PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و تبادل نظر پیرامون مسترز رم

ARY143
05-13-2014, 06:01 PM
سلام خدمت تمامی دوستان و همراه هان همیشگی

عزیزان ما هستیم و یک دلخوشی اون هم شروع مسابقات و از آن مهمتر تاپیک بحث و تبادل نظر در مورد آن مسابقات

دوستان پیش از این منتظرمان نگذارید و تاپیک بحث و تبادل نظر مسترز رم را افتتاح کنید تا استفاده کنیم از حضور دوستان و همراهان همیشگی

:583::583::388:

PowerVu
05-14-2014, 05:26 AM
کناره گیری کی نیشیکوری پدیده‌ی تنیس ژاپن از مسابقات تنیس مسترز رُم

http://www.tennis-image.com/images/05577771283549349556.jpg (http://www.tennis-image.com/)

کی نیشیکوری تنیس باز جوان ژاپنی و نفر شماره 10 رده بندی مردان جهان به سبب آسیب دیدگی قسمت پایین کمر از حضور در رقابت‌های مسترز رم کناره گیری کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از رم، نیشیکوری یک‌شنبه گذشته در فینال رقابت‌های تنیس مسترز مادرید در حالی که رافائل نادال مرد شماره یک تنیس جهان را در Set نخست 6-2 شکست داده بود و در Set دوم 4-2 از وی پیش بود دچار این آسیب دیدگی شد و Set دوم را واگذار کرد. وی در نهایت در شرایطی که در Set سوم نیز 3-0 عقب بود از ادامه کار انصراف داد.

این بازیکن 24 ساله در پی درخشش در فصل اروپایی خاک رس امسال، نام خود را به عنوان نخستین بازیکن ژاپنی که به جمع 10 نفر برتر رده بندی تنیس جهان راه پیدا می کند، ثبت نمود.

http://www.tennis-image.com/images/43984550746987189196.jpg (http://www.tennis-image.com/)

نیشیکوری اکنون دو هفته فرصت دارد تا با پشت سر گذاشتن این آسیب دیدگی خود را برای حضور در رقابت‌های گرند اسلم آزاد فرانسه موسوم به رولند گاروس آماده کند.

کارشناسان معتقدند با توجه به در پیش بودن رقابت‌های رولند گاروس، کناره گیری نیشیکوری از رقابت‌های مسترز رم قابل پیش بینی بود و او با توجه به بازی‌های خوب در زمین‌های خاکی قصد دارد شانس خود را در پاریس امتحان کند.

rezaomo
05-14-2014, 07:07 AM
رتبه نيشيكوري الان 9 است كه با رتبه 10 ميلوش رائونيك كانادايي 235 امتياز اختلاف دارد . نيشيكوري با اين رنك با پارادون سري چافان تايلندي كه زماني رنگ 9 دنيا را داشت برابري مي كنه و اگر بتونه يك پله بالاتر بيايد برترين تنيس باز آسيايي تاريخ در تمامي ادوار خواهد شد. :655:

BABAK
05-14-2014, 01:18 PM
در آستانه بزرگداشت بزرگترین سراینده پارسی گوی در تاریخ و در حال و هوای مسترز رُم بد نیست نگاهی به «پیکره فردوسی در میدان فردوسیِ شهر رُم» بندازیم.
شاید اگر او نبود، «انجمنی پارسی زبان» وجود خارجی نداشت.:583:

[/URL][URL="http://www.tennis-image.com/images/22536185868154323959.jpg"]http://www.tennis-image.com/images/22536185868154323959.jpg (http://www.tennis-image.com/images/22536185868154323959.jpg)

D3ADMAN
05-14-2014, 05:10 PM
جرمی شاردی :583: :))

ARY143
05-14-2014, 05:13 PM
سلام خدمت تمامی دوستان و همراه هان همیشگی

عزیزان ما هستیم و یک دلخوشی اون هم شروع مسابقات و از آن مهمتر تاپیک بحث و تبادل نظر در مورد آن مسابقات

دوستان پیش از این منتظرمان نگذارید و تاپیک بحث و تبادل نظر مسترز رم را افتتاح کنید تا استفاده کنیم از حضور دوستان و همراهان همیشگی

:583::583::388:

دوستان و همراهان همیشگی

اگر اجازه بدهید خودم تاپیک بحث و تبادل نظر را افتتاح کردم ، خودم هم پایانش بدهم

آخه یکی نبود به ما بگه چی کار به کار بحث و تبادل نظر داری

خدائی رو اعصاب راجریون راه نرید ، آقامون دلش برای نو رسیده ها تنگ شده زودی رفت خونه پبشه بچه ها :434::434:

Roger Federer#1
05-14-2014, 05:19 PM
واقعا جالبه برای خودم هروقت قبل بازی راجر احساس میکنم راجر میبازه واقعا هم همین اتفاق میوفته.
راجر با لیتون داشتن به داداشم گفتم لیتون برندست بهم خندید گفت درسته راجر داغونه ولی لیتونه جانبازو راحت میبره (داداشم رافا فن سرسخته) ولی لیتون برد امروزم صبح گفتم راجر میبازه گفت انشااله ولی سخته بعد ست اول که راجر 6-1 برد گفت این پیرمرد آویزون به راحتی میبره ولی گفتم امکان نداره وقتی تایبرک راجر مچ پوینت داشت اونم سرو خودش گفتم راجربازندست با عصبانیت گفت بروبینم داره شانسی میبره ولی بعد باخت راجر 2 مترپرید هوا گفت غوربونه دهنت تاباشه از این احساسا.
خوب راجر امروز بد نبود ولی شرایط جوی واقعا کار هردو تنیسورو سخت کرد در کل تو این دوروز تور بیکیفیتی رو شاهدیم بخاطر وزش باد واقعا تنیسورها اون بازی که باس بکنن رو نمیتونن انجام بدن امیدوارم ادامه تور شرایط جوی بهتری رو شاهد باشیم.

S.A.IVI.A.N
05-14-2014, 05:50 PM
با باخت راجر حدود 600 امتیاز ازش کم میشه و در صورت حضور دیوید فرر در سمی فاینال جاشون در رنکینگ عوض میشه و راجر مجبوره رولند رو با سید 5 شرکت کنه. هرچند فرر بازی سختی در کوارتر با نواک خواهد داشت.

roger 4 ever
05-14-2014, 05:53 PM
خب برای من چنین اتفاقی خیلی هم عجیب نبود...طبیعتا راجر فدرر یک هفته ی شلوغ خانوادگی رو پشت سر گذاشت و همون طور که مشخص بود دغدغه ی اولش در این روزها خیلی به تنیس ارتباطی پیدا نمی کرد.. فاصله ای که از مونت کارلو افتاد تا امروز طبیعتا ریتم مورد نظر رو دور کرد از بازی فدرر و همان طور که در ابتدا گفتم «مسائل خانوادگی» هم باعث شد تا راجر نتونه اون طور که باید و شاید با تمرکز و انرژی کامل هفته ی گذشته رو تمرین کنه...

راجر امروز بد بود اما مطمئن باشید بد بودن امروز با بد بودن پارسال بسیار متفاوت بود...دست کم بعید می دونم در این مقطع از فصل به روزهای فاجعه بار گذشته برگرده ریتم بازی فدرر...

با این حال امیدوار بودم چند دوری تو رم بازی کنه ولی خب عیبی نداره، از حالا دیگه با این باخت تلنگر لازم هم زده شده تا فدرر از خواب شیرین خانوادگی بیدار بشه...به هر حال کارهای دیگه ای هست تو این فصل که حیفه انجام نشه...

به شخصه امیدوارم با از سر گیری تمرینات جدی و بازگشت تمرکز، در رولند نمایش خوبی داشته باشه راجر...ضمن اینکه چه قدر هم هوا سر ناسازگاری داشته تو این چند روز در رم...سطح بازی ها رو به شدت می یاره پایین...امیدوارم اوکی شه برا مراحل بالاتر...

YOSEF
05-14-2014, 08:15 PM
وخداوند توجیه آفرید

roger 4 ever
05-14-2014, 08:29 PM
دوست عزیز اگه منظورت از "توجیه" صحبت های بنده بود که باید خدمتت عرض کنم دست کم من اعتقاد چندانی به "توجیه" ندارم...در طول سالیان متعدد من همیشه تند ترین و تیز ترین انتقادات را نسبت به راجر فدرر داشتم...بخشی از انتقاداتم پارسال در همین سایت هستش و مطالبم هم در جاهای دیگه موجوده...در مونت کارلو در همین سایت پس از بازی با سونگا که اتفاقا راجر پیروز هم شده بود، من شدید ترین انتقاد ها رو نسبت به فدرر داشتم که باعث تعجب بسیاری از دوستان هم شد...

در مورد بازی امروز هم باید شرایط رو در نظر گرفت...شرایط خانوادگی راجر به حدی براش مهم بود که حتی صحبت از انصراف از رولند هم به میون اومده بود، با بررسی خبرگزاری و سایت های معتبر نیز می شد به این نتیجه رسید که راجر تمرینات چندان جدی و درست و حسابی را در طول هفته ی گذشته نداشته...به همین علت دارم می گم که قابل پیش بینی بود شکست امروز...هم به خاطر این مساله و هم به خاطر فاصله ی زمانی که بین آخرین بازی فدرر تا امروز افتاده بود...

بازم در هر صورت کسی توجیه نکرد، امروز شاردی بازی بسیار بهتری را به نمایش گذاشت، اما ضعف فدرر هم علت داشت، طبیعتا هر ضعفی علت داره...به راحتی می شد در تک تک پارامتر های بازی امروز فدرر عدم آمادگی و دور بودن از شرایط بازی رو حس کرد...

پی نوشت: مایک چیاری ورزشی نویس آمریکایی بلیچر ریپورت و بن روتنبرگ ورزشی نویس معروف نیویورک تایمز هم در یادداشت هایی «مسائل خانوادگی» هفته ی گذشته و عدم تمرکز و جدیت فدرر رو از مهم ترین عوامل باخت امروزش عنوان کردند...

rojer
05-14-2014, 10:29 PM
با سلام خدمت شما دوست عزیز و عاشق فدرر.عزیزم من هم مثل شما و خیلیهای دیگه ورزش تنیس رو عجین شده با راجر کبیر می شناسیم حتی خود همین عزیزان هم می دونند که بدون فدرر این بازیها ارزش چندانی رو نداره پس عزیزم خودت رو با پارازیت انداختن این دوستان ناراحت نکن هر وقت هر تنیس بازی تونست مقامها و رکوردهای پادشاه راجر رو کسب کنه اون موقع می تونه بیاد و عرض اندام کنه.همیشه عزیزم این رو بدان که کسانی که خیلی در زندگی پیشرفت می کنند (چه ورزشی و چه اجتماعی)بیشتر توی چشم هستند و هواد ار زیادی دارند.پس به طبع حسادتهایی هم خواه ناخواه به وجود میاد و باید این عزیزان رو درک کنیم که منتظر کوچکترین تغزشی هستند تا آن رو در بوق و کرنا کنند.پس عزیز دلم شما زیاد به این چیزها توجه نکن. ما و امثال ما می دانیم که خداوند چه لطفی در حق بشر انجام داد که در این زمانه راجر فدرر عزیز را آفریذ.زنده باد فدرر و هواداران فدرر.

davidbeckham
05-14-2014, 11:10 PM
نادال شرم اور بازی میکنه:3t1:
تونی نادال هم باید بره غاز چرونی
سیمون هم ادم شده واسه من
اگه همیشه اینطوربازی میکرد جزو تاپ تن بود

king of spin
05-14-2014, 11:22 PM
نادال شرم اور بازی میکنه:3t1:
تونی نادال هم باید بره غاز چرونی
سیمون هم ادم شده واسه من
اگه همیشه اینطوربازی میکرد جزو تاپ تن بود
واقعا گل گفتی خشایار....موقعی که واورینکا اون جوری میاد گرند اسلم می بره؛دیگه زمینه انگیزه برای کسایی که همیشه درارزوی بردن نادال بودن به وجود میاد....

Nadal.N1
05-14-2014, 11:44 PM
سگ جان شده سيمون

Roger Federer#1
05-15-2014, 12:29 AM
وااااااااوووووو عجب بازی بود بازی نادال با سیمون بهترین بازی بود که تا به حال از سیمون دیدم عجب فورهند و عجب بکهندی میزد به قول دوستمون davidbeckham (http://tennistalkers.com/member.php?u=229) اگه همیشه اینجوری بود 100% جزء تاپ تن بود ولی من نادال رو امشب آماده دیدم مشکل بازی امشب نادال امادگی غیر منتظره سیمون بودش به این میگن بازی مرسی سیمون مرسی نادال واقعا بعد مدتها دیدم یه تنیسور مقابل نادال فقط رو بکهندش بازی نکرد و این جرات رو داشت تا رو فورهند نادال هم توپ بریزه که انصافا بعضی ضرباتش فراتر از نام سیمون بود.
بهترین بازی این تور تاحالا همین بازی امیدوارم در ادامه هم شاهد همچین بازی هایی باشیم.

Mehdi.A
05-15-2014, 01:26 AM
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01480/clijstersreu_1480818c.jpg

کیم کلایسترز بعد از به دنیا آوردن فرزندش قهرمان یو اس اوپن شد و دغدغه های خانوادگی به عنوان یک مادر خللی به موفقیتش وارد نکرد :001_smile: .

mspayam
05-15-2014, 07:02 AM
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01480/clijstersreu_1480818c.jpg

کیم کلایسترز بعد از به دنیا آوردن فرزندش قهرمان یو اس اوپن شد و دغدغه های خانوادگی به عنوان یک مادر خللی به موفقیتش وارد نکرد :001_smile: .

کلایسترز یک سال و نیم و بعد از تولد دخترش قهرمان یو اس اوپن شد نه یه هفته بعد. :251: ولی فدرر 6 ماه بعد از تولد دختراش قهرمان اوپن استرالیا شد. بد نیست یه کم مطالعه کنی بعد پست بدی.

فدرر هم باخت که باخت، فدای سرش. مگه همین نواک شما نبود که پارسال توی راند دوم مادرید حذف شد و به تماشاچیا هم بد و بیراه گفت؟ بازم صد رحمت به فدرر که جنبه ی شکست رو داره و به تماشاچیا فحش های بالای 18 سال نمی ده.

