PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک بحث و تبادل نظر پیرامون تورنمنت مسترز سینسیناتی 2014

KING OF CLAY
08-12-2014, 05:16 PM
[/URL][URL="http://www.wtatennis.com/namedImage/12781/largeimage_1118.jpg"]http://www.wtatennis.com/namedImage/12781/largeimage_1118.jpg (http://www.wtatennis.com/namedImage/12781/largeimage_1118.jpg)

بعد از پایان مسترز تورنتو حال نوبت رسیده به هفتمین مسترز سال 2014:سینسیناتی؛آخرین تورنمنت بزرگان قبل از آخرین گرند اسلم سال US OPEN

مسترزی که با غیبت مدافع عنوان قهرمانی و تنیسور شماره 2 جهان ماتادور اسپانیایی همراه است.

به امید اینکه تورنمنت زیبایی رو شاهد باشیم:443:

لینک جدول (http://assets.usta.com/assets/663/15/Men_Main_Draw_Singles.pdf)

لینک جدول از سایت ATP (http://www.atpworldtour.com/share/event-draws.aspx?year=2014&eventid=422&draw=ms)
(http://assets.usta.com/assets/663/15/Men_Main_Draw_Singles.pdf)

MRF
08-12-2014, 07:07 PM
بازي كوارتر فينال بين سونگا و نوله بازي جذابي خواهد بود
حيف كه نادال قهرمان دوره قبل نيست اميدوارم به يواس اوپن برسه
چون ميگفتن ممكنه شركت نكنه

KING OF CLAY
08-12-2014, 07:28 PM
جالبه این خودش سندیه بر قدرت و ثبات رافا و نواک
مخصوصا مقایسه آمار نواک و راجر جالبه
نواک ۸ فصل و ۱۹ مسترز:۲/۳۷۵
رافا ۱۰ فصل و ۲۷ مسترز:۲/۷
راجر ۱۱ فصل و ۲۱ مسترز:۱/۹۱

حرف شما درسته
اما نمیشه اینو نادیده گرفت که هیچ مسترزی روی Surface تخصصی فدرر در تقویم ATP نداریم

KING OF CLAY
08-12-2014, 07:29 PM

اونجوری که خود رافا تو فیسبوکش نوشته بود خوشبختانه به US OPEN میرسه:)

289
08-12-2014, 07:33 PM
با درود و آرزوی مسابقاتی جذاب
این چندتا پست را از تاپیک تورنتو آوردم برای شروع بحث بد نیست

رده‌بندی بیشترین دارندگان عناوین قهرمانی
در مسابقات تنیس مسترز هزار امتیازی
(پس از پایان مسترز تورنتو 2014 کانادا)

http://dehek.us/images/08464298787739002547.png (http://dehek.us/)

التبه پاور جان این رده‌بندی همونطور که خودش نوشته مربوط به Active Players است.
رده بندی کلی که بین همه‌ی بازیکنان گذشته و حال از سال 1970 است به این ترتیبه:

http://www.tennis-image.com/images/59615269139878352515.png (http://www.tennis-image.com/images/59615269139878352515.png)

اینم لینک جدول کاملتر از ویکی پدیا (http://en.wikipedia.org/wiki/Tennis_Masters_Series_records_and_statistics#Singles_2)

289
08-12-2014, 07:40 PM

اما من به بازی احتمالی راجر با استپانک تو دور دوم فکر میکنم بازی جالبی میشه:443:

KING OF CLAY
08-12-2014, 07:48 PM
با درود و آرزوی مسابقاتی جذاب
این چندتا پست را از تاپیک تورنتو آوردم برای شروع بحث بد نیست

همونطور که توی تاپیک تورنتو به شما گفتم یکی از دلایلی که راجر نسبت به رافا و نواک موفقیت کمتری در مسترز داشته اینه که هیچ مسترزی روی چمن نداریم.
البته منظور من این نیست که اگه چند مسترز روی چمن داشتیم فدرر رکورد خیلی بهتری از رافا و نواک میداشت به قول یکی از دوستان نادالی که تا چند سال پیش عملکرد خوبی روی چمن داشت اون وسط هویج نبوده و میتونست چند مسترز چمن هم بگیره.
و بعد از 2011 هم فدرر افت کرد و حتی در صورت عملکرد بد رافا نمیتونسته در حضور نواک روی چمن افتخارات زیادی کسب کنه.فدرر بعد از 2011 فقط 4 مسترز گرفته.
در کل اگر مسترز روی چمن هم داشتیم رافا و راجز آمارشون در مسترز خیلی به هم نزدیم میبود.

Roger Federer#1
08-12-2014, 07:57 PM
خوب مسترز سینسیناتی هم شروع شد به نظرم راجر و فرر قرعه سختتری نسبت به بقیه دارن واقعا جای نادال هم تواین تور خالیه امیدوارم با قدرت و انگیزه بالا پا به آخرین گرند سال بزاره.
نواک باتوجه به اینکه باگرفتن سینسیناتی میتونه اولین نفری باشه که کریر مسترزهاشو تکمیل کنه و جبران نمایش بد تو مسترز قبلی از انگیزه بالایی برخورداره,راجرکبیر هم باید بالاخره بعد شکست تو چهار فینال مهم این ناکامی رو تمام کنه,ماری باید خودشو از این شرایط بد خارج کنه واقعا حیفه تنیسوری به این خوبی به چنین دورانه افتی کشیده بشه,فررهم بعد قهرمانی سونگا باید به این فکرکنه که او هم میتونه دوباره مسترز بگیره و درتنیس چیزی قابل پیشبینی نیست,تنیسورهای جوان مانند راونیچ و دمیتروف نشون دادن پتانسیل رسیدن به جام های مهم رو دارن فقط باید کمی خودباوری رو درخودشون افزایش بدن و در آخر هم جای خوان مارتین عزیز که دلم براش خیلی تنگ شده و رافای جنگجو خالیه.
به امید تورنمنتی زیبا و جذاب.

MRF
08-12-2014, 08:33 PM
اما من به بازی احتمالی راجر با استپانک تو دور دوم فکر میکنم بازی جالبی میشه:443:

شک ندارم چون همیشه بازیهای راجر زیبا هستند :443:

289
08-12-2014, 08:45 PM

شک ندارم چون همیشه بازیهای راجر زیبا هستند :443:

نشد.استپانک حذف شد
حریف راجر... Vasek Pospisil

roger 4 ever
08-12-2014, 09:07 PM
همونطور که توی تاپیک تورنتو به شما گفتم یکی از دلایلی که راجر نسبت به رافا و نواک موفقیت کمتری در مسترز داشته اینه که هیچ مسترزی روی چمن نداریم.
البته منظور من این نیست که اگه چند مسترز روی چمن داشتیم فدرر رکورد خیلی بهتری از رافا و نواک میداشت به قول یکی از دوستان نادالی که تا چند سال پیش عملکرد خوبی روی چمن داشت اون وسط هویج نبوده و میتونست چند مسترز چمن هم بگیره.
و بعد از 2011 هم فدرر افت کرد و حتی در صورت عملکرد بد رافا نمیتونسته در حضور نواک روی چمن افتخارات زیادی کسب کنه.فدرر بعد از 2011 فقط 4 مسترز گرفته.
در کل اگر مسترز روی چمن هم داشتیم رافا و راجز آمارشون در مسترز خیلی به هم نزدیم میبود.

این آخرین پستی هست که در جواب به توهمات ایرانی تنیس می دم...
دوست عزیزم، علاقه مند به تنیس، برادر ارجمند، خواهش می کنم ازت هر چیزی به ذهنت می رسه ننویس اینجا...به خدا آدم بره اول مطالعه کنه بنویسه خیلی بهتره...آخه بر چه اساسی، با چه آنالیزی می گی فدرر از 2011 به بعد در صورت حضور نواک نمی تونسته رو چمن افتخارات زیادی کسب کنه؟! فدرر و نواک کلا 2 بار با هم رو چمن بازی کردن، یک بار در 31 سالگی فدرر بوده در نیمه نهایی ویمبی که راجر در یک بازی تقریبا یک طرفه نواک رو شکست داد...یک بار هم ماه گذشته بود در فینال ویمبی و در 33 سالگی فدرر که در یک بازی کاملا برابر و میلیمتری نواک موفق به پیروزی شد...بر چه اساسی، با چه فرمولی با چه آنالیزی از 2011 به بعد ما اگه مسترز چمن می داشتیم راجر در صورت حضور نواک نمی تونسته افتخارات زیادی ببره؟...همین الانش در سال 2014 در 33 سالگی فدرر، این دو چهار بار با هم بازی کردن که 2-2 مساوی هستن تا این لحظه...شما چه طوری آنالیز می کنی رو چمن این مساله رو؟!...به خدا نیازی نیست هر چی تو ذهنتون هست رو بنویسین اینجا...به خدا قسم این حرفا رو جای دیگه بزنی نگاشون هم نمی کنن...یعنی رو یک سری مسائل ابتدایی و بدیهی که دنیا باورشون داره شما حکم متضاد می دی...ای خدای من...نادال از 2011 به این سمت رو چمن فقط به من نباخته...الان ما سال 2014 هستیم...یعنی 3 سال در صورت مسترز چمن نادال می رفته خونشون مثل الان برا استراحت...قبلش هم که آمار فدرر و نادال رو چمن موجوده و برتری نادال نداره...3 مسترز پیشکش، ما اگه به جای 1 مسترز رو خاک 1 مسترز رو چمن می داشتیم چه طوری آنالیز می کنی شما آمارهارو؟ آنالیز کن به جای رم یه چمن می داشتیم چی می شد؟ آنالیز کن به جای مونت کارلو 1 چمن می داشتیم چی می شد؟... بعد از اینکه اینا رو آنالیز کردی اینو آنالیز کن که به طور برابر با خاک، ما 3 مسترز چمن هم می داشتیم، بعدش چی می شد؟...یا نقطه مقابلش و آنالیز کن...فرض کن تقویم ای تی پی به جای اینکه به سمت رافا غش کنه به سمت راجر غش می کرد، یعنی ما 3 مسترز چمن می داشتیم و اصن خاک نمی داشتیم، چه اتفاقی می افتاد؟ آنالیز کن دیگه...عجیبا غریبا و دیگر هیچ...

KING OF CLAY
08-12-2014, 09:29 PM
این آخرین پستی هست که در جواب به توهمات ایرانی تنیس می دم...
دوست عزیزم، علاقه مند به تنیس، برادر ارجمند، خواهش می کنم ازت هر چیزی به ذهنت می رسه ننویس اینجا...به خدا آدم بره اول مطالعه کنه بنویسه خیلی بهتره...آخه بر چه اساسی، با چه آنالیزی می گی فدرر از 2011 به بعد در صورت حضور نواک نمی تونسته رو چمن افتخارات زیادی کسب کنه؟! فدرر و نواک کلا 2 بار با هم رو چمن بازی کردن، یک بار در 31 سالگی فدرر بوده در نیمه نهایی ویمبی که راجر در یک بازی تقریبا یک طرفه نواک رو شکست داد...یک بار هم ماه گذشته بود در فینال ویمبی و در 33 سالگی فدرر که در یک بازی کاملا برابر و میلیمتری نواک موفق به پیروزی شد...بر چه اساسی، با چه فرمولی با چه آنالیزی از 2011 به بعد ما اگه مسترز چمن می داشتیم راجر در صورت حضور نواک نمی تونسته افتخارات زیادی ببره؟...همین الانش در سال 2014 در 33 سالگی فدرر، این دو چهار بار با هم بازی کردن که 2-2 مساوی هستن تا این لحظه...شما چه طوری آنالیز می کنی رو چمن این مساله رو؟!...به خدا نیازی نیست هر چی تو ذهنتون هست رو بنویسین اینجا...به خدا قسم این حرفا رو جای دیگه بزنی نگاشون هم نمی کنن...یعنی رو یک سری مسائل ابتدایی و بدیهی که دنیا باورشون داره شما حکم متضاد می دی...ای خدای من...نادال از 2011 به این سمت رو چمن فقط به من نباخته...الان ما سال 2014 هستیم...یعنی 3 سال در صورت مسترز چمن نادال می رفته خونشون مثل الان برا استراحت...قبلش هم که آمار فدرر و نادال رو چمن موجوده و برتری نادال نداره...3 مسترز پیشکش، ما اگه به جای 1 مسترز رو خاک 1 مسترز رو چمن می داشتیم چه طوری آنالیز می کنی شما آمارهارو؟ آنالیز کن به جای رم یه چمن می داشتیم چی می شد؟ آنالیز کن به جای مونت کارلو 1 چمن می داشتیم چی می شد؟... بعد از اینکه اینا رو آنالیز کردی اینو آنالیز کن که به طور برابر با خاک، ما 3 مسترز چمن هم می داشتیم، بعدش چی می شد؟...یا نقطه مقابلش و آنالیز کن...فرض کن تقویم ای تی پی به جای اینکه به سمت رافا غش کنه به سمت راجر غش می کرد، یعنی ما 3 مسترز چمن می داشتیم و اصن خاک نمی داشتیم، چه اتفاقی می افتاد؟ آنالیز کن دیگه...عجیبا غریبا و دیگر هیچ...

منظور من از زیاد نصف به بالا هست
به فرض اگر 3 مسترز روی چمن داشتیم + ویمبلدون میشه 4 تایتل مهم روی چمن
به نظر خودت فدرر میتونسته در 3-4 سال اخیر در هر سال حداقل 3 تا این تایتل ها رو با وجود نواکی که در 4دوره آخر ویمبلدون به سمی رسیده 3بار در فینال بوده و دوبار قهرمان ویمبلدون شده به دست بیاره؟

Roger Federer#1
08-12-2014, 09:32 PM
سونگا ست اول 6-1 به یوژنی باخت واقعا میخایل داره بامنطقو حساب شده بازی میکنه خیلی تو ست اول عالی بود یوژنی کاملا با ضربات نرم وکنترل شده و به موقش قدرتی و اسلایس های به جا سونگارو از بازی خارج کرد و تونست اولو ببره ببینیم در ادامه چی میشه.

hooman3x
08-12-2014, 09:42 PM

خیلی ببخشید ولی فدرر از 2009 به بعد پا به سن گذاشته و از دوران اوج فاصله گرفته قطعا هر چی راجر بازی کنه طول این بازه بیشتر میشه و میانگین کمتر.
این مقایسه باید زمانی باشه که نادال و نواک هم سال های آخر رو تجربه کنن.وقتی 3 سال به فرض 3 تا مستر بگیرن خب میانگین میاد پایین.
اگر به ثبات باشه 2004 تا 2009 راجر رو بررسی کنید

20 فینال از 24 فینال ممکن رو حضور داشته و 14 بار قهرمان شده
2004 و 2006 و 2007 راجر 3 گرند از 4 گرند ممکن رو بردهhttp://8pic.ir/images/5yphc5u9urrn4e2qsy67.png

KING OF CLAY
08-12-2014, 09:54 PM
بازی زیادی از یوژنی ندیده بودم.اما امروز فوق العاده بود با ضربات دقیقش کاملا سونگا رو در حین بازی از کار انداخته.البته سونگا امروز در سرویس هاش خوب نبوده و اصلا مثله تورنتو نبوده.اگه مثل تورنتو بود اصلا یوژنی نمیتونست 3 بار بریک کنه.
بازی خیلی زیباییه.یوژنی نشون داده که همه چیز تو قدرت نیست.
امیدوارم سونگا ست دوم رو ببره تا بازی طولانی تر بشه.البته بعید میدونم بتونه بریک کنه.

289
08-13-2014, 12:20 AM
سونگا 2-0 باخت تا ثابت شه تورنتو یک جرقه بوده!
این یان فلمینگ یا پیتر فلمینگ الان کجاست؟
کی بود میگفت سونگا آنچنان آمادست که شانس یو اس اپنه

289
08-13-2014, 12:28 AM
خیلی ببخشید ولی فدرر از 2009 به بعد پا به سن گذاشته و از دوران اوج فاصله گرفته قطعا هر چی راجر بازی کنه طول این بازه بیشتر میشه و میانگین کمتر.
این مقایسه باید زمانی باشه که نادال و نواک هم سال های آخر رو تجربه کنن.وقتی 3 سال به فرض 3 تا مستر بگیرن خب میانگین میاد پایین.
اگر به ثبات باشه 2004 تا 2009 راجر رو بررسی کنید

20 فینال از 24 فینال ممکن رو حضور داشته و 14 بار قهرمان شده
2004 و 2006 و 2007 راجر 3 گرند از 4 گرند ممکن رو بردهhttp://8pic.ir/images/5yphc5u9urrn4e2qsy67.png (http://8pic.ir/images/5yphc5u9urrn4e2qsy67.png)

خوب ببینید بنظرمن این آمار بیشتر نشان از آمادگی و ثبات نواک در تمامی انواع زمینها داره
رافا را دوستان سلطان خاک رس و راجر را پادشاه چمن میگن
اما این نواک بنده خدا شاهزاده ایه که تو تمام انواع میادین خوب مبارزه میکنه ثبات داره و جام میگیره
به اون آمار نگاه کنید میبینید اگر اتفاق خاصی نیفته قدرت جدیدی ظهور نکنه و... نواک خودش را حفظ کنه میتونه
طی چند سال آینده مدعی جدی رکورد مسترز بشه اما مسلما برای شکستن رکورد گرند راجر کار خیلی خیلی دشواری داره

Roger Federer#1
08-13-2014, 12:42 AM
بازی زیادی از یوژنی ندیده بودم.اما امروز فوق العاده بود با ضربات دقیقش کاملا سونگا رو در حین بازی از کار انداخته.البته سونگا امروز در سرویس هاش خوب نبوده و اصلا مثله تورنتو نبوده.اگه مثل تورنتو بود اصلا یوژنی نمیتونست 3 بار بریک کنه.

