinate single-minded tennis talker user nicknamed 289 is missing! anyone has any trace! of him please call this emergency number 0289-66666666

Roger Federer#1
10-12-2014, 10:02 PM
منم این پیروزی رو به راجر و هوادارای با ایمانش تبریک میگم ما که دیگه حالا حالا ها نمیرسیم تنیس ببینیم ولی امیدوارم شما از این هنرنمای ها از سلطان بیشترببینید ماهم باشنیدن پیروزی های سلطان خوشحالو سرحال میشیم دوست دارم راجر و افتخار میکنم یکی از هوادارای ناقابلتم.

sina1993
10-12-2014, 10:37 PM
دوست عزیز 289 به نظر میرسه با گذشت زمان به دلیل فشار روانی ناشی از بردهای اسطوره ادبیات و لحن صحبت شما تنزل یافته روابط بین کاربرای سایت بر اساس احترام متقابل شکل گرفته و بر خلاف شما دوستی بین کاربرا به تعصبشون روی تنیسور مورد علاقشون ارجحیت داره.
بهتره به جای توهین به راجریون و متوهم خوندن اونها درباره بقیه پستهاتون تجدید نظر کنید در غیر این صورت پستهاتون رو عینا در جوابتون نقل میکنم تا شاید برای یکبار هم که شده پستهاتون رو بخونید تا به جای اینکه به هم بخندیم با هم بخندیم

travis
10-12-2014, 11:03 PM
LONG LIVE THE KINGhttp:// http://www.thenational.ae/storyimage/AB/20141011/ARTICLE/141019869/AR/0/&MaxW=640&imageVersion=default&AR-141019869.jpg

hooman3x
10-12-2014, 11:24 PM
اینا واقعا هوادار راجرن........
منم راجرو از طرح رایگان یکساله 2 مگابیت 30 گیگ صبانت بیشتر دوست دارم:434:

SOROOSH_RF
10-12-2014, 11:39 PM
منم با تاخير قهرماني راجر عزيز رو به دوستدارانش تبريك ميگم.

swiss express
10-13-2014, 12:56 AM
watch federer's hot shot plus a lot to read about the living legend

a forehand up the line covering the backhand cross court...what a LUNCH

http://www.atpworldtour.com/News/Tennis/2014/10/41/Shanghai-Sunday-Federer-Reaction.aspx

mspayam
10-13-2014, 10:53 AM

دوست عزیز با درود و سپاس
ممنون از لطف شما

به نظر من راجر وقعا شایسته پیروزی مقابل نواک بود. خیلی بهتر و سرو حالتر بازی کرد. اینقدر جرات دارم که میام میگم راجر بهتر بود دیروز نه بهونه های الکی بیارم. فقط یک سوال حالا دیگه سن راجر زیاد نیست دیگه؟ یا فقط وقتی میبازه مشکل سنشه؟

در ضمن مهرداد و افشین و روژین و mspayam ای کاش جرات این رو داشتید قبل از بازی جواب پست من رو میدادید همونطور که من این جرات رو داشتم. نه میزارید وقتی بازی تمام شد اگه راجر برد میاید کل کل اگه راجر باخت میرید تو سوراخ موش. مخصوصا افشین. دهن سرویس فقط در 2صورت میاد سایت باخت رافا برد راجر.

سروش جان
من و تو در هر موردی هم که با هم اختلاف نظر داشته باشیم، در یه مورد با هم نظرمون مشترکه و اونم علاقه ی هر دومون به بازی تنیسه، اما زاویه ای که ازش به این ورزش نگاه می کنیم خیلی فرق داره.
تو به قطعیت ها و 100درصد ها اعتقاد داری و من به پیش بینی ناپذیر بودن نتایج، مخصوصاً وقتی پای بازیکن های بزرگ وسط باشه. خودت یه حساب سرانگشتی بکن و ببین چندبار پیش بینی هات در مورد پیروزی های نواک درست دراومده و چند بار غلط. چندبار گفتی 100% نواک می بره و باخت؟ چندبار با اتکا به همین اعتماد به نفس کاذبت اومدی و به طرفدارای فدرر و نادال توهین کردی و توی این پست اخیرت هم بهشون گفتی متوهم؟ چند نمونه از پست های این مدلیتو اینجا واست آوردم که یادآوری شده باشه واست. یه پست هم از 289 هست که اونم ذهنیت و نگاهی شبیه تو داره و تو هم پستش رو لایک زدی.
حالا با و جود همه ی این حرفایی که زدی و نمک پاشیدن به زخم طرفدارای فدرر موقع باختنش و تهدیدت به تکرار این رفتار توی یکی از همین پستایی که اینجا آوردم، توقع داری وقتی پیش بینی های صد در صدیتی غلط در میاد ما نیایم بهت گیر بدیم و پیش بینی های غلطت رو مسخره نکنیم؟ وقتی هنوز راجر و نواک بازی نکردن و من هم برخلاف تو به پیش بینی 100درصدی اعتقاد ندارم بیام چی بگم مثلاً؟ اگه قبل بازی هم پستی می دادم مضمونش شبیه همون پست های قبلی می شد که گفته بودم سروش جان اینقدر مطلق نگر نباش و با این اعتماد کاذب صحبت نکن. اگه یادت نیست یه نگاهی به پست های من و خودت توی تورنمنت های رولن گروس موقع بازی رافا و نواک یه نگاهی بنداز. واقعاً به نظرت لازمه که هر بار پست نوسترداموسی می دی من بیام همون حرفا رو واست تکرار کنم؟
من هم هیچوقت توی سوراخ موش نرفتم و برخلاف تو که گاهی به دلایلی که فقط بعضیا می دونن نمیای فوروم، من همیشه اینجا بودم، چه راجر باخته باشه و چه برده باشه.
راجر هم هر پیروزی ای که الان به دست بیاره ارزشش چند برابره، چون بدون شک راجر اون فیزیک بدنی دهه ی 20 زندگیشو نداره و بدون شک بدن یه تنیس باز حرفه ای تاپ 10 در 27-28 سالگی بهتر از بدن یه فرد 33 ساله است. این حرف هم کاری به علاقه ی من به راجر نداره، اگه نواک 33 سالش بود و می تونست راجر 28 ساله و در اوج آمادگی رو شکست بده، پیروزی اون هم ارزشش دوبرابر بود.

mspayam
10-13-2014, 11:00 AM
من هم با تاخیر زیاد پیروزی راجر رو تبریک می گم. دیروز داشتم از لایو اسکورر نتیجه ی بازی رو دنبال می کردم و کلاسم توی دانشگاه ساعت 2 شروع می شد. توی کریدور کلاس ها هم گوشیم دستم بود و داشتم از اپلیکیشن لایو اسکورر نتیجه رو دنبال می کردم و هی این پا و اون پا می کردم که ببینم فدرر تای برک ست دوم رو چی کار می کنه. چندتا از دانشجوهام هم اومده بودن و سوال می پرسیدن و من هم داشتم تلاش می کردم تا دست به سرشون کنم. خلاصه وقتی فدرر همون مچ پوینت اول رو تبدیل کرد به امتیاز من هم بلند گفتم ایول و یه لبخند حسابی زدم. دانشجوهام هم با تعجب بهم نگاه کردن. من هم اخمامو کشیدم توی هم و گفتم بفرمایید سر کلاس. اما توی دلم داشتم می خندیدم از شادی.

درود بر فدرر که حتی توی این اواخر دوران حرفه ایش هم ما رو ناامید نمی کنه، فارغ از هر نتیجه ای که در این اواخر فصل بگیره، همین پیروزی ارزشمندش در برابر نواک آماده و در اوج و قهرمانیش توی این مسترز باعث می شه که همیشه از اینکه طرفدارش بودم احساس غرور کنم.

Sorou$h
10-13-2014, 11:46 AM
سروش جان
من و تو در هر موردی هم که با هم اختلاف نظر داشته باشیم، در یه مورد با هم نظرمون مشترکه و اونم علاقه ی هر دومون به بازی تنیسه، اما زاویه ای که ازش به این ورزش نگاه می کنیم خیلی فرق داره.
تو به قطعیت ها و 100درصد ها اعتقاد داری و من به پیش بینی ناپذیر بودن نتایج، مخصوصاً وقتی پای بازیکن های بزرگ وسط باشه. خودت یه حساب سرانگشتی بکن و ببین چندبار پیش بینی هات در مورد پیروزی های نواک درست دراومده و چند بار غلط. چندبار گفتی 100% نواک می بره و باخت؟ چندبار با اتکا به همین اعتماد به نفس کاذبت اومدی و به طرفدارای فدرر و نادال توهین کردی و توی این پست اخیرت هم بهشون گفتی متوهم؟ چند نمونه از پست های این مدلیتو اینجا واست آوردم که یادآوری شده باشه واست. یه پست هم از 289 هست که اونم ذهنیت و نگاهی شبیه تو داره و تو هم پستش رو لایک زدی.
حالا با و جود همه ی این حرفایی که زدی و نمک پاشیدن به زخم طرفدارای فدرر موقع باختنش و تهدیدت به تکرار این رفتار توی یکی از همین پستایی که اینجا آوردم، توقع داری وقتی پیش بینی های صد در صدیتی غلط در میاد ما نیایم بهت گیر بدیم و پیش بینی های غلطت رو مسخره نکنیم؟ وقتی هنوز راجر و نواک بازی نکردن و من هم برخلاف تو به پیش بینی 100درصدی اعتقاد ندارم بیام چی بگم مثلاً؟ اگه قبل بازی هم پستی می دادم مضمونش شبیه همون پست های قبلی می شد که گفته بودم سروش جان اینقدر مطلق نگر نباش و با این اعتماد کاذب صحبت نکن. اگه یادت نیست یه نگاهی به پست های من و خودت توی تورنمنت های رولن گروس موقع بازی رافا و نواک یه نگاهی بنداز. واقعاً به نظرت لازمه که هر بار پست نوسترداموسی می دی من بیام همون حرفا رو واست تکرار کنم؟
من هم هیچوقت توی سوراخ موش نرفتم و برخلاف تو که گاهی به دلایلی که فقط بعضیا می دونن نمیای فوروم، من همیشه اینجا بودم، چه راجر باخته باشه و چه برده باشه.
راجر هم هر پیروزی ای که الان به دست بیاره ارزشش چند برابره، چون بدون شک راجر اون فیزیک بدنی دهه ی 20 زندگیشو نداره و بدون شک بدن یه تنیس باز حرفه ای تاپ 10 در 27-28 سالگی بهتر از بدن یه فرد 33 ساله است. این حرف هم کاری به علاقه ی من به راجر نداره، اگه نواک 33 سالش بود و می تونست راجر 28 ساله و در اوج آمادگی رو شکست بده، پیروزی اون هم ارزشش دوبرابر بود.