YOSEF
05-15-2014, 08:28 AM
دوست عزیز
roger 4 everبنده هرگز قصد جسارت به هیچکدوم از دوستانو نداشتم وندارم وخودم از طرفدارهای دوآتیشه راجر فدرر هستم اما منصفانه اصلا تیم راجر چیکار میکنن وخود راجر چی کار کرد معمولا بعد ازراحت بردن ست اول یجوری تولک میره وبی انگیزه میشه وتکنیک خاصی ازش دیده نمیشه بعد از سینسی 2012 تا الان درسته مصدوم هم بوده ولی نه همیشه کارچندانی نکرده بنده که اونقدر حرص خوردم از بازیاش دیگه جا نداره یجوری خسته شدم بازم ببخشید:297:

Roger Federer#1
05-15-2014, 10:32 AM
دوست عزیز
roger 4 everبنده هرگز قصد جسارت به هیچکدوم از دوستانو نداشتم وندارم وخودم از طرفدارهای دوآتیشه راجر فدرر هستم اما منصفانه اصلا تیم راجر چیکار میکنن وخود راجر چی کار کرد معمولا بعد ازراحت بردن ست اول یجوری تولک میره وبی انگیزه میشه وتکنیک خاصی ازش دیده نمیشه بعد از سینسی 2012 تا الان درسته مصدوم هم بوده ولی نه همیشه کارچندانی نکرده بنده که اونقدر حرص خوردم از بازیاش دیگه جا نداره یجوری خسته شدم بازم ببخشید:297:
دوست گرامی حرص هارو فصل قبل خوردیم امسال باس فقط ازحضور راجر لذت ببریم این همه جام گرفت کلی شادمون کرد دیگه نباس توقع داشت مثل جوونیاش بیاد یکی در میون جام بگیره الان هم این که تو فینال دو مسترز بود و تو رنک چهارم هستش باس خوشحال باشیم و ببینیم تو تورهای آتی چیکار میکنه سال یه مسترز هم بگیره خوبه برامون (من که راضی میشم) نگرفتشم فدای سرش همین که میاد بازی هاشو میبینیم خوبه دیگه از فصل قبل خودمو به این امر عادت دادم و دیگه نباید بعد حذف راجر غم زده شیم و با حسرت ادامه تور تماشا کنیم بلکه باس از زیبایی های تنیس لذت ببریم.

rojer
05-15-2014, 12:25 PM
گل گفتی Rojer 4 Ever در واقع حرف دل من و خیلیهای دیگه رو گفتی.اون موقع که راجر عزیز چپ و راست جامهای رنگارنگ می آورد هیچ کس از فدرر نمی تونست ایرادی بگیره.عزیزم ما آنقدر از بردها و قهرمانی های فدرر لذت بردیم و سیراب شدیم که اگه تا آخرین روز بازیگریش دیگه جام نیاره بعید می دونم کسی از تنیسورها بتونه به گرد پای روجر عزیز برسه.پس ما فقط از دیدنش تو مسابقات لذت می بریم چه ببره و چه ببازه.قول می دم این تنیسورهای پرمدعایی که العان در حال رقابت هستند مثل....اگه به سن پادشاه راجر برسند یا توی خونه سالمندان هستند و یا هر روز در حال تماشای بازیهایشان در سنین جوانی هستند.پس عزیزان عاشق فدرر بگذارید اینها با همین جملات خودشون رو خالی کنند چون خدای نکرده سکته می کنند و خدا رو خوش نمیاد.King Rojer.King Rojer.

md6593
05-15-2014, 04:45 PM
آفرین به تامی هاس .

swiss express
05-15-2014, 04:52 PM
واقعا گل گفتی خشایار....موقعی که واورینکا اون جوری میاد گرند اسلم می بره؛دیگه زمینه انگیزه برای کسایی که همیشه درارزوی بردن نادال بودن به وجود میاد....

سيمون سال 2008 تو مسترز مادريد (كه اون موقع روي hard courts انجام ميشد رافا رو تو يه بازي thriller برد .اينكه بگيم ارزوي بردنش رو داره براي بازيكني هست كه قبلا اين كار رو نكرده باشه

راستي بازي ديشب رافا طولاني ترين best of three sets امسال بود

roger 4 ever
05-15-2014, 06:31 PM
دوست عزیز

اوه اوه دوست عزیزم چرا این قدر بد بینی...این طوری اصن نگاه نکن به راجر...باخت دیروز علت داشت و بنده هم توضیح دادم...

تیم راجر و خود راجر عالی کار کردن تا اینجای سال...این قدر نا امید نباش دوست عزیز...شما مقایسه کن وضعیت پارسال و امسال رو اصن به نتایج کاری ندارم... بازی های راجر رو بررسی کنی از اول فصل تا امروز( به جز بازی خاص با شرایط خاص دیروز) کاملا می تونی تفاوت رو احساس کنی...فینال ایندین، فینال مونت کارلو، نیمه نهایی استرالیا...تنها نقطه تاریک عملکرد فدرر تا اینجای سال شکست مقابل نیشی بود و شکست دیروز هم که تکلیفش معلومه...راجر عالی بوده، خدا رو شکر هم بدنش و هم روحیش خوبه، شما مطمئن باش فصل خوبی خواهد بود...

حالا من نمی گم لزوما همراه با افتخار بزرگی هست، اما «زیبایی های راجر» در جریان خواهد بود...از زیبایی ها لذت ببر، افتخار و نتیجه و عنوان دیگه خاطره شده...از هوش بی نظیر فدرر در طول بازی ها لذت ببر، همون هوشی که به قول ستون نویس روزنامه ی " یو اس ای تودی" اگر صرف تنیس بازی کردن نمی شد، بدون شک صرف «اختراع» برای بشریت می شد...

davidbeckham
05-15-2014, 06:41 PM
اینجوری بی خیال بازی کردن نادال از صد تا فحش به هواداراش بدتره
انوشا شاهقلی هم الان میتونه نادالو ببره
مجبور نیستی شرکت کنی اعصاب مارو بهم بریزی که
اون تونی نادالو میبینم دلم میخواد خفش کنم:3t1:

king of spin
05-15-2014, 07:55 PM
سيمون سال 2008 تو مسترز مادريد (كه اون موقع روي hard courts انجام ميشد رافا رو تو يه بازي thriller برد .اينكه بگيم ارزوي بردنش رو داره براي بازيكني هست كه قبلا اين كار رو نكرده باشه

راستي بازي ديشب رافا طولاني ترين best of three sets امسال بود

من که اون بازیرو هم دیدم....منظور من عملکردکلی امسال رافا بود..در مقابل اکثر کسایی که تا الان موفق به بردنش نشدن داره بازیش گره میخوره.......

king of spin
05-15-2014, 07:59 PM
توی عمرم چنین بازیای ضعیفی از نادال تو خاک ندیدم واقعا شرم اور برای یک لحظشه....کلا همه دارن بازیرو بهش دیکته میکنن و رافا هم فقط داره دنبال توپ میدوه.......واقعا یاد 2010 بخیر...یاد یو اس اپن 2010 به خیر....

Paymaan
05-15-2014, 09:01 PM
توی عمرم چنین بازیای ضعیفی از نادال تو خاک ندیدم واقعا شرم اور برای یک لحظشه....کلا همه دارن بازیرو بهش دیکته میکنن و رافا هم فقط داره دنبال توپ میدوه.......واقعا یاد 2010 بخیر...یاد یو اس اپن 2010 به خیر....

نه که قبلا نادال بازی رو به حریف دیکته می کرد! :781: یه عمره نادال داره دنبال این توپ هایی که هیشکی فک نمیکنه به کورت برگرده میره و بعدش با ارور حریف مواجه میشیم! حمله خاصی ما ندیدیم :781::434:.

davidbeckham
05-15-2014, 09:05 PM
نه که قبلا نادال بازی رو به حریف دیکته می کرد! :781: یه عمره نادال داره دنبال این توپ هایی که هیشکی فک نمیکنه به کورت برگرده میره و بعدش با ارور حریف مواجه میشیم! حمله خاصی ما ندیدیم :781::434:.

چاردی چی میگه؟:254::254::254:

Paymaan
05-15-2014, 09:07 PM
چاردی چی میگه؟:254::254::254:

شاردی میگه: پیچ پیچی! :443::434:

swiss express
05-15-2014, 09:12 PM
رافا از در كمتر از 24 ساعت بيش از 6 ساعت بازي كرده و اگر به همين منوال ادامه بده و روي زانوي خودش فشار بيش از حد بياره ممكنه خاطرات تلخ 2009 و 2012 كه توام با مصدوميت ultimate claycourt warrior بود تدائي بشه.

اميدوارم يه سري adjustment ها رو توي بازيش پياده كنه (به خصوص توي بخش return ).كلا رافا توي clay court season امسال فقط 3 بار inside the baseline ريترن كرده ! امروزم youzhney حتي با second serve ها رافا رو تحت فشار ميذاشت (انقدر كه رافا پشت بيس لاين قرار گرفته بود و ريترن هارو كوتاه ميزد)هر چند كه تو خيلي مواقع ديديم با اينكه رافا خيلي پشت بيس لاين قرار ميگيره باز ريترن ها رو deep ميفرسته,اما نه تو چند وقت اخير.

امروز youzhney ست اول خيلي خوب به فورهند رافا حمله ميكرد(به خصوص با بكهندش)تاكتيكي كه راجر چند سال پيش روش خيلي تاكيد داشت و يادمه خودش ميگفت در گذشته اگه بكهند رافا رو تحت فشار ميذاشتي و ناگهان hit hard to his forehand ميكردي فرهند رافا vulnerable ميشد ولي راجر گفت رافا اين ضعف رو ترميم كرده.امروز دوباره رافا اين نقطه ضعف رو نشون داد.

ولي كلا movement رافا بهتر شده و به اون چيزي كه احتياج مبرم داره چيزي نيست جز consistency چون توي بعضي از بازيهاش تو مادريد فوق العاده بود(به خصوص aggressive با unforced errors كم)اما عدم داشتن consistency باعث شد performance رافا تو مادريد دچار فراز و نشيب زيادي بشه

اميدوارم رافا تا RG به فرم ايده ال برسه :583:

roger 4 ever
05-15-2014, 09:25 PM
وضعیت امروز رافا به نظرم شبیه یک معماست که حل کردنش خیلی سخته...از طرفی از لحاظ «کیفیت» بازی به شدت دچار افت شده اما از طرف دیگه روحیه ی «جنگندگی» فوق العادش داره کیفیت نه چندان مطلوب بازیش رو پوشش می ده... امروز من تقریبا از ست سوم رو کامل دیدم، جالب بود حتی از کوچک ترین امتیازی هم عبور نمی کرد به سادگی...5-0 بالا بود اما باز هم هر امتیاز کوچکی رو تا انتها دنبال می کرد...روحیش هم علی رغم عملکرد نامناسبش در طول بازی بسیار مناسب و بالا بود...

با صحبت هایی که مرتضی گفت موافقم و در عین حال مهم ترین ضعف این روزهای رافا رو «عدم ثبات راکت» در دستش می دونم که منجر به اتفاقاتی همچون زدن ضربات ناقص می شه...عمق ضربات در شرایط مختلف همون طور که مرتضی گفت اصلا امیدوار کننده نیست اما خب باز همچنان «جنگندگی بالا» موجب می شه که بتونه کورت رو به خوبی پوشش بده و تا حدی یک سری ضعف هاش رو بپوشونه... حالا اینکه با توجه به وضعیت خاص زانوش تا کی می تونه این شرایط رو ادامه بده خودش جای سوال داره...

وضعیت رفا یک معماست، گرچه عملکرد فنی قابل قبول نیست، اما همون طور که گفتم دلایل دیگری وجود داره که باعث می شه همچنان رافا در رولند بخت مسلم قهرمانی باشه...رولند جالبی خواهد بود...ضمن اینکه به نظرم هر چه بیشتر در رم بازی های رافا سنگین بشه و به مراحل بالاتر بره، در رولند بر ضررش خواهد بود...

king of spin
05-15-2014, 09:51 PM

شما درست میگی....واگذار میکنم به خشی جون تا جواب بده

mjrs
05-15-2014, 10:12 PM
نادال تو این 2 بازی حدود 260 بار سرویس زده که با میانگین زمان بین پوینت سروهاش که 30 ثانیه هست، بیش از دو ساعت فقط واسه سرویس زدن هاش وقت تلف کرده!

در واقع بیش از 1/3 از این 6 ساعتی که بازی کرده مربوط به زمان قبل از سرویس زدن های نادال شده :434:

مرتضی جان درک نمیکنم که با اینکه یه فدرری متعصب هستی، اولا چرا از نواک بدت میاد و دوما اینکه با نادال و سبک بازیش و ... ( از سر تا پاش ) مشکلی نداری :434:

Mohammad
05-15-2014, 11:06 PM
خداوندگارهای سرو اند والی، مثل مک‎انرو، سمپراس و ... نادال رو همواره تحسین کرده و می‎کنند، همین پیت تو استرالین اپن بازی رافا رو از نزدیک فک کنم برای اولین بود که می‎دید، آنچنان تعریف می‎کرد و از توانایی رافا در ضربه زدن در حالات مختلف شگفت زده بود که نگو. بعد یه عده که تا دیروز به راکت تنیس میگفتن دسته، هی سبک بازی سبک بازی می‎کنن که تو گویی انگار تنیس را اینا ابداع کردن و هر کی هم مثل خودشون تنیس رو تحلیل نکنه ایراد داره وضعش. مث که یادشون رفته تا دو روز پیش اوج رویای ورزشی شون تماشای بازی استقلال پرسپولیس تو ورزشگاه آزادی بوده.

mjrs
05-15-2014, 11:21 PM
تا دو روز پیش اوج رویای ورزشیشون تماشای بازی استقلال پرسپولیس بوده؟ حرف های شما چیزی جز مهمل بافی نیست و اصلا حقیقت نداره!
چون مک انرو از نادال تعریف کرده ( از جمله اون ها میشه به این اشاره کرد که نادال بهترین والی رو تو تور داره!! ) و ازش خوشش میاد، همه باید تحسینش کنن؟
من از مرتضی یه سوال پرسیدم، به شما چه ربطی داره اصلا که میای جواب میدی و چهار تا حرفی که معلوم نیست از کجات در آوردی میزنی، راکت و دسته و استقلال پرسپولیس و ... شما همون برو بگیر دستت ، راکت رو و مشغول باش! ما که راکت نگرفتیم دستمون و چیزی حالیمون نیست :001_smile:

Mohammad
05-15-2014, 11:35 PM
شما + عده ای دیگر بعد از ناکامی‎ها و سوزش‎ها به خصوص، از این دست درافکنی ها زیاد انجام می‎دید و این پاسخی به همه اونها بوده و هست، اومدی وسط کوچه حرف می‎زنی انتظار نداشته باش که پاسخ نشنوی.
خب بایدم به مکنروش فقط اکتقا کنی، پیت هم از روزی که از رافا تعریف کرد، اخ شد. چون مثل شما تنیس خوب و بد و ... تعریف نمیکنه و نمیگه چون من آخر سرو اند والی بودم پس رافا که بیسلاینره بده، واسه همین هر روز هم باید بیام نظرات صد من یه غازم رو همه جا پخش و تکثیر کنم. جدیدا هم که آغاسی اضافه شده به دسته بدها!

mjrs
05-16-2014, 12:06 AM
هرجوری که حساب کنی بازم به شما ربطی نداشت که بیای جواب من رو بدی! من از مرتضی یک سوال پرسیدم و واقعا هم میخواستم جوابش رو خودش بده، چون واقعا واسم سواله یه فدرری متعصب که عاشق بازی فدرره چطور میتونه نادال و سبک بازیش رو دوست داشته باشه.
با آدمی مثل شما که منطقش به گونه ای است که میگه: تو نظرت اینه به خاطر اینه که تنیس حالیت نیست، بحث کردن فایده ای نداره، خوبه که احتمالا پست و مقامی بالاتر از ادمینی این سایت نداری!
به هر حال بالا بری پایین بیای، تو دنیای tennis fans تا دلت بخواد هیتر نادال هست، با منطق شما هیچکدوم نمیفهمن، همشون سوزش دارن و حرفای گرانبهایی از این قبیل ...
باز یکی بیاد درس منطق بده به ما که عکس تاریک فدرر تو امضاش نباشه و هیتر راجر نباشه!
من هم متنبه شدم و به حرفای مک انرو اکتفا می کنم، هااایی ملت، نادال بهترین والی رو توی تور داره!

swiss express
05-16-2014, 12:18 AM
خداوندگارهای سرو اند والی، مثل مک‎انرو، سمپراس و ... نادال رو همواره تحسین کرده و می‎کنند، همین پیت تو استرالین اپن بازی رافا رو از نزدیک فک کنم برای اولین بود که می‎دید، آنچنان تعریف می‎کرد و از توانایی رافا در ضربه زدن در حالات مختلف شگفت زده بود که نگو. بعد یه عده که تا دیروز به راکت تنیس میگفتن دسته، هی سبک بازی سبک بازی می‎کنن که تو گویی انگار تنیس را اینا ابداع کردن و هر کی هم مثل خودشون تنیس رو تحلیل نکنه ایراد داره وضعش. مث که یادشون رفته تا دو روز پیش اوج رویای ورزشی شون تماشای بازی استقلال پرسپولیس تو ورزشگاه آزادی بوده.