سونگا تو فینال تورنتو هم به همین شکل سرو میزد ولی امروز این یوژنی بود که فوقعلاده تکنیکی و حساب شده بازی کرد واقعا لذت بخش بود بازی امروز یوژنی کاملا سونگارو خنثی کرد به موقع ضربات کنترلی میزد به وقتش ضربات قدرتی به کار میگرفت اسلایس های زیبایی زد (ضربه ایی که راجر تو انجامش عالیه ولی چرا تو تورنتو ازش استفاده نکرد خودش میدونه) توزمان های مناسب جلو تور میومد (تنها کاری که راجر باسونگا عالی انجام داد) به کل یوژنی امروز عالی بود عالی تنیس بازی کرد حقشم برد بود مبارکش باشه.
بادیدن این بازی متوجه شدم راجر اگه سبکه خودش یعنی بازی با ظرافتو به قدرتی ترجیه میداد بدون شک شانس قهرمانیش خیلی خیلی بیشتر بود کاری که تو استرالیا انجام داد و سونگارو به راحتی حذف کرد.

MRF
08-13-2014, 04:45 AM
نواک در یک بازی خیلی نزدیک موفق شد سیمون را ببره و به دور بعد صعود کنه

hooman3x
08-13-2014, 08:51 AM
خوب ببینید بنظرمن این آمار بیشتر نشان از آمادگی و ثبات نواک در تمامی انواع زمینها داره
رافا را دوستان سلطان خاک رس و راجر را پادشاه چمن میگن
اما این نواک بنده خدا شاهزاده ایه که تو تمام انواع میادین خوب مبارزه میکنه ثبات داره و جام میگیره
به اون آمار نگاه کنید میبینید اگر اتفاق خاصی نیفته قدرت جدیدی ظهور نکنه و... نواک خودش را حفظ کنه میتونه
طی چند سال آینده مدعی جدی رکورد مسترز بشه اما مسلما برای شکستن رکورد گرند راجر کار خیلی خیلی دشواری داره

عزیز من این نشان از ثبات راجر تو دوران سلطه خودش تو تنیس داره که 20 فینال از 24 فینال ممکن رو حضور داشته

6 ویمبلدون (چمن)
5 آزاد آمریکا
3 استرالیا
1 رولند(البته 3 فینال هم به رافا باخته)

این بهش میگن ثبات و درخشش تو همه زمینها کجاش نشون میده راجر پادشاه چمنه؟
نواک 4 استرالیا داره 2 ویمبلدون 1 آمریکا رولند هم نداره بعد شما با راجر مقایسش میکنی؟؟؟

نواک فقط سال 2011 تونست 3 گرند از 4 گرند رو ببره کاری که راجر 3 سال انجام داد

KING OF CLAY
08-13-2014, 10:00 AM
سونگا 2-0 باخت تا ثابت شه تورنتو یک جرقه بوده!
این یان فلمینگ یا پیتر فلمینگ الان کجاست؟
کی بود میگفت سونگا آنچنان آمادست که شانس یو اس اپنه

تورنتو جرقه نبود.سونگا واقعا خوب بود و حقش بود.
البته من نمیگفتم که شانس یو اس اوپنه چون اولا هیچوقت نمیتونست بازی های تورنتوش رو ادامه بده(چیزی که دیشب دیدیم و سونگا اصلا مثل تورنتو البته به غیر از فینالش نبود)
دوما فضای گرند با مسترز فرق زیادی داره.سونگا هرچقدم خوب میبود تو یو اس اوپن کاری از دستش برنمیومد.تا وقتی که رافا و نواک و فدرر هستند این جور افراد هیچ شانسی برای قهرمانی در گرند ندارند.

289
08-13-2014, 12:50 PM
تورنتو جرقه نبود.سونگا واقعا خوب بود و حقش بود.
البته من نمیگفتم که شانس یو اس اوپنه چون اولا هیچوقت نمیتونست بازی های تورنتوش رو ادامه بده(چیزی که دیشب دیدیم و سونگا اصلا مثل تورنتو البته به غیر از فینالش نبود)
دوما فضای گرند با مسترز فرق زیادی داره.سونگا هرچقدم خوب میبود تو یو اس اوپن کاری از دستش برنمیومد.تا وقتی که رافا و نواک و فدرر هستند این جور افراد هیچ شانسی برای قهرمانی در گرند ندارند.

دوست عزیز با پاراگراف آخر صددرصد موافقم
اما
سونگا با یک تلورانس +و- 5 درصد توی تورنتو و سینسیناتی خودش بوده
توی تورنتو حقش بود قهرمانی چون حریفانش کمتر از انتظار و قدرت همیشگی ظاهر شدند
دلیل قهرمانی سونگا توی تورنتو به هیچ وجه بازی فوق العاده و استثناییش نبود

GREAT ROGER
08-13-2014, 02:59 PM
با درود به دوستان

GREAT ROGER
08-13-2014, 03:00 PM
اگه يادتون باشه يه خاكباز حرفه اي بنام سودراينگ بود كه اگه مصدوم نميشدتعداد رولندهاي نادال به نصف مي رسيد اون وقت اون

سودرلينگي كه نادالو راحت برد حريف نبوغ راجر نشد و اگه دفاعي بازي كردن نادال نبود راجر حداقل ٤ تا رولند توي ليست گرنداش

بود و به نظر من ثبات رو فقط با يك مصداق ميشه تعريف كرد كه اون هم تعداد هفته هاي نامبر وانيه كه تنيسورهاي فعلي حتي به نصف

ركورد راجر هم نرسيدن همرن اتفاقي كه در سينسي امسال براي سونگا افتاد.

289
08-13-2014, 03:22 PM
برنامه بازیهای امشب و فردا صبح با آپدیت منظم نتایج
http://www.livescore.eu/tennis/

davidbeckham
08-13-2014, 03:54 PM
اگه يادتون باشه يه خاكباز حرفه اي بنام سودراينگ بود كه اگه مصدوم نميشدتعداد رولندهاي نادال به نصف مي رسيد اون وقت اون

سودرلينگي كه نادالو راحت برد حريف نبوغ راجر نشد و اگه دفاعي بازي كردن نادال نبود راجر حداقل ٤ تا رولند توي ليست گرنداش

بود و به نظر من ثبات رو فقط با يك مصداق ميشه تعريف كرد كه اون هم تعداد هفته هاي نامبر وانيه كه تنيسورهاي فعلي حتي به نصف

ركورد راجر هم نرسيدن همرن اتفاقي كه در سينسي امسال براي سونگا افتاد.

:254::254::254::254::254:
سودرلینگ سال بعداش خورد به نادال نادال زد لهش کرد

MRF
08-14-2014, 12:30 AM
سيصدمين پيروزي راجر در مسابقات مسترز مبارك

D3ADMAN
08-14-2014, 06:40 AM
فکر کنم آمادگی مونفیلس بد جور به فدرر که بازی سختی با پاسپیسیل داشت فشار بیاره و احتمالآ به سمت خونه رهسپار خواهد شد

اَلــــــــــــــــــــــز بکش گائل جون / نگذر ز راجرشون

http://upload7.ir/imgs/2014-08/11710095299798850201.jpg

rojer
08-14-2014, 11:39 AM
کسب سیصدمین برد در مسترز رابه پادشاه تنیس(راجر فدرر)و همه شما دوستداران این تنیسور تبریک عرض می نمایم.به امید موفقیتها و رکورد شکنیهای بیشتر.:443::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583:

hooman3x
08-14-2014, 04:40 PM
کسب سیصدمین برد در مسترز رابه پادشاه تنیس(راجر فدرر)و همه شما دوستداران این تنیسور تبریک عرض می نمایم.به امید موفقیتها و رکورد شکنیهای بیشتر.

منم به شما و همه راجریون تبریک میگم :583:
منتهاش بعد از واژه پادشاه تنیس
قطعا همه متوجه میشند منظور شما راجر فدرر هست و نیازی به بردن نام راجر تو پرانتز نبود:434::434::434:

Roger Federer#1
08-14-2014, 07:50 PM
منم سیصدمین پیروزس سلطان رو به راجریون عزیز تبریک میگم,متاسفانه به دلیل برخی مشکلات نتونستم بازی راجر رو ببینم ممنون میشم از دوستان بزرگوار از آمادگی و شرایط راجر اطلاع رسانی کنن.
بازی نواک و فرر رو هم نتونستم ببینم ولی از نتیجه گویاست جفتشون بازی سختی داشتن,نواک هم نمیدونم باسیمون چگونه بازی کرد این نتیجه یعنی هنوز نواک هفته قبل هستش از یکطرفه دیگه سیمون هم هرزمانی که بانواک بازی داشت بازی زیبایی انجام میداد و کار نواک رو خیلی سخت میکرد مخصوصا تو رالی ها اگه یادتون باشه گرند ویمبلی یکی از بازی هایی بود که تو سطح چمن رالی زیادی داشت.

289
08-14-2014, 07:50 PM
اوه اوه استن زده چیلیچ رو شت و پت کرده:434:
استن را باید جدی گرفت
یکی از دوستان لطف کنه جدول بازیها را بگذاره
خوشبختانه بازی نواک خیلی خوش موقع است

289
08-14-2014, 07:58 PM
منم سیصدمین پیروزس سلطان رو به راجریون عزیز تبریک میگم,متاسفانه به دلیل برخی مشکلات نتونستم بازی راجر رو ببینم ممنون میشم از دوستان بزرگوار از آمادگی و شرایط راجر اطلاع رسانی کنن.
بازی نواک و فرر رو هم نتونستم ببینم ولی از نتیجه گویاست جفتشون بازی سختی داشتن,نواک هم نمیدونم باسیمون چگونه بازی کرد این نتیجه یعنی هنوز نواک هفته قبل هستش از یکطرفه دیگه سیمون هم هرزمانی که بانواک بازی داشت بازی زیبایی انجام میداد و کار نواک رو خیلی سخت میکرد مخصوصا تو رالی ها اگه یادتون باشه گرند ویمبلی یکی از بازی هایی بود که تو سطح چمن رالی زیادی داشت.

من بازی راجر را نصفه نیمه دیدم راجر سطح متوسطی داشت
حریفش جوان و پرانگیزه بود به غیر از ست سوم خوب سرویس می زد
خیلی از پوینت سرویسها در ست سوم را با دبل فالت تقدیم راجر کرد
اگر فقط به نتیجه این دور و جایگاه حریفان نگاه کنیم نواک بهتر نشون داده

KING OF CLAY
08-14-2014, 08:24 PM
اوه اوه استن زده چیلیچ رو شت و پت کرده:434:
استن را باید جدی گرفت
یکی از دوستان لطف کنه جدول بازیها را بگذاره
خوشبختانه بازی نواک خیلی خوش موقع است

اگه منظورت جدوله:
جدول (http://www.atpworldtour.com/share/event-draws.aspx?year=2014&eventid=422&draw=ms)

اگه منطورت برنامه بازی هاست:
برنامه بازی ها (https://assets-ssl.usta.com/assets/663/15/OP_(2)2.PDF?intloc=headernavsub)

KING OF CLAY
08-14-2014, 11:36 PM
خب...اینم از نواک
جدا ازینکه نواک خیلی بد بود و آنفورس های وحشتناکی میداد ازون طرف روبردو عالی بود.
خیلی خوب جهت بازی رو عوض میکرد و نواک رو مجبور میکرد که کل عرض زمین رو بدوه.
تو شرایط سخت خیلی خوب به بازی برمیگشت و در اکثرش هم امتیازش رو میگرفت.
اگه این روند رو ادامه بده رقیب سختی برای واورینکا و بقیه خواهد بود گرچه فکر نکنم بتونه ادامه بده.

Roger Federer#1
08-14-2014, 11:48 PM
اگر فقط به نتیجه این دور و جایگاه حریفان نگاه کنیم نواک بهتر نشون داده
واقعا نواک با این بازی چطور تونست سیمون رو ببره نواک فقط مثل تنیسورای رنک پایین توپو ردش میکرد بدونه اینکه تفکری پشت ضرباتش باشه خیلی بازی گردانی داغونی داشت هرچند روبردوهم واقعا قشنگ بازی کرد خیلی با ثبات بود امشب,نواک راند دو دو مسترز متوالی اوت شد خیلی دورانه بدیه برای نواک نامبر وان تنیس انگار تنیس تو هارد کورت یادش رفته عروسیشم کلا براش خوش یمن نبود باید ببینیم شرایطش تو گرند چجوریاست چون فصل گذشته هم بعد اوت شدن تودو مسترز مادرید و رم تورولند عالی ظاهرشد حالاببینیم چی میشه.
نمیدونم چرا هرکی با راجر تو فینال بازی داره بازیش میگیره در صورتی که همه این افرادو تو مراحل ماقبل فینال راجر شکستشون داد تو این فصل,اگه نواک تو فینال ویبلدون باراجر باهمین آمادگی مسابقه میداد حتی یه ست هم نمیگرفت ولی متاسفانه اونجا آماده بود منتظربازیه راجرم ببینم چیکارمیکنه بازیه سنگینیه.
استن نشون داد ریتم بگیره بازیش رحم نداره مخصوصا بکهنداش واقعا وحشتناک میشه چه ارتفاع داشته باشه چه کم ارتفاع استن بکهندشو چه مخالف چه موافق باقدرت و کنترل زیاد میزنه که این خیلی عالیه و دیدنی.
ماری هم بازی خوبی داشت خدایش راجر قرعه سختی بهش افتاد بعد منفیلس باس با ماری رقابت کنه بازی امشب راجر خیلی سنگینه امیدوارم راجر روز خوبش باشه.

289
08-15-2014, 12:00 AM
نواک آماده نیست فقط ست اولش را دیدم و ترجیح دادم به جای ست دوم تکرار گریم را ببینم:443:
خوشحالم ماری برد. اعتمادبنفس خوبی داشت و دو مچ پوینت ایزنر را سیو کرد .
به هرحال اگر راجر ببره بازی صبحش را بازی جالبی میشه تقابلش با ماری:434:
شخصا از این لحظه در این تورنمنت طرفدار استن هستم عاشق بکهنداشم:866:

Sajad
08-15-2014, 12:07 AM
نواک اصلا خوب نبود و ربردو بهتر بازی کرد و برد تبریک به طرفداراش.
من که به شخصه به نواک تو یو اس اوپن خیلی امیدوارم و مطمئنم که همچین اتفاقی دیگه اونجا نمی افته.
ی سوالم از دوستان متخصص در امور تشخصیص مدیکال تایم اوت فیک داشتم این مدیکال تایمی که ربردو گرفت فیک بود یا نه؟ممنون:443:

swiss express
08-15-2014, 12:47 AM
نواک اصلا خوب نبود و ربردو بهتر بازی کرد و برد تبریک به طرفداراش.
من که به شخصه به نواک تو یو اس اوپن خیلی امیدوارم و مطمئنم که همچین اتفاقی دیگه اونجا نمی افته.
ی سوالم از دوستان متخصص در امور تشخصیص مدیکال تایم اوت فیک داشتم این مدیکال تایمی که ربردو گرفت فیک بود یا نه؟ممنون:443:

وقتی کسی سابقه انجام دادن کاری رو بارها و بارها داشته دیگه نه تنها مردم حق شک کردن به رفتارش رو دارن, عملش هم به هیچ عنوان قابل دفاع نیست...

روبردو کلا چند بار اینکار رو در دوران ورزشیش انجام داده که حق شک کردن بهش رو داشته باشیم؟ اما جکوویچ...

2008 Us Open جکوویچ بازی با همین روبردو یه unsportsmanlike medical time out گرفت و بازی رو تو 5 ست برد در حالی که کاملا مشحص بود خسته شده(مثل فینال امسال ویمبی که از نوع Movement ش کاملا مشخص بود. یه نمونه دیگه بازی فدرر با گولبیس تو French Open)

روبردو خیلی اعتراض کرد و گفت دروغین بوده و به هیچ عنوان مصدوم نبوده و فقط بخاطر خستگی تو بازی وقفه انداخته(و البته از بین بردن Momentum حریف). بازی بعد با رادیک هم تماشاگرها عکس العمل نشون دادن که از خودش رفتارهای ناشایستی نشون داد به خصوص بعد پیروزی., و تماشاگرها هوش کردن.

البته با این کارهای charlatanism هم زیاد دوام نیاورد و نهایتا فدرر تو نیمه نهایی 3-1 بردتش.

