PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیمه نهایی تنیس مردان دوبی؛ پیروزی فدرر بر جوکوویچ

M∂hdi
02-28-2014, 09:03 PM
17593
واکنش راجر فدرر پس از پیروزی برابر نواک جوکوویج در نیمه‌نهایی مردان دوبی

سی‌و‌دومین جدال راجر فدرر و نواک جوکوویچ، این دو غول دنیای تنیس با برتری بازیکن 32 ساله سوئیسی در سه ست هیجان‌انگیز به پایان رسید.

جوکوویچ صرب مدافع عنوان قهرمانی، در ست نخست شش بر سه به پیروزی رسید اما در ست دوم که بارش باران نیز اندکی وقفه در آن ایجاد کرد، با همین نتیجه مغلوب شماره هشت جهان شد تا تکلیف برنده این دیدار به ست نهایی کشیده شود.

دارنده هفده گرنداسلم تنیس در ابتدای ست سوم، سرویس حریف‌اش را بریک کرد و 0-2 پیش افتاد. راجر در رالی‌های پرتعداد، مقاومت فوق العاده‌ای از خود نشان داد و یک بار دیگر سرو جوکوویچ «جوکر» را بریک کرد و در پایان با نتیجه شش بر دو و در مجموع 1-2 به پیروزی رسید و راهی فینال رقابتهای 500 امتیازی دوبی شد.

فدرر در دیدار نهایی به مصاف توماس بردیچ از جمهوری چک خواهد رفت که در بازی نخست مرحله نیمه‌نهایی موفق شد 5-7 5-7 از سد فیلیپ کولشرایبر آلمانی عبور کند.

راجر فدرر که پنج دوره قهرمانی دوبی را در کارنامه خود دارد، در نیمه‌نهایی فصل قبل در سه ست نتیجه را به بردیچ واگذار کرد و حالا فرصت انتقام از تنیس‌باز شماره شش جهان را پیش روی می‌بیند. فدرر در دیدارهای رودرو یازده بر شش از حریف چک پیش است که دومین فینال پیاپی خود را در امارات تجربه می‌کند.

پیروزی فدرر بر جوکوویچ فرصت برابری در دیدارهای رودررو را از مرد شماره دو جهان گرفت. راجر با برد امشب در مجموع 17 پیروزی و 15 شکست در برابر «نوله» به ثبت رسانده است و پس از 18 ماه، اولین برد را برابر او کسب کرد.

قهرمان این رقابتها، 500 امتیاز به اضافه جایزه مالی به ارزش 465 هزار و 830 دلاری را به خانه خواهد برد.

این مطلبی بود که برای سایت خبری تحلیلی Bank Varzesh نوشتم.

Roger Federer#1
02-28-2014, 09:58 PM
راجر امشب عالی بود مخصوصا دو ست پایانی واقعا استقامت خوبی تورالی ها از خودش نشون داد نواک هم امشب خوب بازی کرد واین ضربات و بازی زیبای راجر بود که نواک رو وادار به اشتباه میکرد خیلی بازی خوبی بود راجر این دوبازی آخر نشون داد که درخشش تو استرالیا مخصوص اون تور نبوده بلکه همچنان ادامه داره بردن نواک کار هرکسی نیست راجر اگه بتونه سروهاشو خوب بزنه انشااله اولین تایتل سال 2014 و ششمین عنوان قهرمانی دبی رو کسب میکنه.

Behr@d
02-28-2014, 11:25 PM
خوشحالم که فدرر اون ریتم سابقش رو به دست آورده .... امروز فوق العاده بود و هیچ راهی واسه نواک نذاشت ... در ضمن باید قبول کنیم که نواک مثل همیشه نبود ، انصراف یوژنی در دور قبل بهش ضربه زد ... بازم تبریک به راجر و هواداراش و امیدوارم فردا بردیچ :397: رو ببره ...