خواهش ميكنم شما كه tech support هستيد و بايد الگوي بقيه باشيد از ادبيات بهتري استفاده كنيد اين بحث بين من و محمد جواد عزيز بود كه با هم كلي رفيق هستيم .من به عقيده محمد جواد احترام ميذارم و اون رو قبول دارم .در ضمن محمد جواد چيزي نگفت كه اين جوري ايشون رو مورد تاخت و تاز قرار ميدين.محمد جواد شخص با دانشي هست و من 100 درصد نظرش رو قبول دارم.

roger 4 ever
05-16-2014, 12:21 AM
پیت هم از روزی که از رافا تعریف کرد، اخ شد - جدیدا هم که آغاسی اضافه شده به دسته بدها!

فقط چون ممکنه یک سری دوستان دچار اشتباه بشن در رابطه با این مقایسه و فکر کنن که سمپراس هم اظهار نظری مشابه آغاسی داشته این توضیح رو می دم:

مقایسه ی این دو تا رو دقیقا از کدوم ناحیه ی بدنتون خارج کردین؟!!! چه ربطی داره اظهار نظرهای این دو تا به هم؟!...سمپراس اومد از «بازی» و «توانایی های» نادال تعریف کرد، کسی هم بعید می دونم گفته باشه اخ و اوخ و این حرفا...

اما حرف آغاسی کلا با توجه به شخصیت ایشون بعد از بازنشستگیشون و به خصوص حرف های سال 2011 ایشون و باز ایضا دلایل سوپر خنده داری که ایشون آورده بودن، قابل نقد هست و به راحتی می شه فهمید پایه و اساسی نداره...

اما حرف های پیت در مورد نادال کاملا درست، صحیح و به جا بوده...صرفا خواستم توضیح بدم که دوستانی که اظهار نظر سمپراس رو نشنیدن دچار اشتباه نشن و فکر نکنن که ایشون هم اظهار نظرات بی پایه و اساس آفای آغاسی رو تکرار کرده...

Mehdiii
05-16-2014, 12:36 AM
چند وقت پیش منم یه بار از سر ناراحتی همچین حرفی در مورد اونایی که تنیس بازی نکردند زدم که بعدش خیلی پشیمون شدم .
عرض به حضور افرادی که تو این سایت بخاطر اینکه چند روز یه بار تو باشگاه ( به قول پاور عزیز) دو ساعت برای تفریح و پز دادن توپ تنیسو اینور اونور شوت میکنند و تو خیابون یه ساک تنیس میندازند رو دوششون تا از بقیه متمایز بشند دم از کارشناسی از تنیس میزنند و بقیه رو بیسواد میدونند طوری که یکی ندونه فکر میکنه تو مدرسه نیک بالتری آموزش تنیس دیدند و چند تا گرنداسلم بردند میخواستم بگم که باور کنید با این کارها شما نه تنیس باز شدید نه کارشناس تنیس . از توهم بیایید بیرون ، مخصوصا وقتی که وارد تی تی میشید اینجا دیگه خیابون نیست .
پاورقی :محض اطلاع هموطنانی که با راکت در دست گرفتن فکر میکنند کارشناس هم شدند: بهترین بازیکن ایران تقریبا تو رنکینگ ای تی پی بدون امتیاز هستش البته شاید کارشناس خوبی باشه . :443:

Mohammad
05-16-2014, 07:30 AM
خواهش ميكنم شما كه tech support هستيد و بايد الگوي بقيه باشيد از ادبيات بهتري استفاده كنيد اين بحث بين من و محمد جواد عزيز بود كه با هم كلي رفيق هستيم .من به عقيده محمد جواد احترام ميذارم و اون رو قبول دارم .در ضمن محمد جواد چيزي نگفت كه اين جوري ايشون رو مورد تاخت و تاز قرار ميدين.محمد جواد شخص با دانشي هست و من 100 درصد نظرش رو قبول دارم.

اولا من معلم اخلاق نیستم که بخوام الگو باشم. یادم هم نمیاد هرگز در این چند ساله به کسی توهین کرده باشم٬ لحن صریح چیز دیگه ای هست که اونهم باز به ندرت ازش استفاده میکنم٬ خیلی هم خودم رو کنترل میکنم ولی یه سری از دوستان کارشون همینه٬ فرقی هم نداره رافا برده باشه باخته باشه٬ فدرر برده باشه باخته باشه. هر دفعه هر چی دلشون میخواد میگن٬ منم فک نمیکنم این لحن برای دوستانی که اینطوری آغاسی را تمسخر تکرار میکنن تکرار میکنم تمسخر میکنن خیلی بد باشه.

Mohammad
05-16-2014, 07:53 AM
چند وقت پیش منم یه بار از سر ناراحتی همچین حرفی در مورد اونایی که تنیس بازی نکردند زدم که بعدش خیلی پشیمون شدم .
عرض به حضور افرادی که تو این سایت بخاطر اینکه چند روز یه بار تو باشگاه ( به قول پاور عزیز) دو ساعت برای تفریح و پز دادن توپ تنیسو اینور اونور شوت میکنند و تو خیابون یه ساک تنیس میندازند رو دوششون تا از بقیه متمایز بشند دم از کارشناسی از تنیس میزنند و بقیه رو بیسواد میدونند طوری که یکی ندونه فکر میکنه تو مدرسه نیک بالتری آموزش تنیس دیدند و چند تا گرنداسلم بردند میخواستم بگم که باور کنید با این کارها شما نه تنیس باز شدید نه کارشناس تنیس . از توهم بیایید بیرون ، مخصوصا وقتی که وارد تی تی میشید اینجا دیگه خیابون نیست .
پاورقی :محض اطلاع هموطنانی که با راکت در دست گرفتن فکر میکنند کارشناس هم شدند: بهترین بازیکن ایران تقریبا تو رنکینگ ای تی پی بدون امتیاز هستش البته شاید کارشناس خوبی باشه . :443:

شما کلا قضیه رو اشتباه متوجه شدید. لازم نیست تنیس باز باشید. اگر انصاف و منطق ندارید٬ لااقل اگر یک بار راکت دستت گرفته باشی یه سری از حرفها رو نمیزنی. چه حرفهایی؟
این که مثلا فدرر یه سرویس داره دیگه. چیزی نیست که. انگار الکیه! فلانی توپ هوا میکنه٬ ضد تنیسه٬ فقط میدوه!
من می گم مکنرو و سمپراس و خیلی های دیگه که خودشون مدعیان سرو اند والی هستند٬ حتی کسانی مثل تیلور دنت هم که سبک بازیشون هیچ ربطی به رافا داره. اینقدر سطحی نمیان هی حرف بزنن و ارزش کار را میدونن٬ چرا همه چی رو باید مسخره کرد؟ وقتی میگم مکنرو میگه طرف برمیگرده با مسخره میگه هه اره والی نادال بهتر از فدرره. خب اصلا شرایط اولیه بحث وجود داره که. اینجا یک اشتباه وجود داشت و اونم شروع بحث از طرف من بود. چون بارها ثابت شده که این دوستان شروط اولیه یک بحث رو نداشتن و ندارن و نخواهند داشت. ولی خب به هر حال بعضی وقتها صبر آدم سر میاد. شما هم که از هم بدتر. من چی میگن شما چی میگی٬ میگی برای پز دادن و فلان. من الان مدتهاست دو ماه یک بارم تنیس باز نمیکنم بخوام پز بدم؟ ساکم هم میذارم تو صندوق عقب کسی نمیبینه پز بدم!

mspayam
05-16-2014, 08:51 AM
مرتضی جان درک نمیکنم که با اینکه یه فدرری متعصب هستی، اولا چرا از نواک بدت میاد و دوما اینکه با نادال و سبک بازیش و ... ( از سر تا پاش ) مشکلی نداری :434:

متاسفانه بحثی که می تونست به یه بحث خوب درباره ی ارزش های بازی نادال تبدیل بشه به بیراهه رفت و با اینکه من منتظر دیدن پست مرتضای عزیز بودم، اما مرتضی هم توی همون پستش به حاشیه پرداخت و این سوال رو جواب نداد.

به همین خاطر من چسارت می کنم و با اینکه مخاطب سوال من نیستم اما به عنوان کسی که در مورد دوست داشتن فدرر و نادال و دوست نداشتن جوکر با مرتضی هم عقیده ام، نظرم رو می گم به این امید که مرتضی هم بیاد و کاملتر جواب بده و این بحث بیش از این به حاشیه کشیده نشه و نکته ای رو هم که محمد عزیز مد نظرش بود رو بشه به یه شکل دیگه مطرح کرد.

1. برای تحسین بازی و سبک فدرر نیازی نیست که متخصص تنیس باشین چون فدرر چشم نواز بازی می کنه. اون دوستی که در امضاش عکس فدرر و یک بالرین هستش (شیرفرهاد عزیز) این نکته رو به خوبی نشون می ده. شما نیازی ندارین که رقاص باله باشین تا زیباییش رو درک کنین و همین نکته رو هم می شه در مورد فدرر گفت.

2.بازی نادال به اندازه ی بازی فدرر چشم نواز نیست و خود من تا قبل از اینکه تنیس رو شروع کنم طرفدار پروپاقرص فدرر بودم (هنوزم هستم) اما وقتی که فهمیدم نادال چه سبک غیرممکنی رو بازی می کنه و بازیش برخلاف چیزی که به نظر میاد (توپ هوا کردن) چقدر فنی و در عین حال طافت فرساست احترامم بهش بیشتر شد.

3.اما این ویژگی بازی نادال چیه و چرا سخته؟ شاید این سومین باری باشه که من در این زمینه پست می دم و مطمئنم سایر دوستان و استادان هم قبلاً بارها و بارها در موردش حرف زدن. بازی نادال بر مبنای تاپ اسپین هستش و ضربات تاپ اسپین یا همون چرخشی و کات دار با اینکه کنترل بیشتری از ضربه های فلت به بازیکن ها می دن اما قدرتشون به مراتب کمتره. ولی نادال با اون سبک سویینگ خاص خودش (که انتهای سویینگ بالا و دور سرش هست نه روی شونه ی مخالفش) چنان قدرتی به ضربه وارد می کنه توپ به سرعت به زمین حریفش برمی گرده و این تلفیق قدرت و کنترل همون جمع اضدادی هستش که شاید همه به دنبالش باشن ولی کمتر کسی بهش می رسه. شما تصور کنین توپ از زمین حریف به سمت شما میاد و با سرعت به زمین می خوره (و مخصوصاً روی زمین های خاک رس) با چنان سرعتی بالا می ره که قبل از اینکه فرصت ضربه ردن بهش رو داشته باشین به بالای شونه تون رسیده. این ها ضربه های عادی نادال هستن که حریفش برای گرفتن اون ها باید از بیس لاین خیلی عقب تر بره که به نادال فرصت بهتری برای زدن ضربه هاش به گوشه ها و فضای خالی زمین می ده، یا اینکه حریفش باید یاد بگیره بیشتر ضربه هاش رو از بالای شونه اش بزنه (مخصوصاً بکهندش رو) و فقط اگه توانایی زدن بکهند دان دلاین از بالای شونه اش رو به طور مرتب داشته باشه در اون صورته که می تونه نادال رو به دردسر بندازه (کاری که جوکوویچ می کنه). این سبک بازی شاید مثل سبک فدرر چشم نواز نباشه، اما به دلایلی که گفتم وقتی کسی خودش به زمین تنیس می ره و ضربه می زنه اهمیتش رو بهتر درک می کنه. البته این حرف به معنی این نیست که اگه تنیس بازی نکرده باشین نمی تونین اون رو درک کنین، بلکه تنیس بازی کردن درک بهتری بهتون ازش می ده. شاید دقت کرده باشین که در سطح حرفه ای تقریباً بازی هیچکس شبیه نادال نیست و شاید به این زودی ها هم کسی نتونه بیاد که همچین سبکی داشته باشه.

4. نادال تواضع مثال زدنی ای داره که نمی شه اون تواضعش رو دوست نداشت با اینکه همیشه بحث برتر بودن اون یا فدرر مطرح بوده، اما خود نادال هیچوقت همیچین حرفی نزده و هر موقعی حرفی شده خودش گفته که فدرر بزرگترین بازیکن همه ی دوران هاست. با اینکه درستی یا نادرستی این حرف رو زمان ثابت خواهد کرد، اما نکته ی مهم اینه که در اوج یکی از بزرگترین رقابت های ورزشی دوران خودت باشی ولی خودت رو گم نکنی و جوگیر نشی و با وجود هد تو هد بهترت از رقیبت به برتری اون اذعان کنی.

5. جوکوویج بازیکنیه که هیچ نقص خاصی نداره (برخلاف بکهند نادال و فدرر) و از دید یه عده کاملترین بازیکن تنیسه، اما گستاخیش و غرور بیش از حدش باعث می شه که طرفداراش رو از دست بده. مثلاً با اینکه خودش ادای همه رو درمیاورد اما جنبه ی این رو که کسی باهاش شوخی کنه نداشت و همین رفتارش باعث شد که توی یو اس اوپن 2008 کل استادیوم اون رو هو کنن. یا اینکه یه بار دیگه گفته بود که نادال روی خاک شکست ناپذیر نیست و بعد از اینکه خودش رو یه مدت کنترل کرد و چیزی نگفت اون حرف های زشت رو در مادرید به تماشاچیا گفت.

Nima88
05-16-2014, 09:46 AM
هرجوری که حساب کنی بازم به شما ربطی نداشت که بیای جواب من رو بدی! من از مرتضی یک سوال پرسیدم و واقعا هم میخواستم جوابش رو خودش بده.

با سلام خدمت سوپر هیتر نادال !
اینجا تاپیک بحث و تبادل نظر ، اگه سوال شخصی از آقا مرتضی داری ، میتونی پیغام خصوصی بهش بزنی !
وقتی تو تاپیک پست میزنی ، نمیتونی تعین کنی که شحص خاصی جوابت بده ، اینجا هر کسی آزاده نظر خودش در مورد پست شما بده .
محمد حرف قشنگی زد ، وقتی تو کوچه داد میزنی ، انتظار نداشته باش پاسخی نشنوی !

roger 4 ever
05-16-2014, 10:39 AM
منم فک نمیکنم این لحن برای دوستانی که اینطوری آغاسی را تمسخر تکرار میکنن تکرار میکنم تمسخر میکنن خیلی بد باشه.

این Tech Support فازش چیه؟!...الان داری با فردی دیگه سر یک قضیه ی دیگه بحث می کنی چرا هی 2 تا آغاسی آغاسی می پرونی وسط عزیزم؟!

اولا آغاسی مدت هاست خودش مسخره ی خدایی هست، نیازی نیست کسی مسخرش کنه...من هم به هیچ عنوان مسخره نکردم کسی رو و فقط بخش بخش اظهار نظر سوپر علمی ایشون رو مورد نقد قرار دادم و مفصل هم در موردش حرف زدم و دلایلم و گفتم...حالا چی می گی شما این لحن برا اونایی که مسخره می کنن؟!!!...البته از فردی که اوج افتخارش و اوج کارشناسیش در تنیس توپ «ول دادن» تو «ایران» باشه انتظاری جز این هم نمی ره...چه قدر قشنگ وصف کرد مهدی...موفق باشی...