MRF
08-15-2014, 04:09 AM
فکر کنم آمادگی مونفیلس بد جور به فدرر که بازی سختی با پاسپیسیل داشت فشار بیاره و احتمالآ به سمت خونه رهسپار خواهد شد

اَلــــــــــــــــــــــز بکش گائل جون / نگذر ز راجرشون

http://upload7.ir/imgs/2014-08/11710095299798850201.jpg

به نظرت نواك زودتر ميرسه خونه شون يا مونفيلس ؟!

rojer
08-15-2014, 04:13 AM
سلام بچه ها صبح همتون به خیر ساعت 5:57 صبح می باشد.فقط خدا رو شکر می کنم که بی خوابی من تا این لحظه ارزشش رو داشت چون آقامون تونست با نتیجه دو بر یک مونفیس رو ببره.و به دور بعد صعود کرد.من دیگه رفتم بخوابم ولی گفتم اولین نفری باشم که 301مین برد راجر عزیز در مسترز رو به شما دوستداران راجری تبریک عرض کنم.شب همه (یعنی صبح همه)به خیر.:583::583::583::583:

MRF
08-15-2014, 04:36 AM
عجب كار عجيبي كرد فرر
١١ گيم پشت سر هم از يوژني گرفت
بازي كه ٥-٢ عقب بود تو ست اول ٥-٧ و ٠-٦ برد تو دو ست

hooman3x
08-15-2014, 09:20 AM
نمیدونم چرا جدیدا وقتی بازیکنان بزرگ تور حذف میشن اونایی که مدتی تو بحران بودن تمام زورشونو تو بازی با راجر میزارن تا از بحران خارج شن؟؟؟...:243:
نواک تعداد زیادی گرند ناکام شد تا ویمبی امسال
سونگا مدتی رنکش افت کرده بود با راجرز کاپ جبران شد
میترسم ماری که افت کرده بود بعد مصدومیت بیاد با تمام قوا واسه بردن راجر

امیدوارم راجر با شکست ماری گام بزرگی واسه بردن سینسیناتی و انشالله در ادامه واسه بردن گرند آخر برداره
http://www.uploadax.com/images/99421042278628223493.jpg

MRF
08-15-2014, 09:53 AM
نمیدونم چرا جدیدا وقتی بازیکنان بزرگ تور حذف میشن اونایی که مدتی تو بحران بودن تمام زورشونو تو بازی با راجر میزارن تا از بحران خارج شن؟؟؟...:243:
نواک تعداد زیادی گرند ناکام شد تا ویمبی امسال
سونگا مدتی رنکش افت کرده بود با راجرز کاپ جبران شد
میترسم ماری که افت کرده بود بعد مصدومیت بیاد با تمام قوا واسه بردن راجر

امیدوارم راجر با شکست ماری گام بزرگی واسه بردن سینسیناتی و انشالله در ادامه واسه بردن گرند آخر برداره
http://www.uploadax.com/images/99421042278628223493.jpg

بهر حال وقتي شما مقابل بهترين بازيكن تاريخ تنيس بازي ميكني تمام تلاشتو ميكني كه بهترين نمايش را نشون بدي
و انگيزه ات صد چندان ميشه و بازي خوب مقابل راجر مساوي است با كسب اعتبار براي بازيكن ها

KING OF CLAY
08-15-2014, 11:36 AM
فدرر چقدر بدشانس بود.نواک این دو مسترز با نواک ویمبلدون هیچ شباهتی نداشت.
انگار فقط قصد داشت فدرر رو از گرند محروم کنه.
[/URL][URL="https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10610569_601973483254651_1987681073962013462_n.jpg?oh=a462d18b34a3879fa353f924d0d7ab69&oe=5461F43D&__gda__=1417425036_ac03c325234b4bdc033908ec68eb1d00"]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10610569_601973483254651_1987681073962013462_n.jpg?oh=a462d18b34a3879fa353f924d0d7ab69&oe=5461F43D&__gda__=1417425036_ac03c325234b4bdc033908ec68eb1d00 (https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10610569_601973483254651_1987681073962013462_n.jpg?oh=a462d18b34a3879fa353f924d0d7ab69&oe=5461F43D&__gda__=1417425036_ac03c325234b4bdc033908ec68eb1d00)

GREAT ROGER
08-15-2014, 11:39 AM
بازي فدرر موراي يكي ازبهترين بازي هاي مسترز امسال خواهد شد هد تو هدشون ١١-١٠ به نفع انديه

بي صبرانه منتظربازيشونم به اميد برد راجر كبير.

hooman3x
08-15-2014, 11:49 AM
فدرر چقدر بدشانس بود.نواک این دو مسترز با نواک ویمبلدون هیچ شباهتی نداشت.
انگار فقط قصد داشت فدرر رو از گرند محروم کنه.
[/URL][URL="https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10610569_601973483254651_1987681073962013462_n.jpg?oh=a462d18b34a3879fa353f924d0d7ab69&oe=5461F43D&__gda__=1417425036_ac03c325234b4bdc033908ec68eb1d00"]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10610569_601973483254651_1987681073962013462_n.jpg?oh=a462d18b34a3879fa353f924d0d7ab69&oe=5461F43D&__gda__=1417425036_ac03c325234b4bdc033908ec68eb1d00 (https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10610569_601973483254651_1987681073962013462_n.jpg?oh=a462d18b34a3879fa353f924d0d7ab69&oe=5461F43D&__gda__=1417425036_ac03c325234b4bdc033908ec68eb1d00)

دوست خوبم شاید شما اشتباه میکنید.
بعضی از تنیس بازها بعد از بردن گرند و بیشتر ویمبلدون دچار افت میشن که هم میتونه روحی روانی باشه هم جسمانی . دلیل جسمانیش واسه نواک میتونه فاصله کم رولند با ویمبلدون باشه که نواک واسه هر دوش خیلی تلاش کرد.

ضمنا نواک تو ویمبلدون همچین باورنکردنی و فوق العاده ظاهر نشد که شما میگی علاوه بر اون بازی فینال اینقدر نزدیک بود که چه بسا راجر قهرمان میشد.حتی راجر هم تو ویمبی تو بهترین فرم نبود

Mehdiii
08-15-2014, 12:33 PM
خب مثل اینکه باز هم باید منتظر باشیم تا روزی برسه که همه عوامل بازی فدرر همزمان به یک سطح بالایی برسند . به طرز عجیبی دیشب اکثریت نقاط قوت فدرر در ماههای اخیر به نقطه ضعف تبدیل شده بودند و نقاط ضعف به نقاط قوت .
سرویس = بسیار ضعیف ( حتی فکر کنم بعضی وفتا یادش میرفت که داره سرویس اول میزنه یا سرویس دوم)
volley = افتضاح ( احساس میشد به جای زه تو راکت از صفحه فلزی استفاده شده بود . نمیتونست انرژی ضربات مونفیلسو جذب کنه . مدتی که آرزو به دل موندیم که یه stop volley از فدرر ببینیم )
تایمینگ زمان net approach =خیلی ضعیف
ریترن = stunning
بکهند = Spectacular
فرهند = خیلی خوب
رالی های بیس لاین = فوق العاده
بقیه موارد از حوصله تایپیک خارج است :434:
مطمئناً نقاط ضعف فدرر تو این بازی خیلی بعیده دوباره تکرار بشه ولی امیدوارم نقاط قوت همچنان به همین شکل ادامه دار باشه.

KING OF CLAY
08-15-2014, 01:09 PM
دوست خوبم شاید شما اشتباه میکنید.
بعضی از تنیس بازها بعد از بردن گرند و بیشتر ویمبلدون دچار افت میشن که هم میتونه روحی روانی باشه هم جسمانی . دلیل جسمانیش واسه نواک میتونه فاصله کم رولند با ویمبلدون باشه که نواک واسه هر دوش خیلی تلاش کرد.

ضمنا نواک تو ویمبلدون همچین باورنکردنی و فوق العاده ظاهر نشد که شما میگی علاوه بر اون بازی فینال اینقدر نزدیک بود که چه بسا راجر قهرمان میشد.حتی راجر هم تو ویمبی تو بهترین فرم نبود

ضعف نواک بیشتر روحی بود تا جسمی.در این 4 بازی اخیرش اصلا حواسش به بازی نیست.توی مصاحبه بعد از بازی هم گفته بود که توی زمین احساس راحتی نمیکنم.
با این که طرفدارش نیستم اما امیدوارم برای US OPEN به آمادگی کامل برسه تا بازی های بهتری رو شاهد باشیم.

در ضمن من نگفتم که نواک تو ویمبلدون فوق العاده بود.فقط اگه یکم بازیش شبیه این دو مسترز اخیر بود نمیتونست فدرر رو ببره.چه بسا اصلا به فینال هم نمیرسید.

Roger Federer#1
08-15-2014, 03:08 PM
پیروزی شیرین راجر رو تبریک میگم دقیقا با Mehdiii (http://tennistalkers.com/member.php?u=2897) عزیز هم عقیدم دیشب نقطه قوت راجر تبدیل به نقطه ضعف و بلعکس شده بود ولی همینطور که دوستمون گفت نقطه ضعف های بازی دیشب شاید تکرارنشه.
دیشب در مجموع راجر تنیس خوبی انجام داد مخصوصا تو رالی ها عالی کار کرد کنترلش تو ضربات تو رالی مخصوصا بکهند خیلی خوبو با ثبات بود منفیلس هم قشنگ بازی کرد هم ضرباتش قدرتی بود هم نقطه فرودخوبیم داشت ولی راجر دیشب فکرو ذهنش با دستاش تو رالی ها هماهنگ بود,امیدوارم با بهبود بخشیدن به نقاط ضعف مخصوصا سرو و والی بتونه اندی ماری روشکست بده واقعا بازیقشنگو دیدنیه.
فرر هم دیشب خیلی عالی بازی کرد و بکهند های خوبی زد که با کمترین اختلاف ممکن از رو تور ردمیشد ست دوم بازی رو دیدم واقعا آماده بود امیدوارم اینبار به آرزوم برسم یعنی دیدن فینال (فرر و راجر) فینالی که همیشه آرزوشو داشتمو دارم.

KING OF CLAY
08-15-2014, 08:00 PM
یک مدعی دیگه هم حذف شد.
بازی فرر رو تو سینسیناتی ندیدم.زیاد نمیتونم بگم که کی میتونه ببره
ولی اگه امشب روبردو فرر رو شکست بده بازی بنتیو و روبردو خیلی قشنگ میشه.
(بازی دو نفری که نواک و استن رو حذف کردند.)
اگه فرر خوب نباشه بازی امشب فدرر و ماری تقریبا فینال محسوب میشه.
به هرحال امیدوارم فدرر قهرمان بشه و بعد از مدت ها یک تایتل مهم بگیره.

GREAT ROGER
08-15-2014, 10:05 PM
فينال فرر فدرر رو شاهديم احتمالاً.

Najmeh5576
08-15-2014, 10:42 PM
خب مثل اینکه باز هم باید منتظر باشیم تا روزی برسه که همه عوامل بازی فدرر همزمان به یک سطح بالایی برسند . به طرز عجیبی دیشب اکثریت نقاط قوت فدرر در ماههای اخیر به نقطه ضعف تبدیل شده بودند و نقاط ضعف به نقاط قوت .
سرویس = بسیار ضعیف ( حتی فکر کنم بعضی وفتا یادش میرفت که داره سرویس اول میزنه یا سرویس دوم)
volley = افتضاح ( احساس میشد به جای زه تو راکت از صفحه فلزی استفاده شده بود . نمیتونست انرژی ضربات مونفیلسو جذب کنه . مدتی که آرزو به دل موندیم که یه stop volley از فدرر ببینیم )
تایمینگ زمان net approach =خیلی ضعیف
ریترن = stunning
بکهند = Spectacular
فرهند = خیلی خوب
رالی های بیس لاین = فوق العاده
بقیه موارد از حوصله تایپیک خارج است :434:
مطمئناً نقاط ضعف فدرر تو این بازی خیلی بعیده دوباره تکرار بشه ولی امیدوارم نقاط قوت همچنان به همین شکل ادامه دار باشه.

سلام به نظر من اگه اينجور كه شما ميگيد نقاط قوتش جابجا شده بود بد هم نيست چراكه همه به سبك فدرر آشنايي دارند با اين تغيير مسلما استراتژي و سبك بازيش هم عوض ميشه و غير قابل پيش بيني. من بازي را نديدم انا اگه بتونه اين حالت جديد را درست اجرا كنه مثل اينه كه يه راجر ديگه پا به عرصه تنيس گذاشته.

KING OF CLAY
08-15-2014, 10:45 PM
فينال فرر فدرر رو شاهديم احتمالاً.

رائونیچ فوگنینی رو له کرد.
نباید دست کم گرفتش.

mohsen0007
08-15-2014, 11:22 PM
:160:رائونیچ فوگنینی رو له کرد.
نباید دست کم گرفتش.

مورای رو باید جدی گرفت.
سخت ترین حریف سونگا داخل تورنتو مورای بود.
به امید برد راجر عزیز

GREAT ROGER
08-15-2014, 11:35 PM
رائونیچ فوگنینی رو له کرد.
نباید دست کم گرفتش.

تجربه امثال رائونيك براي بردن big 3 خيلي كمه فدرر فقط با ارئه تاكتيك مناسب مي تونه برنده باشه درست مثل سمي ويمبلدون بازي خسته كننده اي بود ولي راجر به هدفش رسيد البته تنها چيزي كه ميشه سلاح رائونيك دونست انگيزه زياد براي بردن راجره(حالااين همه تحليل مي كنيم ايشالا راجر از بازي امشب سربلند بيرون بياد).

Mahdi Naji
08-15-2014, 11:50 PM
دوستان در مورد روحیه نواک باید بگم که اون داره با چیزی روبرو میشه که تاحالا هرگز تجربه اش نکرده.جدا از بازی های خسته کننده و فینال سخت ویمبی خب اون نگران زنش هم هست. داره پدر میشه قبلا فقط و فقط به تنیس فکر می کرد اما حالا نه

در مورد این که هرکی به راج میرسه شاخ میشه تا بوده همین بوده ولی اصل مطلب به خود فدرر برمیگرده که چه جوری بازی اش رو عوض کنه
بازی به شدت سخته ولی تعیین کننده فینالیست نیس
انشاءالله که راجر ببره و دلمون شاد شه

KING OF CLAY
08-15-2014, 11:52 PM
http://img.tapatalk.com/d/14/08/16/7yjaguva.jpg

Roger Federer#1
08-16-2014, 03:19 AM
راجر ست اول تو جریان بازی خوب بود ولی تو سرو و والی ها بد عمل کرد ست دوم که فلا با دو برک 4-1 عقبه سرو و والی های افتضاح ریتمه بازیشم خراب کرد اگه بااین مدل بازی ادامه بده شانسی نداره مقابل ماری امیدوارم به خودش بیاد,من برم بخوابم که ساعت 7 باید بلندشم.
به امید پیروزی راجر.

Roger Federer#1
08-16-2014, 03:25 AM
راجر ست اول تو جریان بازی خوب بود ولی تو سرو و والی ها بد عمل کرد ست دوم که فلا با دو برک 4-1 عقبه سرو و والی های افتضاح ریتمه بازیشم خراب کرد اگه بااین مدل بازی ادامه بده شانسی نداره مقابل ماری امیدوارم به خودش بیاد,من برم بخوابم که ساعت 7 باید بلندشم.
به امید پیروزی راجر.
پشیمون شدم میشینم میبینم راجر داره به خودش میاد فلا 4-3 عقبه امیدوارم نشستنم بیهوده و بی نتیجه نباشه.

MRF
08-16-2014, 03:52 AM
محمد جان
راجر جواب اطمینان شما رو داد و با یک بازگشت فوق العاده بازی رو که 4-1 عقب بود 5-7 برد
درود بر غیرتت راجر و تبریک به هواداران

Yashar
08-16-2014, 04:29 AM
راجر یک بازی دیگه ببره(برد روانیچ و رسیدن به فینال سینسی) کوالیفای می شه واسه لندن

zhako
08-16-2014, 06:30 AM
درودبرشرفت راجر.به امیدقهرمانی

lordmani
08-16-2014, 08:04 AM
راجر فدرر مرد شماره سه جهان تنیس روز جمعه با غلبه بر اندی ماری، بخت شماره هشت قهرمانی مسترز سین‌سیناتی به دور نیمه‌نهایی این بازی‌ها راه پیدا کرد.

فدرر در دو ست در عرض 93 دقیثه با نتایج 3-6 و 5-7 رقیب بریتانیایی خود را شکست داد. این بیست و دومین مصاف این دو بازیکن بود و راجر فدرر توانست برای یازدهمین بار ماری را شکست داد و تعداد پیروزی‌ها را برابر کند.

فدرر که در ست دوم 1-4 عقب افتاده بود، بعد از این پیروزی گفت: «من خوب شروع کردم. در کل به توپ خوب ضربه زدم و بازیکن هجومی‌تری بود. در ست دوم کمی ریتم‌ام را از دست دادم و اوضاع کمی سخت‌تر شد.»

فدرر که تا کنون پنج بار قهرمان این تورنمنت شده، در نیمه‌نهایی باید با میلوس رائونیچ کانادایی روبه‌رو شود. رائونیچ در مرحله یک‌چهارم نهایی به راحتی با نتیجه 0-6 و 1-6 با قدرت از سد فابیو فونینی ایتالیایی گذشت.

hooman3x
08-16-2014, 08:22 AM
تبریک فراوان واسه برد خوب راجر.
به امید موفقیت اندی در تمام مراحل زندگی(چه کنیم):434::434::434:
http://www.uploadax.com/images/65003712381648836419.jpg

289
08-16-2014, 09:03 AM
دوستان هر کس ندید مغبون شد
همزمان با راجر شاراپووا با هالپ بازی کرد چه بازی ای!
هر دو فوق العاده بودند چه رالی های طولانی و زیبایی
این هالپ واقعا عالیه تو برگردوندن توپها.به امید قهرمانی ماریا

Mehdiii
08-16-2014, 11:53 AM
نمیخوام فاز منفی بدم ولی این بازی از سوی هردو تنیسور ناامید کننده بود البته از جانب اندی بسیار بسیار اسفناک .
اگه راجر جلوی مونفیلس هم اینگونه بازی میکرد خیلی کارش سخت میشد . امیدوار بودم اشتباهات بازی مونفیلس دیگه تکرار نشه ولی همچنان والی تعطیل بود سرویس در پایینترین حد استاندارد فدرر بود البته فدرر شانس آورد ماری خیلی داغون بود ابتدای ست دوم اندی کمی بهتر شد که تونست دوبار فدرر رو بریک کنه . البته همچنان بکهند و ریترن فدرر مثل بازی قبل خوب بودند . تفاوت اساسی بازی فدرر با بازی قبلیش کندشدن بیش از حدش بود که باعث میشد مخصوصاً تو run around کردن timing مناسبی نداشته باشه . در کل من اونقدر تحت تاثیر وضعیت بد اندی قرار گرفتم که به خیلی چیزهای دیگه بازی فدرر توجه نکردم . شاید این بازی بی کیفیت ترین بخش rivarly چندساله این دو تنیسور باشه .

mspayam
08-16-2014, 12:37 PM
http://www.shiaupload.ir/images/88449994057547813466.png (http://www.shiaupload.ir/images/88449994057547813466.png)

ما توقع داشتیم روبردو قهرمان بشه توی این تورنمنت.

Mehdiii
08-16-2014, 01:29 PM
در مورد بازی امشب فدرر با رائونیچ ، نسبت به بازی قبلیشون تو سمی ویمبلدون یک نکته مثبت وجود داره و یک نکته منفی : نکته مثبتش ریترن بهبود یافته فدرر هستش که در مقابل یه بیگ سرو خیلی حیاتیه که باعث میشه همیشه برای بریک کردن امیدوار باشیم ولی نکته منفی افت سرویس فدرر هستش در واقع سرویس گیم فدرر مثل ویمبی سالید نیست که این هم در مقابل یک بیگ سرو بسیار خطرناک هستش چون هیچ تضمینی برای بریک بک کردن جلوی یک بیگ سرو وجود نداره .
فدرر هیچ وقت در مقابل بیگ سروهای محض مشکل خاصی نداشته چون پا به پای اونا سرویس میزنه :434:البته اینو هم باید گفت که رائونیچ دیگه خودشو از دسته بیگ سرو های محض خارج کرده و الان ریترن گیمهاشو هم بخوبی و با برنامه بازی میکنه و مثل سالهای پیش فقط چشم به تایبریک نداره تو بازی دیشب هم این مسئله رو بخوبی ثابت کرد .