یعنی اینکه من میگم نواک میبره توهین به طرفداران راجره!!!!!!!! یعنی وقتی مک انرو گفت نواک قهرمان ویمبلدون میشه به همه تنیسورها و طرفداراشون توهین کرد؟ مهدی جان بحث جرات رو من میگم. آقا بلاخره یکبار هم شده شما راجری ها به برد تنیسورتون ایمان داشته باشید و بیاید مطرح کنید قبل بازی . نترسید. میگم من به پیروزی نواک اطمینان داشتم ولی راجر واقعا عالی بود. یک بازی بدون نقص رو به نمایش گذاشت. اگه بخواد همینطور بازی کنه 100% سال 2015 گرند اسلم داره. قبول کن راجر به خاطر سنش نمیبازه. راجر به خاطر تکنیکش میبازه. توی ویمبلدون چند تا پاسینگ شوت از نواک خورد؟ ولی باز میومد سر تور. واسه شانگهای هم باز میومد سر تور ولی نواک پاسینگ شوت خوب نمیزد. من اصلا قبول نمیکنم راجر به خاطر سنش میبازه. من میگم به خاطر سبک بازیش میبازه. اگه بگیم عدم انگیزه یکم منطقی تره تا سن و سال.

sina1993
10-13-2014, 12:10 PM
سروش جان وقتی راجر میدونه به خاطر سنش نمیتونه مدت زیادی پشت بیس لاین بازی کنه مجبوره گاهی اوقات بیش از حد لب تور بیاد همونطور که جوکوویچ با بالا رفتن سنش برای اینکه کمترین لطمه رو از این موضوع ببینه در تلاشه با کمک بوریس بکر سبک بازیش رو به مرور زمان تغییر بده در غیر این صورت علاوه بر از دست دادن بخش زیادی از موفقیتهای فعلی به سرنوشت نادال دچار میشه.

saeedshl
10-13-2014, 12:42 PM
برد راجر رو به همه تبریک می گم و امیدوارم سرما خوردگی کوچکش هم خوب بشود .
راجرفدررمیگوید؟
فدررمیگویداودرحال سرعت گرفتن برای یک پایان (فصل) قدرتمنداست
من فکرمیکنم امسال همه چیزبخوبی پیش رفت.من هنوزنکات برجسته زیادی دارم تاچشم براه پایان فصل باشم که خیلی قشنگ است

معمولادرپایان فصل همه چیزکندمیشودولی- نه -اینباربرای من نیست
بزرگترین نگرانیم امسال این بودکه سلامت باشم.این موردی است که من درباره اش خشنودم که سخت کاری رامیبینم.

سال گذشته من بدهیم راپرداخت کردم(ازنظرسلامتی)امااکنون نه تنهابدهی وجودنداردبلکه احساس سلامتی خوبی دارم
من صبح طبیعی ازخواب بلندمیشوم.من نیمه خردشده مانندپارسال نیستم
من ازخودم درکورت تنیس لذت میبرم.من بروشی بازی میکنم که امیدواربودم بتوانم بازی کنم .همه چیزدرجای خودقراردارد.

من فصل خیلی باثبات ومحکمی رابازی کردم
من گرفتگی عضلات ازسال 1999 نداشته ام.ان تنهاباربودودردیویس کاپ اتفاق افتادوقتیکه من دستپاچه ومضطرب بودم.من کم سن وسال بودم.من به این افتخارمیکنم.هرگزبیرون نیامدم.هرگزگرفتگی عضلات نداشتم.هرگزبخاطرامادگی ام خیلی زیادنباختم مخصوصابعدادردوران حرفه ایم جاییکه میدانستم بایدسخت کارکنم.

من اینکارراانجام داده ام.من خیلی خوشبخت وهوشمندبودم که همچنین درک میکردم چگونه بایدکارکنم بنابراین خوشحالم که مدت طولانی ازاسیب دورمانده ام.
من هنوزامیدوارم که چندسالی درتورباشم
من واقعابه این (چندسال دیگه درتور)امیدوارم.

من بایدبگویم قدرومنزلت غیرقابل باوری رااحساس میکنم که این تورنمنت رابردم بویژه که برای اولین باردستم راروی این جام گذاشتم احساس خوبی است

من به موقعیت شماره 1.فکرمیکنم واین باعث میشودکه تورنمنت جذابی باشد
شماره 2.شهری که من فکرمیکنم حیرت انگیزاست .
امادرانموقع تنهایی فقط کافی نیست.

بازیکنان نیازدارندکه احساس خشنودی کنند.انهانیازدارندکه احساس ویژه ایی کنند.
من احساس میکنم تورنمنت بطورغیرقابل باوری برای ماتلاش کرد
کارسختی که ..انهانشان دادندمراقب ماهستند

این (تورنمنت) تمام مواردرابرای یک تورنمنت کلاس جهانی دارد
من فکرمیکنم که سازمان دهندگان شایسته هستند -بسیاربسیارتشکرازشماومن به ایده خودم شماراتحسین وتشویق میکنم.
قهرمانی در یک نگاه :
http://www.tennis-image.com/images/55203024540111065866.jpg

saeedshl
10-13-2014, 12:44 PM
صحنه آخر قهرمانی :

http://www.tennis-image.com/images/20102812100415978398.gif

BABAK
10-13-2014, 01:14 PM
قهرمانی در 2 مسترز متوالی توسط فدرر اون بالا بلندِ کوی نیک نامی به تمام عشاق و محبین این نماد زیبایی تنیس مبارک باشه..:655::583:

http://tennis-image.com/images/53621655462575672408.jpg

mspayam
10-13-2014, 01:28 PM
یعنی اینکه من میگم نواک میبره توهین به طرفداران راجره!!!!!!!! یعنی وقتی مک انرو گفت نواک قهرمان ویمبلدون میشه به همه تنیسورها و طرفداراشون توهین کرد؟ مهدی جان بحث جرات رو من میگم. آقا بلاخره یکبار هم شده شما راجری ها به برد تنیسورتون ایمان داشته باشید و بیاید مطرح کنید قبل بازی . نترسید. میگم من به پیروزی نواک اطمینان داشتم ولی راجر واقعا عالی بود. یک بازی بدون نقص رو به نمایش گذاشت. اگه بخواد همینطور بازی کنه 100% سال 2015 گرند اسلم داره. قبول کن راجر به خاطر سنش نمیبازه. راجر به خاطر تکنیکش میبازه. توی ویمبلدون چند تا پاسینگ شوت از نواک خورد؟ ولی باز میومد سر تور. واسه شانگهای هم باز میومد سر تور ولی نواک پاسینگ شوت خوب نمیزد. من اصلا قبول نمیکنم راجر به خاطر سنش میبازه. من میگم به خاطر سبک بازیش میبازه. اگه بگیم عدم انگیزه یکم منطقی تره تا سن و سال.

سروش جان تو جداً یا خودت رو داری می زنی به اون راه، یا اینکه واقعاً حواست نیست. گفتن نظرت در مورد اینکه نواک می بره توهین نیست به کسی، اما وقتی میای می گی هر کی هم نظر منه حرف حساب می زنه و هر کی نظرش خلاف نظر منه، توهم داره نه امید، این می شه توهین. بد نیست یه بار دیگه پستی که در حمایت از 289 نوشتی رو بخونی.

اون چیزی رو هم که تو اسمش رو می ذاری جرات، من اسمش رو می ذارم حماقت. اینجا که مثل بازی پوکر نیست که بلوف زدن و جرات ریسک داشتن بخشی از قواعد بازی باشه، وقتی چندبار پیش بینی هات در مورد نتیجه ی بازی درست درنیاد، بقیه (از جمله خود من) میایم می گیم که به حرفای این اعتباری نیست چون فلان دفعه و بهمان دفعه هم پیش بینیش درست درنیومد. درسته که گاهی پیش بینی درست هم داشتی، اما اون پیش بینی های غلطت در حکم همون یکبار رد شدن از چراغ قرمزه که اگه 1000 بار هم از چراغ سبز رد بشی کسی بهت جایزه نمی ده، اما کافیه یه بار از چراغ قرمز رد بشی تا جریمه بشی. در اون موقع اینکه بگی من 1000 باز از چراغ سبز رد شدم، تاثیری در جریمه نشدنت نمی کنه.

فکر کنم منظور تو هم از تکنیک، تاکتیک باشه، چون تکنیک نوع اجرای ضربه هاست که فدرر همه شون رو (غیر از بکهندهایی که ارتفاع توپ زیاد باشه) به بهترین شکل اجرا می کنه. روی تور اومدن هم تاکتیک جدیدشه واسه ی اینکه رالی ها رو کوتاه کنه. دلیل منطقی پشت قضیه هم اینه که سنش رفته بالا و نمی تونه چند ساعت پا به پای بازیکن های جوونتر دوندگی داشته باشه.

حرفی هم که در مورد پسینگ شات زدن خوب نواک توی ویمبلدون و بد بودنش توی این مسابقه می گی به هیچ عنوان درست نیست، بد نیست نگاهی به آمار بازی ویمبلدون و شانگهای بین فدرر و جوکوویچ بندازی تا بفهمی چقدر حرفت غلطه.
این آمار فدرر در ویمبلدون:
http://www.wimbledon.com/en_GB/scores/stats/day21/1701ms.html

فدرر 66 درصد دفعاتی که اومده روی تو امتیاز گرفته اونجا

این هم آمار بازی شانگهای
http://www.atpworldtour.com/News/Tennis/2014/10/41/Shanghai-Saturday-Brain-Game-Djokovic-Federer.aspx

که میانگین net approach های فدرر شده 58% که از ویمبلدون هم کمتره. بد نیست همون مقاله رو هم بخونی که ببینی چرا انتخاب این تاکتیک از طرف فدرر کار درستی بوده و هست.