Roger Federer#1
03-01-2014, 12:41 AM
نواک هنوز این فصل نواک سابق نشده ولی بازهم قشنگ بازی میکرد خداییش راجر جانانه جنگید امروز فورهند و بکهندهای نواک رو تو بعضی صحنه ها عالی برگشت میداد من عقیدم این هستش که بازی زیبای راجر باعث شد تا نواک نتونه کارخاصی انجام بده با این روند خیلی به ویمبلی هشتم امیدوارتر شدم.

rojhin
03-01-2014, 12:59 AM
تبریک به هوادارای اسطوره . راجر امروز فوق العاده بود و بی نقص بازی کرد بخصوص ست سوم که نواک رو کاملا مستاصل کرده بود . نواک هم خوب بود و بر خلاف نظر دوستمون ( بهراد ) همون نواک همیشگی بود و تلاششو کرد ولی برای بردن راجر وقتی ریتمشو پیدا میکنه اصلا کافی نبود . نکته امید بخش اینه که اعتماد به نفس آقا همینجور داره بالا میره و این مایه خوشحالی هوادارای اسطوره است . امیدوارم فردا با یه بازی خوب اولین تایتل 2014 رو هم تصاحب کنه . ممنونم ازت اسطوره که باز هم عاشقاتو سورپرایز کردی و بیش از توقع ما خوب بودی و مثل همیشه مشت محکمی به دهان یاوه گویان و بدخواهان و گستاخان کوبیدی .
عاشقتم اسطوره دوست داشتنی و تموم نشدنی ام

omidd
03-01-2014, 01:08 AM
پیروزی بسیار با ارزشی بود واس راجر ، با این برد اعتماد بنفس از دست رفتشو میتونه بدست بیاره.
راجر نشون داده هرگاه توی دبی خوب بازی کرده و خوب نتیجه گرفته سال خوبی رو تونسته بگذرونه.من که شدیدا به راجر مدل 2014 خیلی امیدوار شدم.
حالا نوبت این بردیچی که بین همه افراد حاضر در تور نچسب ترین بازیکن.خیلی نچسب این پسر با اون نامزدش.
به امید پیروزی راجر نازنین :443:

SHIR FarHad
03-01-2014, 06:09 AM
کسی به نام من از ساعت جهان گم شد

همان دقیقه که پیدا شدی سر راه من :866:

http://www.tennis-image.com/images/78167945868033711167.jpg

rojhin
03-01-2014, 09:32 AM
کسی به نام من از ساعت جهان گم شد

همان دقیقه که پیدا شدی سر راه من :866:

http://www.tennis-image.com/images/78167945868033711167.jpg (http://www.tennis-image.com/images/78167945868033711167.jpg)

آفرین فرهاد جان با یه بیت شعر عمق عشق و علاقه ات به آقا رو نشون دادی و حرف دل خیلیها من جمله خودم رو زدی :583:

davidbeckham
03-01-2014, 10:26 AM
تا اینجا نمره بوریس بکر صفر بوده

mspayam
03-01-2014, 11:06 AM
بازی خیلی دیدنی ای بود. برخلاف نظر بهراد به نظر من هم جوکوویچ همون بازیکن همیشگی بود. در اون ست اول هم بهتر از فدرر بازی کرد و نتیجه اش رو هم گرفت. اما در ست دوم و سوم عملکرد درخشان فدرر بود که به نواک اجازه نداد بازی همیشگیش رو ارایه بده.

یواش یواش دارم خسته می شم از خوندن این کامنت هایی که وقتی فدرر یه بازیکن تاپ 10 رو می بره، می گن حریفش حریف همیشگی نبود. یعنی واقعاً پذیرش اینکه فدرر هنوز هم توانایی شکست دادن بهترین بازیکن ها رو در روزهای اوجشون رو داره اینقدر سخته؟

rojhin
03-01-2014, 11:54 AM
بازی خیلی دیدنی ای بود. برخلاف نظر بهراد به نظر من هم جوکوویچ همون بازیکن همیشگی بود. در اون ست اول هم بهتر از فدرر بازی کرد و نتیجه اش رو هم گرفت. اما در ست دوم و سوم عملکرد درخشان فدرر بود که به نواک اجازه نداد بازی همیشگیش رو ارایه بده.

یواش یواش دارم خسته می شم از خوندن این کامنت هایی که وقتی فدرر یه بازیکن تاپ 10 رو می بره، می گن حریفش حریف همیشگی نبود. یعنی واقعاً پذیرش اینکه فدرر هنوز هم توانایی شکست دادن بهترین بازیکن ها رو در روزهای اوجشون رو داره اینقدر سخته؟
قبولش خیلی خیلی سخته آقا مهدی ، چون یه پیرمرد به پایان خط رسیده تموم شده که معلوم نیست چرا خداحافظی نکرد بعد ویمبی 2012 و قصد خداحافظی هم نداره هنوز هم میتونه بهترینها رو شکست بده . امان از روزهایی که تنیسورهای مورد علاقه بعضی دوستان 32 ساله بشن اونوقت ...