Roger Federer#1
08-16-2014, 02:29 PM
خوب خدارو شکر بیداریم بی نتیجه نبود راجر عالی به بازی برگشت ولی بازهم تو سروها و والی ها خیلی بد عمل کرد از راجری که استاد این دو مورد هستش انتظار چنین نمایشی بعیده اونم در زمانی که نکات ضعف تورهای قبل تبدیل به نکات قوتش شده,ولی درکل راجر خوب بود همین انگیزه و برگشت به بازی یکی از بهترین نکات مثبت راجر هستش چیزی که تو ویمبلی هم نشون داد جنگیدن تا آخرین پوینت.
راجر به نظرم تو این تور بهترین رالی هارو تو کل فصل انجام داد مخصوصا دیشب چند بار تو رالی های بالای 20 ضربه تونست پیروز باشه,همین ریتم ثابت تو رالی ها و کنترل راکت و هماهنگی ذهن و دستانشو راجر حفظ کنه و با سروها و والی های خوب به نظرم اگه تو یو اس اپن با نادال تو یه سمت نباشه بیشترین شانسو برای فینالیست شدن داره.
فرر و روبردو هم بازیه زیبا و پرهیجانی بود فرر دق مرگمون کرد تا پیروز شد واقعا روبردو تو این تور آماده بود دیشب هم بازی قشنگی انجام داد امیدوارم بالاخره به آرزوم دیدن فینال راجر و فرر برسم.

davidbeckham
08-16-2014, 02:32 PM
ما توقع داشتیم روبردو قهرمان بشه توی این تورنمنت.

مهم گرند هستش که دیگه فدرر رنگشو نمیبینه

rojer
08-16-2014, 02:58 PM
آقای مثلا محترم اینقدر سعی نکنید بی فکر صحبت کنید.فقط کافیه یک مقدار اطلاعات خود را بالا ببرید که اون هم با مطالعه میسر می شود.چون نوشتن کلمات بیهوده و بی فکر خیلی راحته.ولی از روی عقل صحبت کردن دشواره.که متاسفانه شما از این موهبت انگار برخوردار نیستید.البته تا حدودی حق بهتون میدم چون وقتی می بینید تنیسور محبوبتون با توجه به اینکه خیلی از پادشاه ما کوچکتره ولی همش در حال باختنه و با این همه هیاهو حتی نصف افتخارات آقامون رو نداره پس با این شرایط بهت حق میدم که وقتی اسم فدرر میاد لرزه به تنتون بیافته و این جمله های بی معنی و بی محتوا را بر زبان بیارید.ودر آخر کار از خدا می خوام که کمکتون کنه که بیشتر از فکر و خردتون استفاده کنید.:379:

Mehdiii
08-16-2014, 02:59 PM

اینو هم نواک گفته ؟ دیگه زیاد بهش اعتماد نکن اینبار چشاش قهرمانو چپ دیده . :434:

davidbeckham
08-16-2014, 03:16 PM
آقای مثلا محترم اینقدر سعی نکنید بی فکر صحبت کنید.فقط کافیه یک مقدار اطلاعات خود را بالا ببرید که اون هم با مطالعه میسر می شود.چون نوشتن کلمات بیهوده و بی فکر خیلی راحته.ولی از روی عقل صحبت کردن دشواره.که متاسفانه شما از این موهبت انگار برخوردار نیستید.البته تا حدودی حق بهتون میدم چون وقتی می بینید تنیسور محبوبتون با توجه به اینکه خیلی از پادشاه ما کوچکتره ولی همش در حال باختنه و با این همه هیاهو حتی نصف افتخارات آقامون رو نداره پس با این شرایط بهت حق میدم که وقتی اسم فدرر میاد لرزه به تنتون بیافته و این جمله های بی معنی و بی محتوا را بر زبان بیارید.ودر آخر کار از خدا می خوام که کمکتون کنه که بیشتر از فکر و خردتون استفاده کنید.:379:

فعلا که سوختی داری دری وری میگی:254::254::254:

بله داره تنم میلرزه از باس فدرر تو این چند سال اخیر مقام اورده
مثل قابلمه دوبی:254::254:
خوشم میاد حال امثال جنابعالی رو میگیرم
تو هم فکر نکن خیلی عاقلی افلاطون
شما هم لازم نکرده که منو نصیحت کنید:3t1:
بالا بری پایین بیاد نظر من اینه که سمپراس برترینه
حالا برو سرتو بکوب تو دیوار
من بیشتر از باخت فدرر ازین حال میکنم که حال بعضی مثل تو گرفته میشه
اگه هم فکر میکنی میتونی بری رو اعصاب من که فحش بدم تا بلاک شم
باید بگم زهی خیال باطل ما یه عمره زغال فروشیم

http://www.shiaupload.ir/images/06970085681703864058.jpg

rojer
08-16-2014, 03:26 PM

شما هم لازم نکرده کمنو نصیحت کنید:3t1:
آره راست می گی.نواک امسال 19مین قهرمانی در گرند اسلم رو بدست آورد.:251:امسال تونست رکورد نامبروانی فدرر رو بشکنه :251:به خصوص در این دو تورنمنت اخیر تورنتو و سینسیناتی با قاطعیت تمام همه تنیسورها رو قلع و قمع کرد:251:درکت می کنم خیلی سخته ولی یک راه حل برات سراغ دارم.همیشه با خودت یک مقدار آب سرد همراه داشته باش که در مواقع ضروری به دردت می خوره.:254::254::254::254::251::251::251::251:

saeedshl
08-16-2014, 03:59 PM
صحبت های راجر بعد از بازی

راجر:
"من ست دوم رو دزدیدم!"

"در ست دوم کمی از ریتم بازیم رو از دست دادم.از طرف بیس لاین ماری خوب کار کرد و توپ هاش رو عمیق تر و سخت تر میزد.من در برک ها خودم رو شارژ میکردم و چیز بعدی ک میدونین بازگشتم بود واسه همین احساس میکردم ست رو دزدیم"(نکته جالب بازی این بود که راجر در ست دوم 4-1 عقب بود و با کار عالی خودش 4-1 رو تبدیل به 4-4 کرد و شاید منظور از دزدیدن ست این باشه چون شاید خیلی از ماها اون ست رو از آن ماری میدونستیم!)

"البته من هم خوب بازی کردم,در اون لحظه هجومی بودم و از
طرف بیس لاین و سرویس ها هم بر روی اون تاثیر گذاشتم"

http://www.tennis-image.com/images/70183261044853570599.png

منبع : کلوپ هواداران راجر فدرر

davidbeckham
08-16-2014, 04:00 PM
http://www.shiaupload.ir/images/60421811036855560811.jpg

swiss express
08-16-2014, 04:13 PM
ماری باید قهرمان تورنمنت میشد تا تو سید بندی Us Open تو هشت تا سید اول قرار میگرفت .الان ممکنه تو 4th Round بخوره به جوکوویچ...

ابتدای بازی که راج 5 بریک پوینت رو هدر داد منو یاد بازیشون تو ملبورن انداخت که اونجا هم خیلی موقعیت بریک پوینت هدر داد و آخر بازی به Jim Courier گفت دیگه عادت کردم از بقیه تنیسورها بیشتر بریک پوینت هدر بدم.عادت کردم تو این شرایط آرامشمو حفظ کنم.

ماری از ویمیلدون پارسال تا حالا هیچ عنوانی رو نگرفته و اگه اشتباه نکنم تو این مدت Top Ten Victory هم نداشته.

شاید بارزترین تفاوت ماری با سالهای قبل پایین اومدن سرعت سروش باشه.اندی قد بلندی داره و از یک بازیکن 191 سانتی سرو بهتری توقع هست.شاید اون lower Back problem که از اوایل سال 2012 براش مشکل ساز شده بود و بعد از بازی Davis Cup مقابل کرواسی تشدید شد و نهایتا به Surgery انجامید باعث شده دیگه زیاد به کمرش فشار نیاره.

امسال بازی با راجر تو ملبورن سرعت سروش به شدت پایین اومده بود نسبت به بازی سال قبلشون تو اولین گرند اسلم سال.که این دومین تورنمنتی بود(بعد از Doha) که ماری بعد Us Open سال قبل و بعد از اون عمل جراحی کمرش میگذروند.

این سرعت پایین سرو در طول بازی با بازی سال قبلشون مقایسه شد که آمار به شدت متفاوت بود.جدا از اینکه تعداد خیلی خیلی کمتری Ace برده بود سرعت First Serve به شدت پایین اومده بود.

در مورد Second Serve ماری کلا از اول تو این قسمت ضعیف بود و Second Serve های خوبی نداشت و از اول خیلی از بازیکن ها فکر حمله کردن رو Second Serve ش رو داشتن(شاید بهترین نمونه David Nalbandian باشه که که به خصوص با اون بکهند فوقالعادش take the return ball early میکرد)

یه بار یادمه تو مونته کارلو 2009 وقتی داویدنکو رو برد خودش بعد از بازی گفت که تنها تفاوت اون و داویدنکو تو این بازی سرو بود که داویدنکو نمیتونست Cheap Point های زیادی رو روی First Serve ش بگیره و ماری میتونست...چیزی که الان خیلی وقته تواناییش رو نداره و یکی از دلایل بسیار مهم تو ناکامیش تو ویمبی بود.

در مورد رنگ گرند اسلم دیدن باید بگم تو همین جوونی جوکوویچ که رنگش هم کم کم داره سیاه سفید میشه سال به سال رنگ یه گرندو میبینه,اونم با هزار زحمت در حالی که راجر تو جوونی 3 تا 3تا رنگشو میدید.

به امید سینسی شماره 6:583:

davidbeckham
08-16-2014, 04:15 PM
http://www.shiaupload.ir/images/37693070475811901471.jpg

Roger Federer#1
08-16-2014, 04:28 PM
درمورد شرایط ماری اینجور که مشخصه کلا از مصدومیت خبری نیست ولی نمیدونم چرا نمیتونه خودشو جمع کنه ریتمشو بدست بیاره سروهای اول ماری واقعا وحشتناک بود ولی الان 30% اون سروهارو نمیزنه,سال های قبل ماری باراجر وقتی باهم داشتن وقتی توپ میرفت رو بکهند ماری تنم میلرزید با اون چرخش کمرش بکهند وحشتناکی میزد ولی الان ازنصف اون ضربم خبری نیست,خیلی حیفه تنیسوری به این خوبی به چنین افتی دچارشه خیلی دوست دارم به روزهای اوجش برگرده چون وقتی آماده باشه تنیس زیبایی رو به نمایش میزاره.

D3ADMAN
08-16-2014, 04:55 PM

شما هم لازم نکرده که منو نصیحت کنید:3t1:
بالا بری پایین بیاد نظر من اینه که سمپراس برترینه
حالا برو سرتو بکوب تو دیوار
من بیشتر از باخت فدرر ازین حال میکنم که حال بعضی مثل تو گرفته میشه
اگه هم فکر میکنی میتونی بری رو اعصاب من که فحش بدم تا بلاک شم
باید بگم زهی خیال باطل ما یه عمره زغال فروشیم

http://www.shiaupload.ir/images/06970085681703864058.jpg

منم به شدت با این حرف که برترین بدون شک پیت سمپراس موافقم . واقعآ از هر لحاظ ، بازی ، رفتار و اخلاق چه داخل چه خارج و اینکه فدرر بدجور کپی کرده جناب سمپراس بزرگو

saeedshl
08-16-2014, 05:03 PM
دوستان بیاید چند بار رای بدید

http://54.183.78.140/#polls

Mehdiii
08-16-2014, 06:10 PM
منم به شدت با این حرف که برترین بدون شک پیت سمپراس موافقم . واقعآ از هر لحاظ ، بازی ، رفتار و اخلاق چه داخل چه خارج و اینکه فدرر بدجور کپی کرده جناب سمپراس بزرگو

مگه یکی از کارهای خوب کپی برداری کنه چیز بدیه . لابد باید از نواک صربی تقلید میکرد و آخر بازی عربده میکشید و پیرهن پاره میکرد .
سمپراس از هر نظر بازیکن بزرگی بوده ولی دیگه تو این جور مقایسه ها حریف فدرر نیست برید یه بار دیگه تو hall of fame های تنیس بگردید شاید مورد بهتر پیدا کردید و مدتی درد و اندوهتونو تسکین دادید .

swiss express
08-16-2014, 06:17 PM

میشه دقیقا بگی فدرر چی رو از سمپراس کپی کرده؟:facepalm:

در ضمن همین جوکوویچ بود که چند سال قبل از سوی همه منتقد های تنیس به تقلید و کپی کردنن سبک بازیکن های دیگه محکوم شده بود

مهدی جان احسنت بر تو...احسنت...این نکته ای که گفتی خیلی جالب بود...کسانی که ادعای برتری سمپراس بر فدرر رو دارن و ادعا میکنن هوادارش هستند اصلا پیت رو نمیشناسن.اینها فقط و تنها فقط گشتی در Hall Of Fame تنیس زدن و کسی بهتر از سمپراس رو پیدا نکردند من هم توصیه میکنم به گشت زدنتون ادامه بدین..هر وقت که در مورد نواک و رافا کم میارن خیلی سریع پای پیت رو وسط میکشنو میگن اصلا سمپراس بهترین بازیکن تاریخ نه فدرر.عین رفتار بچه ها که وقتی کم میارن سریع مغلطه میکنن...

amirh
08-16-2014, 06:29 PM
دوستان کسي ميدونه مسابقات از چه کانالي پخش ميشن؟ واقعا دستشون درد نکنه ما مجبوريم ساعت 5 صبح بشينيم بازي راجر رو نگاه کنيم:|

Mehdiii
08-16-2014, 06:37 PM

در ضمن همین جوکوویچ بود که چند سال قبل از سوی همه منتقد های تنیس به تقلید و کپی کردنن سبک بازیکن های دیگه محکوم شده بود
مرتضی جان والا منم نمیدونم دقیقاً فدرر چی رو تقلید کرده ؟ اگه از لحاظ فنی بگی که سبک سرو اند والی پیت یک بخش کوچیکی از بازی فدرر بوده مخصوصاً تو سالهای اوجش . ولی اگه از نظر اخلاق on court بگی فدرر بیشتر از بورگ و ادبرگ الهام گرفته تا سمپراس .
شاید منظور اینا یک سری ضربات مثل jumping smash باشه که اونم سندش بنام سمپراس ثبت نشده . تازه بقیه که آرزوشونه همچین ضرباتی بزنند .
البته فدرر همیشه با احترام از پیت یاد کرده و گفته یکی قهرمانان دوران کودکیش بوده .

Najmeh5576
08-16-2014, 07:13 PM
با شرايط بازي كردني كه شما از فدرر تعريف ميكنيد و اون نتايج بازي بنتتو و رائونيچ بعيد نيست اين دو به فينال بيان. چون اين دو جوان هستند و در مقابل بازيكناي بزرگ كه قرار ميگيرند بيشتر هواسشون جمعه و دنبال نقطه ضعف گرفتن و پوينت حاصله هستند البته اميدوارم فدرر و فرر به فينال بيان.

يه سوال هم دارم بيگل را به انگليسي چجور مينويسند ؛)

D3ADMAN
08-16-2014, 07:15 PM

مهدی جان احسنت بر تو...احسنت...این نکته ای که گفتی خیلی جالب بود...کسانی که ادعای برتری سمپراس بر فدرر رو دارن و ادعا میکنن هوادارش هستند اصلا پیت رو نمیشناسن.اینها فقط و تنها فقط گشتی در Hall Of Fame تنیس زدن و کسی بهتر از سمپراس رو پیدا نکردند من هم توصیه میکنم به گشت زدنتون ادامه بدین..هر وقت که در مورد نواک و رافا کم میارن خیلی سریع پای پیت رو وسط میکشنو میگن اصلا سمپراس بهترین بازیکن تاریخ نه فدرر.عین رفتار بچه ها که وقتی کم میارن سریع مغلطه میکنن...