Farid
10-13-2014, 02:28 PM
فقط یک سوال حالا دیگه سن راجر زیاد نیست دیگه؟ یا فقط وقتی میبازه مشکل سنشه؟

چرا دوست عزیز
علت این هم که سعی می کنه بیشتر به روی تور هجوم بیاره و امتیازات رو سریعتر تموم کنه هم همینه
در مسابقات Best of five مشکل سن خودشو بیشتر نمایان می کنه همانطور که در فینال Wimbledon اواخر ست چهارم بود که خسته شده بود و McEnroe گفت: That was a tiring shot
یا مثلا وقتی در U.S. Open یه بازی ۵ سته کرد جلوی Monfils در بازی بعدی خودش شادابی همیشگی رو نداشت
Federer باید تا اونجا که می تونه ست نده
مثلا تو همین مسابقات اگر Benneteau رو ۳ سته برده بود و Djokovic رو هم سه سته مطمینا در فینال خسته شده بود
البته اگر همیشه بتونه اینطوری که در این مسابقات سرویس زد سرویس بزنه تقریبا بریک کردنش مشکله

roli
10-13-2014, 04:10 PM
watch federer's hot shot plus a lot to read about the living legend

a forehand up the line covering the backhand cross court...what a LUNCH

http://www.atpworldtour.com/News/Tennis/2014/10/41/Shanghai-Sunday-Federer-Reaction.aspx

واقعا مگه میشه؟!!:350::441:
1- اولا نمیشه تا اون حد سمت بکهندو کاور کرد و به توپ رسید.
2- ثانیا اگر بر فرض محال به توپ برسی چون تعادل رو ضربه نداری معمولا ریترنت جوری هست که حریف بهش میرسه و با یک وینر کارو تمام میکنه.

بازم میگم نمیشه!!:350:

saadat2000
10-13-2014, 05:17 PM
ضمن تبريک قهرماني راجر عزيز مي خواستم بدونم توي تورنمت بازل جوکو و نادال هستن يا نه ؟ يا اونا ميرن والنسيا يا اصلا نيستن ؟
اين رو از لحاظ امتيازي ميپرسم جهت نزديک شدن امتياز راجر به رنک 1

Afshin
10-13-2014, 05:21 PM

راجر سنش زیاده و اکثر مشکلاتش هم به همین برمیگرده. الانم اگه تو این سن میاد ازین نتایج میاره، دلیلش خارق العاده بودنش هست. که شما بارها و بارها دست کم میگیریدش. فدرر هر چقدر هم ضعیف شده باشه، ممکنه بیاد یه بازی اینجوری بکنه و بهترین بازیکن تور رو Straight Sets بزنه.

من هم بارها و بارها گفتم، وقتی راجر میبازه نمیام، چون نمیخوام با امثال تو بحث و جدل بیهوده بکنم :D

mamad
10-13-2014, 07:07 PM
من هم قهرمانی راجر کبیر رو به راجریون تبریک میگم متاسفانه اینترنتم مشکل پیدا کرده بود که با تاخیر تبریک گفتم

peRFect
10-13-2014, 08:45 PM
اول از همه قهرمانی فدرر رو تبریک میگم به تمام هواداراش و خودش..امیدوارم بیشتر از این قهرمانیا ببینیم ازش در ادامه..♥ ♥
دوم اینکه من خودم طرفدار فدرر هستم ولی توی این چند وقت که نادال مصدوم بود و توی اکثر تورنمنتا نبود ، قبول کردم که نادال گربه سیاهه فدرر توی هر مسابقاتی هست نمیدونم چرا علتشو..؟!!!
اصن ضعیفترین بازیارو فدرر جلوی نادال انجام میده..
اگر توی همین مسابقات نادال بود، مطمئن بودم که دست فدرر از جام کوتاه میموند..

lordmani
10-13-2014, 09:44 PM
این هفته برای راجر فدرر 33 ساله باورنکردنی بود. او برای اولین بار در دوران حرفه‌ایش قهرمان مسترز شانگهای شد، با وجود آن که در راند دوم باید پنج مچ‌پوینت لئوناردو مایر را مهار می‌کرد، در نیمه‌نهایی نواک جوکوویچ را شکست داد و با قهرمانی در این تورنمنت بعد از یک سال و نیم به رده دوم جهان صعود کرد.

فدرر که در فینال این رقابت‌ها ژیل سیمون فرانسوی با زحمت زیاد 6-7 و 6-7 برد، حالا حتی می‌تواند تا پایان سال نفر اول جهان شود. با این حال می‌گوید: «من حالا نمی‌آیم به خاطر این موضوع برنامه‌ام را تغییر دهم. راست‌اش را بخواهید اصلاً راجع به‌اش فکر نکرده‌ام. اصلاً دقیقاً نمی‌دانم چه اتفاقی باید بیفتد که نفر اول شوم! اصلاً واقع‌بینانه است یا نه.»

این بازیکن سوییسی در ادامه گفت که همه چیز در دست نواک جوکوویچ است: «سرنوشت توی راکت نواک است. اوست که دیکته می‌کند. با همه این‌ها من همچنان تلاش می‌کنم که خوب بازی کنم.»

فدرر قرار است در مسترز پاریس و مسابقات بازل در زادگاه‌اش بازی کند و آخر سر فصل را در مسابقات قهرمانی جهان در لندن به پایان ببرد. در مجموع او می‌تواند در این سه تورنمنت سه هزار امتیاز بگیرد که برای گرفتن جوکوویچ در صدر رده‌بندی کافی است. او فعلاً با قهرمانی در شانگهای جای رافائل نادال رقیب دیرینه‌اش را که حالا آپاندیس دارد، در رتبه دوم رده‌بندی گرفت.

فدرر اما بیشتر از این خوشحال است که سال بد 2013 را پشت سر گذاشته است. او پارسال فقط یک جام گرفت. اولین قهرمانی او در مسترز شانگهای در مجموع هشتاد و یکمین جام دوران حرفه‌ایش نیز بود.

sina1993
10-13-2014, 10:00 PM
اگر توی همین مسابقات نادال بود، مطمئن بودم که دست فدرر از جام کوتاه میموند..
نادال توی همین رقابتها بازی رو در دو ست به فلسیلیانو لوپز واگذار کرد

swiss express
10-14-2014, 05:38 PM
دوستانی که با تماشای بازی های سالهای اخیر فدرر اون رو قضاوت میکنند پیشنهاد میکنم این 3 بازی از دوران Prime فدرر رو تماشا کنید تا ببینید راجر فدرر چی بوده.چرا بهترین فورهند تاریخ رو فورهند فدرر میدونند.take the ball early کردن رو ببینند...agility/footwork/motivation...

1.هیوئیت/فدرر فینال یو اس اپن 2004

2.رادیک/فدرر نیمه نهایی ملبورن 2007

3.اگسی/فدرر فینال یو اس اپن 2005

اونوقت متوجه میشید چرا کارشناسان تنیس فدرر رو unplayable خطاب میکردن.اونوقت معنای outplay کردن رو متوجه میشید.چرا تو همون سال 2005 راج رو بهترین بازیکن تاریخ میدونستند.چرا بزرگان گذشته تنیس بارها و بارها میگفتند تا بحال همچین فورهند و بازیکنی ندیدند.

فدرر 5 سال از نادال بزرگتر هست و تو دوران prime فدرر , نادال فقط رو سطح خاک خوب بود و توانایی رسیدن به مراحل پایانی مسابقات دیگه رو نداشت وگرنه با اون فدرر تو دوران اوج آمار هد تو هد هم خیلی فرق میکرد(برای مثال 5 سال سیطره یو اس اپن)

نادال زمانی که فدرر سنش بالا رفت و از دوران prime خودش فاصله گرفت در مسابقات سطوح هارد بازیش رو بهتر کرد و به همین دلیل بیشتر به فدرر خورد(برای مثال ملبورن 2009/2012/2014)

بازیکن های که توانایی take the ball early کردن رو دارن(مثل اگسی/نیشیکوری) و بدون شک بهترین اونها از دیدگاه کارشناسان تنیس راجر فدرر میتونند بیشترین آسیب رو به بازیکن هایی مثل جوکوویچ/ماری/نادال بزنند ولی فدرر دیگه توانایی اینکار رو مثل دوران اوجش نداره.برای همین شاید تو دوران اوج رو سطح خاک به نادال میباخت ولی بدون شک روی سطح هارد شرایط متفاوت میشد ولی خب نادال توانایی بالا اومدن به مراحال پایانی رو نداشت و آمار هد تو هد...

اگه اون فدرر رو به دوران حال برگردونیم خیلی راحت مثل ملبورن 2007 که جوکوویچ رو برد باز هم همین کار رو میکنه.اگر گذشته راجر فدرر رو ندیدید پیشنهاد میکنم حداقل این 3 بازی رو ببینید تا منصفانه قضاوت کنید ببینید فورهند و بکهند فدرر چقدر تحلیل رفته.فورهندی که کسی جرات آوردن توپ رو روی اون نداشت...شاید بعد از تماشای همین سه بازی بحث مضحک فیلد طلایی برای همیشه از ذهنتون خارج بشه...فدرر تو دوران prime هر بازیکنی رو dismantle میکرد...

hooman3x
10-14-2014, 07:07 PM
فدرر 5 سال از نادال بزرگتر هست و تو دوران prime فدرر , نادال فقط رو سطح خاک خوب بود و توانایی رسیدن به مراحل پایانی مسابقات دیگه رو نداشت وگرنه با اون فدرر تو دوران اوج آمار هد تو هد هم خیلی فرق میکرد(برای مثال 5 سال سیطره یو اس اپن)

بازیکن های که توانایی take the ball early کردن رو دارن(مثل اگسی/نیشیکوری) و بدون شک بهترین اونها از دیدگاه کارشناسان تنیس راجر فدرر میتونند بیشترین آسیب رو به بازیکن هایی مثل جوکوویچ/ماری/نادال بزنند ولی فدرر دیگه توانایی اینکار رو مثل دوران اوجش نداره.برای همین شاید تو دوران اوج رو سطح خاک به نادال میباخت ولی بدون شک روی سطح هارد شرایط متفاوت میشد ولی خب نادال توانایی بالا اومدن به مراحال پایانی رو نداشت و آمار هد تو هد...

