PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نداشتن بکهند در تنیس

D3ADMAN
08-05-2014, 01:03 PM
با درود خدمت تمام دوستان . بنده یک پرسشی در ذهنم آزارم میداد که گفتم ازتون بپرسم ، پرسش احمقانه و به نظر خنده داری میاد اما فکر کردن بهش بد نیست

چرا در طول تاریخ هیچ تنیسوری وجود نداشته که 2تا فورهند داشته باشه و اصلن از بکهند استفاده نکنه ؟ چرا حتمآ باید بکهند داشت ؟ این سوال از زمانی که بازی مونفیس نایمنن رو دیدم تو ذهنم ایجاد شد . مونفیس توی بدترین تعادل نمیتونست از بکهند استفاده کنه و مجبور شد فورهندی با دست چپ بزنه ، به همین دلیل نایمنن در تشخیص جهت حرکت توپ دچار مشکل شد و امتیاز رو مونفیس برای خود کرد . کاملآ عجیب و غیر منتظره ، یک تنیسوره بیاد که این قابلیتو داشته باشه بدون شک اعجوبه ای میشه . البته هنوز حالت سوالی دارم از دوستانی که خیلی میدونند ، تا منی که نمیدونم

Farid
08-05-2014, 07:29 PM
با درود خدمت تمام دوستان . بنده یک پرسشی در ذهنم آزارم میداد که گفتم ازتون بپرسم ، پرسش احمقانه و به نظر خنده داری میاد اما فکر کردن بهش بد نیست

چرا در طول تاریخ هیچ تنیسوری وجود نداشته که 2تا فورهند داشته باشه و اصلن از بکهند استفاده نکنه ؟ چرا حتمآ باید بکهند داشت ؟ این سوال از زمانی که بازی مونفیس نایمنن رو دیدم تو ذهنم ایجاد شد . مونفیس توی بدترین تعادل نمیتونست از بکهند استفاده کنه و مجبور شد فورهندی با دست چپ بزنه ، به همین دلیل نایمنن در تشخیص جهت حرکت توپ دچار مشکل شد و امتیاز رو مونفیس برای خود کرد . کاملآ عجیب و غیر منتظره ، یک تنیسوره بیاد که این قابلیتو داشته باشه بدون شک اعجوبه ای میشه . البته هنوز حالت سوالی دارم از دوستانی که خیلی میدونند ، تا منی که نمیدونم
میشه ۱۰ خط نوشت اما مهمترین نکتش به نظر من Grip ه
شما می دونی Grip عوض کردن توی تنیس چقدر مهم و سخته؟
بازیکنان تنیس در هزارم ثانیه برای ظربات مختلف Grip عوض می کنند ( مثلا در یه Crosscourt exchange از سمت Backhand ) طرف یهو در لحظه اخر Grip و عوض می کنه و Drop Shot می ندازه تا بازیکن مقابل دستشو نخونه و یا هزاران مثال دیگه که اگه خواستی بگو تا بنویسم
و حتما باید دستی که طربه می زنه منتها علیه راکتو بگیره
حالا شما فرض کن طرف بخواد در ان واحد ( که بدترین حالتش هنگام دریافت سرویسه ) هم دست مورد نظر رو به اخر دسته راکت برسونه و هم Grip مناسب رو انتخاب کنه

D3ADMAN
08-06-2014, 07:35 AM
گریپ همون قرار گرفتن درست دست برای ضربه مناسب روی هشت ضلعی ته راکت است دیگه ، شما درست میگید ، اما با این توضیحات بازهم میشه با تمرینات زیاد به این خواسته رسید اما فک کنم بعضی تنیسورها به دلیل تنبلی و اینکه از ابتدا اینجوری بوده کسی امتحان یا ریسکشو نمیکنه

hooman3x
08-06-2014, 07:57 AM
گریپ همون قرار گرفتن درست دست برای ضربه مناسب روی هشت ضلعی ته راکت است دیگه ، شما درست میگید ، اما با این توضیحات بازهم میشه با تمرینات زیاد به این خواسته رسید اما فک کنم بعضی تنیسورها به دلیل تنبلی و اینکه از ابتدا اینجوری بوده کسی امتحان یا ریسکشو نمیکنه

این شیوه ای که شما میگید عملا اجراش غیر ممکنه

اول در ریترن کردن سرویس= فکر کنم تقریبا محاله کسی روی سرویس 200 کیلومتری که به ناحیه بکهند میاد بتونه راکتو بده دست چپ با دست راست هم تغییر گریپ بده

دوم توپ های فریبنده= گاهی اوقات شما حدس میزنید ضربه ای به سمت فورهند شما میاد و حرکت میکنید ولی توپ باز به سمت بکهند آمده و شما در حالت بازی با دو دست نمیتونید سریعا تغییر گریپ بدید و ضربه بزنید

مهمترین مشکل که کار رو محال میکنه اینه که شما (به فرض راست دست بودن)در تنیس در حالت عادی باید راکت رو در دست راست بگیری یعنی پایین راکت رو میگیری.اگر بخوای راکت رو بدی به دست چپ باید راکت رو کاملا رها کنی بعد با دست چپ پایین راکت رو بگیری که این وقفه کار رو نشد میکنه.در صورتی که در بکهند شما دست چپت بالای دست راستت قرار میگیره و وقفه نداری