Mehdiii
05-16-2014, 11:46 AM
شما کلا قضیه رو اشتباه متوجه شدید. لازم نیست تنیس باز باشید. اگر انصاف و منطق ندارید٬ لااقل اگر یک بار راکت دستت گرفته باشی یه سری از حرفها رو نمیزنی. چه حرفهایی؟
این که مثلا فدرر یه سرویس داره دیگه. چیزی نیست که. انگار الکیه! فلانی توپ هوا میکنه٬ ضد تنیسه٬ فقط میدوه!
من می گم مکنرو و سمپراس و خیلی های دیگه که خودشون مدعیان سرو اند والی هستند٬ حتی کسانی مثل تیلور دنت هم که سبک بازیشون هیچ ربطی به رافا داره. اینقدر سطحی نمیان هی حرف بزنن و ارزش کار را میدونن٬ چرا همه چی رو باید مسخره کرد؟ وقتی میگم مکنرو میگه طرف برمیگرده با مسخره میگه هه اره والی نادال بهتر از فدرره. خب اصلا شرایط اولیه بحث وجود داره که. اینجا یک اشتباه وجود داشت و اونم شروع بحث از طرف من بود. چون بارها ثابت شده که این دوستان شروط اولیه یک بحث رو نداشتن و ندارن و نخواهند داشت. ولی خب به هر حال بعضی وقتها صبر آدم سر میاد. شما هم که از هم بدتر. من چی میگن شما چی میگی٬ میگی برای پز دادن و فلان. من الان مدتهاست دو ماه یک بارم تنیس باز نمیکنم بخوام پز بدم؟ ساکم هم میذارم تو صندوق عقب کسی نمیبینه پز بدم!
دوست عزیز اگه دقت کنید شما هر دو تا پست در میان به این مسئله اشاره میکنین که اونایی که از نزدیکی کورت رد نشده اند یا راکت دست نگرفتند یا تفریحی تنیس میبینند و یا .... در مورد تنیس نظر ندهند . من با این نگاه شما مشکل دارم و گرنه اتفاقا اکثریت نظرات کارشناسی شما رو قبول دارم و بهش احترام میذارم .
این حرفتونو قبول دارم که اگه یکی ورزشکار باشه بهتر میتونه در مورد اون ورزش نظر بده به عنوان مثال اگه موقع تماشای تنیس دقت کنید وقتی تنیسورهای بزرگ قدیمی به عنوان کارشناس و گزارشگر در مورد بازی نظر میدند تو بعضی از صحنه ها از عملکرد تنیسورها بسیار شگفت زده میشند و میگند که تو این موقعیت این حرکت باور نکردنی است چون قبلا خودشون این موقعیت هارو تجربه کرده اند . در حالی که شاید برای ما که همچین تجربه ای نداریم اون حرکت خیلی عادی باشه .
مشکل من با شما اینه که شما این تجربه را تا حد یه بار راکت در دست گرفتن تنزل میدید در واقع این مسئله تو وضعیت فعلی ایران بی مفهومه نه شما این تجربه را دارید و نه بهترین تنیسور ایران . در واقع بازی تفریحی تنیس تو ایران یا نهایتا تماشای چندتا بازی تنیس تو دوبی یا دوحه تجربه ای یا هیچ چیز دیگه ای به اطلاعات شما اضافه نمیکنه و یا اگر هم اضافه کنه در اون حد نیست که شما هر دو پست یه بار با افتخار به خود و تمسخر دیگران بهش اشاره میکنید .

roger_024
05-16-2014, 12:30 PM
هر کسی که حتی تا به حال تنیس هم ندیده باشه
با دیدن بازی فدرر جذب بازیش میشه
مهم نیست که راجر ببره یا ببازه مهم اینکه تماشاچی از دیدن بازیش لذت میبره
نادال سبک خاصی داره که قابل احترامه ولی این سبک فقط نتیجه گراست

mjrs
05-16-2014, 12:36 PM
با سلام خدمت سوپر هیتر نادال !
اینجا تاپیک بحث و تبادل نظر ، اگه سوال شخصی از آقا مرتضی داری ، میتونی پیغام خصوصی بهش بزنی !
وقتی تو تاپیک پست میزنی ، نمیتونی تعین کنی که شحص خاصی جوابت بده ، اینجا هر کسی آزاده نظر خودش در مورد پست شما بده .
محمد حرف قشنگی زد ، وقتی تو کوچه داد میزنی ، انتظار نداشته باش پاسخی نشنوی !

با سلام
آره ممدشون همیشه حرفای قشنگی میزنه! شما رو که به عنوان یکی از منطقی ترین طرفداران نادال میشناسن، خودت قضاوت کن، من اومدم یه نکته که عین واقعیت بود ( تایم بین سرو نادال ) گفتم، در آخر هم یک سوال از مرتضی پرسید، نه توهینی به شخصی کردم و نه هیچی، انتظار هم داشتم که خود مرتضی بیاد یک سری ویژگی از نادال بگه که دوستش داره.
بعد این آقای نسبتا محترم که حالا tech support هست یا هرچی که هست، اومده یک سری حرفای دروغ و پرت و پلایی زده که متاسفانه کلی تشکر هم خورده حرفای مهمل ایشون، کسی که هیچ شناختی از من نداره اومده زندگی نامه ای از من نوشته، تا دو روز پیش استقلال پرسپولیس میدیده و به راکت میگفته دسته و ...
بعد هم اومده میگه من الگوی اخلاق نیستم، نه جان من بیا الگوی اخلاق هم باش.
الان دیگه از هرکی تو خیابون بپرسی تاپ اسپین چیه، جوابت رو میده، یه جور صحبت میکنید انگار منی که 8 ساله تنیس میبینم، تصورم از تنیس 2 تا بازیکنن که میدوون و به توپ ضربه میزنن.
واقعا به نظر شما چرا نادال این همه هیتر داره؟ هیچکدوم چیزی نمیفهمن؟ واقعا به نظر شما نادال هیچ خصوصیتی نداره که آدم بدش بیاد ازش؟!! اینکه یکی از نادال بدش میاد هیچ دلیلی جز سوزش و یا اینکه راکت دست گرفتن نداره؟
اگر جواب همه سوالای بالا از نظر شما خیر هست که جای بحثی نیست.
در ضمن من فقط در پستم یک سوال از مرتضی پرسیدم، نه از قیافه نادال که مثل یک دشمن خونی به حریفش نگاه می کنه گفتم، نه از خوشحالی های منزجرکنندش گفتم که در یک برک مثل بردن یک گرنداسلم خوشحالی می کنه، نه از انگشت کردن و وقت تلف کردن تو سرویس هاش گفتم، نه از سخت جون بودنش و مونبالینگش و وادار کردن حریفش به ارور گفتم، نه از خوسحالی کردن های ضایعش روی آنفورس ارورهای حریف گفتم، نه از فیک مدیکال تایم اویت هاش گفتم و ...... من فقط یک سوال از مرتضی پرسیدم!

Roger Federer#1
05-16-2014, 01:28 PM
خوب عجب بازی هایی برگزار میشه امروز هاس کهنه کار در مقابل دمیتروو جوان,فرر مدعی که تااینجا آمادگیش از بقیه بیشتر بود در مقابل نواک که ریتمش کمی بهم ریخته,ماری که هنوزبه خودش نیومد انگار تنیس یادش رفته در مقابل رافا پرنوسان ولی جنگجو واقعا چه بازی هایی برگزار میشه امروز حیف که جای راجر عزیز خالیه.

Nima88
05-16-2014, 01:29 PM
با سلام
آره ممدشون همیشه حرفای قشنگی میزنه! شما رو که به عنوان یکی از منطقی ترین طرفداران نادال میشناسن، خودت قضاوت کن، من اومدم یه نکته که عین واقعیت بود ( تایم بین سرو نادال ) گفتم، در آخر هم یک سوال از مرتضی پرسید، نه توهینی به شخصی کردم و نه هیچی، انتظار هم داشتم که خود مرتضی بیاد یک سری ویژگی از نادال بگه که دوستش داره.
بعد این آقای نسبتا محترم که حالا tech support هست یا هرچی که هست، اومده یک سری حرفای دروغ و پرت و پلایی زده که متاسفانه کلی تشکر هم خورده حرفای مهمل ایشون، کسی که هیچ شناختی از من نداره اومده زندگی نامه ای از من نوشته، تا دو روز پیش استقلال پرسپولیس میدیده و به راکت میگفته دسته و ...
الان دیگه از هرکی تو خیابون بپرسی تاپ اسپین چیه، جوابت رو میده، یه جور صحبت میکنید انگار منی که 8 ساله تنیس میبینم، تصورم از تنیس 2 تا بازیکنن که میدوون و به توپ ضربه میزنن.
واقعا به نظر شما چرا نادال این همه هیتر داره؟ هیچکدوم چیزی نمیفهمن؟ واقعا به نظر شما نادال هیچ خصوصیتی نداره که آدم بدش بیاد ازش؟!! اینکه یکی از نادال بدش میاد هیچ دلیلی جز سوزش و یا اینکه راکت دست گرفتن نداره؟
در ضمن من فقط در پستم یک سوال از مرتضی پرسیدم، نه از قیافه نادال که مثل یک دشمن خونی به حریفش نگاه می کنه گفتم، نه از خوشحالی های منزجرکنندش گفتم که در یک برک مثل بردن یک گرنداسلم خوشحالی می کنه، نه از انگشت کردن و وقت تلف کردن تو سرویس هاش گفتم، نه از سخت جون بودنش و مونبالینگش و وادار کردن حریفش به ارور گفتم، نه از خوسحالی کردن های ضایعش روی آنفورس ارورهای حریف گفتم، نه از فیک مدیکال تایم اویت هاش گفتم و ...... من فقط یک سوال از مرتضی پرسیدم!

ببینید من حرفم ، این بود که شما میگید ، که این به شما ربطی نداره که می یای جواب میدی ، اصلا همچین چیزی تو تاپیک بحث و تبادل نظر معنی و مفهومی نداره ، اسمش کاملا مشخصه ، تاپیک بحث و تبادل و نظر !
در مورد حرفای محمد، استقلال و پرسپولیس و این حرفا خودش بهتره بیاد جوابگو باشه ، من حرفم این نبود .
حالا من از شما 1 سوال میپرسم ، چرا به نظرت فدرر اینهمه هیتر داره ؟ خودم جوابش میدم ، موفقیت تو هر زمینه ای 2 تا چیز همراه داره ، 1- هوادار 2- هیتر . خود من تمام و کمال بخاطر موفقیتای زیاد راجر که هیترشم و نه چیز دیگه ای .
در مورد نادال همینطوره ، فقط اشکال شما دوستان ، هیتر نادال اینکه لقمه دور دهن خودتون میپچید ! به جای اینکه بیاید خیلی صادقانه بگید به این دلیل من هیتر نادالم که مانع از موفقیتای بیشتر تنیسور محبوم شده ، و نزدیکترین شخص برای شکست گرند اسلمای راجره ، می یایید ، به تایم بین سرو نادال ، خوشحالی به قول شما منزجر کنندش ( که برای من هوادارش اصلا به این شکل نیست ) مونبالینگش و ... اشاره میکنید که هم من ، هم خود شما میدونیم که اگه نادال یکی بود مثل داوید فرر که 13 بار پیاپی به فدرر می باخت ، اصلا به همچین چیزهایی اشاره نمیشد ، و شاید اصلا اسم نادال میرفت تو لیست محبوب خیلی از دوستان راجری !
واقعیت خیلی سادست ، این قبول کرذنش که مشکله .
موفق باشید .

roli
05-16-2014, 02:20 PM
با سلام
آره ممدشون همیشه حرفای قشنگی میزنه!

اینو خوب اومدی. یه دنیا حرف تو همین یه جمله هست. این جمله میتونه کاندید بهترین جمله سال باشه!

mjrs
05-16-2014, 02:21 PM
ببینید من حرفم ، این بود که شما میگید ، که این به شما ربطی نداره که می یای جواب میدی ، اصلا همچین چیزی تو تاپیک بحث و تبادل نظر معنی و مفهومی نداره ، اسمش کاملا مشخصه ، تاپیک بحث و تبادل و نظر !
در مورد حرفای محمد، استقلال و پرسپولیس و این حرفا خودش بهتره بیاد جوابگو باشه ، من حرفم این نبود .
حالا من از شما 1 سوال میپرسم ، چرا به نظرت فدرر اینهمه هیتر داره ؟ خودم جوابش میدم ، موفقیت تو هر زمینه ای 2 تا چیز همراه داره ، 1- هوادار 2- هیتر . خود من تمام و کمال بخاطر موفقیتای زیاد راجر که هیترشم و نه چیز دیگه ای .
در مورد نادال همینطوره ، فقط اشکال شما دوستان ، هیتر نادال اینکه لقمه دور دهن خودتون میپچید ! به جای اینکه بیاید خیلی صادقانه بگید به این دلیل من هیتر نادالم که مانع از موفقیتای بیشتر تنیسور محبوم شده ، و نزدیکترین شخص برای شکست گرند اسلمای راجره ، می یایید ، به تایم بین سرو نادال ، خوشحالی به قول شما منزجر کنندش ( که برای من هوادارش اصلا به این شکل نیست ) مونبالینگش و ... اشاره میکنید که هم من ، هم خود شما میدونیم که اگه نادال یکی بود مثل داوید فرر که 13 بار پیاپی به فدرر می باخت ، اصلا به همچین چیزهایی اشاره نمیشد ، و شاید اصلا اسم نادال میرفت تو لیست محبوب خیلی از دوستان راجری !
واقعیت خیلی سادست ، این قبول کرذنش که مشکله .
موفق باشید .

قبل از هرچیزی باید این رو بگیم که به هر حال هر کسی یه نظری داره، هر کسی یه نوع سلیقه ای داره، اینکه بیایم جای طرف تصمیم بگیریم بگیم تو نظرت اینه به خاطر همچین چیزیه، بدتر از اون بیاین بگیم تو نظرت اینه چون هیچی حالیت نیست و بعد بیایم چهار تا حرف بی پایه و اساس هم بزنیم که به نوعی بی احترامی هم محسوب میشه، این درست نیست.

از نظر شما دلیل اصلی هیتر نادال بودن، موفقیت های نادال و بردهای اون مقابل فدرر هست، و هر دلیل دیگه ای لقمه پیچوندن محسوب میشه. من هم صادقانه بخوام به شما بگم، دلیل اصلیش این نیست! یک بار دیگه هم گفتم، من سال 2006 اولین بازی نادال رو دیدم و از همون موقع باهاش مشکل پیدا کردم، اون موقع راجر 7 گرنداسلم داشت! این رو هم باید بگم که صد البته بردهای نادال مقابل راجر هم نفرت رو تشدید کرد، هی فورهند تاپ اسپین روی بکهند راجر و ارور راجر یا توپ کوتاه دادن به نادال و .... و همینطور تموم اون عواملی که در پست قبلی گفتم، نزدیک شخص برای شکوندن رکوردش هم هست، ولی در هیچ حالتی نادال در لیست محبوب من جایی نداره، اصلا حرفش رو هم میزنی یک جوری میشم :434:

بگذریم از این حرفا، الان شما هیتر راجر هستی، بعد باخت راجر خوشحالی میکنی، من یه بار اومدم بگم شما هیتر راجر هستی چون عقده ای هستی، چون اینجور هستی چون اونجور هستی؟ اومدم واست واشکافی کنم که الان شما هیتری مثلا به خاطر عقده های دوران کودکیته یا بخوام نسخه رواشناسی بپیچم واست؟ یا مثلا بی احترامی به شما بکنم؟ هیتر راجر هستی خوب باش!
من هیتر نادال هستم به خاطر 1001 دلیل موجه برای خودم! لزومی هم نداره ملت بیان به زور دلیلش رو بخوان به چیزی ربط بدن.
امیدوارم شما هم این واقعیت ساده رو درک کنید!