واقعا ممنون که بحث منطقی و به جایی رو عنوان کردی مرتضی عزیز.
فقط یه تشکر از این پست کافی نبود واقعا

اگر دوستای نادالی بررسی کنند از سال 2004 تا 2007 راجر در 6 گرندی که قهرمان شده نادال نتونسته به فینال برسه.

4 بار در فینال گرند رو به رو شدن که نادال 2 فینال رولند برده و راجر 2 فینال ویمبلدون

اگر رافا در اون 6 گرندی که راجر در اوج برده در مقابل راجر قرار میگرفت بی شک مغلوب قدرت راجر میشد و صد البته هد تو هد چیز دیگری بود

در تمام اون سالها هم نامبر وانی ازآن راجر بوده .
نمیشه گفت رافا اون زمان ضعیف بوده چون رولند رو مال خود میکرده و تقریبا راجر هر سه گرند دیگه رو میبرده که رافا توان بالا اومدن در 3 گرند دیگه رو نداشته که در 6 تا گرندی که راجر برده با راجر روبه رو شه.

بحث فیلد طلایی هم که دیگه شوخیش هم قشنگ نیست.:434:

راجر واقعا یکبار در سال 2012 با بردن ویمبی و رسیدن به رنک 1 و اکنون با بردن 2 مسترز پیاپی و فینالیست شدن در ویمبلدون و امکان نامبروانی آخر فصل نشون داد که واژه فیلد طلایی بیگانست با این عصر

SABORI
10-14-2014, 07:14 PM
دوستان ما همچنان منتظر لینک بازی نیمه نهایی و فینال هستیم
ضمنا بازیهایی که دوستمون اشاره کردند را دوست دارم ببینم و به سایتی که هیستوری بازی ها بود رفتم اما لینکها مشکل داشتند
اگر جای دیگه سراغ دارید ممنون میشم اطلاع رسانی کنید
سپاسگذار

S.A.IVI.A.N
10-14-2014, 11:20 PM
دوستانی که با تماشای بازی های سالهای اخیر فدرر اون رو قضاوت میکنند پیشنهاد میکنم این 3 بازی از دوران Prime فدرر رو تماشا کنید تا ببینید راجر فدرر چی بوده.چرا بهترین فورهند تاریخ رو فورهند فدرر میدونند.take the ball early کردن رو ببینند...agility/footwork/motivation...

1.هیوئیت/فدرر فینال یو اس اپن 2004

2.رادیک/فدرر نیمه نهایی ملبورن 2007

3.اگسی/فدرر فینال یو اس اپن 2005

اونوقت متوجه میشید چرا کارشناسان تنیس فدرر رو unplayable خطاب میکردن.اونوقت معنای outplay کردن رو متوجه میشید.چرا تو همون سال 2005 راج رو بهترین بازیکن تاریخ میدونستند.چرا بزرگان گذشته تنیس بارها و بارها میگفتند تا بحال همچین فورهند و بازیکنی ندیدند.

دوست عزیز سلام.
بر کسی پوشیده نیست قدرت ،سلطه و اوج فدرر بر جهان تنیس در اون سال هایی که اشاره کردید. فکر هم نکنم کسی ذره ای شک داشته باشه بر این که اگه داشته باشه بر بی عقلیش ذره ای نباید شک کرد.فکر هم نکنم الان کسی بر این مسئله ایراد یا شبهه ای مطرح کرده که به این نکته اشاره کردید. هر چه صحبت شد در این روزها پیرامون حال تنیس بود.
من امیدوارم منظور از این صحبت این نباشه که گویی فقط شما تنیس آن سالها را دیده اید و پس شما چیزی بیش از بقیه میدانید.
خیلی از دوستان از اون سالها تنیس را دیده و یا کسی هم که بعدا پیوسته حتما لااقل صحنه هایی را دیده از اون سالها. بله ما هم میگیم فدرر از اون کسایی که نام بردید(هیوئیت،رادیک،اگسی 35 ساله) یه سر و گردن که هیچ بلکه چندین سرو گردن بالاتر بوده. این را از آمار H2H میتوان براحتی دریافت.

ببینید ،برتری بازیکنی بر بازیکن دیگر سوای از آمادگی و تمرکز ، نوع سطح (تخصص)و اتفاقات روز بازی ، چیزی جز مچ آپ نیست. تقابل نقاط قوت و ضعف بازیکن بر نقاط ضعف و قوت رقیبش مچ آپ هست که در 90% نتیجه بازی رو تعیین میکنه. و اون جمله که میگه تنیس چیزی جز مچ آپ نیست.
دلیل اینکه راجر بر همه نوع سبک بازی برتری داره و آمار هد تو هدش در برابر اکثر بازیکنان بهتره به دلیل اینه که نقاط قوت راجر بسیار بسیار بیش از معدود نقاط صعفش هست و همیشه نقاط قوت بازیش بر نقاط قوت و ضعف حریفاش چیره شده.

نادال زمانی که فدرر سنش بالا رفت و از دوران prime خودش فاصله گرفت در مسابقات سطوح هارد بازیش رو بهتر کرد و به همین دلیل بیشتر به فدرر خورد(برای مثال ملبورن 2009/2012/2014)

میشه بفرمایید پیروزی رافا در 17 سالگی در میامی 2004 در اون سالهای سلطه چی بوده؟ یه جور میگید انگار در اون سالها فقط راجر میبرده بازی های هارد رو. نه عزیز من. پیروزی در فینال میامی 2005 اونم در 5 ست نشون دهنده قدرت راجر جلو رافا در سطوح هارده...؟
مگه 2006 که اوج قدرت و بهترین سال راجر بوده در دبی که راجر همیشه خوب بوده در اونجا به رافا نباخت؟ دبی و میامی مگه فینال نبودن؟
شما بازی نکردنشون رو در آمریکا دلیل این تفاوت در h2h میدونید؟مگه فقط گرند اسلمه؟ در اون سالها بازی های هاردشون رو یکی در میون میبردن .
بله با این جمله موافقم که مدت ها طول کشید که رافا با تغییراتی در سبک بازیش تونست در سطح هارد بهتر شه.
نه دوست عزیز. دلیل فاصله زیادشون در H2H این نیست که تو آمریکا باهم بازی نکردن یا ... . دلیلش فقط و فقط یه چیز هست و اونم مچ آپه . بله همونطور که گفتم شاید تنها کسی که نقاط قوتش بر نقاط ضعف راجر چیره میشه رافا باشه و این چیزی هست که نمیشه انکارش کرد.

شاید اگه دو سه بار هم در آمریکا بازی میکردن شاید 2 بار رو راجر میبرد ولی مطمئنا یه بارش رو میباخت و شاید بیشتر. همونطور که در ویمبلدون که واسه راجر راحت تر بود این اتفاق افتاد.

میدونید این استدلال شما مثل چیه؟ مثل استدلال ما رافایی هاس که میگه اگه رافا اوج و آل کورت شدنش همزمان با راجر میشد شاید الان تعداد گرند های راجر کمتر بود و این استدلال مورد تمسخر شما راجریا قرار میگرفت. اما ما تمسخر نمیکنیم. میگیم این هم میتونه نظری باشه. هرچند بازی های اونا در سطوح مختلف و در زمان های مختلف که نتایج مشابهی رو نشون میده ، گواه این میتونه باشه که استدلال ما شاید به نظر به واقع نزدیک تر باشه. هرچند هیچ وقت نمیشه چیزی رو نسبت به گذشته با قطعیت گفت و ما هرچه در این باره تا الان گفتیم صرفا بیان فرضیه و نظرمون بوده.

پس امیدوارم اینجور صحبت ها رو با قطعیت در این مکان بیان نکنید که افرادی که اطلاع چندانی از تنیس نمیدونن و تازه شروع به دیدن کردن فکر کنن بله آره واقعیت همینه.

اگه اون فدرر رو به دوران حال برگردونم خیلی راحت مثل ملبورن 2007 که جوکوویچ رو برد باز هم همین کار رو میکنه.اگر گذشته راجر فدرر رو ندیدید پیشنهاد میکنم حداقل این 3 بازی رو ببینید تا منصفانه قضاوت کنید ببینید فورهند و بکهند فدرر چقدر تحلیل رفته.فورهندی که کسی جرات آوردن توپ رو روی اون نداشت...شاید بعد از تماشای همین سه بازی بحث مضحک فیلد طلایی برای همیشه از ذهنتون خارج بشه...فدرر تو دوران prime هر بازیکنی رو dismantle میکرد...
بله مسلمه که اگه اون راجر جوان و شاداب رو بیاریم الان با جکو بازی کنه باز هم خواهد برد. اما بدلیل کند شدن سطوح مطمئنا با اون اقتدار گذشته نمیبرد.
درسته که بدلیل بالا رفتن سن فورهند و بکهند راجر نزول کرده اما قسمت اعظم این قضیه در بکهند به دلیل های باونس شدن سطوحه و در فورهند بدلیل کند شدن زمین ها این القا رو میده که دیگه فورهند راجر اون فورهند گذشته نیس. در صورتی که هنوز هم فورهندش مناسب برای take the ball early کردن هست و تعیین کننده.