من بازی زیاد از سمپراس ندیدم به جز 6،7 بازی ای که ازش دانلود کردم و همین . فدرر چی رو کپی نکرده ، شما یک نکته که فدرر قسمتی از حرکات داخل زمینش رو از سمپراس کپی نکرده نام ببرید . مستقل زندگی کردن و ادای انسانهایی که خوب بودن رو در نیاوردن کار سختیه که فدرر نتونسته . اون کسی خوبه که خودش خودشو شکل داده نه ادا اصول دربیاره . از اسپانسر و بکهند یک دست و دراپ شات و اینجور جفنگ بازی ها بگیر تـــــــــــــــــــــــــــــــــــا تهش . شما هم به مانند کپک در پی زمینی دارای برف . بامزه بازی و خوشمزه بازیتونو بزارید برای بابایی از کار میاد خستگیش در شه

Mahdi Naji
08-16-2014, 07:33 PM
دوستات بهتره ول کنید این قضایا رو اینا ی دوتا تورنمته که رافا نیست و نوله هم راند دو و سه حذف میشه دارن گیر میدن به فدرر ولشون کنین بابا

همیشه به ی چیزی باید گیر داد تنیس نگاه نمی کنن که همش دنبال حاشیه اند
بسه دیگه بابا الگو راج سمپراسه هیچ عیبی هم نداره ازش تقلید کنه فکر میکنید آسونه تقلید کردن از یک اسطوره وحتی بهتر از الگوی خود ادم شدن؟؟!؟! اصلا......
تو رو خدا بحث الکی نکنین خیلی تنیس پیشرفته تره ها

Roger Federer#1
08-16-2014, 08:22 PM
من بازی زیاد از سمپراس ندیدم به جز 6،7 بازی ای که ازش دانلود کردم و همین . فدرر چی رو کپی نکرده ، شما یک نکته که فدرر قسمتی از حرکات داخل زمینش رو از سمپراس کپی نکرده نام ببرید . مستقل زندگی کردن و ادای انسانهایی که خوب بودن رو در نیاوردن کار سختیه که فدرر نتونسته . اون کسی خوبه که خودش خودشو شکل داده نه ادا اصول دربیاره . از اسپانسر و بکهند یک دست و دراپ شات و اینجور جفنگ بازی ها بگیر تـــــــــــــــــــــــــــــــــــا تهش . شما هم به مانند کپک در پی زمینی دارای برف . بامزه بازی و خوشمزه بازیتونو بزارید برای بابایی از کار میاد خستگیش در شه
من اصلا تو بحث هایی که کی بهتر کی نیست هیچوقت شرکت نکردم ولی شما میگید از بکهند تک دست و دراپ شات وو... سمپراس کپی کرد باید بگم
اولا راجر اگه بکهند دراپ شات سرو والی انجام نده پس چیکار کنه بیاد فقط فورهند بزنه بره.
دوما بنده بالای 25 تا از بازی های پیت رو دان کردم دیدم تفاوت زیادی داره سبک بازی او و راجر,پیت تو یه بازی به عنوان مثال اگه 100 تا سرو میزد 97 تاش سرو اند والی بود ولی راجر تو 100 تا سروش 60 تا سرو اند والی باشه.
پیت تو یه بازی خیلی دراپ شات میزد 10 تا 15 تا ولی راجر تو دورانه جوانی تو هر ست بالای 20 تا دراپ شات میزد اونم انواع اقسام با مدل های مختلف.
پیت بازیش 95% رو تور خلاصه بود بکهنداشم کلا با راجر خیلی فرق داشت راجر بکهنداشت قدرتی هستن ولی پیت کنترلی میزد توپو میفرستاد به نقطه کور تا بیاد جلو برای والی و اینم مطمئن باشید راجر اگه تو قرن 21 میخواست مثل پیت باشه 5 تا گرند هم نداشت پیت تو دورانی آقایی میکرد که 90% تنیسورها بازیشون فقط اسلایسو والی بود برای همین از سال 2000 به بعد سمپراس تو سن 28 سالگی رنکش نمودار نزولی گرفت و تا فکر کنم رنک 17 سقوط کرد ولی آقاسی بااین که سنش بیشتر از پیت بود تا 34 سالگی داخل تاپ 10 بود چون سبکه بازیش به تنیسورهای جدید همخونی داشت.
با احترام به دوستان و سمپراس هیچوقت قبول نمیکنم تنیسش از تنیس راجر برتر بود به هیچ عنوان فقط کافیه چند بازی کامل از پیت ببینید متوجه میشد,نامه سمپراس برای بعضی دوستان خیلی خیلی بزرگه چون ماقبل از راجر بودش و همیشه قدیمی ترها جاودانترند ولی درصورتی که لجند واقعی تنیس بی چونو چرا راجر هستش از همه لحاظ و شک نکنید آدمی به وجود نمیاد که همچون راجر داخل کورت تنیسی بازی کنه که از هر سبکی داخلش باشه تنیسوری مثل راجر به وجود نمیاد که قدرتشو تو تمامیه دوره ها حفظ کنه تنیسوری که تو سن 33 سالگی بعد یه فصل بد میاد اینچنین روز به روز بهتر میشه و باانگیزه تر تنیسوری که تو سن 33 سالگی تازه راکت عوض میکنه و سبکه جدیدمیگیره برای بردن جام برای همخوانی داشتن باشرایط حال,ولی پیت تو سن 30 سالگی وقتی گرند گرفت از دنیای تنیس کنار رفت چون فهمید توان رقابت باجوانان مدرن رو نداره اینو لیتون تو یو اس این 2001 بهش فهموند دوران سرو اند والی تمومه ولی راجر سال قبل با این همه فشار ایمانو خودباوری داشت و سال بعدش با تغییر راکت و سبکه بازی جدید جوابه همه منتقدینو داد تنیسوری که از دوران بد و رنک پایین نترسید تنیسوری که تنها به وجود خود و جادوی دستاش ایمان داشت اینه تفاوت سمپراس و راجر بزرگ و تکرار نشدنی.

KING OF CLAY
08-16-2014, 08:40 PM
یک آمار امیدوار کننده اینه که راجر هر وقت به سمی سینسیناتی رسیده قهرمان شده:443:

swiss express
08-16-2014, 09:03 PM

ددمن جان! شما یه مدتی هم به دلیل رفتارهای ناپسند Ban شده بودی...البته به هیچ عنوان جای تعجبی نیست...الگوی اخلاقیت نواکه...پس هیچ جای تعجبی نداره...

1.سعی کن به جای کلی گویی وارد جزئيات بشی و با دلیل و منطق صحبت کنی.چون فدرر بکهند Single-Handed داره یعنی از سمپراس تقلید کرده؟یعنی از Stefan Edberg کپی کرده؟یعنی Boris Becker رو مورد تقلید قرار داده؟یعنی از Ilie Nastase /john McEnroe/Ivan Lendl/ کپی برداری کرده؟:facepalm:یعنی واقعا فکر میکنی دلیل انتخاب نوع بکهند برای یه بازیکن صرفا از روی تقلیده؟؟؟

2.فکر میکنی صرف اینکه فدرر و سمپراس بکهند Single-Handed داشتن هیچ تفاوتی بین بکهنداشون نیست؟بین بکهند Richard Gasquet و فدرر تفاوتی وجود نداره؟این یعنی اوج سطحی نگری.اینو همه میدونند که بخاطر اون Wrist Flick که پیت روی بکهند تاپ اسپین هاش استفاده میکرد چقدر تقلید بکهندش کار دشواریه.در حالی که تقلید بکهند راجر به مراتب زاحت تره و بیشتر به بازیکن ها توصیه میشه.اصلا میدونی Wrist Flick چی هست؟نوع Execute کردن بکهنداشون شباهتی بهم داره؟نوع بکهند اسلایسشون؟

3.تازه پیت ابتدای تنیسش(Development Stage) از Double-Handed Backhand استفاده میکرد در حالی که راجر از همون ابتدا و همیشه Single-Handed بکهند بود بخاطر همین بکهند راجر رو Natural تر میدونن.ضمن اینکه سمپراس اواخر تنیسش بکهندش بی نهایت افتضاح شده بود.

4.کپی یعنی دیمیتروف که همه چیز رو الا Service Motion از فدرر کپی کرده.(که اونم بخاطر هنر Disguise سرو راجر هست و توانایی تقلیدش رو نداشته)

5.آیا سمپراس تا این حد محبوبیت فدرر رو داشت؟آیا تا این حد مثل فدرر Versatile بود روی همه Surface ها بخصوص Clay؟؟ آیا تا این حد تواضع و فروتنی داشت؟خود پیت بعد از بازی فینال ویمبی 2009 که راجر شخصا دعوتش کرده بود تا بازی رو از نزدیک ببینه (و رکورد GS پیت هم شکسته شد) بعد بازی گفت He is such a modest guy .he is so smooth moving around the court.آیا Movement & Footwork پیت تا این حد Smooth بود؟

6.پیت یکی از بازیکن های مورد علاقه خود من هست و شباهتی بین این دو ندیدم.شما چه شباهتی تو Movement/Footwork/Service Motion/Style/ /Forehand این دو دیدی؟:facepalm: اونم به قول خودت با تماشای نصف و نیمه 7-6 تا بازی از سمپراس؟؟خواهش میکنم به ما هم بگو ما هم بدونیم بی بهره نمونیم یه وقت .ادامه بحث از حوصله تاپیک خارجه وگرنه واست 300 صفحه تفاوت بین این دو تا مینوشتم.

Mehdiii
08-16-2014, 09:30 PM
[QUOTE=Najmeh5576;101730
يه سوال هم دارم بيگل را به انگليسي چجور مينويسند ؛) [/QUOTE]
bagel

hooman3x
08-16-2014, 10:00 PM
در ادامه صحبت های swiss express عزیز

http://www.uploadax.com/images/91870363005096623321.png
http://www.uploadax.com/images/97594664117887635416.png
http://www.uploadax.com/images/64540934402950466013.png
http://www.uploadax.com/images/68695353568147974048.png
http://www.uploadax.com/images/96681936893148445845.png

در جواب دوستایی که سمپراس رو برتر میدونن
فکر نکنم دیگه چیزی مونده باشه

روی سطح carpet فقط برتری با سمپراسه:434:

swiss express
08-16-2014, 10:38 PM
هومن عزیز Carpet از سال 2009 به بعد دیگه ادامه پیدا نکرد.Bounce کمتر و سرعت بیشتری نسبت به Hard Court داشت.

رکورد 6 سال ییاپی Year End World Number One پیت تنها رکورد قابل توجهی است که راجر نزد.البته رکورد دست نیافتنی 237 هفته پیاپی در Penthouse جبرانش میکنه.

mohsen0007
08-16-2014, 11:47 PM
هومن عزیز Carpet از سال 2009 به بعد دیگه ادامه پیدا نکرد.Bounce کمتر و سرعت بیشتری نسبت به Hard Court داشت.

رکورد 6 سال Year End World Number One پیت تنها رکورد قابل توجهی است که راجر نزد.البته رکورد دست نیافتنی 237 هفته پیاپی در Penthouse جبرانش میکنه.

دیشب ملت از داخل زمین اصلی که بازی فرر و روبردو انجام می شد تمرین راجر رو تماشا میکردن چونکه جا نبود ددور زمین تمرین.
تمریین راجر از مسابقه بقیه ببازیکنها با اارزشتره
پیروز باد راجر

hooman3x
08-16-2014, 11:50 PM

رکورد 6 سال Year End World Number One پیت تنها رکورد قابل توجهی است که راجر نزد.البته رکورد دست نیافتنی 237 هفته پیاپی در Penthouse جبرانش میکنه.

من هم تعمدا carpet رو عنوان کردم چون راجر راهی برای تایتل گرفتن روی اون نداشته:001_smile:

ولی رکورد 6 سال پیاپی نامبر وانی پیت رو اطلاع نداشتم.ممنون

MRF
08-17-2014, 12:05 AM
من اصلا تو بحث هایی که کی بهتر کی نیست هیچوقت شرکت نکردم ولی شما میگید از بکهند تک دست و دراپ شات وو... سمپراس کپی کرد باید بگم
اولا راجر اگه بکهند دراپ شات سرو والی انجام نده پس چیکار کنه بیاد فقط فورهند بزنه بره.
دوما بنده بالای 25 تا از بازی های پیت رو دان کردم دیدم تفاوت زیادی داره سبک بازی او و راجر,پیت تو یه بازی به عنوان مثال اگه 100 تا سرو میزد 97 تاش سرو اند والی بود ولی راجر تو 100 تا سروش 60 تا سرو اند والی باشه.
پیت تو یه بازی خیلی دراپ شات میزد 10 تا 15 تا ولی راجر تو دورانه جوانی تو هر ست بالای 20 تا دراپ شات میزد اونم انواع اقسام با مدل های مختلف.
پیت بازیش 95% رو تور خلاصه بود بکهنداشم کلا با راجر خیلی فرق داشت راجر بکهنداشت قدرتی هستن ولی پیت کنترلی میزد توپو میفرستاد به نقطه کور تا بیاد جلو برای والی و اینم مطمئن باشید راجر اگه تو قرن 21 میخواست مثل پیت باشه 5 تا گرند هم نداشت پیت تو دورانی آقایی میکرد که 90% تنیسورها بازیشون فقط اسلایسو والی بود برای همین از سال 2000 به بعد سمپراس تو سن 28 سالگی رنکش نمودار نزولی گرفت و تا فکر کنم رنک 17 سقوط کرد ولی آقاسی بااین که سنش بیشتر از پیت بود تا 34 سالگی داخل تاپ 10 بود چون سبکه بازیش به تنیسورهای جدید همخونی داشت.
با احترام به دوستان و سمپراس هیچوقت قبول نمیکنم تنیسش از تنیس راجر برتر بود به هیچ عنوان فقط کافیه چند بازی کامل از پیت ببینید متوجه میشد,نامه سمپراس برای بعضی دوستان خیلی خیلی بزرگه چون ماقبل از راجر بودش و همیشه قدیمی ترها جاودانترند ولی درصورتی که لجند واقعی تنیس بی چونو چرا راجر هستش از همه لحاظ و شک نکنید آدمی به وجود نمیاد که همچون راجر داخل کورت تنیسی بازی کنه که از هر سبکی داخلش باشه تنیسوری مثل راجر به وجود نمیاد که قدرتشو تو تمامیه دوره ها حفظ کنه تنیسوری که تو سن 33 سالگی بعد یه فصل بد میاد اینچنین روز به روز بهتر میشه و باانگیزه تر تنیسوری که تو سن 33 سالگی تازه راکت عوض میکنه و سبکه جدیدمیگیره برای بردن جام برای همخوانی داشتن باشرایط حال,ولی پیت تو سن 30 سالگی وقتی گرند گرفت از دنیای تنیس کنار رفت چون فهمید توان رقابت باجوانان مدرن رو نداره اینو لیتون تو یو اس این 2001 بهش فهموند دوران سرو اند والی تمومه ولی راجر سال قبل با این همه فشار ایمانو خودباوری داشت و سال بعدش با تغییر راکت و سبکه بازی جدید جوابه همه منتقدینو داد تنیسوری که از دوران بد و رنک پایین نترسید تنیسوری که تنها به وجود خود و جادوی دستاش ایمان داشت اینه تفاوت سمپراس و راجر بزرگ و تکرار نشدنی.

زنده باد محمد جان

saeedshl
08-17-2014, 04:07 AM
بازی جالبی شده

MRF
08-17-2014, 04:07 AM
از دوستانيكه بازي رو ديدن دليل مشكل ايوانويچ چي بود كه مديكال تايم اوت گرفت ؟؟!!!

sina1993
08-17-2014, 04:08 AM
[/URL][URL="http://www.shiaupload.ir/images/37693070475811901471.jpg"]http://www.shiaupload.ir/images/37693070475811901471.jpg (http://www.shiaupload.ir/images/37693070475811901471.jpg)
معمولا توی گرنداسلمها بازیهای جوکوویچ و نادال رو از راند اول نگاه میکنم به نظرم به هیچ وجه کسل کننده نیست و اونها پشت بیس لاین فوق العاده بازی میکنن.
صحبت درباره کسل کننده بودن بازیهای جوکوویچ و نادال رو تنیسورهای مطرحی مثل پت کش هم بهش اشاره کردن دلیل بیان این مسئله مقایسه این دو تنیسور با فدرر هست توی بازیهای فدرر شما هر لحظه منتظر یه ضربه جدید هستید در حالی که جوکوویچ و نادال این خصوصیت رو ندارن برای همین با وجود فوق العاده بودن نادال و جوکوویچ به خاطر حضور فدرر بازیهای این دو کسل کننده به نظر میرسه

saeedshl
08-17-2014, 04:17 AM
دوستان چه بازی شده بازی شاراپوا و آنا

MRF
08-17-2014, 05:02 AM
كلا انگار بازيكن هاي صرب عادت دارن در حين باخت تايم اوت پزشكي بگيرن
و اين تكنيك رو هم بايد به بازي صربها اضافه كرد
سرويس
فورهند
بكهند
مديكال تايم اوت

MRF
08-17-2014, 05:51 AM
رايونيك ست اول حتي يك امتياز هم روي سرويسهاي راجر نگرفت
بايد ست دوم رو ببينيم چيكار ميكنه راجر

Behr@d
08-17-2014, 06:08 AM
مــــــــــــــــــرسی آنــــا .... :655::866:

اساسی حال شاراپووا رو گرفتی .... حالا برو ببینم با سرنا چه میکنی ... :441:

بـــــه امید کسب تایتل سینسی ... به قول اهورا روزمو ساختی ... :583:

Ajde !!!

http://www.wtatennis.com/javaImages/3/e3/0,,12781~13034243,00.jpg

Najmeh5576
08-17-2014, 06:34 AM
فینال چه ساعتی هست ؟

m_shokri
08-17-2014, 06:36 AM
بازم تبریک ......................
به امید قهرمانی فدرر ........

Roger Federer#1
08-17-2014, 06:42 AM
به به چه شبو روز زیبایی بود امروز هم فرر هم راجر عالی بازی کردن و بالاخره بعد 7 سال منو به آرزوم رسوندن زنده باد فرر زنده باد لجندری راجر.
راجر امروز ست اول فرازمینی بود گرفتن 100% سرو,گرفتن 2/2 برک,نت پوینت 9/10 یعنی کلا تمامه مشکلات بازی های قبل رو ست اول جبران کرد ولی ست دوم تو سروهای ابتدایی کمی دچار افت شد ولی خدارو شکر جاهای حساس مشکلو برطرف میکرد,درمیان تعدادی زیادی از تنیسورهای جوان و مدعی دو پیرمرد دوست داشتنی که هردواین بزرگواران از تنیسورهای مورد علاقم هستن میان فینال مسترز واقعا این تور برای من شیرین بود امیدوارم هرکسی که بهتر بود قهرمانشه.