موفق باشید همچنین

Paymaan
05-16-2014, 02:22 PM
با تِک ساپورت درست صحبت کنید! ایشون فرد خرد محوری هستن. بنده خرد محوری ایشون رو تصدیق می کنم.

Maani
05-16-2014, 03:53 PM
حرف پيمان به شماست ممد جواد جان

swiss express
05-16-2014, 06:24 PM
چند وقت پیش Andre Agassi رافا رو به عنوان بهترین بازیکن تاریخ انتخاب کرد تاپیکی در همین ارتباط باز شد.

در حال حاضرکه دوباره بحث داغ اظهارات Agassi به جریان افتاده خواستم بنده هم نظر شخصی خودم رو بگم و از مدیران محترم تاپیک تقاضا دارم این پست رو به اون تاپیک ارجاع ندن تا بحث خوبی رو داشته باشیم.

اظهارات Agassi بر مبنای شرایط دو بازیکن در زمان درخششون بوده که شرایط رافا رو سخت تر دونستن و رافا رو به عنوان بهترین بازیکن تاریخ انتخاب کردن.

اولا انتخاب بهترین بازیکن تاریخ با توجه به تفاوت اساسی Modern Tennis با اصطلاحا Old School به شدت کار unjust و اساسا بی منطقی هست.

دلیل این موضوع به سبب تفاوت اساسی راکت ها و سرعت court ها هست.

یادم هست یک بار Jason Goodall در مقایسه شرایط سختی بردن back to back گرند اسلم های RG & SW19 گفتش من اگه قرار باشه بین Björg Borg & Rafa Nadal بازیکنی رو انتخاب بکنم که شرایط به مراتب سخت تری رو برای انجام این کار داشته بدون شک Borg رو انتخاب میکنم چون اون زمان سرعت Court های Wimbledon به مراتب بیشتر از الان بوده و اینکه Borg انقدر فوق العاده از ClayCourt خودش رو به Grass Court با اون سرعت بالا, وقف میداده و عمل Adaptability رو به بهترین شکل انجام میداده قابل تحسین تر هست.

با توجه به این شرایط یا باید Old School رو یا از Modern Tennis جدا کنیم یا فقط یک بازیکن رو از این دو نسل کاملا مجزا انتخاب کنیم.

اگر بخواهیم عمل دوم رو انجام بدیم چاره ای نداریم جز اینکه رو به امار معتبر بیاریم.

معتبر ترین ترین مولفه ها برای انتخاب Best Of All Time دو گزینه هستند:

1.تعداد معتبرترین و مشکل ترین عناوین

2.صدر نشینی و امار مرتبط به World Number One بودن(Atp World Tour Finals رو هم میشد مد نظر قرار داد که من اینکار رو نکردم)

اگر هنر مثال زدنی John McEnroe & Stefan Edberg در زدن Volley های استثنایی با اون راکت های کوچک رو نادیده بگیریم و صرفا فقط رو به امار بیاریم که لاجرم چاره ای جز این نیست راجر فدرر با اختلاف در صدر قرار میگیره.

اگر ما حتی Ethereal Beauty بودن راجر رو کنار بگذاریم باز این امار فوق العاده هست که راجر رو در صدر قرار میده:

17 گرند اسلم که معتبر ترین و مشکل ترین مسابقات تنیس بوده و هست به علاوه 237 هفته صدر نشینی پی درپی در Penthouse و 302 هفته در مجموع , راجر رو Qualified ترین شخص برای کسب این عنوان میکنه.

اینکه بگیم راجر شرایط راحت تری داشته واقعا حرف Childish هست در واقع شرایط ساده نبوده این هنر راجر در Adaptability و وقف دادن خودش با شرایط بوده و versatility رو surface هاي مختلف . و اینکه شرایط ساده نبوده و در واقع راجر شرایط رو اسون میکرد(اون جمله ای که همیشه در وصف هنر راجر گفته میشه ( he makes tennis look so easy )

در واقع این که راجر با قدرت خارق العاده حریفان رو به سادگی کنار میزده باعث شده عده ای این تصور رو کنند که حریفان راجر راحت بودن. شاید اگه رافا اون زمان به جای راجر اون عناوین رو با جنگندگی همیشگی خودش و به سختی و نه به سهولت راجر بدست میاورد الان Credit بیشتری از سوی Agassi میگرفت چون مثلا یک فینال GS رو در 4 ساعت و با جنگندگی به دست اورده و این بیشتر به چشم میومد.

وگرنه رافا هم در اون زمان حضور داشت و چون اون زمان صرفا یک ClayCourt Specialist بود نتونست از شرایط استفاده کنه و این ضعف خود رافا به عنوان یک بازیکن بود که علیرغم اینکه در سن کم و خیلی زود خودش رو به عنوان یک ستاره تنیس مطرح کرد خیلی دیر خودش رو به دیگر Surface ها Adapt کرد.

فقط کافیه فینال Us Open 2005 رو دوباره تماشا کنید تا متوجه بشید چرا Robbie Koenig راجر رو در زمان درخشش Unplayable خطاب میکنه سرعت سرو که بسیار بالاتر بود با همون Pinpoint Accuracy همیشگی Motivation وحشتناک جوونی که به شدت در چهرش پدیدار هست, Footwork به شدت سریع تر Dancing Around The Ball کردن بی نهایت سریع... طوری که به قول Andy Murray (بعد از شکست Us Open 2008 ) اصلا نفهمید کی بازی شروع و تموم شد و IN A BLINK OF AN EYE کار شما رو تمام میکرد...

اینکه رافا نمیتونست اون زمان به مراحل بالاتر بیاد یا جکوویچ نبود به ضرر راجر هست چون با اون راجر Unplayable و انگیزه جوونی شکی ندارم که رکورد Head To Head ها خیلی الان متفاوت میشد.

در واقع اگر ما اون راجر غجیب و غریب رو الان بیاریم توی این زمان باز هم راجر اون افتخارات رو تکرار میکنه. و شاید اگر سرعت تمامی Court ها (مثلا Us Open که در حال حاضر سرعت Court ها کمتر شده و Top Spin رافا روش بهتر اثر میکنه و برای رافا Favorable هست) راجر هنوز هم در حال یکه تازی بود.

حتی یادم هست یک بار Taylor Dent که چند سالی هست گزارشگر Us Open شده گفت توی این چند سال اخیر برای اینکه راجر به بردهای متوالی و Ridiculous و البته Embarrassing برای تورنمنت ادامه نده مدیران تورنمنت سرعت کورت های Wimbledon رو کم کردن و این سیاست اونها بوده.چون واقعا راجر در اونجا بلامناضع بود و کسی توانایی پیروزی در یه بازی Best Of Five Sets رو روی Grass در برابر راجر نداشت.

در پایان این excerpt رو که از Wikipedia هست و یک بار دیگه اینجا قرار میدم که راجر رو به عنوان بهترین بازیکن تاریخ و رافا رو به عنوان یکی از بهترین بازیکن های تاریخ و بهترین روی Clay معرفی کرده به همراه نظر Jimmy Connors اسطوره ريترن و جنگندگي

Federer is considered by many to be the greatest tennis player of all time,[43][44][45] while Nadal's performance on clay has prompted many experts to regard him as the greatest clay court player and one of the best tennis players of all time.[46][47][48]

Numerous commentators, pundits, and former and current players of the sport regard Federer as the greatest tennis player of all time.[a]

Federer has been regarded by many pundits, coaches, past and present players as the greatest tennis player of all time.[132][133][134] He dominated the game at his peak and has more grand slam titles than any other men's singles player.[135][136] He is also the first ever men's singles player to have reached 10 consecutive grand slam finals and a total of 24 grand slam finals.[137][138] He is regarded to be a great ambassador of the sport and a great gentleman

Federer's versatility has been summarised by Jimmy Connors: "In an era of specialists, you're either a clay court specialist, a grass court specialist, or a hard court specialist...or you're Roger Federer.

king of spin
05-16-2014, 07:51 PM
آفرین به نواک....خسته نباشی مرد.......

davidbeckham
05-16-2014, 08:01 PM
دم نواک گرم:583:
خوب حق فرر رو گذاشت کف دستش

Mehdiii
05-16-2014, 08:34 PM
منم در مورد این مسئله چند موردو بگم :
1) جالبه که اونهایی به فیلد ضعیف اون دوران اعتقاد دارند هیچ وقت به قدرت فدرر اشاره نمیکنند و همه چیزو به ضعف رقبا ربط میدند شاید فدرر اشتباه کرده و فکر این روزا رو نکرده وگرنه تو فینال گرنداسلم حریفانشو بیگل نمیکرد و همه بازیهارو 5 سته میکرد که دیگه الان نگند که حریفانش چپرچلاق بودند .
2) اینکه ورزش تنیس مثل همه ورزشها دوره به دوره سختتر و فشرده تر شده حرف درستیه ولی اینکه میگند تو این چند سال اخیر رافا و نواک در حضور راجر گرندهارو بین خودشون تقسیم کرده اند کمی گمراه کنندست چون فدرر چند سال اخیر به جز چند مقطع کوتاه سایه ای از نام راجر فدرر در دوران موفقیتش نبوده . شاید اگه فدرر مثل اون دوران بازی میکرد نواک هنوز سمی یواس اوپنو رد نکرده بود و یا ماری هنوز فقط بلد بود مثل فدرر گریه کنه .
3 ) بعضی ها اعتقاد دارند که حریفان فدرر تو اون سالها ( هیوئیت ،رادیک ، سافین ، بلیک ، لیوبیچیچ، داویدنکو ، نلبندیان و . .. ) در مقایسه با تنیسورای فعلی از قبیل ماری و نواک و ... تنیسورای خیلی ضعیفی بودند و افتخار خاصی نتونستند کسب کنند . کاری ندارم که واقعا اونها بهتر بودند یا فعلیها ولی باید خدمت این دوستان عرض کنم که دلیل عدم موفقیت خیلی از این تنیسورها فقط و فقط فدرت و سیطره بیش از حد فدرر بود . به عنوان مثال وقتی بازیکنی مثل لیتون تو فینال گرند اسلم دو بار بیگل میشه تاثیر این نتیجه تا مدت زیادی برروی بازیش تاثیر میزاره و ممکنه تا مدتی از نظر روانی در مقابل هر کسی به مشکل بخوره . در واقع فدرر آنچنان سیطره ای بپا کرده بود که خیلی از این بازیکنان بزرگ در مقابل فدرر از پیش باخته بودند . مثل همون حالتی که تنیسورای دیگه جلوی نادال تو خاک داشتند و دارند . افرادی مثل بلیک که الان بعضیها مسخرش میکنند از قربانیان بزرگ فدرر بودند فشار روانی که بلیک تو اون سالها تحمل کرده بود رو میتوان تو صحبت هاش بعد بردش جلو فدرر تو المپیک کاملا درک کرد .
4 ) و اما در مورد صحبت های آگسی : دلایل آگسی آنقدر عجیب هست که هرکسی با اطلاعات محدود میتونه نقدش کنه و بخاطر این دلایل عجیب و غریب این شبهه بوجود میاد که آگسی این حرفهارو از روی غرض گفته و گرنه هیچ کس نمیتونه اسطوره بودن آگسی در دوران بازیگریشو انکار کنه و یا انگ بیسوادی بهش بزنه .

Roger Federer#1
05-17-2014, 01:52 AM
خوب بازي هاي کوارتر هم تمام شد بهترين بازي بازي نواک با فرر بود واقعا اين بازي همه چي هرچي که از تنيس بخواي داشت خسته نباشيد به هردو تنيسور.
بازي راونيچ با چاردي که زياد جالب نبود به هرحال راونيچ براي دومين بار به سمي مسترز رسيد ببينيم فردا با نواک که ريتمشو به دست آورد چيکار ميکنه نواک ست سوم واقعا تو بعضي رالي ها رويايي بود.
دميتروو هم ست اولو6-2 برد بازي خوبيم انجام داد تامي کهنه کارديگه نکشيدوانصراف داد.
اما مين اونت شب هم همونطور که از نام تنيسورها مشخص بود زيبا بود ماري فراتراز انتظارهاي بنده بود فکرنميکردم همچين بازي کنه ولي مطمئن بودم رافا بازيرو ميبره چون اندي هنوز به فرم ايده آلش نرسيده مخصوصا تو سروها و فورهنداش به هر حال رفا تونست اين بازي رو ببره و حريف دميتروو جوان بشه رافا درصورت رويارويي با نواک با اين سبک بازي خيلي بعيده بتونه کارخاصي انجام بده چون نواک هم بکهند هدفدار داره و هم برخلاف اندي فورهند وحشتناک.
باتوجه به حريفان اين دو تنيسور بايد منتظر يکي ديگه از فينالهاي دوست داشتني چندسال اخير بين نواک و رافا باشيم واقعا وقتي اين دو تو فينال بازي دارن بهترين لذتو ميبرم چون طرفدار هيچ کدومشون نيستم و بدون استرس ميشينم ازنمايش اين دو تنيسور بزرگ و دوتن از آيکون هاي ورزش تنيس لذت ميبرم.
به اميد فينال رافا و نواک و به اميد تنيس زيبا.

Mehdiii
05-17-2014, 11:56 AM
ماری دیشب تو اکثر زمانهای بازی فوق العاده بود به نظر میرسه تو رولند هم تا مراحل خیلی بالا بتونه پیش بره ولی مطمئننا بعد از رولند شکست دادنش بسیار سخت خواهد بود . دیشب هم اگه تو لحظات حساس آنفورسد اروراشو کم میکرد و یا کمی درصد سرویس اولاشو بالا میبرد میتونست بازیو ببره . البته مهمتر از همه اینها روش حرکت ماری تو خاک رس هست که متاسفانه خیلی تبحری توش نداره و در واقع به همان شکل که تو هارد کورت بازی میکنه تو رس هم آنگونه حرکت و بازی میکنه،که به عنوان مثال خیلی وقتها باعث میشه در پوزیشن مناسبی نسبت به توپ قرار نداشته باشه .
به هر حال خسته نباشی مرد :655:

Roger Federer#1
05-17-2014, 12:18 PM
اندی دیشب واقعا عالی بازی کرد و مشکل بزرگش سرو دوم و فورهند بودش ولی از لحاض جاگیری هم کمی ضعیف نشون داد ولی بازم خوب بود به گونه ایی که بیشتر توپ ها خیلی قشنگ رو فورهنداش مهیا میشد ولی به گونه ایی فورهند میزد که رافا درجوابش ضزباتی میزد که کار اندی رو سخت میکرد ولی بدون شک اندی برای ویمبلی و هارد کورت آماده خواهد شد امیدوارم تمامیه تنیسورهای مدعی به آمادگی بالابرسن تا تنیس زیبایی رو شاهد باشیم.

slice
05-17-2014, 06:11 PM
به نظر من بهتره یکم در مورد سبک بازی اندی تو خاک رس بحث بشه که یه موضوعه خیلی پیچیده ایه!!!!!!!!
من فک می کنم که علاوه بر مشکل فوت ورک که دو دوست عزیزمون هم در بالا بهش اشاره کردن یه مسئله ی بزرگتری هم هست و اونم این که استایل هم فورهند و هم بکهند ماری اصلا با این نوع کورت هماهنگ نیست!!!!!
اکثر بازیکنایی که روی خاک رس بازی بهتری دارن این رو خوب میدونن که ضربات فلت و قوی بهشون شانس برد نمیده چون روی خاک سرعت توپ بیشتر از هر نوع دیگری از کورت ها کاهش پیدا میکنه در نتیجه رو میارن به تاپ اسپین و سرعت کمتر و در نتیجه تقسیم انرژی بهتر و آسونتر!!!!!
ولی مشکل ماری توی فورهند این که اولا بیشتر ضرباتش فلت ان(یا با اسپین کمتر) و وقتی هم که میخواد تاپ اسپین بزنه سرعت و نیروش خیلی کمتر میشه و از همه مهمتر کنترلش روی جهت توپ هم کمتر!!!!!!
این مشکل دقیقا تو سمت بکهندش هم هست!!!!!!
یه مشکل دیگه هم تنوع کمتر توی امتیاز گیری!!!!! و مثل رافا پشت خط بازی کردن ولی با یه سبک متفاوت و بدتر!!!!!!که با اومدن لندل یکمی بهتر شده!!!!!