در مورد مسئله فیلد طلایی جا داره من بگم:
بنده و هیچ کس دیگه در این فروم هیچوقت نگفتیم این فیلد، فیلد طلایی هست و کسی که این اصطلاح رو بکار برد آگسی بود که دلیل خودش رو داشته و ما نمیدونیم معیارش چی بوده. اما چیزی که ما بیان کردیم فرضیه ای بود نسبت به فیلد بین سال های 2002 تا 2008. اعتقادم بر اینه که سالهای 90 به بعد یا حتی قبلش رقابت بسیار بیشتر و بازیکنان تاپ بیشتری باهم رقابت داشتن که میشه فیلد طلایی رو یدک بکشن.
چیزی هم که این روزها میشنویم که موفقیت های اخیر راجر رو دلیلی بر ضعیف بودن فیلد حاضر میدونن باید گفته شه مسلما راجر هم جز ارکام اصلی و اساسی همین فیلد هست و بهتره اونو جدا نکنید و هرجور دلتون میخواد واسه خودتون و به نفع خودتون استدلال و استنباط کنید.

قصدم از دادن این پست کل کل نیست و خواستم نظراتم رو در قالب جواب منطقی و بدور از تمسخر دیگران با ارائه نظرات خودم داده باشم و روی صحبتم تنها به مرتضی جان که از دوستان با دانش ما هستن نیست بلکه کلی و در جهت دفاع از ارزش های اندک دوستانیست که در این مدت به هر دلیلی در سایت کنج عزلت گرفته و سخنی نمیگویند. امیدوارم همه ما برسیم به جایی که تاب شنیدن نظر مخالف رو داشته باشیم.

سپاس:583:

Ahoura
10-15-2014, 01:36 AM
بنده و هیچ کس دیگه در این فروم هیچوقت نگفتیم این فیلد، فیلد طلایی هست

2-دقیقا با اوج گرفتن نواک این عصر طلایی بوجود آمده است. اوج گرفتن نواک هم همان سال 2011 بوده. و الان با ثبات نواک این امر قطعیت یافته. فکر کنم کمتر کسی شک داشته باشه که این عصر عصر طلایی تنیس است هر که دارد به عقلش باید شک کرد.

عه ! عه !
سامان ! سامان ! :434:
میدونم کار زشت و زننده ای هست پستای قدیمی رو بکشی بالا ولی خب این خیلی هم قدیمی نیست همین چند وقت پیش بودا :434:
بابا همین تاپیک آغاسی بود شونصد صفحه با هم بحث کردیم که شما مدافع فیلد طلایی بودی !
بعد حالا میگی کسی از فیلد طلایی صحبت نکرد؟! :434:
حالا این که گذاشتم یه تیکشه بحث خیلی طولانی بود تاپیکش هست خودت برو ببین چقدر بحث کردیم سر همین موضوع .

تنها نادالی که از بچه های انجمن میشناسم که همیشه گفته بحث فیلد بیخوده نیما 88 بوده باقیتون هر کدوم در زمان خودش مدافع این فیلد طلایی بودید .
نمیخوام الان اصلا بحثی در مورد فیلد و این چیزا بکنم ، حال ندارم حقیقتش دیگه ، ولی فقط میخوام بگم چیزی رو که میگید تکذیب نکنید یا بهتر بگم حداقل اینقدر زود تکذیب نکنید .

swiss express
10-15-2014, 02:07 AM
دوست عزیز saivian جان,

یکبار یادمه شما تو چت باکس گفتی اسطوره یعنی اگسی که تو 35 سالگی گرند میگیره!!! دوست من اگه بنده اومدم اون سه تا بازی رو یاد اور شدم یکی از دلایلش همینه که شما بری اون بازی ها رو ببینی بخصوص این یکی که حداقل بدونی فدرر اگسی رو شکست داد و اگسی تو 35 سالگی گرند نگرفت...

اما دلیل اصلی من از انتخاب اون سه بازی این بود که سروش گفته بود مشکل فدرر سنش نیست!! و تاکتیکه.من خواستم عزیزانی که گذشته فدرر و دوران prime ش رو ندیدن حداقل 3 تا بازیش رو ببینن.چطور میشه بالا رفتن سن و تاثیرش رو agility رو انکار کرد؟چطور میشه کسی که انواع و اقسام رکورد هارو زده حالا که سنش بالاتر رفته با همون motivation جوونی بازی کنه؟شما چطور و بر چه اساسی میگی بخش اعظمش به این قضیه مربوط نمیشه؟؟

شما هم داری همون حرف عجیب و غریب رو میزنی که فورهند و بکهند فدرر دچار ضعف نشده و همونه!! پیشنهاد میکنم بری بازی نادال گیلرمو کوریا تو فینال مسترز رم سال 2005 رو ببینی و با چند سال اخیر نادال حتی پارسال مقایسه کنی.ببین اونجا نادال چه motivation داری .درست مثل یک unlimited machime-gun میمونه. خودت ببین چقدر agility نادال کم شده.

شما بازیکن ها رو با روبات اشتباه گرفتی که میگی1.هیچ کدوم از weaponry فدرر تحلیل نرفته2.تنیس فقط مچ اپه! دوست عزیزم این صحبت ها بی نهایت خنده داره!شما یه مچ آپ شنیدی...

واقعا شما فکر کردی فدرر ماشینه!؟ احساس نداره؟بدنش ضدضربس؟! هیچ وقت emotionally drained نمیشه؟بعد از 5 بار قهرمانی تو flushing meadows هیچ وقت انگیزش کم نمیشه؟ هیچ وقت بعد از این همه سال بدنش تحلیل نمیره؟فدرر مثل نادال نبوده که یه سال در میون بره خونه بخوابه دوباره بیاد...

در مورد بحث مچ اپ اصلا اینطوری نیست که شما میگی.این میشه نگاه مطلق.درسته فدرر به نادال سال 2004 تو اون بازی مایمی باخت اما دوست عزیز راجر به شدت تو اون بازی افتضاح بود.شما برو اون بازی رو ببین بعدا بگو 17 سالگی نادال فدرر رو برد...

اگه بازیکن ها هم این نگاه مطلق شما رو داشته باشن و این طوری کورکورانه بگن تنیس چیزی جز مچ آپ نیست پس بهتره که اصلا تو زمین نیان چون اینجوری که شما میگی نتیجه از قبل مشخصه! و همه از قبل باختن!

شما در اقدامی عجیب میگی آمادگی ذهنی و بدنی!/surface/شرایط بازی(windy/humid/sunny) همه با هم 10 درصد!! مچ آپ 90 درصد!! توصیه میکنم بازی فدرر نادال سال 2012 تو IW رو تماشا کنی تا ببینی شرایط windy خیلی بیشتر از مچ آپ تاثیر گذار بود و اصلا نادال نمیتونست بازی کنه.شما تنیس واقعی رو با ایکس باکس اشتباه گرفتی...

الان به فرض نادال مصدوم بشه و چند وقت بازی نکنه و rusty بیاد با فدرر بازی کنه رو سطح هارد بازم 90 درصد مچ آپه؟؟؟ مگه همون پارسال که تازه از مصدومیت برگشته بود به یه single-handed اونم به یه چپ دست(رکورد نادال مقابل چپ دست ها خوبه و البته single-handed ها) به نام زبایوس تو شیلی رو خاک تو فینال نباخت؟زبایوس همون یه عنوان هم داره کلا!! rusty بودن نادال 10 درصد تاثیر داشت؟؟؟ مگه به ورداسکوی چپ دست که تا حالا قبل اون نباخته بود رو blue clay تو مادرید 2012 نباخت؟ سطح بازی 10 درصد تاثیر داشت؟؟؟

90 درصد بازی به مچ آپ بستگی داره؟؟؟ واقعا شوخی نمیکنی؟ الان فدرر و نادال تو ایندورز با هم بازی کنن 90 درصد به مچ آپ بستگی داره؟؟؟ واقعا اینارو جایی نگید...مسخره میکنند...اصلا نمیخونن...شما فقط یه واژه مچ آپ شنیدی...

مچ اپ بین دو بازیکن مهمه اما شرایط بازی مهمتر. به طور مثال شما یه نگاه به امار فدر و نادال تو شرایط ایندورز بنداز.فدرر 4-1 جلو هست.90 درصد به مچ آپه؟؟؟

برای همین با قاطعیت میشه گفت با سرعت کورت های یو اس اپن تو سالهای prime فدرر عملا نادال شانس چندانی نداشته...نادال حتی توانایی رسیدن به مراحل بالاتر رو هم نداشت و این خودش صحه میزاره به این مطلب.

در ضمن عزیز من این بحثی که من کردم و گفتم نادال فقط تو فصل خاک خوب بود و چون فدرر تو همه سطوح خوب بود و تو فصل خاک هم به مراحل نهایی راه پیدا میکرد و به نادال میباخت و نادال در بقیه فصل توانایی رسیدن به مراحل بالا رو نداشت فقط حرف من نیست.اگر شما تنیس رو دنبال کرده باشی باید بدونی که این همیشه جواب هواداران فدرر به بحث هد تو هد بوده.خودم به شخصه بارها و بارها تو سایت های خارجی با این موضوع مواجه شدم و یه موضوع مبرهن و بسیار واضحی هست.تعجب میکنم شما چطور این موضوع رو نمیدونی.شما خودت ببین فدرر و نادال چند بار با هم رو خاک بازی کردن؟13 تا از 23 برد نادال رو خاک بوده...این بخاطر consistency فدرر تو اون سالهاست که تو تمام surface ها آماده بود.

دوست من بنده خودم بعد از صحبت های اگسی , تو مسترز رم به مسئله کم کردن سرعت کورت ها اشاره کردم و دیگه نیازی ندیدم دوباره بیانش کنم و حرف تکراری بزنم.تو اون پستم گفتم که حتی تیلور دنت گزارشگر یو اس اپن میگفت صحبت های هست که سرعت کورت های ویمبلدون رو به مرور زمان از عمد کم کردن تا انقدر قهرمانی های فدرر ridiculous نشه و قهرمان دیگه ای هم معرفی بشه.همینطور به یو اس اپن اشاره کردم که در حال حاضر برای فورهند تاپ اسپین نادال مناسب تره. و شرایط ملبورن هم که مشخصه ... که از سال 2008 از plexicusion استفاده میکنه چقدر سرعت کورت ها کند شده.حالا خودت در نظر بگیر و انصاف رو رعایت کن.با سرعت کورت های یو اس اپن تو اون سالها و امادگی فوقالعاده فدرر بازم میگی نادال میتونست ببره؟!