Nima88
03-01-2014, 11:59 AM

خب گهی زین به پشت گهی پشت به زین :434: یه زمانی تو این سایت وقتی فدرر به هر کدوم از تاپ 10 میباخت ، ذوب شده ها میمومدن میگفتن ، راجر ، راجر همیشگی نبود وگرنه عمرا نمیباخت ! اونموقع اینجور حرفا بدجور روی مخ ما هیترهای فدرر بود .
در آخرم تبریک به هواداری راجر بخاطر این پیروزی شیرین .

Paymaan
03-01-2014, 12:16 PM
خوشحالم که فدرر اون ریتم سابقش رو به دست آورده .... امروز فوق العاده بود و هیچ راهی واسه نواک نذاشت ... در ضمن باید قبول کنیم که نواک مثل همیشه نبود ، انصراف یوژنی در دور قبل بهش ضربه زد ... بازم تبریک به راجر و هواداراش و امیدوارم فردا بردیچ :397: رو ببره ...

:254:. نادال جوکوویچ رو می بره جوکوویچ در کهکشان راه شیری سیر می کنه از بس رو فرمه. فدرر هر کی رو می بره باید قبول کنیم که اون بازیکن رو فرم نبوده :254:

مهران
03-01-2014, 12:35 PM
فدرر آماده ترين بازيكن تورُ برد... همين:443:

Mehdiii
03-01-2014, 12:54 PM
به نظر من بالای 80 درصد ضربات فدرر تو این بازی رو میشه تو دسته ضربات هاف والی قرار داد ، عکس العمل این بشر رو ضربات عمیق نواک اونقدر سریع بود که گویی فیلم بازی داره روی دور تند پخش میشه . گرچه نواک تو اکثر زمانهای بازی (مخصوصا دو ست اول ) با ضربات عمیقش اجازه نزدیک شدن فدرر به تور رو نداد ولی ضربات هاف والی فدرر باعث شد فدرر همچنان چسبیده به بیس لاین بازی رو اداره کنه . نواک تو ابتدای بازی از تاکتیک تکراری فشار آوردن به بال بکهند فدرر استفاده می کرد تا حدودی هم موفق بود ولی در ادامه فدرر با نبوغش ترکیب عالی از اسلایس بکهند و تاپ اسپین بکهند رو بکار گرفت وبخوبی از زیر فشار بیرون اومد .
تبریک به شیفتگانش...

saeid88
03-01-2014, 02:07 PM
سلام دوستان

بازی فینال امروز ساعت 18:30 به وقت ما انجام میشه متاسفانه من شبکارم و نمیتونم بازی را ببینم آیا دوستان میدونند تکرار بازی را کی پخش میکنند تا بتونم ظبطش کنم
با تشکر

Behr@d
03-01-2014, 02:27 PM
من منظورم از اینکه نواک مثل همیشه نبود ، اینِکه بازیهای بهتری از نواک رو قبلا دیده بودیم ... ولی بازم بعید میدونم اگر میتونست بهتر باشه میتونست راجر رو ببره ... فدرر دیروز واقعا فوق العاده بود و بازیش واقعا گرفته بود ....

md6593
03-01-2014, 02:51 PM
آفرین به راجر ، تبریک به راجریون

rojhin
03-01-2014, 08:26 PM
تبریک به عاشقای اسطوره .
ممنونم ازت راجر که باز هم خوشحالم کردی و از باخت دوباره برد ساختی و این شیرینی این برد رو صد چندان کرد برام . به خاطر مایوس کردن بدخواهات هم ازت ممنونم . به امید موفقیت تو اولین مسترز 2014 ایندین ولز .

roger 4 ever
03-01-2014, 08:27 PM
1-خب اوباش گری استاد بردیچ هم قبل از بازی جواب نداد...یکی نیست بگه استاد، شما که یکی از «بی خاصیت» ترین بازیکنان حاضر در تاپ 10 هستی فازت چیه این طوری کری می خونی قبل از بازی...البته لازم به ذکر هست این «بی خاصیتی» لزوما مربوط به سبک بازی ایشون نمی شه...بنده شاید در بعضی جهات سبک بازی ایشون رو بپسندم، این «بی خاصیتی» مربوط به جاه طلبی کم و جنگجو نبودن ایشون در مواقع حساس و به اصطلاح سر «بزنگاه» هست...ممنون از اوباش گریت قبل از بازی، حالا به سلامت...