289
08-17-2014, 06:43 AM
فینال چه ساعتی هست ؟

زنان ده و نیم و مردان دوازده و نیم

saeedshl
08-17-2014, 06:44 AM
سلام
ست اول فوق العاده بود

یه بازی زیبا ، بی نظیر و بدون هیچ حرکت اضافه

و این است فدررررررر

Just Watch

Najmeh5576
08-17-2014, 06:58 AM
تبریک به هواداران فدرر و همچنین فرر
انشالله در فینال بازی قشنگ و بدور از آنفورسد ارور از فدرر را شاهد باشیم

289
08-17-2014, 07:05 AM
سلام
ست اول فوق العاده بود

یه بازی زیبا ، بی نظیر و بدون هیچ حرکت اضافه

و این است فدررررررر

Just Watch

بنظرم بیشتر از اینکه ست اول بازی عالی از راجر دیده باشیم بازی بسیار بسیار ضعیف رائوونیچ را دیدیم
ایشون در حد رنک 150 هم بازی نکرد دقیقا مثل ویمبلدون جلوی راجر هیچی نداشت
اوایل ست دوم یه چیزایی نشون داد اما خداییش کیریوس جلوی راجر بهتر بازی میکرد

zhako
08-17-2014, 08:45 AM
به امیدقهرمانی راجرکبیر.راجراگه قهرمان بشه خیلی روحیه ش بالا میره برای اوپن آمریکا.

mspayam
08-17-2014, 09:30 AM
بنظرم بیشتر از اینکه ست اول بازی عالی از راجر دیده باشیم بازی بسیار بسیار ضعیف رائوونیچ را دیدیم
ایشون در حد رنک 150 هم بازی نکرد دقیقا مثل ویمبلدون جلوی راجر هیچی نداشت
اوایل ست دوم یه چیزایی نشون داد اما خداییش کیریوس جلوی راجر بهتر بازی میکرد

و باز هم بهونه ی همیشگی هیترهای فدرر، خودتون خسته نمی شین از این حرفا؟:254::254::254::254::254::254:

با فرض اینکه رائونیچ هم نتونسته خوب بازی کنه، باید باز هم بازی خوب فدرر رو دلیل بر این موضوع دونست چون ریتمش رو به هم زده و اجازه نداده که خوب بازی کنه. احتمالاً امشب هم که فرر رو بزنه باز می گین فرر در حد رنک 250 بود. :251::251::251:

انگار این بازیکن هایی که شما طرفدارشون هستین نمی تونین در یه سطح خوب خودشون رو نگه دارن، اون از نواک که هر وقت باخت 5% و 10% خودش بود و اینم از حریفای فدرر که همیشه بعد از باخت به فدرر در حد رنک 150 و بدتر هستن.
به امید پیروزی راجر در بازی امشب.:396:

در مورد مقایسه ی فدرر و سمپراس هم حرف زیاد هست، ولی همینکه فدرر جوان و بی تجربه توی تنها رویاروییشون روی سطحی که بهترین نتایج رو سمپراس اونجا گرفته بود، تونست سمپراس رو که سید یک بود شکست بده، خودش نشون می ده که کی از کی بهتره. اما خوب بعضی از دوستان علاقه دارن که چشماشونو ببندن و واقعیت ها رو نادیده بگیرن و به جای اون به دنیای "اما و اگر" و خیالپردازی روی بیارن.

D3ADMAN
08-17-2014, 10:44 AM
ددمن جان! شما یه مدتی هم به دلیل رفتارهای ناپسند Ban شده بودی...البته به هیچ عنوان جای تعجبی نیست...الگوی اخلاقیت نواکه...پس هیچ جای تعجبی نداره...

1.سعی کن به جای کلی گویی وارد جزئيات بشی و با دلیل و منطق صحبت کنی.چون فدرر بکهند Single-Handed داره یعنی از سمپراس تقلید کرده؟یعنی از Stefan Edberg کپی کرده؟یعنی Boris Becker رو مورد تقلید قرار داده؟یعنی از Ilie Nastase /john McEnroe/Ivan Lendl/ کپی برداری کرده؟:facepalm:یعنی واقعا فکر میکنی دلیل انتخاب نوع بکهند برای یه بازیکن صرفا از روی تقلیده؟؟؟

2.فکر میکنی صرف اینکه فدرر و سمپراس بکهند Single-Handed داشتن هیچ تفاوتی بین بکهنداشون نیست؟بین بکهند Richard Gasquet و فدرر تفاوتی وجود نداره؟این یعنی اوج سطحی نگری.اینو همه میدونند که بخاطر اون Wrist Flick که پیت روی بکهند تاپ اسپین هاش استفاده میکرد چقدر تقلید بکهندش کار دشواریه.در حالی که تقلید بکهند راجر به مراتب زاحت تره و بیشتر به بازیکن ها توصیه میشه.اصلا میدونی Wrist Flick چی هست؟نوع Execute کردن بکهنداشون شباهتی بهم داره؟نوع بکهند اسلایسشون؟

3.تازه پیت ابتدای تنیسش(Development Stage) از Double-Handed Backhand استفاده میکرد در حالی که راجر از همون ابتدا و همیشه Single-Handed بکهند بود بخاطر همین بکهند راجر رو Natural تر میدونن.ضمن اینکه سمپراس اواخر تنیسش بکهندش بی نهایت افتضاح شده بود.

4.کپی یعنی دیمیتروف که همه چیز رو الا Service Motion از فدرر کپی کرده.(که اونم بخاطر هنر Disguise سرو راجر هست و توانایی تقلیدش رو نداشته)

5.آیا سمپراس تا این حد محبوبیت فدرر رو داشت؟آیا تا این حد مثل فدرر Versatile بود روی همه Surface ها بخصوص Clay؟؟ آیا تا این حد تواضع و فروتنی داشت؟خود پیت بعد از بازی فینال ویمبی 2009 که راجر شخصا دعوتش کرده بود تا بازی رو از نزدیک ببینه (و رکورد GS پیت هم شکسته شد) بعد بازی گفت He is such a modest guy .he is so smooth moving around the court.آیا Movement & Footwork پیت تا این حد Smooth بود؟

6.پیت یکی از بازیکن های مورد علاقه خود من هست و شباهتی بین این دو ندیدم.شما چه شباهتی تو Movement/Footwork/Service Motion/Style/ /Forehand این دو دیدی؟:facepalm: اونم به قول خودت با تماشای نصف و نیمه 7-6 تا بازی از سمپراس؟؟خواهش میکنم به ما هم بگو ما هم بدونیم بی بهره نمونیم یه وقت .ادامه بحث از حوصله تاپیک خارجه وگرنه واست 300 صفحه تفاوت بین این دو تا مینوشتم.

اینکه من بَن میشم به چه دلیلی هست به هیچ وجه به شما مربوط نیس ، یک دلیلش اینکه مدیران این انجمن هوادار فدرر هستند و تا از کلمۀ پیر و اینجور کلمات در وصفش به کار میبریم ناراحت از زن و زندگی و عقده های زندگانی ، خالی کردن اون رو به بَن کردن ما مختص میکنند

سپس پاسخ بدم که من خیلی از تنیس بارم نیست و اینو چندین بار هم گفتم ، اما دیگه در این حد هم نیستم که نفهمم کی از کی تقلید میکنه ، بالاخره پُخی نیستیم اما کمه کم از نقش بازی کردن و خلاصه اینکه طرف خودش نیست و داره ادا در میاره میشه فهمید تا ی حدی حالیمونه (نواک هرچه قدر هم به قول شما ذوب شدگان بی ادب باشه ، هیچوقت پنهان نمیکنه ، چون ادا در نمیاره ، خودشه ، اما حضرت آقای شما که شخصیت حالیش و خیلـــــــی با کلاسه ، فریاد کشیدن به مانند بچه های چاله میدون و شات آپ گفتن از کجاش در میاد ؟؟؟) . فدرر کپی از سمپراس صرفآ برای موضوع کلی چیزهایی که گفتم نیست ، شما خودتو داری گول میزنی ، جزئی هم نگاه کنی خیلی ادا و اصول ها سمپراس هست (دیمیتروف که الگوش فدرر هست در تقلید زده رو دست استادش) . اینو منی که از تنیس چیزی بلد نیستم هم با دیدن متوجه میشم

و در آخر باز هم دخالت در اینکه من الگوی اخلاقیم کی هست به شما مربوط نمیشه ، به مانند اینکه بگم دلیل اینکه سعی کردی اینقدر انگلیسی تایپ کنی چی بوده ؟؟ خارجی ای ؟؟ تحلیل گر تنیسی و از این کار نون در میاری ؟؟ یا در کل از این آدم های بیکاری هستی که در صدد هستند تا به خیلی از انسان ها ثابت کنند ما خیلی میفهمیم و بارمونه ، من را ببینید . باریکلا

Fakhruddin
08-17-2014, 12:21 PM
درود
پيشاپيش قهرمانى فدرر رو تبريك ميگم. مطمئنم واسه يواس اوپن انگيزه هاش بالاتر هم ميره.

Mohammad
08-17-2014, 12:23 PM

من متوجه اون قسمتی که میگید بکهند فدرر راحت تره و برای تقلید توصیه میشه نشدم. Flick of the wrist قسمتی از موشن یک بکهند تاپ اسپین Regular نیست که یکی داشته باشه یکی نداشته باشه. ‌Backhand Flick در واقع بکهندی است که در اون به جای یک حرکت کامل بکهند که شامل چرخش شانه ها٬ کمر و ... میشه بازیکن فقط از حرکت مچ و (ساعد) استفاده میکنه تقریبا بدون Follow-Through. اونم بر روی یه سری توپهای خاص٬ توپی که اسپینش کم باشه ارتفاعش کم باشه و Pace قابل قبولی داشته باشه که به راحتی قابل دلیور کردن باشه. یعنی بازیکن فقط توپ حریف رو Redirect میکنه. ‌اتفاقا فدرر Backhand Flick خیلی زیاد داره و یه سرچ تو یوتوب بزنید به موارد بسیار زیادی برمیخورید. مثل این: https://www.youtube.com/watch?v=hHEg5Myh_GI

دیمیتروف اتفاقا سرویس موشن فدرر رو هم کپی کرده٫ Stance که از نوع Platform هست و زاویه ایستادن و شروع تاس هم تا حدود زیادی مشابه فدرر هست.
سرویس فدرر هم تا حدود زیادی شبیه سمپراس هست٬ اساسا کساییکه از یه استانس استفاده می‌کنند تا حدودی سرویسشاون شبیه به هم میشه دیگه.

Mehdiii
08-17-2014, 01:21 PM
من متوجه اون قسمتی که میگید بکهند فدرر راحت تره و برای تقلید توصیه میشه نشدم. Flick of the wrist قسمتی از موشن یک بکهند تاپ اسپین Regular نیست که یکی داشته باشه یکی نداشته باشه. ‌Backhand Flick در واقع بکهندی است که در اون به جای یک حرکت کامل بکهند که شامل چرخش شانه ها٬ کمر و ... میشه بازیکن فقط از حرکت مچ و (ساعد) استفاده میکنه تقریبا بدون Follow-Through. اونم بر روی یه سری توپهای خاص٬ توپی که اسپینش کم باشه ارتفاعش کم باشه و Pace قابل قبولی داشته باشه که به راحتی قابل دلیور کردن باشه. یعنی بازیکن فقط توپ حریف رو Redirect میکنه. ‌اتفاقا فدرر Backhand Flick خیلی زیاد داره و یه سرچ تو یوتوب بزنید به موارد بسیار زیادی برمیخورید. مثل این: https://www.youtube.com/watch?v=hHEg5Myh_GI

دیمیتروف اتفاقا سرویس موشن فدرر رو هم کپی کرده٫ Stance که از نوع Platform هست و زاویه ایستادن و شروع تاس هم تا حدود زیادی مشابه فدرر هست.
سرویس فدرر هم تا حدود زیادی شبیه سمپراس هست٬ اساسا کساییکه از یه استانس استفاده می‌کنند تا حدودی سرویسشاون شبیه به هم میشه دیگه.

به نظر من Backhand Flick یه آپشنیه که بیشتر بکهند تک دست در اختیار بازیکنان میزاره در واقع از مزیتهاشه . فدرر معمولاً در حال فول استرچ و مخصوصاً در حالت RUN بخوبی از این امتیاز بکهند تک دست خودش استفاده میکنه اتفاقاً هات شات های بیادماندنی هم داره . به عنوان مثال مقابل بنتو تو ویمبی 2012 و بردیچ تو سمی پاریس 2011 .
ولی چون شناخت خیلی دقیق در مورد سمپراس ندارم اون حرف مرتضی که پیت همیشه از این Backhand Flick استفاده میکردو نمیتونم روش نظر بدم .

Paymaan
08-17-2014, 01:43 PM
فدرر تو همین تورنومنت قبلی یعنی راجرز کاپ یه مصاحبه 15 دقیقه ای داشت و ازش راجع چیز های مختلف میپرسیدن که وسطاش ادبرگ هم اضافه شد به جمع. خود فدرر یه بار دیگه تو اون جمع گفت که الگوی من در ابتدا بوریس بکر بوده و سپس ادبرگ تبدیل شده به الگوش و بعد ازین که این دو ریتایر کردن از سمپراس خوشش اومده و اون الگوش بوده . خب کسی که الگوش سمپراسه طبیعیه یه سری رفتار ها رو هم ازون یاد میگیره. ( لازم به ذکر ـه در آن دوران نادال و جوکوویچ در باقالی ها به سر میبردند. :434: )
به نظر من تنها چیزی که فدرر از سمپراس تقلید کرده موشن سرو ـش هست. بقیش خیلی شبیه نیست و اتفاقاً فدرر خیلی زیبا تر بقیه ضربات رو به اجرا در میاره . نمونش همین فورهند .

این فورهند سمپراس
https://www.youtube.com/watch?v=eHJDjoRgePs
( محمد یه بررسی بکن ببین فورهندش ایراد نداره؟ :379::350: ) .گریپ ایسترن با آرنج بسته خیلی بی ریخته :434:
و این هم فورهند فدرر
https://www.youtube.com/watch?v=Y762f6LZvYI

دیمیتروف هم که تکلیفش مشخصه :434:. کسی که به تقلید از فدرر 2 تا جوراب روی هم میپوشه حرفی برای گفتن باقی نمیذاره. از پس فردا هم یه راکت RF97 میگیره دستش احتمالاً :251:.

Mohammad
08-17-2014, 01:44 PM
درسته به نظر من هم فلیک های یک دست زیباتره. اما در میان دو دست ها نادال فلیک های زیادی میزنه بیشتر به خاطر اینکه ذاتا راست دسته و با کمک دسته راستش میتونه بهتر فلیک کنه.

Roger Federer#1
08-17-2014, 02:42 PM
درسته به نظر من هم فلیک های یک دست زیباتره. اما در میان دو دست ها نادال فلیک های زیادی میزنه بیشتر به خاطر اینکه ذاتا راست دسته و با کمک دسته راستش میتونه بهتر فلیک کنه.
به نکته خوبی اشاره کردین تا حالا بهش فکر نکردم,این قابلیته باارزشی هستش که نادال نتونست بخوبی ازش استفاده کنه نادال اگه ریتم و ثبات تو بکهند داشت میتونست از فلیک های بیشتر و کارسازتری استفاده کنه رافا تو تنیس یه چپ دسته و ذاتا یه راست دست و بااین ویژگی در کنار فورهندهای قدرتی میتونست بکهندهای ویرانگری هم داشته باشه ولی خوب قدر این ویژگیشو ندونست وگرنا خدامیدونه چقدر جام داشت.

saeedshl
08-17-2014, 03:08 PM
صحبت های راجر بعد از نیمه نهایی

"من بهتر از سال پیش بازی میکنم من میتونم دوباره آزادانه حرکت کنم,خوشحالم که نتایج هم اینو نشون میده.شادی بیشتری داره که در این راه بازی کنی و من خوشحالم که در مسیر درست حرکت میکنم"

"این برای اعتماد به نفس من عالیه که از clay به grass و از اون به hard تغییر پیدا میکنه و من در اونها خوب بازی میکنم.من تا کنون فصل بسیار کاملی رو داشتم.این هشتمین فینال امسال من هست و من امیداوارم فینال دیگری رو ببرم"

منبع : کلوپ هواداران راجر فدرر

swiss express
08-17-2014, 03:47 PM
اینکه من بَن میشم به چه دلیلی هست به هیچ وجه به شما مربوط نیس ، یک دلیلش اینکه مدیران این انجمن هوادار فدرر هستند و تا از کلمۀ پیر و اینجور کلمات در وصفش به کار میبریم ناراحت از زن و زندگی و عقده های زندگانی ، خالی کردن اون رو به بَن کردن ما مختص میکنند

سپس پاسخ بدم که من خیلی از تنیس بارم نیست و اینو چندین بار هم گفتم ، اما دیگه در این حد هم نیستم که نفهمم کی از کی تقلید میکنه ، بالاخره پُخی نیستیم اما کمه کم از نقش بازی کردن و خلاصه اینکه طرف خودش نیست و داره ادا در میاره میشه فهمید تا ی حدی حالیمونه (نواک هرچه قدر هم به قول شما ذوب شدگان بی ادب باشه ، هیچوقت پنهان نمیکنه ، چون ادا در نمیاره ، خودشه ، اما حضرت آقای شما که شخصیت حالیش و خیلـــــــی با کلاسه ، فریاد کشیدن به مانند بچه های چاله میدون و شات آپ گفتن از کجاش در میاد ؟؟؟) . فدرر کپی از سمپراس صرفآ برای موضوع کلی چیزهایی که گفتم نیست ، شما خودتو داری گول میزنی ، جزئی هم نگاه کنی خیلی ادا و اصول ها سمپراس هست (دیمیتروف که الگوش فدرر هست در تقلید زده رو دست استادش) . اینو منی که از تنیس چیزی بلد نیستم هم با دیدن متوجه میشم

و در آخر باز هم دخالت در اینکه من الگوی اخلاقیم کی هست به شما مربوط نمیشه ، به مانند اینکه بگم دلیل اینکه سعی کردی اینقدر انگلیسی تایپ کنی چی بوده ؟؟ خارجی ای ؟؟ تحلیل گر تنیسی و از این کار نون در میاری ؟؟ یا در کل از این آدم های بیکاری هستی که در صدد هستند تا به خیلی از انسان ها ثابت کنند ما خیلی میفهمیم و بارمونه ، من را ببینید . باریکلا

ددمن!در مورد بیکاری احتمالا در مورد خودت داشتی صحبت میکردی سنت هم نباید بالاتر از 16/17 باشه(به خاطر رفتارهای پیشینت)به امید خدا یه کار مناسب هم پیدا میکنی...قطعا روی رفتارت بیشتر تاثیر میزاره...(.سرت گرم میشه...)