شما میگی اگر نادال زودتر خودش رو به باقی سطوح adapt میکرد بیشتر گرند میگرفت! عزیز من داری دقیقا ضعف نادال رو بیان میکنی و این عدم ناتوانیش رو در adaptation و versatility. این که نادال ذاتا یه claycourt specialist بوده به ضعف خودش برمیگرده.مثل این میمونه هوادارهای فدرر بگن اگه راجر claycourt specialist بود چها که نمیشد!عزیز من اینها همه و همه توهمه و خیلی خنده داره.

این اگر و اما ها فایده ای که نداره هیچ فقط ضعف و ناتوانی بازیکن رو نشون میده.این که نادال در adapt کردن خودش به بقیه سطوح دیر عمل کرده فقط و فقط به ضعف خودش بر میگرده.اما این که سرعت کورت ها پایین اومده/مسترزی رو چمن وجود نداشته زمین تا اسمون فرق میکنه.

در ضمن اینکه یه ادم بزرگ چیزی رو بیان کنه صرفا چون ادم بزرگی بوده باید حرفش رو بی چون و چرا بپذیریم؟ چون اگسی گفته فیلد طلایی دیگه خودمون بهش فکر نکنیم؟ چون جان مکنرو گفته نادال بهترین والی رو داره...؟؟؟

دقیقا یادمه خود شما با احسان جان بحث میکردی به فیلد طلایی اصرار میورزیدی.که یادمه احسان عزیز بیچاره از دست شما خسته شده بود...از کلنجار رفتن های بیهوده...حالا میگی نگفتی اندره گفته!؟

مرسی از اهورای عزیز که پستت رو پیدا کرد بخدا من اصلا حوصلشو نداشتم.شما که انقدر خودتو منطقی جلوه میدی سعی کن حداقل انقدر زود حرفی رو که زدی تکذیب نکنی. حالا که فیلد این روز ها دچار ضعف شده انقدر زود حرفت رو عوض نکنی. خیلی زود حرفت عوض شد...شما گفتی هر کی بگه فیلد , فیلد طلایی نیست باید به عقلش شک کرد.من واقعا همین الان به عقل شما شک کردم ! الان هم میگی هر کسی بر سلطه فدرر شک کنه در بی عقلیش ذره ای نباید شک کرد!!:251: امیدوارم 2 ماه دیگه اگه فدرر دچار افت شد حرفت دوباره عوض نشه!!

فدرر 5 سال از نادال بزرگتره و نمیدونم که چرا شما ها نمیخواید این واقعیت رو قبول کنید؟

در پایان بازم میگم اون 3 تا بازی رو حتما تماشا کن.

S.A.IVI.A.N
10-15-2014, 12:25 PM
اولا من نگفتم در مورد فیلد طلایی صحبت نکردم. گفتم از این واژه استفاده نکردم برای اولین بار. ضمن اینکه من همون موقع بارها گفتم کاری نداریم حرف آگسی درست بوده یا نه اما بهتره به نظرش احترام بزاریم. که کل کل شروع شد و منم مجبور شدم جواب تند و توهین های دوستان رو بدم.تو کل کل و بحث ممکنه هر حرفی زده بشه. قبلا هم نمیدونم کدوم تاپیک گفتم که فیلد حاضر قوی ترین فیلد نیست .هرچند بر خلاف شما اعتقاد ندارم فیلد حاضر ضعیف شده. شما به باختن نواک و ضعیف شدن ماری و قهرمانی اشخاصی مثل چیلیچ و استن و قهرمانی فدرر در دو مسترز رو وسیله ای برای تمسخر این فیلد میدونین اما من میگم اتفاقا همین که رقابت از انحصار 3-4 نفر در بیاد و افراد بیشتر گرند بگیرن نشونه نزدیکی فیلد به همه. فیلد ضعیف یعنی اینکه بهترین بازیکناش چنان از همه لحاظ بالاتر از بقیه باشن که فاصلشون زیاد باشه.
حالا بحث فیلد رو کاری نداریم چون مربوط به گذشته ست و فقط زمان مشخص میکنه و معیاری واسه نتیجه دقیق وجود نداره و هرچی میگیم صرفا نظر و فرضیه ست.
---------------------------------------------------------------------
من هرگز نگفتم آگسی اسطوره ست چون در 35 سالگی گرند گرفته. لطفا صحبت های من رو وارونه اینجا نگید. سینا جان بود بعد از قهرمانی سینسی یا رسیدنش به فینال گفت این چه فیلد طلایی هست که فدرر 33 ساله مسترز میبره یا راحت میاد فینال (یه همچین چیزی گفت) منم در جهت کل کل گفتم نه فیلد طلایی زمانیه که آگسی 35 ساله گرند میبره. و این خیلی تفاوت داره با حرف شما. آره میدونم آگسی آخرین گرند رو 33 سالگی برده و در 35 سالگی به فینال رسیده و در 34 سالگی مسترز میبرده. همه اینا رو میدونیم.
--------------------------------------------------
پست رو بخون درست آقا مرتضی . من گفتم قبول دارم که فورهند و بکهند راجر افت کرده اما قسمتیش به خاطر شرایط زمینه و قسمتی ش به خاطر بالا رفتن سنش. جوری نوشتی که گویی من اساسا منکر این شدم که بالا رفتن سن تاثیر میزاره در بازی تنیسور ها :193: بابا بیخیال ! این که دیگه از بدیهیاته.
اون فینال رم رو هم تو آرشیو دارم و بارها و بارها دیدمش و حرفت رو تایید میکنم که رافا مثل اون زمان چابکی و سرعتش در زمین رو نداره اما بازم اینکه در جواب حرف من گفتی رو نمیدونم. مگه من منکر تاثیر شرایط سنی بر بازیکنان شدم؟
شما جوری حرف از فورهند و بکهند زدی که گویی فقط راجر در 2004-2007 فورهند و بکهند میزده و بعدا تبدیل شده به یه ضربه ساده.
نه عزیز شما فورهند فینال 2009 استرالیا رو ببین چنان بود که رافا 90% توپ هارو به بکهند راجر میفرستاد.یا بکهند بارکلیز 2010 یا همون میامی 2012 که اشاره کردی .
---------------------------------------------------------------
بحث مچ آپ هم جوابی ندارم بدم و منکر شدنش توسط شما کاری رو دوا نمیکنه.
اون چیزی که شما میگی اگه اتفاق میافتاد (بازیشون در آمریکا و ... در سالهای اوج فدرر) فقط و فقط ممکن بود فاصله H2H الان رو کمتر میکرد اما فرقی در اصل ماجرا و مچ آپ نداشت. بازی رافا دقیقا مقابل راجره. یعنی ضعف راجر همون جاییه که نقطه قوت رافاس. اگه این رو انکار میکنی دیگه در این مورد حرفی ندارم.
من گفتم 90% نتیجه مشخصه از قبل؟ چرا هرجور دل میخواد تفسیر میکنی؟
خوبه جمله من رو نوشتی. من میگم اگه اون چیزایی رو که گفتم کنار بگذاریم 90% مچ آپ تعیین کننده ست .این رو دیگه همه عالم و آدم میدونن. و هرگز نگفتم مچ آپ 90% و بقیه چیزا که گفتم 10%. آمادگی و تمرکز ، نوع سطح (تخصص)و اتفاقات روز بازی استثنائاتی هستن که ممکمه در این مچ آپ دخیل بشن. که یکیش ر اشاره کردی و اون سطح ایندوره. آره در ایندور و سطوح لاو باونس به دلیل اینکه یکهند راجر بهتر جواب میده و تاپ اسپین رافا اثرش کمتره این نتایج به دست اومده.
وقتی من میگم مچ آپ یعنی زمانی که بازیکنا با آمادگی و تمرکز لازم باشن و الی در صورت فقدان اون مشخصه ...!
-------------------------------------------
اتفاقا من اون بازی میامی 2004 رو هم دارم و بازی رو دیدم. شما هم به نظر مثل اون دسته از دوستانی هستی که تو سایت بودن و متاسفانه الان نیستن و هرموقع راجر میباخت : یا راجر خوب سرویس نزد اون بازی یا خوب نبود و فلانش خوب نبود و ....
نه دوست عزیز راجر اون بازی رو باخت چون برای بار اول با بازیکنی روبرو شد که از لحاظ مچ آپ دقیقا در مقابلش قرار داشت و نمیدونست در اولین بازی باید چه کنه و زمان بازی اجازه بهش نداد. و به همین دلیل سال بعد اومد برد و هرچند اگه اون بازی هم فینال و BEST OFF FIVE نبود بازی رو باخته بود.

تا الان میگفتی تو هارد به هم نمیخوردن و حالا که مثال اوردم میگی تو ایندور 4-1 . بله درسته ایندور تنها جایی هست که با قاطعیت میشه گفت همیشه راجر برنده بوده مقابل رافا و دلیلش هم گفتم.و چه بسا اگه پارسال راجر بد نبود اون سال هم رافا نمیبرد راجر رو.
میبینی که 4 برد از فکر کنم 6 برد راجر در هارد(اگه اشتباه نگفته باشم) در ایندور بوده و این هم نشون میده که راجر در هارد اوت دور مقابل رافا بیشتر باخته .
من نگفتم اگه تو اون سالها تو امریکا بازی میکردن رافا میبرد. من گفتم دلیل هد تو هد این نیست که اونحا بازی نکردن. و اگه 3 بار بازی میکردن حتما بعد از 2 باخت یه بار میبرد مثل ویمبی که سطحش سریعتر بود.
دلیل اینکه رافا نمیتونسته بیاد بالا سبک بازیش بوده و مقابل اکثر بازیکنان در اون سطح به دلیل سبک بازیش از لخاظ مچ آپ مشکل داشته.
---------------------------------------------
شما :
شما میگی اگر نادال زودتر خودش رو به باقی سطوح adapt میکرد بیشتر گرند میگرفت!
من هرگز این حرف رو نزدم در پستم. گفتم اون فرضیه شما واسه هد تو هد شبیه این فرضیه ما رافایی هاست که همیشه مورد تمسخر قرار میگرفت.
----------------------------------------
باشه قبول فدرر 5 سال از نادال بزرگتره. که چی؟ مگه گفتیم کوچیکتره.
متاسفانه شما مورد بحث رو گم کردی و تمام بحث های 1سال اخیر رو میخوای تو پستت جا بدی و واسش جواب بدی. الان بحث محدود و مشخص بود .