2- مرسی راجر فدرر...هیچ وقت فراموش نکنید، پایانی برای زیبایی ها نیست، هیچ گاه...این غوغا سالاری ها همچنان ادامه خواهد داشت، پایانی برای غوغا سالاری ها هم نیست...تنفر بورزید؛ از این تنفر ورزی نیرو خواهیم گرفت...

3- سونگا و اندی که خب اماده نبودن تو استرالیا...اینجام نواک اصن کاری نکرد، اومده بود ببازه...بردیچ چی؟!!!...آها از لحاظ بدنی کم اورد!!!!...بازم مرسی...!!

manoochehr1984
03-01-2014, 08:39 PM
راجر توی این تورنومنت عالی بازی کرد و مستحق قهرمانی بود با روحیه و شاداب بازی می کرد ایشالا که به این روند ادامه میده :443:

قهرمانی راجر رو به همه هوادارا تبریک میگم :583:

manoochehr
03-01-2014, 09:08 PM
تبریک به طرفداران فدرر

SOROOSH_RF
03-01-2014, 09:41 PM
تبريك به طرفداران راجر.
دمش گرم خيلي عالي بازي كرد تو اين تورنمنت. يه حال اساسي بهمون داد

amiri
03-01-2014, 10:35 PM
راجر واقعا عالی بود عالی عالی. دیروز و امروز با این بازی های محشرش باعث نشاط شد .الحق که اسطوره است.

omidd
03-02-2014, 12:29 AM
منم به نوبه خودم قهرمانی یگانه اسطوره تنیس رو تبریک میگم بازی بسیار جذابی بود که خداروشکر تلاش راجر اجازه پیروزی رو به بردیچ نداد امروز هرچند توی ست اولو تا حدودی ست دوم فرهندای راجر همیشگی نبود اما با این حال بخوبی بازی رو مدیریت کرد ریترن امروزش واقعا عالی بود امروز راجر به هیچ وجه نمیخواست ببازه.
خیلی خیلی لذت بردم از این تورنمنت اخرشم که بهازی بود واس ما.
طی 4 روز اخیر راجر 3 روزشو چیزی در حدود میانگین بیش از 2 ساعت بازی کردش که این نشون میده میشه از لحاظ بدنی هم روی راجر بیشتر حساب کرد راجر هرچی از شروع بازیشا که میگذشت بهتر میشد که این خیلی مهم برای موفقیت و ادامه این روند.
طی این ده روز راجر با یک ریکاوری مناسب میتونه به یکی از مسترزای مورد علاقش بره و ایشالله با قهرمانی در یکی از این دو مسترز راجر دوباره خودشو در جمع تاپ 4 ببینه.
راجر بین تنیسورای حال حاضر فقط در مقابل نادال که بنظرم احتمال بردش کمتر در مقابل باقی افراد اگه راجر برتر نباشه قطعا ضعیف ترم نیست و امیدوارم راجرو همچنان روپا در تورنمنتای دیگه ببینم چه با موفقیت چه بی موفقیت ، حضورتو عشق است راجر:866:

Roger Federer#1
03-02-2014, 01:44 AM
آفرین راجر تبریگ بلند به طرفدارای این اسطوره به حق تکرار نشدنی.
امروز ست اول واقعا راجر بدبازی کرد یهو ریتمش بهم خورد مخصوصا تو سروهای اول و فورهنداش ست دوم بعد اینکه برک شد تازه سلطان به خودش اومد واقعا بعد برک تو ست دوم وقتی رفت نشت با خیال آسوده آب میخورد انگار جلوست این یعنی اعتماد بنفسی که فصل قبل از دست داده بودش دوست داریم اسطوره با این نمایشت هنوزم دله هوادارانه پرشماره خودتو شاد میکنی مرسی اسطوره زندگیم.

SABORI
03-02-2014, 01:47 AM
تبریک میگم به هواداران
بازی واقعا لذت بخش بود
جالب اینجا بود که وقتی بریک شد اصلا دلشوره نداشتم چون از سبک بازی امروز معلوم بود برنده بازی است و میتونه جبران کنه