در ضمن خیلی هم به بنده مربوط هست رفتارت تو این سایت به همه اعضا مربوطه.خودت رو گول نزن.تو علاوه بر راجر به اعضا هم توهین کردی.پستت حذف شده وگرنه میاوردمش.خیلی زود یادت رفته پوریای عزیز و مهدی بهت اعتراض کردن.وقتی به اعضای سایت توهین کنی به همه مربوط هست.خارج از این سایت هر رفتاری به خودت ربط داره اما نه اینجا...نظر میتونی بدی ولی توهین نه.

خوبه سرانجام اقرار کردی که زیاد اهل تنیس نیستی.(معمولا هم طرفدارهای نواک سنشون به مراتب پایین تره چون محال تو اوج راجر و رافا که نواک نبود طرفدار هیچ کدون نشده باشند)پس سعی کن نیای همینجوری وارد بحث های تخصصی بشی یه چیزی بگی بری.

با اون پست بچه ها قصد داشتن در مورد لات ترین شخص سایت رای گیری کنن.

swiss express
08-17-2014, 04:20 PM

منظور من این بود که کلا بکهند تاپ اسپین سمپراس نامتعارف بود...خیلی شبیه به Wrist Flick بود.برای همین تقلیدش هم به مراتب سخت تره.اما بکهند فدرر Textbook تر و Natural تر هست.بکهندی که توانایی بیشتری تو موندن تو رالی ها داره.variety بیشتری هم داره.

hooman3x
08-17-2014, 06:01 PM
یک آمار امیدوار کننده اینه که راجر هر وقت به سمی سینسیناتی رسیده قهرمان شده:443:

خیلی جالبه شما هم طرفدار رافا هستی هم راجر:379:
مثل اینکه یکی هم رئالی باشه هم بارسایی.
معمولا طرفدارای این دو با هم کل کل دارند.

من خودم طرفدار راجر و نواک هستم .ولی موقعی راجر با نواک داره یه جورایی نواک با نادال فرقی نداره واسم.:434:

البته حق شماست که طرفدار هر دو باشی و نظرتون محترم. فقط جهت کنجکاوی گفتم.
http://www.uploadax.com/images/88792224750205099392.jpg

hooman3x
08-17-2014, 09:45 PM
دوستای راجری شک نکنید امشب قهرمانی فدرر رو شاهد خواهیم بود.

من هر وقت بازی های راجر استرس دارم باخته
هر وقت هیجان داشتم برده

الان هیجان دارم پس قهرمانه
حالا بعد بازی میبینید من اولین نفری بودم که قهرمانی راجرو تبریک گفتم

فردا هم تولدمه امیدوارم راجر بهترین کادوی تولدمو بده
http://www.uploadax.com/images/39659552902425139333.jpg

amirh
08-17-2014, 10:01 PM
دوستای راجری شک نکنید امشب قهرمانی فدرر رو شاهد خواهیم بود.

من هر وقت بازی های راجر استرس دارم باخته
هر وقت هیجان داشتم برده

الان هیجان دارم پس قهرمانه
حالا بعد بازی میبینید من اولین نفری بودم که قهرمانی راجرو تبریک گفتم

فردا هم تولدمه امیدوارم راجر بهترین کادوی تولدمو بده
http://www.uploadax.com/images/39659552902425139333.jpg
ايشالله راجر ميبره حال مارو جا مياره:583:
تولدت هم مبارك!:443::434:

Najmeh5576
08-17-2014, 10:14 PM
گویا به هیچ صراطی مستقیم نیست من با اینترنت بازی را میبینم دریغ از حتی یه رالی !! اما صبح گاهی اوقات فریز میشد!! امیدوارم سر بازی بعدی اوضاع بهتر بشه :)

KING OF CLAY
08-17-2014, 10:18 PM
خیلی جالبه شما هم طرفدار رافا هستی هم راجر:379:
مثل اینکه یکی هم رئالی باشه هم بارسایی.
معمولا طرفدارای این دو با هم کل کل دارند.

من خودم طرفدار راجر و نواک هستم .ولی موقعی راجر با نواک داره یه جورایی نواک با نادال فرقی نداره واسم.:434:

البته حق شماست که طرفدار هر دو باشی و نظرتون محترم. فقط جهت کنجکاوی گفتم.
[/URL][URL="http://www.uploadax.com/images/88792224750205099392.jpg"]http://www.uploadax.com/images/88792224750205099392.jpg (http://www.uploadax.com/images/88792224750205099392.jpg)

من هم هم طرفدار رافا هستم هم راجر.اما وقتی که این دو مقابل هم قرار میگرند طرفدار رافا هستم.
در این دو تورنمنتی هم که رافا نبود کاملا طرفدار راجر بودم و در USOPEN هم امیدوارم هردو به نیمه نهایی و شاید هم فینال(اگه به هم نخورند) برسند.

پ.ن1:تولدت هم مبارک باشه:396:
پ.ن2:رقابت رئال و بارسا مربوط به خیلی وقت پیش میشه و به خاطر دخیل شدن مسائل سیاسی تقریبا به یک دشمنی بین هوادارای محلیشون شده اما رافا و راجر خیلی فرق داره.
اونا فقط توی زمین تنیس رقابت دارند و بیرون از زمین رقابتی ندارند که هیچ با هم دوست هم هستند.(در ضمن رقابت با دشمنی فرقشون از زمین تا آسمونه)من هم از بازی هردو خوشم میاد اما از همون 10 سال پیشی که از طریق اخبار نتایج رو دنبال میکردم ناخودآگاه طرفدار رافا بودم.(خودمم نمیدونم چرا:434:)اما بعدا که بازی راجر رو دیدم از اونم خوشم اومد و ازون به بعد طرفدار هردو بودم.

hooman3x
08-17-2014, 10:26 PM
ايشالله راجر ميبره حال مارو جا مياره:583:
تولدت هم مبارك!:443::434:

ممنون دوست عزیزم.
انشالله نواک هم دل هواداراشو شاد کنه:583::583:

hooman3x
08-17-2014, 10:28 PM
من هم هم طرفدار رافا هستم هم راجر.اما وقتی که این دو مقابل هم قرار میگرند طرفدار رافا هستم.
در این دو تورنمنتی هم که رافا نبود کاملا طرفدار راجر بودم و در USOPEN هم امیدوارم هردو به نیمه نهایی و شاید هم فینال(اگه به هم نخورند) برسند.

پ.ن1:تولدت هم مبارک باشه:396:

خیلی ممنون دوست خوبم:583::583:
به امید موفقیت راجر

اگه پیش بینیم غلط شه آبروم رفته:434::434:

amirh
08-17-2014, 10:52 PM
دوستان بازي شروع شده؟ چرا هيچ جا پخش نميکنه توي اينترنت؟ من همه لينک هارو رفتم دارن فوتبال پخش ميکنن

amirh
08-17-2014, 11:12 PM
اولين گيم رو راجر گرفت اووووو 5 ساعت مشغوليم:D

hooman3x
08-17-2014, 11:32 PM
دوستان بازي شروع شده؟ چرا هيچ جا پخش نميکنه توي اينترنت؟ من همه لينک هارو رفتم دارن فوتبال پخش ميکنن

http://www.sportcategory.com/c-4.html
از این سایت میتونید ببینید

amirh
08-17-2014, 11:45 PM
جاي تشويق داره راجر تونست از 40-0 خودش رو به 40 برسونه و ست رو ببره واقعا راجر عالي عمل کرده توي اين بازي ايول بهش

Najmeh5576
08-18-2014, 12:02 AM

streamhunter.eu هم پخش میکنه من دارم با فریز بسیار میبینم

javi
08-18-2014, 12:28 AM
بازي كه به بردنش اطمينان داشتيم باز گره خورد، بازم استرس !

amirh
08-18-2014, 12:31 AM
ست دوم وحشتناک بود!6-1 به نفع فرر بود!

amirh
08-18-2014, 12:37 AM
عالي بود فعلا 4-1 به نفع فدرر هستش

amirh
08-18-2014, 12:52 AM
فدرر بردددددد! تبريک به همه طرفداراش ايول با بازيش خيلي حال کردم

swiss express
08-18-2014, 12:54 AM
قهرمانی شماره 80 مسترز بیست و دوم و ششمین عنوان سینسیناتی رو به عاشقان اسطوره کبییر تبریک عرض میکنم:583:

هومن جان تولدت هم مبارک:583:

m_shokri
08-18-2014, 12:54 AM
یه دونه ای رااااااااجر.......
تبریک بچاها ...

shassanhb
08-18-2014, 12:55 AM
قهرمانی فدرر رو به همه طرفداران اسطوره تبریک میگم
زنده باد راجر

javi
08-18-2014, 12:55 AM
مرسي راج ' چقد خوشحال شديم!

mamad
08-18-2014, 12:56 AM
تبریک به راجریون گرامی به امید بازی های خوب و قهرمانی راجر در یو اس اوپن

amirh
08-18-2014, 12:59 AM
حالا همه بشينين مراسم جايزه دادن رو ببينيد اين به نظرم بهترين بخش هر قسمت بازي فينال هستش:d

hooman3x
08-18-2014, 12:59 AM
قهرمانی شماره 80 مسترز بیست و دوم و ششمین عنوان سینسیناتی رو به عاشقان اسطوره کبییر تبریک عرض میکنم:583:

هومن جان تولدت هم مبارک:583:

ممنون دوست عزیزم:583::583::583:
راجر بهترین کادوی تولدمو بهم داد:shame::shame::866:

حال کردی پیش بینی رو.
گفتم که حسم اشتباه نمیکنه

یه دونه ای راجر

S.I.N.A
08-18-2014, 01:07 AM
تبریک تبریک :583:
زنده باد راجر:655:
خدا را شکر راجر به خودش اومد و ست دوم رو جبران کرد
قهرمانی دلچسبی شد

GREAT ROGER
08-18-2014, 01:09 AM
اين است راجر فدرر كبير.......

Roger Federer#1
08-18-2014, 01:14 AM
تبریک به تمامیه طرفداران این بزرگ مرد ورزشه تنیس این اسطوره تمام نشدنی و تکرار نشدنی تنیس تبریک تبریک و هزاران تبریک:787:
خوب امشب راجر...بحث فنی رو ولش مهم جام بود که گرفت و بعد دوسال شادی رو تو دله هواداراش انداخت,واقعا راجر بعد از فصل خاک عالی کار کرد شرکت تو چهار تورنمنت و فینالیست شدن تو همشون و قهرمانی تو دو تاشون این عالیه امیدوارم همین ریتمو حفظ کنه,من که خیلی به قهرمانی تو یو اس امیدوار شدم حتی بازگشت به رنکه 1 (شاید فکرکنید زیادی جوگیر شدم ولی واقعا از تهه قلبم به این حرفم امید دارم) پس به امید آن روز.
عاشقتم اسطوره من.

SIINAA
08-18-2014, 01:17 AM
ﺍﺧﺨﺨﯿﺶ… . ﺑﺎﻻﺧﺮﻩ ﮐﺎﺑﻮﺱ ﻓﯿﻨﺎﻻ ﺗﻤﻮﻡ ﺷﺪ…
ﺣﺎﻻ
ﺩﯾﮕﻪ ﺑﺎ ﺧﯿﺎﻝ ﺭﺍﺣﺖ ﺗﻮﺭﻧﻤﻨﺖ ﻫﺎ ﺭﻭ ﻣﯿﺒﯿﻨﯿﻢ…
ﮔﺮﭼﻪ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﺍﻻﻥ ﺑﺎﯾﺪ 4ﺍﻣﯿﻦ ﻣﺴﺘﺮﺯﺷﻮ ﻣﯿﮕﺮﻓﺖ… .
ﺑﻪ ﻫﺮﺣﺎﻝ ﺗﺒﺮﯾﮏ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ،ﻭﺍﻗﻌﺎ ﭼﺴﺒﯿﺪ

aboos
08-18-2014, 01:22 AM
سلام،

تبريك به همه راجريون. آخي! چه حالي داد.

Mahdi Naji
08-18-2014, 01:29 AM
آقا تبریک
بهتر از این نمیشه یو اس اپن هم همین جوری میگیره

مهران
08-18-2014, 01:32 AM
ضمن عرض تبریک به طرفداران راجر و تنیس پاک و تسلیت به هیترهای عزیز
و اما…:
واقعا من نميدونم اين 68 درصد روي چه عقل و حسابي پيش بيني مي كنند فدرر قهرمانه. پيامهاي قبلي من هست . گفتم اگه فدرر قهرمان شد مردونه به هركسي كه گفته فدرر قهرمان ميشه 20000 مي دم. اخه چه فكري پيش خودتون مي كنيد. تازه من اميدوار بودم بخوره به نادال كه امار head to head ‌بره بالاتر. اصلا همين جا ميگم از اين به بعد هر مسترز يا گرند اسلمي كه فدرر ببره من به همه ي اونايي كه پيش بيني كنند فدرر قهرمانه 20000 مي دم. ضمنا فكر نمي كنم با اين اوضاع به masters cup 2013 لندن برسه . چون به احتمال زياد تا اون موقع رنكينگش از 8 رد ميشه.
خب تکلیف چیه؟
چطوری حسابت رو میدی؟
پول رو بریز به حساب بابک یا پویا یا پیمان یا اهورا یا محمود یا سجاد یا… هرکدوم از مدیران مورد اعتماد راجریون
حرف زدی دیگه، اگه مردی سر حرفت بمون اگرم دختری و با اسم پسرونه اومدی حداقل شیر زن باش!

Mehdiii
08-18-2014, 01:40 AM
آقا دیگه اینقدر تبریک نگین :facepalm: . یه مسترز برده بقیه تبریکاتو بزارین برا یواس اپن . :434:
الانه که این رافائیون به ما میخندند.اگه تبریک میخواین بگین خصوصی بزنین تا دشمنان حضرت نبینند :434:

roger 4 ever
08-18-2014, 01:40 AM
1 - خیلی تبریک، واقعا تبریک....متاسفانه سینسی رو ندیدم به جز بازی فینال اون هم بسیار محدود...نظری در مورد کیفیت راجر نمی تونم بدم ولی در مورد این قهرمانی چرا خیلی حرف هست...خیلی چسبید...یکی از شیرین ترین قهرمانی ها بود برا من...خیلی تبریک...خیلی خیلی...

2 - این قهرمانی تقدیم به دوستانی که می گفتن فدرر در سطح تخصصی (!!) هم نمی تونه یک مسترز بگیره...این قهرمانی تقدیم به کسانی که مسئله ای تحت عنوان «توهم ایرانی تنیس» رو باهاش درگیر هستن...این قهرمانی تقدیم به کسانی که سال پیش بعد از باخت در اون بازی نحس مقابل روبردو شروع کردن داستان خوندن...این قهرمانی تقدیم به همه ایرانی های خاص در کره خاکی که درگیر خیلی توهمات تنیسی هستن...این قهرمانی تقدیم به افرادی که یا قدرت درک عظمت فدرر رو در دنیای تنیس ندارن، یا اینکه نمی خوان که چنین قدرتی رو داشته باشن...طرفداران تنیس در کره خاکی و علی الخصوص ایران به 2 دسته تقسیم می شن: 1- اونایی که قدرت درک عظمت فدرر رو در تاریخ تنیس دارن 2 - اونایی که از چنین قدرتی بی بهره هستن...

3 - لامصب عجب فیلد طلایی هستش که یه پیرمرد 33 ساله با 4 تا بچه می تونه یک همچین نتیجه ای رو در طول سال بگیره...لا مصب بازیکنای این فیلد طلایی چه قدر باحالن...یکیشون فشار اومده به چند جا یک سال در میون باید نصف فصل رو بشینه خونه...یکی دیگشون یه ازدواج کرده بیچاره 2 تا مسترز رو در حد لیگ برتر ایران بازی کرده...یکی دیگشون هنوز نتونسته از یه مصدومیت ریکاوری کنه بیاد درست درمون بازی کنه بعد از 1 سال...حالا یه پیرمرد 33 ساله با 4 تا بچه و فارغ شدن خانومش و پشت سر گذاشتن فصلی که 70 درصدش رو درگیر مشکلات بدنیش بوده، حالا می یاد اینجا دو تا مسترز طلایی تورنتو و سینسی رو می ره فینال و یکیش رو هم قهرمان می شه...لا مصب...بهترین بازیکن این فیلد طلایی رو هم ماه پیش در ست پنجم فینال اسلم مجبور می کنه مدیکال تقلبی بگیره...ای بابا...

4 - وقتی می گن بهترین تاریخ، وقتی می گن تنیس، وقتی می گن راجر فدرر هزاران هزار دلیل وجود داره...ثبات، انگیزه، برنامه، تداوم، پشتکار و عدم نا امیدی هستش که بهترین تاریخ رو به وجود می یاره...یعنی تو 33 سالگی بتونی تو این فیلد طلایی ( لا مصب) بعد از پشت سر گذاشتن یک سال فاجعه از لحاظ بدنی چنین ریکاوری رو داشته باشی...تو 33 سالگی با 4 تا بچه...چنین انگیزه، چنین برنامه ریزی، چنین همت و تلاشی هستش که بهترین تاریخ رو به وجود می یاره...می دونی یعنی چی؟... دوستان زیر 30 سالن 1 سال در میون استراحت می رن...ای کاش راجر از 30 به بعد 2 ماه قبل ویمبی شروع می کرد 2 ماه بعده ویمبی هم می رفت تو استراحت تا سال بعد....حرکت جالبیه خب لامصب...

5 - خیلی حرف داره این قهرمانی...دوباره قلم ها شروع کرد در دنیا به ستایش فدرر...حیلی معنی داره که الان رسانه های معتبر شروع کردن به اینکه فدرر با این شرایط شانس نخست قهرمانی یو اس می تونه باشه...دور اولم حذف شه این شانس قهرمانی تو این فیلد طلایی تو 33 سالگی خیلی معنا داره...جونم دلم 33 سالگی فدرر تو فیلد طلایی...جون دلم...