به هر حال من فکر کنم نظرم رو گفتم شما هم نظرت رو گفتی . دوستان خودشون نتیجه میگیرن. درست یا غلط به ما مربوط نیست.چیزی که به من مربوط میشد این بود اجازه ندم در مورد رافا چیزی به غلط گفته شه و ثبت بشه بره پی کارش بعد ملکه ذهن بقیه بشه و مدام تکرار...!

شرمنده که وقت دوستان رو گرفتیم و اگه باعث رنجش خاطر کسی شدیم به بزرگی خودنون ببخشید!:583:

Mehdiii
10-15-2014, 02:50 PM
امسال دو مورد سوءتفاهم بین بعضی از دوستان تو سایت بوجود اومد : اولی بعد از صحبت های سمپراس بعد از سمی ملبورن بود که گفته بود " من طرفدار نادال هستم" که دوستان این حرف سمپراسو اینگونه تفسیر کردند که از نظر سمپراس نادال بزرگترین تنیسور تاریخه !!! من که واقعاً نفهمیدم چطور این جمله سمپراس همچین تفسیری ارائه میده؟
دومی بعد از صحبت های آگسی بود که گفنه بود " فدرر در دوران اوجش خودشو از فیلد جدا کرده بود ولی الان رقابت ها نزدیکتر شده است "(نقل به مضمون) . اینکه فدرر خودشو از فیلد جدا کرده بود حرف کاملاً درستیه ولی ایراد کار اینجاست که دوستان با بی انصافی دلیل این مسئله رو ضعف فیلد اون دوره میدونند و هیچ اشاره ای به قدرت و تسلط فدرر نمیکنند . در واقع به نظر من فیلد اون دوره هم مثل همه دوره ها وضعیت و رشد طبیعی خودشو داشته و خیلی متفاوت از دوره های دیگه نیست .
در مورد وضعیت فدرر بعد از سال 2010 دو نگاه وجود داره : نگاه اول اینه که فدرر بعد از سالها افتخار آفرینی ، بالا رفتن سن ، کم شدن طبیعی انگیزه ، مسائل خانوادگی ، خستگی ناشی از نزدیک به 1000 برد و 80 تایتل و ... همچنان پا به پای بهترین های فیلد حاضر بازی میکنه و این مسئله خود نشان دهنده بزرگی فدرره و میشه این نتیجه رو گرفت که به احتمال زیاد اگر فیلد حاضر هم جایگزین فیلد دوران اوج فدرر میشد تاثیر قابل توجهی تو نتایج و افتخارات فدرر نمیگذاشت .
نگاه دومی هم که اتفاقاً طرفدارانی تو این سایت داره اینه که میگند دلیل عدم تکرار موفقیت های گذشته فدرر فیلد قوی حاضر هست و گرنه فدرر که همون فدرره و با بی منطقی دلایل اصلی عدم موفقیت فدرر رو ( که در بالا ذکر شد) نادیده میگیرند گرچه خیلی از این حرفها به جای اینکه ناراحت کننده باشه ، خنده داره .
عذر میخوام که دوباره تکرار مکررات کردم...

swiss express
10-15-2014, 07:16 PM
دوست عزیز شما متاسفانه به شدت حرف های خودتو عوض میکنی.

1.در مورد اینکه گفتی اسطوره فدرر نیست و اگسی هست که تو 35 سالگی گرند میگیره هم خود سینای عزیز و هم شهاب جان همون موقع جواب شما رو به تندی دادن و شاهد هستن و خود شما دیگه جواب ندادی.شما به هیچ عنوان نگفتی فیلد طلایی زمانیه که اگسی 35 ساله گرند میره.خواهش میکنم حداقل دروغ نگید.من دقیقا جمله شما یادمه و کلمه اسطوره که به کار بردی و گفتی(در جواب سینای عزیز که به فدرر گفته بود اسطوره):اسطوره یعنی اگسی که تو 35 سالگی گرند میبره نه فدرر که مسترز میگیره.

آدم اگر اشتباه میکنه خیلی بهتره که اون رو بپذیره تا بجاش این شکلی طفره بره.همون طور که اهورای عزیز گفت اصلا صورت جالبی نداره که آدم اینجوری حرف خودش رو تکذیب کنه.

2.عزیز من همه ما دلایل برتری فدرر بر نادال رو تو ایندورز میدونیم.دلیل اینکه من بیانش کردم این بود که شما 90 درصد مچ آپ رو تو نتیجه بازی تاثیرگذار میدونستی و 10 درصد به surface و شرایط جوی windy/humid/sunny اختصاص دادی.الان میگی نگفتم؟؟:facepalm: یا شما حرف من رو متوجه نمیشی یا متوجه میشی ولی خودت رو به اون راه میزنی....الان اینم داری میپیچونی؟؟چقدر خوشگلم میپیچونی.شما نگفتی تنیس چیزی جز مچ آپ نیست؟؟؟

3.من هرگز یهو از بحث اوت دور هارد کورت به ایندورز وارد نشدم.شما اگر دقت کنی و دوباره پست بنده رو این بار با دقت بخونی میبینی که من اون همه مثال زدم(بحث ایندورز و...) که این تفکر کورکورانه مچ آپ رو از ذهن شما خارج کنم و شما بدونی که تنیس همش مچ آپ نیست و در پایان conclude کردم که فدرر در دوران prime و با سرعت بالای کورت های یو اس اپن نادال رو میبرد...نادالی که حتی توانایی رسیدن به اون مرحله رو هم نداشت.

من هرگز منکر بحث مچ آپ نشدم و منکر نگاه کورکورانه به این مبحث هستم. پست قبلیم هم گفتم.اگر گفتم ایندورز فدرر 4-1 جلو هست برای اینکه بازم نگی مچ آپ 90 درصد تاثیر گذاره.الان داری حرف هاتو بشدت عوض میکنی و این اصلا جالب نیست...این که با افکار اعضای سایت بازی کنی...حالا میگی بقیه عوامل که بهشون 10 درصد داده بودی تو مچ آپ دخیل شدن؟؟؟من واقعا دیگه نمیدونم چی بگم....

4.فدرربر خلاف نادال تو همه سطوح consistent بود و بخاطر همین در فصل خاک هم به مراحل پایانی میرسید و نادال بهترین فرصت رو داشت تا آمار هد تو هد رو روی سطح مورد علاقش بهتر و بهتر کنه.و از برخورد به فدرر تو ملبورن و flushing meadows در امان بود.اونم در دوران prime فدرر و سرعت بالای کورت ها.

این دو در مجموع 15 بار با هم روی خاک بازی کردن که نادال 13 تا شو برده.13 تا از 23 پیروزیش مقابل فدرر.

بازم میگم این فقط حرف من نیست این همیشه پاسخ هواداران فدرر به وضعیت هد تو هد هست.

5.عزیز من بازم حرف خودت رو میزنی و متوجه حرف من نمیشی.باز آمارهد تو هد رو میاری وسط.بازم میگم تو دوران prime فدرر و سرعت بالای کورت ها نادال توانایی رسیدن به مراحل بالای ملبورن یا یو اس اپن رو نداشت.از سال 2008 که AO از plexicushion که کند تر از rebound ace هست استفاده میکنه نادال 3 بار با فدرر مواجه شده و همرو برده2009/2012/2014 ولی قبلش در دوران prime فدرر به مراحل پایانی راه پیدا نمیکرد.ببین چقدر تاثیر داره تو هد تو هد...

6.این که نادال همیشه توپ رو روی بک هند فدرر میاره رو که دیگه عالم و ادم میدونن که این تاکتیک همیشگی نادال مقابل فدرر هست چه فورهند ضعیف شده باشه چه نشده باشه...

7.دوست عزیز پست رو درست خوندم.ظاهرا شما درست نخوندی.من توی پست قبلیم حرف شما رو تکرار کردم که گفتی قسمت اعظم این قضیه به سن برنمیگرده...

در ضمن اینکه میگم فدرر 5 سال از نادال بزرگتره و شما میگی یعنی چی؟ این موضوع ساده رو باید خودت درک کنی.که اگه نادال تو این سالها فدرر پا به سن گذاشته رو برده و هد تو هد رو بهتر کرده و....

دوست عزیز شما هم بحث رو گم کردی هم خیلی راحت مسائل رو میپیچونی و میزنی زیرش...

8.شما به این که امثال چیلیچ بیان گرند بگیرن و به قول فرنگی ها a flash in the pan بیشتر نیستند,میگی فیلد قوی؟فیلد قوی زمانی هست که top 10 فصل فوق العاده consistent داشته باشن نه اینکه تو هر تورنمنت یه بازیکن dream run داشته باشه و بعدش مدت ها خاموش شه.اتفاقا انقدر فیلد ضعیف شده که بازیکنی که حتی top ten نبود گرند گرفت.شما به این میگی فیلد قوی؟؟؟

خدا پدر اهورای عزیز رو بیامرزه پستت رو آورد تازه با این حال حاضر به پذیرش حرفی که زدی نیستی!!!بی خیال...بی خیال...

بازم میگم شما اگه اون 3 بازی که گفتم رو ببینی متوجه میشی چرا فورهند فدرر رو بهترین فورهند تاریخ میدونند چرا بهش میگن million dollar forehand چرا وقتی جیم کوریر از نادال میپرسه دوست داشتی کدوم ضربه فدرر رو داشتی میگه فورهند.

شما تا زمانی که بازی های گذشته فدرر رو نبینی متوجه حرف من نمیشی...