Mehdi.A
05-17-2014, 10:11 PM
سارا ارانی هم در فینال سینگل حاضر خواهد بود و هم دابل. مگه اینکه اینا پرچم ایتالیا رو تو کشور خودی بالا نگه دارند. یه کم فونینی و سپی به غیرتشون بر بخوره و یاد بگیرند.

davidbeckham
05-17-2014, 10:40 PM
نادال دیمیتروف رو ترکوند:396:

Roger Federer#1
05-17-2014, 10:59 PM
بازی که فکرمیکردم زیبا هیجانی باشه کاملا سرد و یکطرفه بود و بلعکس بازی که فکرمیکردم یکطرفه باشه فوق هیجانی شده بود.
نواک به سختی راوونیچ رو برد واقعا فکرنمیکردم راونیچ بتونه همچین زالی هایی رو انجام بده.
نادال هم دمیتروو رو پودر کردهرچند واقعا دمیتروف امشب بد بازی کرد.
بازی های امروز کمی شانس دو بازی کن رو برابر کرد ولی نواک تو بد فشاری خودشو در آورد ببینیم نتیجه این فینال زیبا چی میشه امیدوارم بازی زیبایی باشه و هرکس که شایسته تره قهرمانشه.

Mohammad
05-17-2014, 11:05 PM
با سلام

یک نمونه دیگر از اوج ادبی که شما کلا نداری. البته صد در صد اشتباه از خودم بود که وارد چنین بحثی شدم. هرگز فک نکن که اگه اینطوری حرف بزنی٬ از کوره در میرم و خودم در سطح خودت پایین میارم و مثل شما صحبت می کنم. ادبیاتت بیشتر مناسب همون استادیوم های فوتباله.

swiss express
05-17-2014, 11:31 PM
51 semi_final بود كه رافا در يك claycourt event امشب برد. اگه گفتين اخرين نفري كه رافا رو تو نيمه نهايي يك claycourt event برده كي بوده؟

كلا 7 بازيكن داراي single-handed backhand موفق به شكست رافا رو clay شدن اگه گفتين چه كساني بودن؟

Maani
05-17-2014, 11:42 PM
كارلوس مويا برده رافا رو تو سمي ، رابي ميگفت

mjrs
05-18-2014, 12:15 AM
یک نمونه دیگر از اوج ادبی که شما کلا نداری. البته صد در صد اشتباه از خودم بود که وارد چنین بحثی شدم. هرگز فک نکن که اگه اینطوری حرف بزنی٬ از کوره در میرم و خودم در سطح خودت پایین میارم و مثل شما صحبت می کنم. ادبیاتت بیشتر مناسب همون استادیوم های فوتباله.

نمونه دیگر از برخوردی که اوج از خود راضی بودن شما رو نشون میده! جوری صحبت می کنن ایشون که انگار نه انگار یک سری حرفا و تمسخرها و دروغ هایی رو در مورد من زده و بحث رو شخصی کرده اونم تو بحثی که اصلا ربطی بهش نداشته.
شما ادب داری باشه، ما بی ادب، بی سواد، بی اطلاعات ( راکت دستمون نگرفتیم مثل شما )، شما سطحت بالاست، ما سطحمون پایین!

الان مالک اصلی تنیس تاکرز شما هستی؟ اگر اینطوره بنده دیگه پام رو تو این سایت نمیذارم، هم شما راضی باشی هم خودم.

Mohammad
05-18-2014, 07:41 AM
نمونه دیگر از برخوردی که اوج از خود راضی بودن شما رو نشون میده! جوری صحبت می کنن ایشون که انگار نه انگار یک سری حرفا و تمسخرها و دروغ هایی رو در مورد من زده و بحث رو شخصی کرده اونم تو بحثی که اصلا ربطی بهش نداشته.
شما ادب داری باشه، ما بی ادب، بی سواد، بی اطلاعات ( راکت دستمون نگرفتیم مثل شما )، شما سطحت بالاست، ما سطحمون پایین!

الان مالک اصلی تنیس تاکرز شما هستی؟ اگر اینطوره بنده دیگه پام رو تو این سایت نمیذارم، هم شما راضی باشی هم خودم.

چرا جو سازی میکنی؟ کل چیزهایی که من گفتم در حد استادیوم فوتبال و راکت دست نگرفتن بود که اینا رو هم چند ساله به خیلیها میگم. حرفی در مورد شخصیت شما نزدم. چیزهایی که شما گفتی بحث رو شخصی کرده٬ نسبتا محترم٬ مهمل گو٬ پرت و پلا. دقعه قبل هم گفتم٬ بارها اومدم تو فروم و امثال این جور پست ها رو دیدم٬ ولی به خاطر اینکه بعضی از دوستان مثل خودت جنبه بحث ندارن و آخرش بحث رو شخصی میکنن که من نمیام و فلان٬ بحث نکردم. الانم طوری میگی بحث به من ربطی نداشته که کسی ندونه انگار اولین پست این مدلی درباره رافا بوده. یه نگاهی به تاریخچه پستهات بندازی بد نیست. این پاسخی به تمام اونها بود.

از دوستان عذر میخوام به خاطر این چند پست بی ربطم در این تاپیک٬ دیگه ای پستی در این زمینه نمیدم.

با سپاس

davidbeckham
05-18-2014, 10:18 AM
http://www.shiaupload.ir/images/58493055439874545508.jpg
http://www.shiaupload.ir/images/81163924060364920576.jpg

Rafa
05-18-2014, 10:54 AM
درود
تو این تاپیک واقعا حرف های مشمئز کننده ای در مورد محمد زده شده که نشان از عدم شناخت و قضاوت نادرست و یکطرفه یک سری از دوستان عزیزه!
تو این 5 سالی که تنیس تاکرز برپائه، ب جرأت میتونم بگم که محمد ب کسی توهین و بی ادبی نکرده
با این که او این فروم رو راه انداخته هیچگاه از موقعیتش ب قولی سواستفاده نکرده هیچگاه
هدفش هم از ایجاد این فروم، فراهم کردن محیط آزاد برای گفتگو در مورد ورزش مورد علاقمون بوده
و بنا ب گفته های خودش دلیل ایجاد این فروم خفگان حاکم بر بخش تنیس آیتی ست بوده
بارها شده خود من از برخورد محمد در مقابل توهین هایی که ب رافا شده کلافه شدم
چون این پسر خیلی سعه ی صدر داره و صبر و تحملش بالاس
ولی بعد رفتارش رو درک کردم چون او واقعا میخواد تو این فضا دموکراسی وجود داشته باشه
تنیس تاکرز همیشه جذب کننده بوده نه دفع کننده
با این که ب رافا شدیدا تعصب داره ولی هیچگاه سلیقه ای عمل نکرده

roli
05-18-2014, 11:26 AM
به نظر منِ طرفدار فدرر، محمد به عنوان ادمین سایت واقعاً عملکرد خوبی داشته چه بسا اگر کسی دیگه بود شاید تا الان فروم از هم می پاشید ولی بیایم اینم قبول کنیم فقط بعضی وقت ها محمد دیدش نسبت به افراد از بالا به پایینه، البته هیچ کس نمرش 20 نیست که ما بخوایم از ادمین این سایت چنین انتظاری داشته باشیم.
ناگفته نمونه نباید نقش PowerVu به عنوان کسی که با وجودش این فروم همیشه زندست نادیده گرفت.

vicki
05-18-2014, 12:43 PM
به امید فینال زیبای دو رقیب همیشگی

Mohammad
05-18-2014, 12:45 PM
به نظر منِ طرفدار فدرر، محمد به عنوان ادمین سایت واقعاً عملکرد خوبی داشته چه بسا اگر کسی دیگه بود شاید تا الان فروم از هم می پاشید ولی بیایم اینم قبول کنیم فقط بعضی وقت ها محمد دیدش نسبت به افراد از بالا به پایینه، البته هیچ کس نمرش 20 نیست که ما بخوایم از ادمین این سایت چنین انتظاری داشته باشیم.
ناگفته نمونه نباید نقش PowerVu به عنوان کسی که با وجودش این فروم همیشه زندست نادیده گرفت.

بازم معذرت میخوام ولی مجبور شدم این پست رو بزنم.
دوست عزیزم٬ باور کن اگر منظور شما اون جمله از کنار کورت تنیس رد نشدن و ایناست که در بیشتر موارد جنبه شوخی و اغراق داره. مقداریش سوءتفاهمه. شما حق دارید چون شناخت از نزدیک که ما نداریم از هم٬ من این جمله رو به شوخی به خیلی ها که هر روز هم راکت به دستشون میگیرن هم میگم :434: میتونید از پیمان و پویا و ... بپرسید. قبول دارم حتما رفتار من هم ایرادی داشته که شما هم اینطور فکر کردید. به عنوان آخرین نکته هم اینو باید بگم که شما این چند جمله رو بزارید در کنار صدها پست کنایه آمیز و توهین آمیزی که از روز اول این فروم نسبت به رافا و طرفدارانش زده شده٬ بالاخره تحمل آدم هم حدی داره.
باز هم از طرفداران مودب فدرر که رفتار من اذیتشون کرده عذرخواهی میکنم.

saeedfxfx
05-18-2014, 12:45 PM
سلام به همه دوستان و خسته نباشید به مدیران عزیز فروم ( پاچه خواری نیستا ! )
دوستان راجع به فینال هم یکم صحبت کنیم تبادل نظری بشه خوبه...
یه چیزی برام جالبه که اکثر سایت ها پیشبینی قهرمانی نادال رو کردن
آیا واقعا این طور هست ؟؟
من فکر نمیکنم و احساس میکنم یکی از دلایل بازی های نیمه نهایی بوده که برای نادال اسون و نواک سخت بود
ولی نکته مهمی که وجود داره اینه که در تمام سالهایی که بازی های جوکوویچ رو میبینم امادگی روانی قبل بازیش واقعا مهمه و دیروز حقیقتا انتظار این بازی خوب رو از رانیک نداشت
در صورتی که روز قبلش فرر رو حذف کرد که انصافا روی خاک خیلی خوبه
و نادال تقریبا از ابتدای تورنمنت کار سختی داشته و برام جالبه این پسر چطور این همه بازیهای پر فشار رو پشت سر هم انجام میده
دوستان گل قبل بازی پست هاتون رو بدین لذت ببریم

saeedfxfx
05-18-2014, 12:49 PM
دوست عزیزم٬ باور کن اگر منظور شما اون جمله از کنار کورت تنیس رد نشدن و ایناست که در بیشتر موارد جنبه شوخی و اغراق داره. مقداریش سوءتفاهمه. شما حق دارید چون شناخت از نزدیک که ما نداریم از هم٬ من این جمله رو به شوخی به خیلی ها که هر روز هم راکت به دستشون میگیرن هم میگم :434: میتونید از پیمان و پویا و ... بپرسید. قبول دارم حتما رفتار من هم ایرادی داشته که شما هم اینطور فکر کردید. به عنوان آخرین نکته هم اینو باید بگم که شما این چند جمله رو بزارید در کنار صدها پست کنایه آمیز و توهین آمیزی که از روز اول این فروم نسبت به رافا و طرفدارانش زده شده٬ بالاخره تحمل آدم هم حدی داره.

محمد جان من اصلا پیگیر بحث شما نبودم ولی دلم نیومد تشکر نکنم بابت این پستت
باریکلا !! همین که ادم کمی کوتاه بیاد و با ایراد به خودش مسایل رو پایان بده نشان از شعور بالاش هست
امیدوارم همیشه تو زندگیت موفق باشی و اسیر الودگیهای این دنیا نشی...

mjrs
05-18-2014, 01:54 PM
چرا جو سازی میکنی؟ کل چیزهایی که من گفتم در حد استادیوم فوتبال و راکت دست نگرفتن بود که اینا رو هم چند ساله به خیلیها میگم. حرفی در مورد شخصیت شما نزدم. چیزهایی که شما گفتی بحث رو شخصی کرده٬ نسبتا محترم٬ مهمل گو٬ پرت و پلا. دقعه قبل هم گفتم٬ بارها اومدم تو فروم و امثال این جور پست ها رو دیدم٬ ولی به خاطر اینکه بعضی از دوستان مثل خودت جنبه بحث ندارن و آخرش بحث رو شخصی میکنن که من نمیام و فلان٬ بحث نکردم. الانم طوری میگی بحث به من ربطی نداشته که کسی ندونه انگار اولین پست این مدلی درباره رافا بوده. یه نگاهی به تاریخچه پستهات بندازی بد نیست. این پاسخی به تمام اونها بود.

از دوستان عذر میخوام به خاطر این چند پست بی ربطم در این تاپیک٬ دیگه ای پستی در این زمینه نمیدم.

با سپاس

دوست عزیز، من اومدم یک سوال از مرتضی پرسیدم که در جواب اون انتظار داشتم کلی تعریف از رافا بشنوم، بعد شما اومدی در جواب من با لحنی تمسخر آمیز گفتی که تو به راکت میگفتی دسته، نمیدونم اوج هیجانت دیدن بازی استقلال پرسپولیس بوده، راکت دستت نگرفتی و چیزی حالیت نیست و حرفایی از این قبیل، من این حرفا رو توهین تلقی می کنم و شما بودی که بحث رو شخصی کردی،این حرفا رو چند ساله به خیلی ها میگی، خب اشتباه میکنی که میگی، من که رفیق صمیمی شما ( مثل پویا و پیمان که خودت گفتی! ) نیستم، خوبه که اینقدر یک طرفه قضاوت نکنی!
من هم از همه به خاطر پست های بی ربطم عذر می خوام و کلا در تاپیک ها پستی نمیدم تا خاطر جناب رئیس و دیگر طرفداران رافا آزرده نشود.
ممنون

manoochehr1984
05-18-2014, 07:42 PM
بازی قشنگی بود قهرمانی نواک رو به همه طرفداراش تبریک میگم :583:

davidbeckham
05-18-2014, 07:48 PM
قهرمانی نواک رو تبریک میگم
شانس اول رولند هستش
نادال هم با ادامه این وضع رنک 1 رو بزودی از دست میده

king of spin
05-18-2014, 07:48 PM
تبریک به نواک و طرفداراش ،واقعا کاملترین بازیکن تاریخ تنیسه.تبریک دوم هم به هیترهای رافا...........رولند هم دیگه متعلق به رافا نیست....

Pouya
05-18-2014, 07:52 PM
قهرمانی نواک رو به طرفداراش تبریک میگم. ولی هنوز از نظر من نادال شانس اوله رولند هست، با اینکه شانسش نسبت به سالهای قبل کمتره.