5+1= یه سری دوستان حتما برن آتش نشانی یه معرفی بکنن خودشون رو...
5+2= یه مدت نبودم دیدم ماشالا یه سری دوستان دریچه های جدیدی باز کردن خب طبق معمول، گفتن فدرر از سمپراس همه چیزش رو تقلید می کنه...لا مصب ایران منبع تولید توهمات در مورد تنیس هستش...البته خدا رو شکر دوست عزیزمون خودش اعتراف کرد که چیزی از تنیس نمی دونه..این گامی رو به جلو بود...
5+3= آتش نشانی فراموش نشه...

davidbeckham
08-18-2014, 07:37 AM
قهرمانی فدررو تبریک میگم

D3ADMAN
08-18-2014, 08:00 AM
ددمن!در مورد بیکاری احتمالا در مورد خودت داشتی صحبت میکردی سنت هم نباید بالاتر از 16/17 باشه(به خاطر رفتارهای پیشینت)به امید خدا یه کار مناسب هم پیدا میکنی...قطعا روی رفتارت بیشتر تاثیر میزاره...(.سرت گرم میشه...)

در ضمن خیلی هم به بنده مربوط هست رفتارت تو این سایت به همه اعضا مربوطه.خودت رو گول نزن.تو علاوه بر راجر به اعضا هم توهین کردی.پستت حذف شده وگرنه میاوردمش.خیلی زود یادت رفته پوریای عزیز و مهدی بهت اعتراض کردن.وقتی به اعضای سایت توهین کنی به همه مربوط هست.خارج از این سایت هر رفتاری به خودت ربط داره اما نه اینجا...نظر میتونی بدی ولی توهین نه.

خوبه سرانجام اقرار کردی که زیاد اهل تنیس نیستی.(معمولا هم طرفدارهای نواک سنشون به مراتب پایین تره چون محال تو اوج راجر و رافا که نواک نبود طرفدار هیچ کدون نشده باشند)پس سعی کن نیای همینجوری وارد بحث های تخصصی بشی یه چیزی بگی بری.

با اون پست بچه ها قصد داشتن در مورد لات ترین شخص سایت رای گیری کنن.

من حال و حوصله ندارم زیاد بحث کنم ، اما کسی بحث کنه منم ادامه میدم و بوی بامزه بازی های امثالی به مانند تو باشه . 1.سن هیچ ربطی به کار کردن یا کار نکردن نداره 2.در مورد چیزی نمیدونی حدس هم نزن 3.شما بیشتر شبیه انسان هایی هستی که دارن خودشونو گول میزنن و با در و دیوار گویی قصد خوشمزه بازی دارن 4.دوستانی بودند توی همین انجمن بهم توهین کردند اما مدیران بر و بر نگاهش کردند چون امکان داشت گرفتن یک تشکر در زیر پستهاشون کم بشه 5.گائل مونفیس منو با حرکات خز عبلاتی که انجام میداد به تنیس علاقه مند کرد ؛ یعنی اینکه داشتم تو یوتوب نگاه میکردم که دیدم خیلی ورزش سخت و جالبیه 6.تو با این حرفات نشون دادی چیزی از زندگی رو نه فهمیدی و نه حس کردی ، فقط در همین حد تنیس بلدی و 4تا لغت انگلیسی بگی و بس . چون توی این همه بحثت یک کلمه درست که خودت درک کرده باشی نبود ، در ضمن مفهوم کلمۀ لات رو هم نمیدونی که میخوای به شخصی نسبت بدی

7.با عرض پوزش از تمام مدیران و دوستان ، اما این سایت به خاله زنک تاکرز تغییر نام بده بهتره ، طرف با عمق قضیه زندگی من هم کار داره ، چت باکس میشینن بدگویی همو میکنن ، و اگه واقعآ این بحث با جناب خشایار اتفاق نمی افتاد مطمئن باشید من حالا حالا ها نمیومدم و راحت میشدین ، اما ی مشت فاز با کلاس اینجا ریختن فکر کردن خبریه . فعلآ بدرود دوستان . شادباش قهرمانی راجر به شما

farzin123
08-18-2014, 08:04 AM
فدرر 18 گرند اسلم بدون (اون وسط یکی سمی فینال) پشت سر هم در فینال بوده.
ثبات در دوران اوج!!!!

rezaomo
08-18-2014, 08:21 AM
من هم به نوبه خودم قهرمانی راج عزیز و دوست داشتنی و کسب هشتادمین تایتل ATP را به تمامی هوارداران اسطوره و همچنین کسب نود و نهمین تایتل در صد و پنجاهمین فینال براداران دوقلو برایان را به پاور عزیز تبریک عرض می کنم به امید قهرمانی راج وبراداران برایان در یو اس اوپن 2014 .

hooman3x
08-18-2014, 08:30 AM
ضمن عرض تبریک به طرفداران راجر و تنیس پاک و تسلیت به هیترهای عزیز
و اما…:

خب تکلیف چیه؟
چطوری حسابت رو میدی؟
پول رو بریز به حساب بابک یا پویا یا پیمان یا اهورا یا محمود یا سجاد یا… هرکدوم از مدیران مورد اعتماد راجریون
حرف زدی دیگه، اگه مردی سر حرفت بمون اگرم دختری و با اسم پسرونه اومدی حداقل شیر زن باش!

خبر رسیده شمار ملیونی مردم پس از شنیدن خبر 20.000 تومن به ازای قهرمانی راجر در حال ثبت نام در تنیس تاکرز هستند و خود را هوادار 17 آتیشه راجر میدونن.
جالبه 93 درصد از این ثبت نام کننده ها فدرر رو به نام فدرل میشناسن:434::434:
http://upload7.ir/imgs/2014-08/68821554351062211982.jpg

pouriya.alex
08-18-2014, 09:17 AM
دمت گرم اسطوره :655::583:

سینسیناتی هم 6 تایی شد تا استقلال بازهم احساس تنهایی نکنه:434:

hooman3x
08-18-2014, 09:36 AM
دمت گرم اسطوره :655::583:

سینسیناتی هم 6 تایی شد تا استقلال بازهم احساس تنهایی نکنه:434:

پرسپولیس هم دیگه تنها نیست جام حذفی 73 زود از یادتون رفته:434:
فتح تهران 6 - 0 پرسپولیس
http://www.uploadax.com/images/58198200551285179615.jpg

mspayam
08-18-2014, 09:53 AM
درود بر راجر که بار دیگه با پیروزی ارزشمندش همه مون رو خوشحال کرد و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و بدخواهان زد.
خسته نباشی مرد

KING OF CLAY
08-18-2014, 10:02 AM
تبریک به همه راجریون
راجر واقعا حقش بود که بعد از مدت ها یک تایتل مهم بگیره
امیدوارم بتونه در USOPEN هم بازی های خوبی رو ارائه بده(البته به غیر از بازی احتمالی با رافا:434:)

Mehdiii
08-18-2014, 10:07 AM
به نظرتون فدرر به این جام اعتبار میده یا این جام به فدرر؟

KING OF CLAY
08-18-2014, 10:18 AM
https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10606144_603391116446221_8854553688275523566_n.jpg (https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10606144_603391116446221_8854553688275523566_n.jpg)

farzin123
08-18-2014, 12:31 PM
باز رکوردی دیگر توسط اسطوره شکسته شد.
برای سیزدهمین سال متوالی فدرر برای تور پایان فصل(لندن) رسید.

Mohammad
08-18-2014, 12:32 PM
از خوشحالی عمیق راجر که از چهرش کاملا مشخص بود واقعا حظ کردم. درود بر او و دور باد زمانی که او قصد آویختن راکت‌ش کند.

Behr@d
08-18-2014, 12:58 PM
تبریک به هواداران راجر عزیز ....

امیدوارم فرمش رو برای یو اس اوپن حفظ کنه ... :583:

SOROOSH_RF
08-18-2014, 01:15 PM
تبريك تبريك به همه ي طرفداران عزيز راجر.
اين قهرماني قبل از يو اس اپن خيلي مهم بود ، امسال راجر حقش خيلي بيشتر از اينا بود اميدوارم با قهرماني تو يو اس سال خوبش رو كامل كنه.

YOSEF
08-18-2014, 01:28 PM
درود برتمامی دوستان تاکرزی بدون تعصب وبا محبت که با هم (البته اکثرا)درمورد تنیس وبازیکنان مورد علاقه ورقباشون با احترام صحبت میکنن بنده طرفدار راجرم واخبار تنیس از قهرمانی اول بوریس بکر درویمبلی دنبال میکنم اما نمیدونم چه جوری طرفدار راجر شدم بماند ولی هرگز نمیشه توانایی رافای دوست داشتنی رو زیر سئوال برد واز اون مهم تر به دوستی که بین رافا وراجر هست اشاره میکنم که باوجود رقابت انچنانی از همدیگه حمایت میکنن مثلا سال 2011 رافا باختهای متوالی مقابل نوله داشت راجر از رفا حمایت کرد وبر عکس پارسال رافا هم همچنین درمورد نوله هم باید گفت اونهم یکی از استثناعات این رشته هست وقابل احترام (لازم به ذکر هست بنده هیچ ادعایی راجع به مسائل فنی ندارم وشماها اموزگاربنده هستید) :443::443:

King Rojer Federer
08-18-2014, 02:04 PM
با سلام خدمت شماعزیزان.من هم به نوبه خود قهرمانی راجر عزیز رو به همه دوستان عزیز تبریک عرض می کنم.دوستان عزیز به خدا قسم اون لحظه ای که بازی تموم شد و راجر عزیز اونطور از ته دل خوشحال بود یکی از بهترین لحظه های زندگیم بود و وقتی دوقلوهای عزیزش و همسرش رو نشون داد خیلی لذت بردم.راجر به معنای کامل یک مرد بزرگ است.:583:تا یک هفته من دوپینگ هستم.:655:

King Rojer Federer
08-18-2014, 02:24 PM
عزیزان این مطلبی رو که می خوام بگم خدا شاهده بدون تعصب می گم.در هر رشته ای از ورزشها اسطورههایی بودند و هستند که اگر سالها هم بگذرد نامشان در یادها می ماند به طور مثال در فوتبال پله اسطوره هست(خودم عاشق روبرتو باجو هستم ولی باید واقعیت رو گفت)در بدنسازی آرنولد شوارتزینگر.در اتومبیلرانی میشاییل شوماخر.در بسکتبال مایکل جردن ووووو.... اما در تنیس باید بدون تعصب گفت اسطوره فراموش نشدنی راجر فدرر کبیر است.درسته که تنیسورهای بزرگی در قدیم بودند مثل ایوان لندل یا بوریس بکر یا پیت سمپراس یا در حال حاضر رافایل نادال ونواک جوکوویچ.که هر کدام برای خودشان پرآوازه هستند.ولی عشق یکیست اسطوره یکیست زندگی یکیست نفس یکیست و آن کسی نیست جز راجر عزیز و دوست داشتنی.خدایا به خاطر خلقت راجر از تو سپاسگذاریم.:583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583::583:

saeedshl
08-18-2014, 03:03 PM
سلام به همگی
من هم قهرمانی راجر رو تبریک میگم

صحبت های راجر بعد از فینال

"کوالی فای شدن برای لندن همیشه هدفی بوده که من در ابتدای فصل در خودم تنظیمش میکنم.این همیشه باعث افتخار من بوده که در 8 نفر پایانی باشم و داشتن شانسی برای در دست گرفتن جامی دیگر در آخر سال"

"من در مورد هفته کاملا خوشحالم,من از حالت خوب ب حالت عالی رفتم.من واقعا احساس کردم که در اواخر ست دوم دوباره هجومی شدم مثه طوری که فرر در اواخر ست اول احساس کرد"

"من در ست سوم قابلیت اینو داشتم که خوب سرو بزنم و رالی کنم. در کل فکر میکنم بازی عالی رو ب نمایش گذاشتم.من الان واقعا میتونم با اعتماد ب نفس بازی کنم.الان با خیال راحت میتونم استراحت کنم و همچنین بر روی برخی از نقاط ضعفم کار کنم پس اینا چیزای فرعیه.این خیلی برای ذهن من خوبه. بازی من دقیقا جایی که میخوام باشه و همش در مورد اینکه این سطح بازی رو نگه دارم"
http://tennis3sixty.com/media/k2/galleries/1449/western-southern-open-day-9-20140817-232923-870.jpg

منبع : کلوپ طرفداران راجر فدرر

BABAK
08-18-2014, 03:24 PM
سرانجام شب های یلدای بی عدالتی تمام شد.. هشتادمین قهرمانی چراغدارِ نسل طلایی ستارگان و صاحب قلب های هزاران، مبارک.:583:

18367
سیر نمیشوم ز تو نیست جز این گناه من ...

MRF
08-18-2014, 04:27 PM
چقدر بد
نادال در مسابقات يو اس اوپن شركت نميكنه ??????????????????

davidbeckham
08-18-2014, 04:37 PM
نادال از یو اس اوپن کنار کشید
نتیجه ادامه دادن با تونی نادال همینه
مربی که هیچی بارش نیست
نادال فقط بخاطر استعداد و توانایی بدنی خودش موفقیت کسب کرده
لعنت به تونی نادال:3t1:

rezaomo
08-18-2014, 05:09 PM
ببینید این خبرگزاری در اعلام قهرمانی راجر فدرر در مسابقات سینسیناتی چند غلط ناشی از فقدان دانش ورزش نویسان تنیسی داره , بی خود نیست کسی که این متن را می نویسه به عنوان یک ورزشی نویس کلی غلط داره وای به حال مردم عادی که تنیس را با تنیس خاکی و فدرر را با فدرل اشتباه می گیرند.

http://www.irna.ir/fa/News/81276355/%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7_%D9%88_%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1_%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87_%D9%87%D8%A7/%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%B1_%D9%82%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86_%D8%AA%D9%86%DB%8C%D8%B3_%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B2_%D8%B3%DB%8C%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%86%D8%A7%D8%AA%DB%8C_%D8%B4%D8%AF

Roger Federer#1
08-18-2014, 07:05 PM
وای چرا آخه چش شد مصدومیته مچ دست کجا بود یهو اومد سراغ نادال واقعا حیفه آخرین گرند سال توش رافا نباشه امیدوارم زود از مصدومیتش ریکاوری کنه و برگرد به میادین.
به امید قهرمانی راجر بزرگ تو آخرین گرند سال.

zhako
08-18-2014, 08:29 PM
منم باتاخیرقهرمانی فدرروشتادمین جام رابه تمام طرفداران تبریک میگم.راجربااین قهرمانی امیدهایش روبرای قهرمانی اوپن امریکا بیش ازبیش زنده کرد.به امیدقهرمانی.

Najmeh5576
08-19-2014, 12:56 PM
سلام دوستان منهم این پیروزی شیرین را به همتون تبریک میگم به امید بردهای بعدی. بخصوص یو اس اپن.

اما بگم که اون ست دوم واقعا ناامید کننده بود و داشتم به این فکر میکردم که اگه یه ستی 6-0 بشه آیا فیدبک منفی حالا چه امتیازی یا مسایل دیگه برای اون بازیکنی که 0 آورده بدنبال خواهد داشت ؟

و اینکه نادال در مسابقه بعدی هم نیست ناراحت کننده هست چون بنظر من وجودش یه طراوت دیگه ای به مسابقات میده.انشالله که قویتر برگرده.

راستی چرا دلپوترو تو مسابقات نیست من بنظرم امسال اصلن نبود
شاد باشید

sspol
08-19-2014, 10:38 PM
بنظرم حق فدرر بود ببره فینالو که برد

کلا فرر بازیکن بزرگی نخواهد شد

rezapor
08-19-2014, 11:29 PM
خسته نباشی اسطوره واقعا با این بردش شکست تلخ هفته گذشته مقابل سونگا رو تسکین داد.فقط برای من جای تعجب داشت که چرا جوکوییچ توی همون دور اول باخت وبازی رو جدی نگرفت . بهترین مسابقه فدررتوی این تورنمنت بازی جلوی اندی بود که فکر کنم یه فینال تمام عیار بود و از بازی فدرر-فررهم زیباتر بود .
به امید هجدهمین قهرمانی توی یواس اوپن . جایی که تماشاگرهای داغ و دواتیشه داره ولی حیف که یه بازیکن قوی مثل آغاسی ؛رادیک و...از امریکا نیست که هموطنهاش تشویقش کنن.باید سرنا ویلیامز و برادران دوقولوی افسانه ای (برایان) جور انفرادی هم بکشند.

narges 95
08-20-2014, 09:31 PM
امید وارم در نبود رافا بازی های usبرام جذاب باشه به همه ی راجری ها تبریک میگم به نظر من اگر ازبین راجر وجوکو یکیشون بخواد قهرمان شه راجر رو ترجیح میدم

amirh
08-21-2014, 11:02 AM
من بسيار اميد دارم که جوکوويچ يه کارايي توي اين اپن امريکا بکنه اگه بتونه که عالي ميشه!

sina1993
08-21-2014, 11:10 AM
من بسيار اميد دارم که جوکوويچ يه کارايي توي اين اپن امريکا بکنه اگه بتونه که عالي ميشه!
به موفقیت جوکوویچ شک نداشته باشید من مطمئنم که میتونه تا راند 3 بالا بیاد:434:

saeedfxfx
08-21-2014, 02:31 PM
سلام دوستان منهم این پیروزی شیرین را به همتون تبریک میگم به امید بردهای بعدی. بخصوص یو اس اپن.

اما بگم که اون ست دوم واقعا ناامید کننده بود و داشتم به این فکر میکردم که اگه یه ستی 6-0 بشه آیا فیدبک منفی حالا چه امتیازی یا مسایل دیگه برای اون بازیکنی که 0 آورده بدنبال خواهد داشت ؟

و اینکه نادال در مسابقه بعدی هم نیست ناراحت کننده هست چون بنظر من وجودش یه طراوت دیگه ای به مسابقات میده.انشالله که قویتر برگرده.

راستی چرا دلپوترو تو مسابقات نیست من بنظرم امسال اصلن نبود
شاد باشید
سلام
دوست خوبم دلپترو متاسفانه از ناحیه مچ دست مصدومیت شدید پیدا کرد که در اخرین بازیش به دوارمن هندی بیخود باخت و به دلیل عمل جراحی هنوز امادگی شرکت در مسابقات رو پیدا نکرده
منم امیدوارم زود به مسابقات اتی اضافه بشه چون جاش خالی هست