امیدوارم این بحث رو بیشتر از این کشش ندیم و کمتر رو مخ بجه ها راه بریم

S.A.IVI.A.N
10-15-2014, 11:14 PM
سینا جان هستن و میتونن بگن که چی گفتم. شهاب هم اگه جواب داده میتونه بگه.من معمولا وقتی رافا نباشه زیاد سایت نمیام.بچه ها میدونن. اون موقع هم اومدم یه سری زدم و رفتم. دیگه ندیدم کی جواب داده که بخوام جواب بدم. اما من حرفی رو که زدم یادمه. دروغ هم نمیگیم خوشبختانه.
همه حرفات تکراری بود و جواب حرف من نبود. منم چیزی اضافه تر ندارم بگم.مشخصه که پیچوندم یا نه.
میگم همه چیرو قاطی میکنی اینه. کسی گفت بهترین فورهند مال رافاس یا مال راجر نیس که الان بحث فورهند رو گفتی؟ عجیبه.
چیزی که مشخصه اینه که تنیس و سایر ورزش ها سال به سال سخت ت میشه و با ظهور تکنولوژی های جدید و آنالیز های حرفه ای و پیشرفت علوم روز ورزشی رقابت در اون سخت تر و موفقیت مداوم مستلزم فرایندهای بسیاری هست.دلیل اینکه هرکی ممکنه بیاد جام بگیره رقابتی شدنه بیشتر تنیسه
پاسخ دیگه ندارم .
باشه بازی های راجر رو میبینیم. نمیزاریم تنها کسی باشی که دیده ای اون زمان هارو:441:
موفق باشی

Mahmoud RF
10-16-2014, 03:11 PM
سلام،دوستان از بحث های حاشیه ای بیایم بیرون،یکی از دوستان لینک های نیمه نهایی و فینال رو بی زحمت بذاره لذت ببریم:001_smile:

masa
10-17-2014, 07:37 PM
اگر در کل بسنجیم که فدرر بهترین تنیسور تاریخه اما در حال حاضر نواک بهترینه. تو خاک هم بدون شک نادال بهترین تنیسور تاریخه.

roger 4 ever
10-19-2014, 12:40 AM
من این چند پست اخیر رو متاسفانه همین الان دیدم و چون مرتضی عزیز از من در رابطه با این بحث اسم برده بود، گفتم خیلی کوتاه ( چون با خودم عهد کردم در این مورد دیگه بحثی نکنم) چند خط بنویسم...

رقابت های شانگهای امسال درس های خیلی زیادی داشت و خیلی ساده مشخص کرد همه چیز رو...مهم ترین درسشم این بود که راجر فدرر دوباره اومد پای تخته و تنیس رو آموش داد اونم در برابر آماده ترین و بهترین بازیکن چند سال اخیر دنیای تنیس و همون فردی که بسیاری از دوستان وطنی ازش به عنوان رکن اصلی فیلد طلایی سال های اخیر نام می برن...

ببین S.A.IVI.A.N جان من چند باری در مورد این بحث فیلد با شما صحبت کردم، خیلی اوقات بد هم حرف زدم( ک از این بابت متاسفم) ولی خب حقیقتا چون اولین بار بود همچین بحثی می دیدم، شاید تا حدی هم حق داشتم چون به هیچ عنوان چنین بحثی رو در هیچ کجای کره خاکی ندیده بودم و واقعا برام عجیب بود...ولی دوست عزیز شما بعید می دونم آدمی باشی که تنیس رو نشناسی، پس به نظرم حیفه که سره کل کل یا چهار تا کری روزانه بخوای «تنیس شناسی» خودت رو زیر سوال ببری...

من نمی دونم چه فردی برا اولین بار در این انجمن این بحث رو مطرح کرد ولی پیشنهاد می کنم شما دیگه به خاطر چهار تا کل کل خودت رو با دامن زدن به این موضوع زیر سوال نبری...S.A.IVI.A.N جان مدیر این سایت تشریف بردن شانگهای گویا، ای کاش می شد شما هم با ایشون تشریف می بردید و در محضر اساتید و ورزشی نویسان و تنیس نویسان بزرگ دنیا این بحث رو پیش می کشیدید، مثلا می گفتید فدرر به این علت همه عناوین رو در گذشته درو می کرد چون فیلد خوب نبود و الان به این علت درو نمی کنه چون فیلد خوبه، اون وقت خیلی ساده ملاحضه می کردید که همون جا آی دی کارتتون باطل می شد و به بیرون هدایت می شدین!!

مرتضی لطف کرد 3 تا از بازی های فدرر رو قرار داد که ببینن دوستان از جمله شما ولی من می گم اصن به این کار نیازی نیست دوست عزیزم، هر چند مطالعه ابتدایی در مورد دوران طلایی فدرر خیلی کمک می کنه برا حل این موضوع، اما شما یک باره دیگه هم اگه بشینی بازی چند روز گذشته فدرر رو ببینی با نواک، بازم کفایت می کنه...خیلی گویاست همه چیز... تفاوت سطح خیلی گویاست...واقعا پیش کشیدن بحث کاملا من در آوردی فیلد طلایی در برابر فردی که چنین نمایشی رو در سن 33 سالگی ارائه می ده یعنی چی؟...

S.A.IVI.A.N جان با این بحث ها شاید تو مرز های این کشور و این انجمن 4 تا کل کل ساده به وجود بیاد ولی در هیچ کجای دیگه حتی محلی ابتدایی هم از اعراب نداره این موضوع...ورق بزنید صفحات ورزش رو در سراسر دنیا ببنید در مورد فدرر چیا می گن، بینید در مورد افتخارات فدرر در اون سال ها چیا می گن، بینید در مورد اون فیلد و بازیکنای اون زمان چیا می گن...2 خط، حتی 2 خط در مورد این بحث فیلد طلایی در هیچ کجای دنیا شما مطلب پیدا نمی کنی...خواستم همین چند خط کوتاه رو بنویسم چون واقعا حرف زدن در مورد این بحث دیگه خیلی ابتداییه...

پ.ن:میشائیل شوماخر بین سال های 2000 تا 2004 قهرمان بدون رقیب فرمول 1 دنیا بود، اما بعدش نتونست این عناوین رو تکرار کنه چرا که نوبت به امثال آلونسو و بعد ها سبا فتل رسید و این راننده ها تونستن افتدار رو از دست شوماخر خارج کنن...پس آیا می تونیم بگیم اقتدار شوماخر در اون دوران به این خاطر بوده که فیلد فرمول 1 ضعیف بوده؟! آیا می تونیم بگیم همچین چیزی رو؟ به نظرتون محلی از اعراب داره؟! از این دست مثال ها تو ورزش زیاده، برا من مهم نیست ولی حیفه یک سری دوستان تا این حد ابتدایی بخوان یه سری مسائل رو عنوان کنن...البته همین که دوست عزیزم S.A.IVI.A.N جان تا حدی بسیار زیادی سعی در تکذیب حرف های گذشتشون داشتن خودش نشونه خوبیه، امیدوارم تعداد اندک بقیه هم همین روند رو پیش بگیرن...

پ.ن 2: S.A.IVI.A.N جان متاسفانه در مورد آغاسی حرف های مرتضی درسته چون من خودم شاهد بودم در چت باکس شما یک مسئله ای رو به اشتباه و غلط عنوان کردید...دقیقا شما از جمله " آگاسی 35 ساله گرند برد" استفاده کردید که به هیچ عنوان چنین جمله ای صحت نداره...

موفق باشید...

S.A.IVI.A.N
10-19-2014, 02:03 AM
مرسی شهاب جان
با کلیت صحبت هات موافقم و بحثی وجود نداره.
اصلا بحث سر فیلد نبود. بحث سر یه دو مسئله کوچیک در مورد هد تو هد و مچ آپ بود.که حرفا زده شدن. اصلا ما اینجا هستیم که باهم تبادل اطلاعات کنیم ،بحث کنیم و از همدیگه چیز یاد بگیریم. و الا دعوا و دشمنی وجود نداره. اساسا من یکی که از کل کل خوشم نمیاد و تا الان هیچوقت کل کل نکردم . هر حرفی زدیم نظری بوده که صحیح یا غلط نظر شخصی بوده.هرکس از منظر خودش به مسائل نگاه میکنه.
در مورد فیلد هم منم تصمیم گرفته بودم که دیگه صحبت نکنم.درست باشه یا غلط دردی رو دوا نمیکنه و چیزی رو تغییر نمیده. الانم من بحثی در این مورد نکردم ،دوستان بحث رو بردن به اونجا.
در مورد حرف چت باکس هم خودم گفتم که این حرف رو زدم

من هرگز نگفتم آگسی اسطوره ست چون در 35 سالگی گرند گرفته. لطفا صحبت های من رو وارونه اینجا نگید. سینا جان بود بعد از قهرمانی سینسی یا رسیدنش به فینال گفت این چه فیلد طلایی هست که فدرر 33 ساله مسترز میبره یا راحت میاد فینال (یه همچین چیزی گفت) منم در جهت کل کل گفتم نه فیلد طلایی زمانیه که آگسی 35 ساله گرند میبرد. و این خیلی تفاوت داره با حرف شما. آره میدونم آگسی آخرین گرند رو 33 سالگی برده و در 35 سالگی به فینال رسیده و در 34 سالگی مسترز میبرده. همه اینا رو میدونیم.
اما مرتضی میگفت من گفتم اسطوره یعنی آگسی که 35 سالگی گرند برد!
ومن لفظ اسطوره رو واسه آگسی بکار نبردم. ضمن اینکه منظور من از اون حرف جواب حرف سینا جان بود که به سن و 33 سالگی اشاره کرد و منم خواستم بگم آگسی هم این شرایط رو داشته.

در مورد راجر هم فکر نکنم کسی نیاز به مطالعه داشته باشه . کسی هم منکر بزرگیش نشد. من یکی که با دیدن تنیس بزرگ شدم.ماهم مثل شما اوج فدرر رو لمس کردیم.
شما هم از اینکه قبول داری بعضی وقت ها ادبیات صریحی داشتی نکته خوبیه و جای تحسین داره و امیدوارم بقیه دوستان هم که گاها در جواب حرف مخالف لااقل تو این انجمن بی محابا صحبت میکنن و گاها از منظر بالا به بقیه نگاه میکنن تغییر منش بدن. و بهتره همه ما عادت کنیم که تحمل نظر مخالف رو داشته باشیم!