تایید میشه قسمت قرمز.:434:

در مورد قسمت آبی هم به نیابت از طرفداران مودب راجر می پذیرم.:583: :sps:

Code
05-18-2014, 07:56 PM
تبریک به نول دوستان پیش به سوی رولند .

saeedfxfx
05-18-2014, 07:57 PM
تبریک فراوان به نوله و هوادارانش
من که واقعا خوشحال شدم چون حقیقتا نواک عالی بود

Rafa
05-18-2014, 08:03 PM
این باخت رافا مشخص کننده ی هیچ چیزی نیست
ی بازی 2 از 3 هیچوقت ملاک خوبی برا قضاوت در مورد بازی 3 از 5 نیست
رافا همچنان بخت اول کسب رولنده
رافا تمام تلاشش رو خواهد کرد
از این باخت هم خیلی میتونه استفاده کنه، البته نمیدونم تونی تا حالا از این باخت ها ب نواک چه استفاده ای کرده!!!
مطمئنا تفکر رافا بعد این بازی مثبته
بازی کاملا نزدیک بوده
چندین بار بریک پشت سر هم از سوی هر دو بازیکن
رقابت رافا و نواک وقتی هر دو آماده باشن، زیاد برتری تاکتیکی رو نمیشه ملاک گرفت برا نتیجه ی نهایی بازی
بازی این دو استفاده از معدود موقعیت هاست، استفاده از معدود اشتباه های حریفه
ب رافا در رولند امیدوارم

mspayam
05-18-2014, 08:05 PM
تبريك به طرفداراي نواك.

swiss express
05-18-2014, 08:24 PM
رافا فقط در صورتي بعد از RG مرد شماره يك ميمونه كه قهرمان بشه

ARY143
05-18-2014, 08:36 PM
تبریک به نول دوستان پیش به سوی رولند .

1- تبریک به تمامی هواداران و دوستداران نواک به خاطر این پیروزی مخصوصا خدمت سروش عزیز .
2- بازی نزدیک و زیبائی را از هر دو بازیکن شاهد بودیم ، به عقیده من رافا باید برای مسابقاتش با نواک با یک استراتژی و تاکتیک و به قول دوستان GAME PLAN وارد بازی بشه ، بسنده کردن به تکنیک ، دوندگی و استقامت برای بردن نواک کافی نیست و فکر میکنم نقش تونی نادال در این مقطع و در این خصوص تعیین کننده باشد .

3- نمی دونم ولی یک حسی به من میگه امسال رولند گاروس مال راجر خواهد بود ، نواک برای بردن اولین رولند و رافا برای دفاع از قهرمانیش فشار ریادی تحمل خواهند کرد و این برای راجر بهترین فرصت تا نتیجه رابه نفع خودش رقم بزنه ، دوست عزیزم ROGER FEDERER# 1 چه حسی دراین مورد دارند ؟؟ از آنجائی که من ایشان را قبول دارم و پیش بین هاشون برای من مقبول هست ، خدائی حس خودتون را همین الان اعلام کنید تا ما تکلیفمون روشن بشه :434::655::583::583:

Mehdiii
05-18-2014, 08:39 PM
چیزی که امروز در مورد رافا برام عجیب بود عدم تلاش برای پیروزی بود با اینکه ست اولو برد ولی بعد از اینکه تو ست دوم برک شد خیلی راحت میشد فهمید باختو پذیرفته . این نوع ذهنیت رافا رو مقایسه کنید با ذهنیت و انگیزه و روحیه جنگندگی که پارسال تو رولند و یو اس اپن جلو نواک داشت . ( اصلا قابل مقایسه نیست ) بخاطر همین مسئله به نظر من رافا تو این بازی خیلی به خودش فشار نیاورد گرچه شاید در هر صورت بازیو میباخت ولی به هر حال این کارو نکرد .
رافا اگه بخواد تو رولند هم مثل رم و مادرید بازی کنه شاید اصلا کارش به بازی با نواک هم نکشه یکی از دلایل اصلیش هم صرف زمان بسیار زیاد برای هولد کردن سرویساشه که باعث میشه از همان اول تورنمنت زمان بسیار زیادی تو کورت حضور داشته باشه .( همون اتفاقی که تو رم و مادرید براش افتاد) ظاهرا خیلی از تنیسورها راه حل هایی برای مقابله با رافا پیدا کردند و رافا مجبوره که کمی تنوع و نوآوری به حرکاتش اضافه کنه ( همون کاری که جلو ماری انجام داد ) . رافا تو این بازیها بیش از حد معمول برک شد که نشون میداد سرویساش خیلی افت کرده . در کل تو این تورنمنت خیلی کم چیپ پوینت گرفت و این کار باعث شد برای تک تک پوینتها انرژی بسیار زیادی صرف کنه .
خیلی بحث میشه در مورد عملکرد رافای ورژن 2014 تو خاک زد ولی به عنوان سخن اخر شاید برای اولین بار تو رولند رافا برای تکرار موفقیت گذشته به شدت نیاز به قرعه خوب داره !

zhako
05-18-2014, 08:57 PM
آفرین نواک. خوب ضربه اش کرد.تورولندگاروس نادال هیچ شانسی نداره

Nikoo
05-18-2014, 09:10 PM
یه چیزی نگو بعدا موجبات خنده شی

m_shokri
05-18-2014, 09:56 PM
جفتشون خوبن
منظورم نواک ورافاس
اما شانس اول همیشه با راجره
اگرم گاهی فینال نیست
بخاطره جووناس ک میکشه کنار:001_smile:
فقط راجر....

davidbeckham
05-18-2014, 10:05 PM
جفتشون خوبن
منظورم نواک ورافاس
اما شانس اول همیشه با راجره
اگرم گاهی فینال نیست
بخاطره جووناس ک میکشه کنار:001_smile:
فقط راجر....

:254::254::254::254:

Roger Federer#1
05-18-2014, 10:10 PM
تبریک به طرفدارای نواک به خاطر بردن سومین مسترز سال و سومین مسترز رم.
باز هم یه فینال زیبا بین نواک و رافارو شاهد بودیم امروز به نظرم رافا سرحال نبود اون سته اولم که گرفت به نظرم به دلیل این بود که نواک تو گیم های ابتدایی ریتم خوبی نداشت مخصوصا تو بکهنداشت رفته رفته بهترشد که اگه 40-0 تو گیم 8 بازی برک میکرد بدون شک ست اولم میبرد رافا این فصل بیش از حد به قدرته خودش اتکا کرده و گاهی وقتها هیچ تاکتیکی تو بازیش پیاده نمیکنه بردن این رافا نواک 50% هم کافیه ولی بازم با این حال به نظر من شانس اصلی رولند رافا هستش یادمون نره رولند 3 از 5 هستش رافا به این سادگی ها تو رولند تسلیم نمیشه.
باتشکراز دوست خوبم ARY143 (http://tennistalkers.com/member.php?u=1545) که مایه افتخار بندست نظرات کم اهمیت بنده مورد قبولتون واقع میشه بازم ممنون به نظرم راجر باتوجه به سید 4 به احتمال زیاد تا سمی بالا میاد که بازم بستگی به شرایط راجر داره,تو سمی اگه به نواک بخوره شانسه بیشتری داره برای رسیدن به فینال ولی اگه به رافا خورد با اینکه عاشق اسطورمونیم ولی منطق میگه هیچ شانسی مقابل رافا نداره نهایتش بتونه یه ست بگیره که اونم خیلی سخته ولی امید هم چیزه خوبیه ولی انتظار نباس داشته باشیم ببرتش,رافا اگه به فرر نخوره 100% میاد فینال ولی اگه با این شرایط بخوره به فرر واقعا 50/50 هست بازیشون به هرحال تنیس زیباییش به اینه که واقعا گاهی وقت ها غیرقابل پیش بینی میشه مثل شکست راجر از شاردی و شکست نادال از دارسیس باس نشستو دید بازم ممنون از لطفتون.

omidd
05-18-2014, 10:13 PM
در وهله نخست قهرمانی نوله رو بدوستداران این تنیسور تبریک میگم اونجوری که از قرائن پیداست نوله برتر بوده و تونسته با شایستگی قهرمان بشه.
داشتم چت باکسو مرور میکردم بحث زیادی راجبع رولند شده بود که اکثریت رای به برتری نوله میدادن دقیقا یادم سال پیشم ی همچین شرایطی پیش اومده بود و اکثریت رای به برتری نوله میدادن (قبول دارم امسال رافا ضعیف کار کرده سال پیش بهتر بوده) اما نتیجه خلاف تصورات دوستان بودش.
بقول دوستمون rafa که من کلا با پستای ایشون بخاطر اهانتاشون به راجر مشکل دارم اما به عقیدشون احترام میزارم حرف خوبی زد که بازی 3از 5 خیلی فرق میکنه منم با این دوست عزیز کاملا موافقم.
بهرحال توی گرند و پیروزی در 3ست نیازمند ثبات کامل هستش که وقتی دو بازیکن تاپ باهم بازی دارن معمولا هر دو دچار مشکل میشن رافا به همین راحتی رولندو از دست نمیده احتمالا امسالم بازی 5ست طول میکشه بازیشون اگه برسن فینال.
قرعه یکی از ارکان رسیدن به قهرمانی ولی با این حال بعید میدونم حداقل نوله به فینال نرسه رافا معمولا بازیای اول خوب شروع نمیکنه و هر لحظه احتمال حذفش هست اما جنگندگی بی نظیر رافا بهش اجازه نمیده شکستو قبول کنه.
اما بحث سوم که واسم ناراحت کنندست این که تا رافا راجر یا نوله خصوصا دوتای اولی بخاطر علاقه مندان بیشتری که دارن میبازن هیترا شروع میکنن به مسخره کردن طرف مقابل که این بدترین مشکل این تنیس تاکرز که کاریشم نمیشه کرد.
من منکر این نیستم شکست فردی که ازش خوشتون نمیاد خیلی خوشحال کنندست اما چه خوب که بیاین بحث فنی کنین دلیل پیروزی و شکستو بیان کنین نکه مسخره کنین فلان بازیکن مونبالینگ فلانی راند دو میبازه و و و ......
من کوچیک تمام شما عزیزان هم هستن اما چه خوبه کمی درک ازخودمون نشون بدیم و وقتی شخصی که بازیکن مورد علاقش باخته نمک رو زخمش نپاشیم.
بارها شده دوستان عزیزم رافایی اومدن و راجرو مسخره کردن اومدم جواب بدم بعد میگم خود راجریا هم اینکارو میکنن خب نمیشه حرف زد دیگه حق با هر دو.
امیدوارم این پست منو حمل بر بی ادبی ندونین من کوچیک تمام شما عزیزانم هستم یکماه دیگه هم سربازم دیگه هم نیستم مزاحم بشم چند سالمم بیشتر نیست تنیسو دنبال میکنم ارزوم این بود راجرو امسالم توی فینال ویمبلدون برای قهرمانی ببینم که قسمت نمیشه و اینکه راکتم دستم نگرفتم ولی قطعا بعد سربازیم میرم برای تفریح دنبال تنیس چون حس خوبی داره.
چه خوبه که بیشتر بهم احترام بزاریم و جلوی خشم خودمون رو بگیریم.
عذر میخوام سرتونو درد اوردم.
خوش باشین عزیزانم:583::443:

swiss express
05-18-2014, 10:51 PM
اميد جان برادر عزيزم به اميد خدا دوران سربازي رو با موفقيت هر چه تمام تر سپري كني.:583:صداقت و معرفت در تك تك واژهات اشكار هست.هواداران راجر درست مثل خودش جنتلمن هستن.بهت قول ميدم راجر ويمبلدون رو امسال ميگيره .بد جور به دلم افتاده .راجر تمام نشدني دوباره دل هممون رو شاد خواهد كرد,شك نكن.

Mehdi.A
05-19-2014, 12:30 AM
نواک قهرمان شد و این موضوع لذت بخشیه. ست اول رو باخته بود و به بازی برگشت که این هم حال داد. پارسال اینجا کلی پوینت از دست داد و الان جلو افتاد که این هم اتفاق مثبته. توی هد تو هد به نادال نزدیک شد که این هم خوبه ولی اینا واقعآ دلیل نمی شه که تو رولند بختش نسبت به نادال بیشتر باشه. نادال بهتر از هر کسی به شرایط خودش آگاهی داره. پارسال توی مونت کارلو جلوی نواک مثل روبان از وسط دو نصف شد و رولند رو هم خوب شروع نکرد اما تو نیمه نهایی جوکوویچ آماده رو برد. امسال حداقل شانس با نواک هست تا فینال به نادال نمی خوره (پارسال چون سید هر دو فرد بود به هم خوردند) اما بعید می دونم حتی در صورت فینالیست شدن بتونه حماسه خاصی درست کنه. من به رولند ۲۰۱۵ بیشتر امید دارم. سال به سال قدرت و ثبات نادال داره ذره ذره کم می شه و شاید همونطور که پارسال مونت کارلو رو از دست داد و امسال مونت کارلو + رم، سال بعد رولند رو بده. از شانس بد نواگ، نادال شدیدآ اقتصادی و حسابگره خوب می دونه چه طور انرژی و استقامتش رو بهینه سازی کنه. مثلآ پارسال قبل ویمبلدون تمرین رو چمن نداشت و تو ویمبی هم راحت اوت شد اما بعد رفت اکثر تورنومنت های آخر فصل رو درو کرد کرد.

Roger Federer#1
05-19-2014, 01:39 AM
برد و باخت نواک تو همه بازیهاش فقط و فقط به ریتمش بستگی داره نواک اگه ریتمشو تو بازی از دست نده حتی راجر نواک ماری هرکسی که آماده باشنو میبره صلاح نواک با رافا بکهندشه که امروزم نشون داد هرگیمی که بد بکهند زد اون گیمو داد,رافا اگه بکهندای نواک رو مهار کنه (با تعقیرتاکتیک های به موقع تو رالی ها) پیروزه ولی اگه بکهند نواک بگیره رافا فوق آماده هم باشه حتی تو رولندهم شکست میخوره دلیل برتری راجر بر نواک تعقیر مداوم تاکتیک تو بازیه چیزی که باعث بهم زدن ریتم نواک میشه رافاهم باید کاری کنه تا نواک بهم بریزه خالی متکی به قدرت بخواد کارکنه واقعا بردن نواک براش خیلی سخت میشه مگراینکه روز نواک نباشه,واقعا نواک اعجوبه تنیس هستش خیلی حرفه یه تنیسور چندسال بیش از 90% تورها یافینالیست باشه یا تو سمی واقعا کار هرتنیسوری نیست.

m_shokri
05-19-2014, 10:22 AM
ما که نواک رو دوس داریم
دیروزم خیلی خوشحال شدم بخاطر قهرمانیه نواک
مخصوصا بخاطر بازیش جلو raonic
حقش بود قهرمان شه
تبریک به طرفداراش
اما بازم میگم
راجر اگه نباشه همه اینا "خیلی خوبن"
اما وقتی راجر باشه اینا میشن" خوب"... همین و بس
فقط راجر...

m_shokri
05-19-2014, 10:40 AM
:443:
http://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/24.gif (http://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/24.gif)http://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/24.gif (http://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/24.gif)http://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/24.gif (http://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/24.gif)http://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/24.gif (http://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/24.gif)
سمپراس:هوادار نادال هستمhttp://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/36.gif (http://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/36.gif)
http://www.shiaupload.ir/images/62439821120471930640.jpg (http://www.shiaupload.ir/images/62439821120471930640.jpg)
آندره آغاسی: رافائل نادال اسپانیایی بزرگترین تنیس‌باز تاریخ است، نه راجر فدررhttp://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/6.gif (http://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/6.gif)

بابا من که گفتم نواک و رافا خوبن :434:
حرفی داری با منطق بزن نه با عکس یه بازیگر و یه نوشته ی خنده دار
حداقل با عکسای تنیسورای مورد علاقت بحث کن :396:

این دو تا عکسو ببین جواب منطقی داشتی بگو خوشحال میشم :254:

http://www.uploadax.com/images/64244693091816540366.jpg (http://www.uploadax.com/images/64244693091816540366.jpg)

http://www.uploadax.com/images/31086806515036291049.jpg (http://www.uploadax.com/images/31086806515036291049.jpg)

حالا منطقی بگو :254::254:
تو کدوم حرفی داری
استایلو هم که اصلا نمیشه روش حرفی زد :396::396::396:
-----------------------------------------------------
عده اي جوان نا اگاه و ضد راجري :
ما خود نيز در درونمان ميدانيم كه گناه كار و غافليم و فقط از روي غرورمان او را تكذيب ميكنيم . بايد غرور كاذبمان را بشكنيم...:443:

davidbeckham
05-19-2014, 11:34 AM
:443:

بابا من که گفتم نواک و رافا خوبن :434:
حرفی داری با منطق بزن نه با عکس یه بازیگر و یه نوشته ی خنده دار
حداقل با عکسای تنیسورای مورد علاقت بحث کن :396:

این دو تا عکسو ببین جواب منطقی داشتی بگو خوشحال میشم :254:

http://www.uploadax.com/images/64244693091816540366.jpg (http://www.uploadax.com/images/64244693091816540366.jpg)

http://www.uploadax.com/images/31086806515036291049.jpg (http://www.uploadax.com/images/31086806515036291049.jpg)

حالا منطقی بگو :254::254:
تو کدوم حرفی داری
استایلو هم که اصلا نمیشه روش حرفی زد :396::396::396:
-----------------------------------------------------
عده اي جوان نا اگاه و ضد راجري :
ما خود نيز در درونمان ميدانيم كه گناه كار و غافليم و فقط از روي غرورمان او را تكذيب ميكنيم . بايد غرور كاذبمان را بشكنيم...:443:

حرف خنده دار اینه که میگی بخاطر جوونا فدرر میبازه
نه اقا جون زورش نمیرسه دیگه
یه چیز طبیعی هم هستش
اون هم عکس امضام هستش

Behr@d
05-19-2014, 11:58 AM
تبریک به هواداران جوکوویچ ....

درباره ی شکست نادال هم نمیخوام بهانه تراشی کنم اما برنامه ریزی مسابقات کاملا به ضرر رافا بود .... رافا فقط یک بازی در روز (مقابل یوژنی) انجام داده بود و هم شاید به شرایط بازی در روز (مثلا باونس توپ و ... ) خیلی عادت نداشت و اینکه بازیهای نادال چون شب بود تا دیروقت طول میکشید که این باعث میشد استراحت کافی نداشته باشه در صورتی که نواک به جز یک بازی تمام بازی های خودش رو زود انجام داد و با آمادگی کامل به مصاف رافا اومد ....

اما بازم نمیخوام توجیه کنم ، نواک بهتر بود و بُرد ، قانون این رشته همینه ... بازم تبریک ... :583:

roli
05-19-2014, 12:57 PM
تبریک به طرفداران نواک. بهتر بازی کرد و برد.
رولند اگر بازی تو 3 یا 4 ست بخواد تمام بشه پیش بینیم اینه نواک برنده بازیه ولی اگر به ست 5 کشیده بشه به نفع نادال خواهد بود. به نظرم به دلیل خستگی زیاد هر کس تمرکز بهتری داشته باشه برنده بازی میشه که معمولاً نادال تو این زمینه بهتر عمل میکنه.

Behr@d
05-19-2014, 02:48 PM
تبریک به طرفداران نواک. بهتر بازی کرد و برد.
رولند اگر بازی تو 3 یا 4 ست بخواد تمام بشه پیش بینیم اینه نواک برنده بازیه ولی اگر به ست 5 کشیده بشه به نفع نادال خواهد بود. به نظرم به دلیل خستگی زیاد هر کس تمرکز بهتری داشته باشه برنده بازی میشه که معمولاً نادال تو این زمینه بهتر عمل میکنه.

سلام ...

اگر من این پست شما رو سال قبل همین موقع میدیدم کاملا با شما هم عقیده بودم ولی الان نه . نادال امسال در شرایط حساس بازی خیلی نسبت به سال های قبل ضعیف تر عمل کرده ... بذارید براتون مثال بزنم ، مثلا رافا سال های قبل خیلی کمتر پیش میومد که به حریفاش اجازه بده بریکش کنند منظورم اینه که خیلی خوب بریک پوینت سِیو میکرد اما امسال کاملا متفاوت بوده و رافا اون تمرکز رو نداشته ... تو همین بازی دیروز هم دیدیم که هم تو ست دوم و هم تو ست سوم وقتی عقب افتاد تونست به بازی برگرده اما باز هم نتونست خوب تمرکز کنه و اون خودباوری رو روی بریک پوینت ها نداشت ...

امیدوارم تا رولندگاروس بتونه خودش رو پیدا کنه و این باخت روش خیلی تاثیر نذاره و همون رافای سال های قبل بشه ... :583:

rezapor
05-19-2014, 07:38 PM
قهرماني نواك رو به تمام هوادارنش تبريك ميگم .واقعا لازم بود يكي بياد ونادال رو ازحكمراني براين مسترز پايين بياره هرچند شكستن ركوردش كارخيلي سختيه .بازيش داشت مثل بازي سال 2006با اسطوره ميشد .ولي همه باورشون شده بود كه نادال توي رم حرف اول و آخررو ميزنه وشكست ناپذيره كه نتيجه بازي با بهت تماشگران اسپانيايي رو برو شد . قبل از شروع مسابقه هم عموتوني توي مصاحبه گفت بازي خيلي سختيه و نادال از پيش برنده نيست ولي تلاشش رو ميكنه .توي اين بازي بيشتر از هرچيزي كه لذت بردم از خونسردي جوكوبود . كه بعد ازعقب افتادن توي ست اول خودش رو پيدا كرد و توي سوم بعد از اينكه بريك رو پس داد مجددا نادال رو بريك كرد و گيم رو گرفت. فقط نميدونم با اين بردش آماركل بازيهاش جلوي نادال چطوري هست؟
:583:تقديم به پاور عزيز به خاطر زحمات بي اجرش . دوستت داريم پاور جان

Afshin
05-19-2014, 07:47 PM
مرسی نواک :655:
رولندم مالِ خودته :655:

====

گفتم یه حرفی هم در مورد وضعیت رافا بزنم.

رافا یکی دو مشکل نداره، از نظر روحی مثل سابق نیست (علتش رو فقط خودش می‌دونه)، همون‌طور که بهراد هم گفت تمرکز سابق رو نداره، یه مواقعی بریک می‌شه و بازیش افت پیدا می‌کنه که خیلی خیلی از رافا بعیده.
یه مشکل دیگه که به نظرم واضحه توی بازی رافا، اینه که سرعت سابق رو نداره، به خیلی از توپ‌هایی که قبلاً بدون مشکل می‌رسید نمی‌رسه و خیلی از توپ‌هایی که قبلاً می‌تونست بهشون برسه و اگرسیو برگردونه رو الان در حالت تدافعی بر می‌گردونه و کنترل رالی رو در اختیار حریفش می‌ذاره.
فرهندش که خب افتضاح بوده در قیاس با سال‌های قبل، ارورهایی می‌ده که قبلاً هرگز نمی‌داد. یه علتش به این بر می‌گرده که سرعت قبل رو نداره و اونجایی که باید باشه نیست و همین باعث می‌‍شه میس هیت هاش بیشتر بشن. شاید هم علت دیگه‌ای داره که ما بی‌‎خبریم.
یه مشکل دیگه که من توی بازیش دیدم اینه که برخلاف سال‌های قبل که فرهند‌های کراس کورتش (موقعی که در حالت تدافعی توپ رو برگشت می‌ه) رو عمیق برمی‌گردوند، خیلی از کراس کورت‌هاش عمیق نیستن و بازیکنایی که بکهند خوب دارن، راحت‌تر به سمت بکهند رافا حمله می‌کنن. کسایی هم مثل فرر که فوت ورک عالی دارن با ران اراند کردن و استفاده از فرهند اینساید کنترل رالی رو در اختیار می‌گیرن.
رافا 7-8 سال با فرهندش پدر ملت رو در اورد، وقتی توپ روی فرهندش میومد(به خصوص روی سطح خاک که ضربات رافا سنگین‌تر و اغلب اگرسیوتر بودن)، دیگه به حریف اجازه نفس کشیدن نمی‌داد. فقط یه نواک ورژن 2011ـیی بود که می‌تونست Toe to Toe با فرهند رافا روی خاک پیش بیاد و برنده شه. اما الان به همون دلایلی که گفتم فرهندش افت کرده و همین باعث شده کل بازیش به هم بریزه.
سرویس رافا هیچ موقع یه سرویس عالی نبود، ولی به واسطه تنوعی که داشت و بادی سروهای خیلی خوبش و البته بهبودش در طور این چند سال اخیر، یه سرویس قابل قبول شده بود و نقطه ضعفی براش محسوب نمی‌شد. ولی این چند ماهه گذشته سرویسش واقعاً بد شده، سرعت سرویس پایین اومده، بر خلاف گذشته که سر امتیازهای مهم بهتر سرویس می‌زد، امسال خیلی کم امتیاز مهم رو با سرویس می‌گیره.
حالا شما فکر کنید سرویس و فرهند جفتشون افت کرده باشن، خب مسلماً تمام استراتژی بازی رافا به هم می‌ریزه. رافا سال‌های قبل، وقتی که سرویس رو خوب می‌زد تا انتهای امتیاز کنترل رالی دست خودش بود. شاید به ظاهر رافا برای وینر زدن اقدام نمی‌کرد ولی در تمام طول امتیاز حریف تحت فشار و چپ و راست شدن توی کورت بود. به واسطه قوای جسمانی رافا و صد البته فرهند عالی و با ثباتش، به قدری این کار رو ادامه می‌داد تا حریف ارور می‌داد یا خود رافا یه فرصت عالی برای وینر زدن پیدا می‌کرد. الان وقتی رو به روی یه بازیکن با بکهند مناسب قرار می‌گیره، بلافاصله بعد از سرویس زدن، خودش تحت فشار قرار می‌گیره! یعنی احساس می‌کنید تمام طول بازی داره برای امتیاز گرفتن به خودش فشار میاره و امتیاز ساده خیلی کم گیرش میاد.
یه سری از مشکلات به سن و سال بر می‌گرده، یه سری از مشکلات به بهتر شدن حریفا و مطالعه روی سبک بازی رافا، یه سری از مشکلات به فرم رافا و یه سری از مشکلات هم روحی هست! مسلماً رافا می‌تونه بهتر از اینا بازی کنه، ولی یه سری از ارکان بازیش دیگه مثل 4-5 سال پیش نخواهد شد. هفته قبل داشتم بازی رافا و کوریا رو توی فینال رم 2005 می‌دیدم. Stamina و سرعتِ رافا فرازمینی بود. یعنی خیلی از مشکلات و ضعف‌های بازی رافا رو پوشش می‌داد. به مرور زمان که این دو رکن بازی رافا در طول این سالیان گذشته افت پیدا کردن، رافا روی سرویسش کار کرد، فرهندش بهتر شد، روی والی‌هاش کار کرد و ... . همین باعث شد که این افت سرعت و Stamina به چشم نیاد و در مجموع رافا تنیسور کامل‌تر و بهتری بود. اینم نباید فراموش کرد، که حتی همین الان هم که رافا کندتر شده و قوای جسمانی سابق رو نداره، هنوزم در این زمینا جز بهترین‌های دنیاست، ولی در قیاس با دوران اوج خودش افت کرده. اما بالاخره در یه سن و سالی، کار به جایی رسیده که اون افت سرعت و قوای جسمانی به پیشرفت‌های دیگه بازی رافا چربش پیدا کرده (بازم می‌گم، رافا ازین بهتر می‌تونه بازی کنه، ولی امسال بیش از هر زمان دیگه‌ای این مشکلات به چشم میاد).

اما در مورد رولند، مسلماً این مسئله که رافا توی چند سالِ گذشته با وجود باخت‌های متعدد روی خاک هنوز توی رولند نباخته از نظر روحی به رافا کمک می‌کنه. از طرفی هم خودش، و هم حریفا می‌‎دونن با وجود افتی که رافا داشته، حتی اگه توی رولند هم به همین شکل بازی کنه، گرفتن 3 ست از رافا سخت‌تر از گرفتن 2 ست هست. همین باعث می‌شه که احتمال باختش کمتر شه. با این حال با توجه به شواهدی که توی این چند ماه دیدیم، مسلماً از سال 2005 به بعد، این اولین سالی هست که مطمئنم حتی خود رافا هم با کمی شک و تردید نسبت به وضعیت بازی خودش وارد مسابقات می‌شه. این که کسی پیدا می‌شه که توی یه بازی 5 سته از ضعیف بودن رافا استفاده کنه یا نه رو نمی‌شه پیش‌بینی کرد. ولی احتمال این که این اتفاق رُخ بده، در قیاس با سال‌های قبل خیلی بیشتره.

king of spin
05-19-2014, 07:59 PM
قهرماني نواك رو به تمام هوادارنش تبريك ميگم .واقعا لازم بود يكي بياد ونادال رو ازحكمراني براين مسترز پايين بياره هرچند شكستن ركوردش كارخيلي سختيه .بازيش داشت مثل بازي سال 2006با اسطوره ميشد .ولي همه باورشون شده بود كه نادال توي رم حرف اول و آخررو ميزنه وشكست ناپذيره كه نتيجه بازي با بهت تماشگران اسپانيايي رو برو شد . قبل از شروع مسابقه هم عموتوني توي مصاحبه گفت بازي خيلي سختيه و نادال از پيش برنده نيست ولي تلاشش رو ميكنه .توي اين بازي بيشتر از هرچيزي كه لذت بردم از خونسردي جوكوبود . كه بعد ازعقب افتادن توي ست اول خودش رو پيدا كرد و توي سوم بعد از اينكه بريك رو پس داد مجددا نادال رو بريك كرد و گيم رو گرفت. فقط نميدونم با اين بردش آماركل بازيهاش جلوي نادال چطوري هست؟
:583:تقديم به پاور عزيز به خاطر زحمات بي اجرش . دوستت داريم پاور جان

حکمرانی نادال در سال 2011 با شکست در فینال های مادرید و رم پایان یافت دوست عزیز...

zhako
05-20-2014, 09:31 AM
رافا امسال آخرین سالی هست که نامبروان میمانه وباید بره به تاریخ.عمرابتونه به افتخارات فدرربرسه.

mspayam
05-20-2014, 05:04 PM
رافا امسال آخرین سالی هست که نامبروان میمانه وباید بره به تاریخ

دوست عزیز شما ساقیتون کیه؟ انگار جنس موادی که واستون میاره خیلی خیلی خوبه.

king of spin
05-20-2014, 05:15 PM

خیلی باحال جوابشو دادی...:583:

Nadal.N1
05-20-2014, 08:24 PM
انگار باز باخت هاي پي در پي تو فينال ها شروع شده.شروع بازي براي رافا خوب بود اما رفته رفته نواك تمركزشو به دست آورد و بازيش بهتر از اوايل بازي شد و در نهايت قهرمان شد.و اينكه حقش بود ببره و تبريك به هواداراش.آرزو به دل مونديم رافا سرو دوم حريف ها رو وينر بزنه.در نهايت اميدوارم رافا به فرم خوبش برگرده و گرندي ديگر به هواداراش هديه بده ما كه اميدواريم.

zhako
05-21-2014, 06:37 PM

چیه دوست عزیز ناراحتی رافا میبازه؟یا ازچیز دیگه ناراحتی.آب سرد خوبه برای اعصابت:434: